Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Aquarist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu soruyu ustaya sormuş olsaydım büyük ihtimalle cevabı "uygun bir tane taktık" olurdu diye düşünüyorum. Çünkü senin dediğini yapmıyor buradakiler, çok da soru sormak sıkıntı. Sanki yan tarafa motor servisi açacaksın. Ancak bir dahaki servise gittiğimde soracağım.

Ama yukarıda arkadaşın dediği gibi ayrı bir motora binmiş ya da 4. vites 5. vites olmuş gibi oldu. 80 de bağıran motor şimdi 100 üzerine çıkınca bağırıyor. Tam benim istediğim uzun yol motoru oldu. Ben bu motoru seviyorum ya. Sesine gurban fıtı fıtı

Çok teşekkürler, gayet net ve bilgilendirici oldu. Madem ki o kadar etkili, en kısa zamanda ben de dişli küçültecegim. Daha sonra ben de izlenimlerimi paylaşırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    furko2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5999 liraya bari bi disk fren taksalardı, bu nasıl bir fiyattır ya
    hocam bu motor harbi hoşuma gitti.ama 3000 liralık motoru 6000 liraya satıyorlar.depoyu plastikleri filan boyamışlar.ön çamurluk takmışlar.seleyi değiştirmişler.lastikler değişmiş gördüğüm kadarıyla.bunu sanayide 500 e filan yaptırabilirim mi aynısını?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı furko2424 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu motor harbi hoşuma gitti.ama 3000 liralık motoru 6000 liraya satıyorlar.depoyu plastikleri filan boyamışlar.ön çamurluk takmışlar.seleyi değiştirmişler.lastikler değişmiş gördüğüm kadarıyla.bunu sanayide 500 e filan yaptırabilirim mi aynısını?
    Yaparsın tabi ama ben olsam masraf yapmadan bineceğim bişeyler alırdım. Motoru kesip biçince çok sorun çıkartıyo.

Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaparsın tabi ama ben olsam masraf yapmadan bineceğim bişeyler alırdım. Motoru kesip biçince çok sorun çıkartıyo.
    kesip biçme yok aslında.boyama yapılıyor.sele değişiyor ve kafa grenajı çıkarılıyor.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    kesip biçme yok aslında.boyama yapılıyor.sele değişiyor ve kafa grenajı çıkarılıyor.
    Hocam önceki mesajlarda kırmızı bir scrambler projesi var, alın onu gitsin. Sanayiyle aynı fiyata gelmiş oluyor bir nevi. Çok isterseniz 1-2 ufak değişiklik yaparsınız tamamdır.

fufuktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj BOXER 150
    Merhaba arkadaşlar,
    Dün itibariyle orjinal lastiklerimi değiştirmiş bulunuyorum. Her ne kadar Yurdukoru abimin desteğiyleSava mc 32 takmak istesemde heryeri aradım buladım. Distribütöründe dahi yoktu. Yeni lastiklerinde gemiyle anca ağustos ayı sonu gibi geleceğini belirtti. Bende elime iddaadanda para geçmesiyle, paraya kıydım. En iyi lastiklerden olan Metzeler Lasertec takım taktırdım. Ölçüleri 100/80x17 130/70x17 dir. Taktıracak olan ve boxer almayı düşünen arkadaşlar için bol resim paylaşıcam. Umarım yardımcı olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Yurdukoru bunu beğendi.
    Önce Güvenlik...

ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    bajaj boxer almayı düşünüyorum ama tipi hoşuma gitmiyor.3000 tl ye alıp sanayiye götürsem bundan istiyorum desem
    yapabilirler mi? yaparlarsa kaça yaparlar?
    Kardeş bence twona nın çalışması da çok güzel, hem fiyatı yapılanlara karşılık çok uygun.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı fufuktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Dün itibariyle orjinal lastiklerimi değiştirmiş bulunuyorum. Her ne kadar Yurdukoru abimin desteğiyleSava mc 32 takmak istesemde heryeri aradım buladım. Distribütöründe dahi yoktu. Yeni lastiklerinde gemiyle anca ağustos ayı sonu gibi geleceğini belirtti. Bende elime iddaadanda para geçmesiyle, paraya kıydım. En iyi lastiklerden olan Metzeler Lasertec takım taktırdım. Ölçüleri 100/80x17 130/70x17 dir. Taktıracak olan ve boxer almayı düşünen arkadaşlar için bol resim paylaşıcam. Umarım yardımcı olur.

http://i.hizliresim.com/VV19vr.jpg

http://i.hizliresim.com/VV19vr.jpg

http://i.hizliresim.com/ZDPXdZ.jpg

http://i.hizliresim.com/pgpbE0.jpg

http://i.hizliresim.com/VV19En.jpg

http://i.hizliresim.com/EY4mrA.jpg

http://i.hizliresim.com/LaWlyo.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

http://i.hizliresim.com/7krBdN.jpg

http://i.hizliresim.com/NqRLJg.jpg

http://i.hizliresim.com/zA7G1R.jpg

http://i.hizliresim.com/g5JPD0.jpg
    Hayırlı uğurlu olsun, lastikleriniz resmen KONUŞUYOR!

Metzeller harika bir lastik. Daha önce Scarabeo'da kullandım. Virajları mükemmel alır. Yumuşak hamurludur, arnavut taşlı yolda bile dümdüz gider. Görüntüsü bile kaliteliyim diyor. Bütçesi olan Metzeller ya da Michelin alsın bence.
    fufuktas bunu beğendi.

fufuktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj BOXER 150
    Benim aslında senin savalarda gözüm vardı abi Fakat bulamadım, yarından itibaren bol bol gezmeyi, yolculuk yapmayı planlıyorum. O yüzden daha fazla bekleyemeyip metzelleri aldım. Orjinal lastikten sonra tubeless ve kaliteli kauçuk lastik resmen yola yapışıyor. Başka bir motor kullanıyormuş hissi veriyor. Ayrıyetten lastik seçme konusunda, bana bulunduğun yardımlardan dolayıda sana bir kez daha teşekkür ederim.
    Yurdukoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Alıntı ebleksin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş bence twona nın çalışması da çok güzel, hem fiyatı yapılanlara karşılık çok uygun.
    Twona nin motoru gercekten guzel ama 0 km alabilecek butcem var.herseyini kendim yaptirmak istiyorum
    twona ve ebleksin bunu beğendiler.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı Ali reis 17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop olayını çözdüm ve tüm formlarda Face. de paylaştım.Bu sorun çok arkadaşta vardı.ÇÖZÜM:Servise gidiyorsun benim depo kapağını söküp,göbeği çıkarıp tüm gres yağlarını temizliyorsunuz diye istekte bulunuyorsun.kapak temizlenince havalandırma deliği görev yaptığından stop olayından kurtuluyorsunuz.
    2-Tubelles lastik alırsan jantlara uyuyor.
    Kapağı söktüm temizleyim derken kapağı kilitleyen dil deponun içine düştü. Şimdi ne olacak?

likya1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 2005 Model
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapağı söktüm temizleyim derken kapağı kilitleyen dil deponun içine düştü. Şimdi ne olacak?
    Bir mıknatısı iple bağla deponun içine salla. Belki o zaman düşen parçayı çıkarabilirsin. Benim aklıma gelen çözüm bu.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı fufuktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aslında senin savalarda gözüm vardı abi Fakat bulamadım, yarından itibaren bol bol gezmeyi, yolculuk yapmayı planlıyorum. O yüzden daha fazla bekleyemeyip metzelleri aldım. Orjinal lastikten sonra tubeless ve kaliteli kauçuk lastik resmen yola yapışıyor. Başka bir motor kullanıyormuş hissi veriyor. Ayrıyetten lastik seçme konusunda, bana bulunduğun yardımlardan dolayıda sana bir kez daha teşekkür ederim.
    Lastikler nekadar tuttu dostum?

Alıntı likya1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir mıknatısı iple bağla deponun içine salla. Belki o zaman düşen parçayı çıkarabilirsin. Benim aklıma gelen çözüm bu.
    Depoda metal dostum. :-)
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    tvs scooty+2011ybr125+2016 cbf150+2017 crfrally
    selamunaleyküm hayırlı ramazanlar...

arkadaşlar epeydir boxer inceliyorum fiyat konusunda aklıma takılan bişe var....

discovery nin fiyatı 200 lira çektiler 4400 oldu sizce de boxer da indirim olur mu??

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:51 ----------

öncelikle 3bin liralık motordan 1000lik 200 küsür kilo enduro keyfi bekleyenlere gıcık olan biri olarak bişe merak ediyorum
    şu titreşim olayı gerçekden nasıl yani? 80-90km hızla mesela 1 saat yol alsak elde veya ayakda uyuşma oluyo mu??
    birde çekiş ybr 125 e göre nasıl özellikle ybr kullanmış insanlara soruyorum çünkü bendede vardı ve yokuşlarda beni kanser ediyodu
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı altan3544 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamunaleyküm hayırlı ramazanlar...

arkadaşlar epeydir boxer inceliyorum fiyat konusunda aklıma takılan bişe var....

discovery nin fiyatı 200 lira çektiler 4400 oldu sizce de boxer da indirim olur mu??

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:51 ----------

öncelikle 3bin liralık motordan 1000lik 200 küsür kilo enduro keyfi bekleyenlere gıcık olan biri olarak bişe merak ediyorum
    şu titreşim olayı gerçekden nasıl yani? 80-90km hızla mesela 1 saat yol alsak elde veya ayakda uyuşma oluyo mu??
    birde çekiş ybr 125 e göre nasıl özellikle ybr kullanmış insanlara soruyorum çünkü bendede vardı ve yokuşlarda beni kanser ediyodu
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
    İndirim olacağını sanmıyorum çünkü boxer a talep fazla

Titreşim 1500-3000 km arasında bariz azalıyor. Örneğin; ilk zamanlarda aynalar titreşimden bulanık oluyordu ancak şimdi kesinlikle 90km hıza kadar aynalar net gösteriyor. Ancak yine de hafif bir titreşim var. Ben en fazla yarım saat aralıksız sürdüm 90km hız ile elim ayağım uyuşmadı.

Çekiş için kıyaslama yapamayacağım ama çok dik olmayan yokuşlarda bayılmıyor, zaten boxer ı süren her arkadaşım (honda cbf, mondial mcx, salcano wolf kullanıcıları) torklu olduğunu söyledi.
    altan3544 bunu beğendi.

Motosikleti
    cevap için teşekkürler slyman_b

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    merhaba benim 2 sorum var motosiklette devir ve vites göstergisi yok yeni başlayan için sorun olurmu? ve motosikletin vites sıralaması değişik bir sorun yaratırmı yeni başlayan için?

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Yeni başlıyorsanız, eskisinin nasıl olduğunu bilmediğiniz için sorun yaratmayacaktır.
    Motor kullanmayı bilen adam zaten devir, vites gibi göstergelere bakmaz sürekli, önüne bakar sağına bakar soluna bakar aktif tarama yapar, onlara bakacağına.
    Alışmayın göstergeye bakmaya...

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba benim 2 sorum var motosiklette devir ve vites göstergisi yok yeni başlayan için sorun olurmu? ve motosikletin vites sıralaması değişik bir sorun yaratırmı yeni başlayan için?
    cevapladığınız için teşekkürler fakat ileride farklı motosiklet alacağımdan bu vites şekline alışırsam ileride sıkıntı çekerim gibi geliyor

Motosikleti
    aliberkgngr her motorda 1 altta diğerleri üsttedir bunu herkes bilir ama boxerda vites çubugunun 2 ucuda açık yani akılda kalmak için şöyle düşün...çubugun önüne basarsan vites yükselir arkasına basarsan düşürür...bu kadar basit bence
    hatta cup tarzı motorlarda aynı vites var zaten tek farkı debriyaj yok onları kullan alışırsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)