Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Son bir haftadır depo hariç motosikletin çıkan tüm parçalarını (yan kapaklar, çamurluk, ön cam ve grenaj, zincir koruma) boyamakla meşguldum. Daha yolun başındayım. Depo ve tel jant bir sonraki hedefim. Bakalım nasıl bir şey olacak.

Ön cam ve grenajı boyamama rağmen takmadım. Motosiklet böyle daha klasik duruyor. Kullandığım boya akçalı mat siyah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son bir haftadır depo hariç motosikletin çıkan tüm parçalarını (yan kapaklar, çamurluk, ön cam ve grenaj, zincir koruma) boyamakla meşguldum. Daha yolun başındayım. Depo ve tel jant bir sonraki hedefim. Bakalım nasıl bir şey olacak.

http://i.hizliresim.com/ljv7op.jpg

Ön cam ve grenajı boyamama rağmen takmadım. Motosiklet böyle daha klasik duruyor. Kullandığım boya akçalı mat siyah.
    Bi tane güzelinden gösterge ve gidon lazım bakalım sonu nasıl olcak kolay gelsin
    Draconian bunu beğendi.

Lomion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Arkadaşlar ihtiyaçtan Boxer'ımı satıyorum. İlgilenen olursa arasın konuşalım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-bajaj-boxer-cafe-racer-150-276549669/detay

38 dişli değiştirmek için motorcudan bilgi almaya gittim. Ön dişliyi de değiştirmeniz gerekiyor onun için dedi. Fiyat vermedi, senden işçilik almam dedi. Yarın sabaha randevu verdi. Gittiğimde fiyat sorup öyle yaptırıcam, kaçla kaç arası uygun bi fiyattır bu iş için? Kazıklanmayalım şimdi durduk yere

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı Formation adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    38 dişli değiştirmek için motorcudan bilgi almaya gittim. Ön dişliyi de değiştirmeniz gerekiyor onun için dedi. Fiyat vermedi, senden işçilik almam dedi. Yarın sabaha randevu verdi. Gittiğimde fiyat sorup öyle yaptırıcam, kaçla kaç arası uygun bi fiyattır bu iş için? Kazıklanmayalım şimdi durduk yere
    Ön dişliyi değiştirmeden yapıyor herkes. Ya arkayı ya önü değiştiriyorlar.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    200-300 lirayı geçmeyecek, tok sesli bir egzoz arıyorum. Kullanan veya tavsiye edecek olan varsa söyleyebilir.

Bir de egzoz değişince yakıt tüketimi de artar diye bir şey var. O da ne kadar doğrudur?

ayazankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı Formation adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    38 lik CBF dişlisi takıyorlar, lastikleri değiştittirirken 25 lira ek ücret ile dişli değişimi de yapıldı. Lastik sökme de dahil 35-40 lira gibi bir ücretden daha fazla ödemeyin derim.

Motosikleti
    Mondial Drift
    200-300 lirayı geçmeyecek, tok sesli bir egzoz arıyorum. Kullanan veya tavsiye edecek olan varsa söyleyebilir.

Bir de egzoz değişince yakıt tüketimi de artar diye bir şey var. O da ne kadar doğrudur?
    Egzozcuya ozel yaptirabilirsiniz yakit tuketimi 2 litre normalde yakiyoda egzozla 2.5-3 litre felan yakar

Arkadaşlar merhaba, uzun bür süreden sonra tekrar motor almaya karar verdim. fazla bütçem olmadığı icin hafta sonundan hafta sonuna binmek icin oluğundan bajaj boxere bakmaya başladım. su an ayağım alcıda olduğu icin. maalesef gidiğ motor bakamıyorum.

cafe racer tarzı motortara merka etiğim icin size bir sey sormak istiyorum boyum 1.88 yaş 34 sizce bajaj boxer bana kücük kalırmı ?

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı arasmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, uzun bür süreden sonra tekrar motor almaya karar verdim. fazla bütçem olmadığı icin hafta sonundan hafta sonuna binmek icin oluğundan bajaj boxere bakmaya başladım. su an ayağım alcıda olduğu icin. maalesef gidiğ motor bakamıyorum.

cafe racer tarzı motortara merka etiğim icin size bir sey sormak istiyorum boyum 1.88 yaş 34 sizce bajaj boxer bana kücük kalırmı ?
    Dostum baya bir küçük kalır bence. Hatta terlik, pabuç gibi bile durabilir. Zira jantlar zaten 17" lik ( Çoğu motorda 18")

Yerinizde olsam boyumun avantajını kullanır, enduro tarzına yönelirdim. (Bizim iskemleyle ancak çıkabildiğimiz Africa twinlere, Ktm lere siz güle oynaya binersiniz.) Ekseriyası 19" hatta 21" jant olanları var. Boxer'dan inip Transalp'i deneyince ata binmiş gibi hoş oluyor insan.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı arasmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Biraz daha para biriktirip 5000 liraya Mondial Xtreme Maxx 200 almanızı tavsiye ederim. 197cc motora sahip ve At gibi motor tam boyunuza göre.

Xtreme güzel fikir ama tamamen gezme motoru olacağı icin ve ev civarı kullancağım icin cafe racer yada scrambler tarzi istiyorum

Sol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Yaklaşık 40 günlük bir aradan sonra bugün motorun çadırını açıp 1 saatlik bir sürüş yaptım.
    Forumda okuduğum ve şüpheyle yaklaştığım akü ne hikmet se 5 saniyelik bir marş ile motoru çalıştırdı.
    Boxer ile alakalı Diğer okuduğum sorunlar benim motorum da benim başıma hiç gelmedi (akü, fren, Motor terlemesi, durup dururken stop etme, vs vs) sadece arada bir egzozun altından bir kaç damla su geliyor terleme gibi sanırım bunda da bir sakınca yok, gerçekten de bu konuda şanslı olduğumu düşünüyorum.
    Tabi birde ben motorun hayati aksamlarıyla hiç oynamadım her hangi bir değişiklik yapmadım, 80 km hızı hiç geçmedim normal kullanımda ortalama hızım 65 km. Motor hız yapmaya değil güce dayalı olduğu için çok zorlamazsan hiç sorun çıkarmıyor.
    Neyse dostlar uzatmayayım çok motorum oldu büyük makinalara da bindim 600'lük 750'lik evlendikten sonra 150 ila 250 cc arasına sıkışıp kaldım bu segmente de bir kaç değişik motosikletim oldu hiç birinde nedense bu kadar keyif almadım seviyorum bu motoru...

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar benim boxer 60 İle 80 km hızda arka taraftan uğultu geliyor. Servise götürdüm on dışlı paslanmıs dediler yaglayıp geri taktılar... önce zıncır korumasız kullandım ses olmadı... fakat korumayı taktıktan sonra eve gıttım... ertesi gün İse geldiğimde aynı ugultuyu yaşamaya başladım... basına gelen veya fıkra olan var mı ????problemm nedırrrrr ?????
    NASIL BAKARSAN OYLE GORURSUN...

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim boxer 60 İle 80 km hızda arka taraftan uğultu geliyor. Servise götürdüm on dışlı paslanmıs dediler yaglayıp geri taktılar... önce zıncır korumasız kullandım ses olmadı... fakat korumayı taktıktan sonra eve gıttım... ertesi gün İse geldiğimde aynı ugultuyu yaşamaya başladım... basına gelen veya fıkra olan var mı ????problemm nedırrrrr ?????

Hocam zincir, korumaya sürtüyor aynısı benim de başıma gelmişti. Korumayı takarken vida deliklerinin tam denk gelmesine ve sıkı olmasına dikkat et. Bir de zincirin girdiği yuvayı biraz esnetip öyle tak. Sorunun çözülecektir.
    Dıgıdık Dıgıdık..

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam zincir, korumaya sürtüyor aynısı benim de başıma gelmişti. Korumayı takarken vida deliklerinin tam denk gelmesine ve sıkı olmasına dikkat et. Bir de zincirin girdiği yuvayı biraz esnetip öyle tak. Sorunun çözülecektir.
    Zincir korumayi komple iptal edip bizim zincirin oraya oturan klasik hangi zincir koruma oluyor. Diger motolarin gibi sadece ustte...

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Mrb sol egsoz ta bir delik var motor ilk çalışırken özellikle soguk havalarda ordan biraz su atar normaldir o

H.sonu conta değişimi yapıldı bir daha foto çekmiştim.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Conta değişenlerde bile yağ kaçağı tekrarlıyor. Parça uyumsuzluğundan kaynaklanıyor bu sorun bence. Özellikle sıkıştırılan motorlarda bu yağ kaçırma süresi dahada kısalıyor. Facebook grubundan anladığım bu benim

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Çok güzel olmuş boya gerçekten depoyuda boyamanızı tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)