Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    bombaci teşekkür ederim önerin için. ama sence 1250 tl fark ve her yıl ödeyeceğim MTV ye değer mi sence. Çünki motosikleti öncelikli olarak ihtiyaç-ulaşım için kullanıcam. Zevk 2. planda. Masrafsiz bakimları ucuz vs olsun. 1250 fark + 100 tl MTV = 1350 tl 'lik benzin alsam 5 tlden 270 litre yapar cup ta 100 km de 2 litre yaksa 13500 km yol yaparım bunlada 135 gün işe gidip gelebilirim. ) sinekten yağ çıkarmak gibi oldu ama ne yaparsın bütçe bu. Ne demişler Halep orda arşın burda. Ama tecrubem olmaadığıiçin sizden yardım istiyorum cup o yolu giderse 1350 tl fazla vermiyeyim. tşkler. (telden yazıyorum eksik cumleden dolayı özür)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Bütçe sıkıntı ise sıkı bir pazarlıkla 2.el alın derim.

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    Alıntı bummerangg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bombaci teşekkür ederim önerin için. ama sence 1250 tl fark ve her yıl ödeyeceğim MTV ye değer mi sence. Çünki motosikleti öncelikli olarak ihtiyaç-ulaşım için kullanıcam. Zevk 2. planda. Masrafsiz bakimları ucuz vs olsun. 1250 fark + 100 tl MTV = 1350 tl 'lik benzin alsam 5 tlden 270 litre yapar cup ta 100 km de 2 litre yaksa 13500 km yol yaparım bunlada 135 gün işe gidip gelebilirim. ) sinekten yağ çıkarmak gibi oldu ama ne yaparsın bütçe bu. Ne demişler Halep orda arşın burda. Ama tecrubem olmaadığıiçin sizden yardım istiyorum cup o yolu giderse 1350 tl fazla vermiyeyim. tşkler. (telden yazıyorum eksik cumleden dolayı özür)

Ordulu kardeşim.
    Boxer güzel makine ama daha 2 gün önce fiyatı 3250 tl oldu. Bazı bayiler eylül sonuna kadar 3036 tlden satışa devam edecekler. Alacaksan bu ay al. Ama senin de maddi durum benimki gibiymiş. Bana sorarsan bulabilirsen iyi durumda 2. el bir boxer al. Ama baştan söyleyeyim. Boxer cuplar gibi 100 km'de 2 litre yakmaz. Daha önceleri, bundan 2-3 sf öncesi bir tablo paylaşmıştım. Ona bakarsan göreceksin. Boxer 100 km/h sabit hızda 100 km'de 2,4 litre yakar. 80 km/h ortalama sabit hızda 2 litre yakar. Bunu düşünerek al.

Bir de bu aralar Mondial bayilerinde 100 UAG'ler var. 1900 tl'den satılıyor. Pazarlıkla 1750-1800 tl'ye alırsın. Mondiali sürmüşlüğüm yok ama kalitesi iyileşti deniliyor. Bilemeyeceğim tabi.

Bu arada boxer'ın fiyatını neden arttı. Sorsak dolar euro vs denecek. Ama 3 ay beklense ; fiyat konuları seçimden sonraya bırakılsa iyi olmaz mıydı. Büyük ihtimal seçimden sonra dolar düşecek. Seçime kadar kuralkan kendi karını düşünmeseydi de biraz cömertlik yapsalardı da müşteri memnuniyeti yüksek tutulsaydı; herkesi motosiklet sürmeye teşvik eden bu firma bunu fiilen de kanıtlasaydı ,batarlar mıydı sanki. Bilemeyeceğim. Ama kapitaller kadar kötü müslüman görmedim. Kapitalleşmemeleri gerekiyor. Biraz da benim gibi alt kasttan insanları da düşünmeliler. Bana demeyin sakın "Türkiye'de kast sistemi yok." Ülkemiz malesef bir İslam ülkesi olsa da İslam dışı olan gizli kast sistemiyle yönetilen, ve tamamen müslümanlıkta yeri olmaması gereken 'kapitalist bir ekonomi anlayışı'na sahip, insanların kendi bacağını asıldığı bir ülkedir. Bunu uzun zamandır gözlemliyorum ki malesef böyleyiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Hatamı düzelteyim. Boxer yakıt tüketimini yanlış söylemişim. Şimdi baktım da hatalı yazmışım. Gerçeği şöyle.
    Boxer ortalama olarak sabit 60 km/h hızda 100 km'de 2 litre yakıyor.
    ortalama 80 km/h hızda 100 km'de 2,4 litre yakıyor.
    100 km/h hızda ise 100 km'de 2,8 litre yakıyor.
    Bunu markayı kötülemek için vs yazmıyorum. Gerçekler böyle.
    Tablo aşağıda. Grafiği tabloya göre hazırlamıştım. Onu da incele istersen.

zapalka ve trcn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Eline ve emeğine sağlık gercekten güzel bir çalışma olmuş.

Motosikleti
    tvs scooty+2011ybr125+2016 cbf150+2017 crfrally
    mondial 100 uag 2450 liste fiyatı 2450 lira internet sitesi http://www.mondialmotor.com.tr/model/touring-motosiklet/100-uag/mavi
    nası fiyat 1900 tl olur birde pazarlıkla 1750-1800 alırsın diyosun anlamadım???

Motosikleti
    sagopa
    En başta sorumu cevaplamaya değer bulup dikkate aldığın için tesekkür ederim.Formun tamamına yakınını okudum ve senin tabloyada bakmıştım o zaman. Cup bir motorunda gideceği stabil hızın 60 km olarak düşündüğüm için boxere de 2 lt yakar demiştim. Mondialin dedigin modeline baktım netten fiyatı 2350 lerde. bu fiyatla kıyasla yine cup bir motor agirlikta galiba. boxere her yil odeyecegim vergiyi benzin parasi yaparim diye dusunuyorum. bi arkadasta lifan clint 100 diye bi modelden bahsetti 100 km 1.2 lt olarak gosteriyormus ama bana pek inandirici gelmedi. Katalok degerleriyle reel degerler birbirine uymasada birde onu araştiricam.

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    Alıntı altan3544 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial 100 uag 2450 liste fiyatı 2450 lira internet sitesi http://www.mondialmotor.com.tr/model/touring-motosiklet/100-uag/mavi
    nası fiyat 1900 tl olur birde pazarlıkla 1750-1800 alırsın diyosun anlamadım???
    Altan, sitede öyle yazıyor, evet. ama sitede bütün fiyatlar çok uçuk. bayiye gittiğinde 300-400 tl oynuyor.
    sahibindende bakarsan bayiler reklam vermiş. 0 km uag 100'ler 1900-200 tl arası. Bu işlerde bayi son sözü söyler. O yüzden bayileri gezerseniz güzel fiyatlı ürünler bulursunuz.

Size link de vereyim:

100 uag 1988tl istanbul eyüp
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...28376367/detay

100 uag 1990 tl izmir konak
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...23433942/detay

100 uag 2040 tl istanbul tuzla - daha dün 1980 tl idi 2040a çıkmış
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...25750937/detay

100 sfc snappy x cup tipi 1985 tl istanbul eyüp
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...24290048/detay

100 sfc snappy x cup tipi 1984 tl istanbul avcılar
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...16370770/detay

100 sfc snappy x cup tipi 1983 tl istanbul eyüp
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...27316058/detay
    altan3544 ve trcn bunu beğendiler.

Motosikleti
    sagopa kajmer kardeş mahçup oldum çok zahmet verdim sana. snappy için aradım verdiğin linkteki yeri kargo dahil 2100 e bırakti mavi rengini burdaki bayilerlede gorusecegim o fiyata burdan verirlerse burdan, olmazsa istanbuldan alirim. Son olarak cup gunde 100 km yolu sakin kullanimda kaldirirmi sence? Cup larin onu boş damacana felanda tasinir sxooter kadar olmasada communuter o sebeple biraz daha kullanişsız. iyi aksamlar

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    bummerangg kardeşim, lifanı ben de çok işitiyorum. sağlam deniyor, ama falcon veya kuba gibidir. ki falcon ile kuba düşük cclerde mondial ve kanuniden daha dayanıklı. çevremde kullanıcıları çok. Öyle aham şaham sorunları olmadığını söylüyorlar. tabi bilemeyeceğim . Almayı düşünüyorsan bayileri gez derim. uygun fiyat verenden alırsın. boxera gelince gözümde değer kaybediyor. sonunda bırakıp mondial 125znu alacam galiba. znu gibi nostaljik bir motora binmiştim. o da yandan genişçeydi. bir konforluydu ki sorma. çok keyif almıştım. herhalde znu alırım. veya kuba nirvana 150 de alabilirim. ne de olsa boxerdan ucuz ve onun kadar iyi.

125 znu fotoğrafları

nirvana 150 fotoları

[COLOR="Silver"]

istanbula gidip üçerlerden alsam 3275 liralık ki kargo ücretsizmiş. kargoyu düşersek 3100 liraya da hatta 3000'e de alınır.
    http://urun.n11.com/scooter/kuba-nirvana-150-P43220620
    şimdi anlamadım bu boxerın ne kıymeti var. tork mork hikaye. fiyatı almış başını gidiyor. hem tipi de öyle aham şaham değil. neden boxer alayım ki, gider nirvana alırım, daha iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

bumerang kardeşim, estağfirullah. şurada muhabbet ediyoruz. ne yorulması, ben yardımcı olmaktan zevk alırım. soruna gelince cuplar dayanıklı motorlardır. ben ünide eğitim alırken bizim ev üniden 32 km uzaklıktaydı. üniye cuplarla ve köy tipi denen canını yediğim motorlarla gidip gelenleri görürdüm. ki o yol tramvayla çekilmezdi. adamlar motorlarına çok güveniyorlar. çünkü yaşayıp görmüşler. bence bir sorun olmaz. belki çok dik yokuşlu yerlerde hızlı gidemezsin 1-2. viteste aşarın, onun haricinde sıkıntı vermeyeceklerini düşünüyorum. tabi karar senin. istersen tanıdığın bir ustaya danış. onlar yönlendirir. ama bir sıkıntı çıkaracaklarını düşünmüyorum

Motosikleti
    sagopa kardeşim çok saol verdiğin tavsiyeler için. Buyuk ihtimal cup alicam. Boxerinde hakkini yememek lazım. Hem boxer sayfasinda diğer modellerin reklamıni yapmak boxerci arkadaslara ayip olabilir. Cok degerli paylasim ve tecrubeler var sonucta. Ustelik gercekten zeevkler cok çeşitli. senin hosuna giden bi model oburunun hosuna gitmiyo, öbürünün begendigini ben begenmiyorum. onemli olan bindigin motorun senin olmasi ve ruzgar yuzune vururken tadini çikarman. gerek benim gibi ihtiyac gerek bir baskasi gibi hobi amaçlı olsun. keşke imkanımız olsa sevdiğimiz her modeli alip binsek , test etsek, denesek kâh bi japon hayrani olsak, honda, kawa, suzukiye binsek, kâh avrupa hayrani olsak KTM ye ducatiye vs binsek kah Abd hayrani olsak harleylere binsek vs vs (abd hayrani olma fikri soğuk geldi en iyisi harleyi hemen satmak )
    iste boyle dedigin gibi muhabbet.. (snapy iyidir dimi?) :p

Motosikleti
    tvs scooty+2011ybr125+2016 cbf150+2017 crfrally
    peki bu mondial 100uag titreşim ne alemde? 5 vites ve 18jant olması ilgimi çekti?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı marlox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internet paketimizi bitirdin :D
    Evet internet paketi bitti benimkiside size tavsiyem RSS inceleyin forumu resimler link olarak karşınıza çıkar kotanızda gitmez

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    abiler 100cc bir motora balansör koymazlar. titreşim illaki olur. uag'yi de snappy'yi de sürmediğim için bilemeyeceğim. yedek parçalarının fiyatına da bakın alırken. mondialyp'den. hiç mondialim olmadı. dediğim gibi. tanıdık ustaya sorun, al derse alırsınız.

bu arada arkadaşlar hiç gücenmesin. boxer sayfasında boxerın hak ettiğini söylerim. boxer bu saatten sonra köteğe müstehak. ha şimdi bir iki sivri arkadaş laf edecek. yok şöyle iyi, böyle güzel, sen nasıl boxerımı sıvarsın, g,b, şeyler söyleyecek. tabi ki de der. çünkü adamın boxer'ı vardır. fiyatı 250 tl artan bir ürünün 2. el fiyatı da artar. menfaati gereği döşer lafları. doğrusu bu tipler umrumda değil. sinek kadar değerleri yok.

Motosikleti
    Bajaj BOXER
    Merhaba arkadaşlar
    Bende bugun aldım sonunda bajaj boxer. Tabi bu süre zarfında gerek kuralkan ve gerekse kanuni bayiileri beni epey uğraştırdı hala daha uğraşıyorum.
    Benim asıl sorunun aldıgım motorda kuralkanıun vurmuş olduğu şasi numarasında discover 150 F yazıyor. Trafik sigortası yaptırırken veya ruhsat çıkarırken bir problem yaşarmıyım ?

Motosikleti
    cg 200+ bajaj boxer
    merhaba arkadaşlar allahın izniyle pzartesi günü boxerımla aranızda olacağım.. size sorum km kaç oldu sıkıntı varmı motorda neler yaptınız motorlarla bilgilendirirseniz sevinirim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    işe gidip gelmek için günde ortalama 100 km yol yapabileceğim 100 cc bir cup almayı düşünüyordum. Bunun içinde aklımda mondial snapy x modelini 2000 liraya almak vardı. Ancak yapacağım yolda araçların 3. hatta 2. vitese düştükleri tahminen 7-8 km uzunluğinda bir rampa var. Bu sebeple formda torku, sağlamlığı ve ekonomikliği ile sesini duyurnuş boxer aklımı çeldi. Şimdi iki arada bir derede kaldım. Boxer en son sorduğumda 3000 tl idi. Onada zam geldi demiş formdaki arkadaş. Askeri ücretle çalışıyorum. 3000 tl maksmum verebileceğim fiyat. Sizce 2000 lik mondial cup işimi görür mü? 100 cc motor yaz sıcağı ve kış soğuğunda günde 100 km yapar mı? (50 km gidiş-50 km dönüş) Yoksa 100 cc ye hiç girmeden direk 150 cc tork canavarı boxermi alayım? hızı çok önemli değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
    Tabiki boxer almak daha mantıklı olur hatta lpgde taktirabilirsin %50 daha da tasarruf olur

Motosikleti
    plectrum lpg uygulaması konusunda ciddimisin? Yoksa benle gır gır mı geçiyosun?

Büyük bir hevesle geçen gün aldığım motorum çalınmıştır :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    plectrum lpg uygulaması konusunda ciddimisin? Yoksa benle gır gır mı geçiyosun?
    ciddiyim ya biçok kişi var su anda lpgli motosiklet kullanan

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/107038-bircok-firma-motosiklete-lpg-takiyor.html

kani2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Tiger100S
    Geçmiş olsun. umarım çabuk bulunur.
    Bakarsan bağ olur,bakmazsan göremezsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)