Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayazankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoğun kar yağışı ve berbat lastiklere rağmen beni yine sağ salim evime ulaştırdı kerata. Araçların bile takıldığı yokuşlardan kahkaha atarak çıktım az evvel.

Bu da garajdaki son hâli.
    Böyle havalarda motora binecekseniz naçizane lastiklerinizi değiştirmenizi tavsiye ederim. Islak asfaltta o kadar basit manevralarda kaydım ki inanılır gibi değil. Üstüne bir de yaz aylarında orta refüjlerdeki çimler yerine yolları sulayan sulama sistemleri gelince aklıma mecburen lastiklerimi değiştirdim. Malumunuz yaz aylarında ne zaman ıslak asfaltla karşılaşacağınız hiç belli olmuyor.
    Draconian bunu beğendi.
    2012-13 Honda CBR 250R 0-5500 Km hep İstanbul > 2013-15 Mondial 100 Hyena 0-7000 Km hep İstanbul > 2015-.. Bajaj Boxer BM150 0-... hala İstabul...
    >>> Sakin sür, tehlikeden uzak dur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Suboblarin sıkı kardeşim birde yağ kalın geliyor kışın 10 40 koyduktan sonra o problem çözüldü benim yazın sıcakta sıkıntı yok sende 20 50 yağ vardır.10 40 koy 2500 km değiştir sikintin kalmaz merak etme

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı umtant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,yaklaşık 1 hafta önce mavi renk boxerımı aldım.3-4 gün kullanma fırsatım oldu ve 100 km ulaştım.yaklaşık 2 aylık bir araştırmadan sonra bence fiyat performans olarak alınabilecek en iyi motor.motorun kavraması hiç beklemediğim kadar iyi 1-2-3 hop 60-70 i görüveriyor.(2 kişi olsan da fark etmiyor.çok değişik ve hoş bir sesi var lastik kalitesi yol tutuşu ve freni ortanın biraz üstünde.yakıt tüketimi hakkında henüz bir fikrim yok ama tahminimce 12-13 kuruş arası olacak.tabi bu rodajdan sonra 10 hatta 9 kuruşlara kadar düşer diye tahmin ediyorum.herşey iyi güzel hoş FAKAT canımı sıkan bir şey var oda motorun ilk çalıştırmada zorlanması.kontağı açıp 10 sn bekleyip marşa basıyorum marş motoru ilk başta sanki bir yere takılıyo da zorlanıyo gibi bir his var :( 2. yada üçüncü basışımda anca çeviriyo ve motor çalışıp çalışmama arasında gidip geliyo gibi.bu durumu havaların soğuk oluşuna ve motorun yeni olmasına bağlıyorumçdaha doğrusu bağlamak istiyorum.çünkü eğer hep böyle devam edicekse bu sıkıntılı bir durum.2. si motor çalıştıktan sonra en 10-15 dk ısınmadan trafik lambalarında stop ediyo,anında geri çalışıyo fakat vites boşda ve 1 e takmaya çalıtığımda durum aynı.en az 20 dk binersem sıkıntı kalmıyo.servise gittim ve durumu anlattım.usta rölantiyi yeniden ayarladı ama fayda etmedi.motor hala zor çalışıyo ve çok geç ısınıyo.jiklede de defalarca denedim sonuç aynı.usta bu durumu subap ayarına bağladı ve 500 km bakımından sonra hiç bir sorunum kalmayacığını söyledi.bu beni bi nebze rahatlasa da benzer sorun yaşayan arkadaşların yazılarını okudukça acaba kronik sorun mu var yoksa demeden geçemiyorum.evet arkadaşlar motorla ilgili ilk izlenimlerim bunlar.yakında foto ve videolarda eklicem inş.kib esenle kalın
    Marş basmama sorunu bende de vardı. Tamamiyle aküyle ilgili. Boxer'ın aküsü %50 ihtimalle sorunlu geliyor. Garantiden değiştirin. Serviste bunu bildiği için sorun çıkarmadan 7 amper kuru aküyle değiştiriyor. Soğukken stop etme sorunu rolantiyle alakalı. Ne kadar ayarlarsanız ayarlayın ilk zamanlar kendi kendine bozulacaktır. Rodajın bitmesini bekleyip servise ayarlattırın.
    Bir kaç ufak tüyo veriyim. Motor marşla çalışmadıysa yan ayaklığa alıp öyle deneyin daha kolay çalışıyor. Hatta yan ayaklıkta rolantide çalışırken motoru kaldırıp düz konuma getirirseniz stop edebilir. Soğukta jikle kullanın. Jigleyi kapatırken biraz gaz verin yoksa stop edebilir. Marşla çalıştırırken hiç gaz vermeyin yada çok az verin. Çok gaz verirseniz motor boğulur çalışmaz.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Arkadaşlar zincir temizleme ve yağlama sprey önerisi olan var mı?

Motosikleti
    BAJAJ BOXER 150
    cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar ne olursa olsun boxerımı seviyorum ve en az 20.000 km binmeyi düşünüyorum.trafikte cbf 150 ve ybr lerin meraklı bakışları arasında gezinmek hoş duygu.arada gazlamaya çalışıp vırrrr diye geçip gitmeleride güldürücü oluyo hele bi 2000 km dolsun alıcam ifadelerini

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı Asper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar zincir temizleme ve yağlama sprey önerisi olan var mı?
    Castrol tavsiye ederim. Lakin zincir temizleme spreyi çok mantıklı değil ve gereksiz pahalı. Onun yerine yine alkol bazlı balata spreyleride kullanmışlığım var. Fakat zincir yağından fiyat ve performans bakımından memnunum.
    Asper bunu beğendi.
    2012-13 Honda CBR 250R 0-5500 Km hep İstanbul > 2013-15 Mondial 100 Hyena 0-7000 Km hep İstanbul > 2015-.. Bajaj Boxer BM150 0-... hala İstabul...
    >>> Sakin sür, tehlikeden uzak dur.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Ben kendimi bildim bileli zinciri motordan çıkan eski yağla yağlarım. 5000 km de birde gazyağı ile temizlerim zinciri. 2-3 tl maliyeti var temizlemeninde
    Sarıhan ve Asper bunu beğendiler.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendimi bildim bileli zinciri motordan çıkan eski yağla yağlarım. 5000 km de birde gazyağı ile temizlerim zinciri. 2-3 tl maliyeti var temizlemeninde
    Dediğim yağ -yanlış hatırlamıyorsam- kauçuk karışımlı ve uyguladıktan sonra zincire tamamen tutunması için bir süre beklemeniz gerekiyor.

Motor yağı zincir üstünden kayıp gitmez mi ? Nitekim bir keresinde Sıvı Gres diye bir ürün kullanmıştım, zincir üstünde durmadı etrafa sıçrayıp gitti diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    Alıntı ayazankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim yağ -yanlış hatırlamıyorsam- kauçuk karışımlı ve uyguladıktan sonra zincire tamamen tutunması için bir süre beklemeniz gerekiyor.

Motor yağı zincir üstünden kayıp gitmez mi ? Nitekim bir keresinde Sıvı Gres diye bir ürün kullanmıştım, zincir üstünde durmadı etrafa sıçrayıp gitti diye hatırlıyorum.
    Spreyler çok pislik toplar. Kas katı kesilir. Kuruyunca Zincirden çok zor çıkar. Sık sık normal yağla yağlamak bana daha kolay geliyor. Bizde zincir koruma var nede olsa zincir çok kirlenmiyor.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Arkadaşlar anlas irc nr25 ön 100/80*17 arka anlas 110/80*17 mb35 lastik aldım taksitle 240 liraya gelecek. Ölçülerden dolayı ön çamurluk ve arka zincir koruma problem olur mu ?

Motosikleti
    Arka 130 ve üstünde korumaya sürtüyomuş. Önde çamurluğa içten belki sürter. Ufak bi operasyonla sığar bence.
    Lastiklerle ilgili yorum yazarsın. İrc de hiç sevmediğim bi lastikdir. İnşallah düzeltmiştir kaliteyi

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Uyar bence bi sıkıntı yaşamazsın.

Yine de lastik olarak mitas mc18'leri tavsiye ederim. Ön arka 240 liraya geliyor. Irc gibi naylon değil ayrıca, kauçuk alaşımı bayağı yüksekmiş.
    Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Sipariş vermiş bulundum. Bir kaç yorum okudum irc hakkında olumlu diye aldım ama. Birde şuanki orjinallerinden kat be kat üstündür diyerek aldım hatamı ettim bilemiyorum. Şuan aradım üzerinde baskı olarak naylon yazısı var diyorlar. Fakat naylon katkısı olmadığını dile getirdiler.
    Mondial 150 rs, ramzey qm125t, mondial 150 zat, asya 150t1, mondial 150rf, kymco gran dink 250

Motosikleti
    Boxer ın orjinal lastikleri berbat dendiğinden test motorunun arkasını test amaçlı kaydırmak istedim. Basıyorum arka frene kaymıyor tak diye duruyor motor. Dedim bu nasıl lastik. İnince bi baktım lastiklerde mitas yazıyor. Şahane lastikmiş mitas.
    Asper kardeş sen irc ile ilgili nerede olumlu yorum okudun ? Genelde kaza raporlarında bolca irc lastik geçer.
    En son taktığım irc lastikle yaşadığım kazalardan sonra ben mahallemde irc lastikli motor istemem açıkçası..
    Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    İrc lastik derken hangi modelini kullanıyordunuz ? Ona göre iptal edeyim Bu arada mitas arka için 110/80 17 iken ön olarak 90/80 17 var problem olmaz mı
    Mondial 150 rs, ramzey qm125t, mondial 150 zat, asya 150t1, mondial 150rf, kymco gran dink 250

Motosikleti
    Kardeşim üzerinde nylon yazıyorsa alma derim. Dayanıklıdır. Ama çok zor ısınır. Kolay Kayar. Ben bayaa oldu irc kullanmayalı. Nylon yazanlardan alma bence.

--------------

OrjinAl akü zayıf basıyordu. Söküp voltajını ölçtüm. 12.3 volt geldi. 2 saat şarja bağladım. 12.9 volt a gelip şarj oldu.(freedom marka)
    Eski motorumun aküsünüde söktüm. Voltajını ölçtüm. 12.9 volt geldi. Şarj aleti şarj dahi etmedi dolu olduğundan.(haze marka)

Bu arada orjinal akü 5a sulu akü. Ybr aküsü ölçülerinde. Suyu aşırı koyulmuş.freedom marka olan.

Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Hemen aradım iptal edip sava mc 18 arka için 110/80 17 ön için 90/80 17 olarak sipariş verdim.
    tahsins ve Draconian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı Asper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen aradım iptal edip sava mc 18 arka için 110/80 17 ön için 90/80 17 olarak sipariş verdim.
    Ön için 90/80-17 biraz cılız durabilir bilginize. Gerçi 100/80-17 de çamurluk demirine biraz sürtme yaptı, ufak bir operasyonla da halloldu.

100/80 ile KM saatinde de hata oranı %0.3 fakat jantın dar olmasının getirdiği bombeleşme de bu açığı kapatır kanaatindeyim.

90/80 ile de hata oranı %3.1 oluyor.
    Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Alıntı ayazankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön için 90/80-17 biraz cılız durabilir bilginize. Gerçi 100/80-17 de çamurluk demirine biraz sürtme yaptı, ufak bir operasyonla da halloldu.

100/80 ile KM saatinde de hata oranı %0.3 fakat jantın dar olmasının getirdiği bombeleşme de bu açığı kapatır kanaatindeyim.

90/80 ile de hata oranı %3.1 oluyor.
    Açıkcası bende bilmediğim için bu durumu soracaktım. Fakat bizim km'lerin zaten 5km üstü fazla gösterdiği iddia ediliyordu. Normal ön lastik ölçüsü 90/90'a mı tekabul ediyordu. Birde viraj için daha başarılı olmaz mı

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş basmama sorunu bende de vardı. Tamamiyle aküyle ilgili. Boxer'ın aküsü %50 ihtimalle sorunlu geliyor. Garantiden değiştirin. Serviste bunu bildiği için sorun çıkarmadan 7 amper kuru aküyle değiştiriyor. Soğukken stop etme sorunu rolantiyle alakalı. Ne kadar ayarlarsanız ayarlayın ilk zamanlar kendi kendine bozulacaktır. Rodajın bitmesini bekleyip servise ayarlattırın.
    Bir kaç ufak tüyo veriyim. Motor marşla çalışmadıysa yan ayaklığa alıp öyle deneyin daha kolay çalışıyor. Hatta yan ayaklıkta rolantide çalışırken motoru kaldırıp düz konuma getirirseniz stop edebilir. Soğukta jikle kullanın. Jigleyi kapatırken biraz gaz verin yoksa stop edebilir. Marşla çalıştırırken hiç gaz vermeyin yada çok az verin. Çok gaz verirseniz motor boğulur çalışmaz.
    evet marsa basarken bıraz zayıf aku yetersız. hangı servısten degıstırdınız. degıstırme talebınde nasıl bulundunuz ? hemen akunuzu takıp ucretsız degıstırdı mı ?
    NASIL BAKARSAN OYLE GORURSUN...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)