Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Valla tekrar satışa koydum Boxerımı. Nedeni 2. el uygun fiyata Discover 150F buldum ve kaçırmak istemedim açıkcası. Şehir içinde artık 150F kullanacağım. Belki bir ege akdeniz turuda yaparım 150F ile fakat kullananlar 150F de titreşim var yazmışlar açıkcası biraz tedirginim bu titreşim konusunda. 250 lik motorumuda boxer ı satınca alıcam artık. Sanırım boxerla yolları ayırma zamanı geldi. çok keyifli ve sağlam bir motordu Boxer...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla tekrar satışa koydum Boxerımı. Nedeni 2. el uygun fiyata Discover 150F buldum ve kaçırmak istemedim açıkcası. Şehir içinde artık 150F kullanacağım. Belki bir ege akdeniz turuda yaparım 150F ile fakat kullananlar 150F de titreşim var yazmışlar açıkcası biraz tedirginim bu titreşim konusunda. 250 lik motorumuda boxer ı satınca alıcam artık. Sanırım boxerla yolları ayırma zamanı geldi. çok keyifli ve sağlam bir motordu Boxer...
    Bu kadar emek, kaliteli işçilik ellerine sağlık. Peşin para olsa kaçmaz fırsat ama; taksitli satışın avantajı daha çekici geliyor.

Motosikleti
    modenas
    Bende bayrak ticaretten aldım boxerımı motorun evraklarini hallederken adana bile ısmarladılar hizmette sınır tanımıyorlar öğrenci indirimi aldım ilk defa gitmeme ragmen senetsiz sepetsiz 300 lira borcumu kağıda yazdı olunca getir dedi bakıma gittiğimde de hiç caysız bırakmadılar saolsunlar daha önce motor cup kullaniyordum.ilk kullanirken bir iki kere istop ettim.Birkaç saat sonra ismail abi aradı eve sağ salim vardın mı dedi çok reklam gibi oldu ama motor bakarken suratınıza bakmayan insanlar ile muhattap olmaktansa bu insanları herkes tanısın
    twona, İlker41 ve serkan6767 bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    bende almayı düşünüyorum bajaj boxer dokuz ay taksitle biraz cazip geliyor bana.

fazil1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gençler birşey keşfettim;

Boxer beni 1. Ve 2. Vites kalkışlarında tedirgin ediyordu. Bazen yavaş kalkmak istediğim halde ileri atılıyordu.

Sorun debriyajdaymış. Debriyajı çok yavaş biraktığım halde, debriyaj kendini ara ara birakmıyor, sonra o bırakmadığı aralığı da birden bırakarak, aniden kavramaya sebep oluyordu.

Stop etmesin diye kalkışlarda gereğinden fazla gaz vermek zorunda kalabiliyordum. Fazla gaz vermişken ani kavrama da tedirgin edici ileri atlamalara sebep olabiliyordu.

Debriyaj telini açıp yağladım. 20-50 kalın geleceği için, 30 yağ kullandım.

Sonuç; debriyaj tepkisi harika oldu. İstemediğim ileri atlamalar kesildi. Gaz verdiğimde canlı, ama Yavaş kullanmak istediğinde de artık kontrol çok daha rahat. ;)
    Kuru Fasülye bunu beğendi.

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Hocam hayırlısı olsun, siz neden vazgeçme kararı aldınız Boxer'dan.

Benim yağız da 4.000km. e yaklaştı. İlk motorum ve iyi ki bu motoru almışım diyorum. Beni tek usandıran durum hız meselesi. 80-90km. hız ideal şekilde yapıyorsun ancak zamanla daha fazlasını istiyor insan. Bu nedenle bu hafta içi motorun arka dişlisini küçültmek için yağızı ustaya bırakıcam. Bu işlem motoru garanti kapsamından çıkarır mı acaba?
    Eğer performans alamazsam büyük ihtimalle ben de satışa çıkarabilirim. Bütçe olursa hiç satmam, durur bir kenarda, çünkü sport tarzı bir şey almayı düşünüyorum ve bizim bir ayağımız da yayla köy olduğu için bu motor bu yolların canavarı olduğu için durur bir kenarda.
    Ayrıca Pulsar hakkında çok şikayetler var, bu nedenle ben diğer modellere bakacağım. Altındaki motor uzun yolda hiç bağırmadan 120km hızla rahat gidecek olmalı.

Son olarak Discover almana şaşırdım. Boxer varken onu neden almak istedin ki?
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Aquarist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altındaki motor uzun yolda hiç bağırmadan 120km hızla rahat gidecek olmalı.
    O zaman en azından 500 lük bir makine olmalı yakıt/vergi ? ....

Motosikleti
    Arkadaşlar Scrambler projesi olarak alıp topladığım motorumu 250 cc veya üstü bür motosiklet almak için satıyorum. Herşeyi özel olarak itina ile yapılmıştır. Bir ara satmaktan vazgeçmiştim ama cc yükseltmek için tekrar satılıktır. Çok sayıda arayan soran olmuştu yani en az 5 kere satılmıştı hatta abartsısız sıra bekler gibi haber bekleyenler vardı ama vazgeçmiştim dediğim gibi. Motoru düşünenler ilanı inceleyerek bana ulaşabilirler...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3926940/detay/
    ebleksin bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arkadaşlar Scrambler projesi olarak alıp topladığım motorumu 250 cc veya üstü bür motosiklet almak için satıyorum. Herşeyi özel olarak itina ile yapılmıştır. Bir ara satmaktan vazgeçmiştim ama cc yükseltmek için tekrar satılıktır. Çok sayıda arayan soran olmuştu yani en az 5 kere satılmıştı hatta abartsısız sıra bekler gibi haber bekleyenler vardı ama vazgeçmiştim dediğim gibi. Motoru düşünenler ilanı inceleyerek bana ulaşabilirler...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3926940/detay/
    Cc yükselttin mi peki 150F almadın mı ?

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı ebleksin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman en azından 500 lük bir makine olmalı yakıt/vergi ? ....
    500cc 'e çıkmaya gerek yok 250cc lik kaliteli bir motorla rahat bir şekilde dediğim hızlarda seyahat edebilirsin.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Mikuni;

Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Sizi tekrar en yakın zamanda boxer ailesi içinde görmek isteriz.

Selamlar, hayırlı cumalar...
    Merhaba Ekrem bey. Şu an ucerler motordan discover 125 st aldım. Akü takıyorlar. Arka lastik tubeless uyumlu değil dediler. Bu doğru mu?

Motosikleti
    500cc 'e çıkmaya gerek yok 250cc lik kaliteli bir motorla rahat bir şekilde dediğim hızlarda seyahat edebilirsin.
    Kardeş seninde dediğin gibi kaliteli bir 250'lik le doğrudur. Ancak racing 250'likler bile 140'a zor ulaşıyor. 120 ile giderken yakıt konusunda içiyorlar. O yüzden direk 500 lük dedim 250 lik makinenin 80 e çıkışı gibi 120 ye çıkan 500 lük.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar dün itibariyle motorun arka dişlisini küçültme işini sonuçlandırdım.

Israrla 36 yap dememe rağmen usta 38 dişli uygun oldu dedi ve zincir yatağının en uygun bu dişlide rahat olacağını söyledi.

Şimdi gelelim bunu taktıktan sonra ne değiştine;

1-Motorun hızı ahım şahım değişmedi, totalde 5-10km. arasında bir değişim oldu diyebilirim.
    2-Motor artık 80'e geldiğinde bağırmıyor. 90km hızı geçsem bile çok rahat ve titreşim azalmış gibi geldi. 100km hızı aşınca motor bağırmaya başlıyor.
    3-Viteslerde yapılabilecek hız limitleri değiştiği için ilk kullanımlarda dikkatli olunması gerekiyor. 2 vites şehir içinde dişli değişiminden sonra daha hızlı gidebileceğin için durma mesafen, viraj öncesi hız azaltma vb. gibi konularda acemilik yaşanabiliyor. Ancak viteslerin limitlerini bir kaç defa tecrübe ettikten sonra sorun olmayacağını düşünüyorum.
    4-90km hızla uzun yol macerası yapmak isteyen biri için motor çok ideal hale geldi. Şahsen 500-600km lik bir tur planları yapmaya başladım.
    5-Motor çekişinde herhangi bir düşme azalma gözlemlemedim. Ancak yayla yollarında test ettikten sonra daha net cevap verebilirim.
    6-Yakıtta değişim olacak mı, onu da tecrübe edip paylaşacağım.
    7-Dişli değişimi için 50 TL lik bir finansal hareketlenme yaşanmıştır
    ebleksin bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Arkadaşlar dün itibariyle motorun arka dişlisini küçültme işini sonuçlandırdım.

Israrla 36 yap dememe rağmen usta 38 dişli uygun oldu dedi ve zincir yatağının en uygun bu dişlide rahat olacağını söyledi.

Şimdi gelelim bunu taktıktan sonra ne değiştine;

1-Motorun hızı ahım şahım değişmedi, totalde 5-10km. arasında bir değişim oldu diyebilirim.
    2-Motor artık 80'e geldiğinde bağırmıyor. 90km hızı geçsem bile çok rahat ve titreşim azalmış gibi geldi. 100km hızı aşınca motor bağırmaya başlıyor.
    3-Viteslerde yapılabilecek hız limitleri değiştiği için ilk kullanımlarda dikkatli olunması gerekiyor. 2 vites şehir içinde dişli değişiminden sonra daha hızlı gidebileceğin için durma mesafen, viraj öncesi hız azaltma vb. gibi konularda acemilik yaşanabiliyor. Ancak viteslerin limitlerini bir kaç defa tecrübe ettikten sonra sorun olmayacağını düşünüyorum.
    4-90km hızla uzun yol macerası yapmak isteyen biri için motor çok ideal hale geldi. Şahsen 500-600km lik bir tur planları yapmaya başladım.
    5-Motor çekişinde herhangi bir düşme azalma gözlemlemedim. Ancak yayla yollarında test ettikten sonra daha net cevap verebilirim.
    6-Yakıtta değişim olacak mı, onu da tecrübe edip paylaşacağım.
    7-Dişli değişimi için 50 TL lik bir finansal hareketlenme yaşanmıştır
    Dişlide hangi markanın hangi modelini kullandınız?

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS150
    arka dişlimi ben de geçen haftalarda 38 dişle oktay motorda değiştirdim, motor 120-125 e kadar hızlandı, vites araları uzadı, 3. vitesle 90 a kadar çıkıyor, daha az devirle motoru bagırtmadan titretmeden 90-100 le çok konforlu sürüş eskiye göre sağlandı, 60 tl civarı masrafım oldu ama değdi, bambaşka bir motor oldu, 5. vites etkisi oldu resmen :D tavsiye ederim, dişli hesabına göre tork %10 azaldı sürat %10 arttı. ki asfalt sürücüsü için 36 bile denenebilir.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Bagırması nasıl oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Yukarıda okudum şimdi iyi olmuş. birde mümkünse video ile şenlendirseniz çok güzel olurdu.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişlide hangi markanın hangi modelini kullandınız?
    Hocam bu soruyu ustaya sormuş olsaydım büyük ihtimalle cevabı "uygun bir tane taktık" olurdu diye düşünüyorum. Çünkü senin dediğini yapmıyor buradakiler, çok da soru sormak sıkıntı. Sanki yan tarafa motor servisi açacaksın. Ancak bir dahaki servise gittiğimde soracağım.

Ama yukarıda arkadaşın dediği gibi ayrı bir motora binmiş ya da 4. vites 5. vites olmuş gibi oldu. 80 de bağıran motor şimdi 100 üzerine çıkınca bağırıyor. Tam benim istediğim uzun yol motoru oldu. Ben bu motoru seviyorum ya. Sesine gurban fıtı fıtı

Motosikleti
    SATILIK Emsalsiz Scrambler & Takker. Türkiyede tek...

Bajaj Boxer'ı TR de ile alanlardan ve Scrambler projesini ilk olarak gerçekleştirenlerden biriyim. Motorum bir çok Boxer sahibine ilham ve örnek olmuştur. Üzerindeki mazlemelerin hepsi birinci sınıf malzemeyle ve özenle yapılmştır. Düşmesi yan yatması gibi bir durum söz konusu değildir. Tüma bakımları hatta bakım zamanı gelmeden dahada fazlası (yağ, yağ filtersi ve hava filtresi) serviste yapılmıştır. 1 yıl daha garantisi bulunmaktadır. Şu an hem 2105 model Discover 150F hem Boxer sahibiyim ve 250 cc lik bir motor almak için birini satmak durumundayım. Diğer ilanlarımda Discover 150F ilanımıda inceleyebilirsiniz. Fiyatta pazarlık söz konusu değildir. Gereksiz mesajlara ve fiyat tekliflerine cevap verilmeyecektir. Herkese kazasız sürüşler...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7849402/detay/

furko2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    bajaj boxer almayı düşünüyorum ama tipi hoşuma gitmiyor.3000 tl ye alıp sanayiye götürsem bundan istiyorum desem http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-motal-dan-siparisle-ozel-yapim-boxer-scrambler-214298510/detay
    yapabilirler mi? yaparlarsa kaça yaparlar?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı furko2424 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj boxer almayı düşünüyorum ama tipi hoşuma gitmiyor.3000 tl ye alıp sanayiye götürsem bundan istiyorum desem http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-motal-dan-siparisle-ozel-yapim-boxer-scrambler-214298510/detay
    yapabilirler mi? yaparlarsa kaça yaparlar?
    5999 liraya bari bi disk fren taksalardı, bu nasıl bir fiyattır ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)