Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekrem bey merhaba bajaj dtsi yağ 10.000 km gidiyormuş yabancı resmi sitelerinde var TÜRKİYE ye getirecekmisiniz ? bu yağlardan
    bende merak ediyorum bunu

Alıntı ismail599 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagolasin kardes . Haziran ortasinda almayi dusunuyorum insallah. Ama motoru alanlar neredeyse hic bilgi paylasmiyor.bizimde kafa karisiyor acaba memnun degiller mi diye
    hayır abicim memnunum motordan. ama pek gezemediğim için duruyor öylece sende aldığında memnun kalacağından eminim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı ismail599 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagolasin kardes . Haziran ortasinda almayi dusunuyorum insallah. Ama motoru alanlar neredeyse hic bilgi paylasmiyor.bizimde kafa karisiyor acaba memnun degiller mi diye
    kardeş önemli değil, gerçek neyse yazarım ,ne marka ya haksızlık olsun, nede müşterilerine, dengeli olmak lazım, bu motorda eski motorlarımda görmediğim birşeyi görmüş değilim, kötü yön olarak, artı yön olarak, yakıt iyi zaten, yakıt sebebiyle aldım, yeni eşyalar, motorlar herzaman risk dir, kumar oynamak gibi bir şey, maalesef ülkemizde böyle, ha zaten bir marka tutulunca da, fiyatıda yükseliyor, ben riski göze alarak aldım, hatta bunun neresinden çıkıcak 13 beygir, diye dalga geçtim, içimden ama beni yanılttı, ybr den hızlı çıktı :d ,dediğim gibi, sağlamlık olayı ve parça bolluğu, ucuzluğu önemli bundan sonra, kuralkan buna dikkat ederse, diğer çin v.s motorlar piyasadan silinir, diğerlerini bilemem, ben de pulsar alacaktım ama oturuş pozisyonu, ss gibi, yorar beni 1.83 boy 100 kilo adamım, daha önceden ss ve tourıng motorlarımdan biliyorum, tourıng motorlar bile yoruyordu, birde fiyatı, kendine göre bence iyi, fakat kötü çıkması durumunda, alıcısına yüksek fiyat zarar olabilir diye, almadım pulsarı, discover veya boxer her tarafı zarar olsa, gene fazla dokunmaz ama rakam yukseldıkce sıkıntılı, anlatabilmişimdir umarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

değilmi garip usta 20 tl ise fiyatı 25 tl den satsınlar 10 bin km re değilde 7.500 gitsin baya işimize gelir hem kendi markası olduğu için sıcaklık ,titreme ,vites geçişleri en sağlıklı, minumum düzeye iner belki, sezimize kulak verirler umarım
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    yani bencede . en güzeli o olur.. nasıl olsa yağ yakma sorunu yok gibi görünüyor. forumlardan öyle okumuştum. hem servis aralığı da uzamış olur.

bu arada, Ankara'nın neresindesin ? bende Ankara'lıyım

Sagolasiniz arkadaslar

Motosikleti
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani bencede . en güzeli o olur.. nasıl olsa yağ yakma sorunu yok gibi görünüyor. forumlardan öyle okumuştum. hem servis aralığı da uzamış olur.

bu arada, Ankara'nın neresindesin ? bende Ankara'lıyım
    kardeş ben aslen İstanbul luyum yani doğma büyüme Şişli Feriköy Ankara ya 10 sene önce geldim iş sebebiyle kurye işi ile uğraşıyoruz eskisi gibi tadı tuzu yok ayrı konu ben sokullu da 5 sene oturdum şimdi 4.5 senedirde Etimesgut tayım buradan ev aldık biraz ucuz ev fiyatları bilirsin sen neden gittin Ankara dan :d

Motosikleti
    PCX 125
    işi tekirdağda buldum geldim yerleştim. bende ev aldım. öyle kaldık. Buralı olduk.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    arkadaşlar ben motorun yakıtını 8 kuruş'a kadar düşürdüm.

Sakin kullanıyorum 60 kiloyum. nadiren 80-90 km üstüne çıkıyorum. bunun sebebi gittiğim mesafelerin kısa olması.
    otoyolda 60km boyunca sabit 90km hızla gittim hiç bayılma yapmadı, daha üst km lerde yapar mı bilemiyorum denemek lazım.
    Bayılma durumu şu şekilde oluyor, bizim ev yokuşta,

şehir içinden yaklaşık 35-40km agresif kullanıp, eve 5 km kala otoyola çıkıp dip gaz yaptıktan sonra evin yokuşuna geldiğimde bayılıyor. vites küçültüyorum, gaz açıp vites yükselttiğimde büyük vitesten tekrar küçüğü istiyor. küçüğe atıp sabit hızlıa (40-50) yokuşu rahat çıkıyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Otabanda bayılma neden yapsın ki ? Yapacaksa şehir içinde yapar. Bayılma derken ısınma kaynaklı şişmekten bahsediyorsanız Bajaj Discover'da bunun pek mümkün olacağını sanmıyorum. Dikkat ederseniz silindir bloğundaki havalandırma kanallarını dalgalı yapmışlar ve bu sayede hava ile temas eden yüzey alanını arttırmışlar ve bu da daha etkili bir soğutma sağlıyor. Yani diğer motorlar şismiyorsa bence bu hiç şişmez. Yalnız motorda devir göstergesi olmadığı için dip gaz gitmek bana göre biraz riskli. En üst viteste olabilir belki ama alt viteslerde yapmamakta fayda var.
    Yurdukoru ve gknstyle bunu beğendiler.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otabanda bayılma neden yapsın ki ? Yapacaksa şehir içinde yapar. Bayılma derken ısınma kaynaklı şişmekten bahsediyorsanız Bajaj Discover'da bunun pek mümkün olacağını sanmıyorum. Dikkat ederseniz silindir bloğundaki havalandırma kanallarını dalgalı yapmışlar ve bu sayede hava ile temas eden yüzey alanını arttırmışlar ve bu da daha etkili bir soğutma sağlıyor. Yani diğer motorlar şismiyorsa bence bu hiç şişmez. Yalnız motorda devir göstergesi olmadığı için dip gaz gitmek bana göre biraz riskli. En üst viteste olabilir belki ama alt viteslerde yapmamakta fayda var.
    zaten dip gaz en üst viteste yapıyorum o yüzden. 5. vites dip gaz 40-50 km durmadan gidilebiliyor. hiçbir sorun yaşanmadan. ama o hızdan sonra şehir içinde vites küçültmek istemesi beni şaşırttı. eğer öyle olursa, uzun yoldan çıkmadan 2-3 km önce hızımı 70-80 e düşürürüm devam ederim ki düşük devirde motor biraz soğusun
    birGarip..

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Sn. Seko, Otoyolda Bayılma yapıyor demedim bana yazdıysan. otoyol çıkışından bizim ev baya yokuş, burada vites yükseltemiyorum yükselttiğimde hemen düşür diyor motor ama aynı yolu motor dinlenikken çıktığımda çatır çatır vites isteyerek ve hız yükselterek yokuşu çıkıyor

burası izmir üstad heryer yokuş :D
    Garip bunu beğendi.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar yollarda discover görüyor musunuz hiç ? ben daha göremedim, görsem sevinecem o derece
    jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sn. Seko, Otoyolda Bayılma yapıyor demedim bana yazdıysan. otoyol çıkışından bizim ev baya yokuş, burada vites yükseltemiyorum yükselttiğimde hemen düşür diyor motor ama aynı yolu motor dinlenikken çıktığımda çatır çatır vites isteyerek ve hız yükselterek yokuşu çıkıyor

burası izmir üstad heryer yokuş :D
    O taraflar yokuş tabi, Karşıyaka komple düzlük

avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    bajaj discover 125t arka çanta demiri tekrar satışta

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-bajaj-discover-125-arka-canta-demiri-166498982/detay/

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı avrasya09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj discover 125t arka çanta demiri tekrar satışta

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-bajaj-discover-125-arka-canta-demiri-166498982/detay/
    65 tl gerçekten çok pahalı :(
    birGarip..

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yollarda discover görüyor musunuz hiç ? ben daha göremedim, görsem sevinecem o derece
    Ben Bursa da iki defa rastladım şimdiye kadar, bir tanede pulsar.
    özgür 16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    İzmirde TopCase Demiri 90'dan başlıyor :(

Bu arada Kuralkan'ın bajaj yedek parçaları için Site var mı?

Motosikleti
    İzmirde TopCase Demiri 90'dan başlıyor :(

Bu arada Kuralkan'ın bajaj yedek parçaları için Site var mı?
    sitede vardı ben baktım online satış galiba ama stok durumu nedir bilmiyorum sadece parça ve fiyatlara baktım
    http://satis.kuralkan.com.tr/ypproduct.aspx link bu

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    evet dostum inceledim ve üye oldum teşekkürler, kullanım kitapçığınıda buradan indirip yazıcıdan çıktı aldım, zira bayii vermemişti

birde merak ettim bir konu; yedek depo kullanımı kitapçıkta gösterildiği gibi değil yani simgeleri aynı değil. Kitapçıkta Off Ress ve ON yazan kısımlara getirin gibi komuta lar var, fakat bende Simge ile işaretli o konuyu tam çözmüş değilim.

Ve Sele altımız var mı? var ise Sele kilidini nereden açacağım? bana firmadan avadanlık vermediler vermeleri gerekiyor mu?

Motosikleti
    evet dostum inceledim ve üye oldum teşekkürler, kullanım kitapçığınıda buradan indirip yazıcıdan çıktı aldım, zira bayii vermemişti

birde merak ettim bir konu; yedek depo kullanımı kitapçıkta gösterildiği gibi değil yani simgeleri aynı değil. Kitapçıkta Off Ress ve ON yazan kısımlara getirin gibi komuta lar var, fakat bende Simge ile işaretli o konuyu tam çözmüş değilim.

Ve Sele altımız var mı? var ise Sele kilidini nereden açacağım? bana firmadan avadanlık vermediler vermeleri gerekiyor mu?
    kardeş benzin ayarı konumu yukarıda iken, sağ işaretli kısım tam depo,ayar konumu saat yönüne 1 tur kapalı, gene 1 tur saat yönüne yedek depo konumu sırasıyla ( benzin ayar kolunda boş gibi gözüken kova şekli tam, arada çizgi olan yarım kova gibi görünen işaret, yedek depo),sele nin sol altındaki kapağı anahtarla aç ,kapağı yavaşa tırnaklarına dikkat ederek önce kendine, sonra sola doğru çek al, akünün altında ipli kol var çek sele arka mandalı atar, seleyi arkadan çeker çıkarırsın, bu şekil, avadanlık dediğin tornavida v.s ise, selenin altında, lastikli küçük poşet, bana göstermişti servis

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    xterkan hocam çok sağol, allah kapalı kapılarını açsın

bir sorum daha var, bizim lastik ebatlarımız kaç? 2,75-17 den ben birşey anlamadım.. :(
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler