Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı adiye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Boxer rodaj aşamasında bir depo ile kaç km yapabiliyor. İlk depo km 350km de yedeğe düştü normal midir. Şehir içi seri imkan olan yerlerde ve 80-90km lerde kullanıldı. Rodaj ilerledikçe daha iyi km çıkaracaktır tahmin ediyorum. Tecrübe eden arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim. Kazasız keyifli sürüşler.

Boxer candır
    Gayet normal. Ben ilk menzilimi o kadar bile yapmamıştım galiba. Zamanla 400-450-500 e kadar çıktı. Ibreye pek itibar etmeyin o erkenden düşüyor kafasına göre Alttaki yedek musluğunu baz alın.

Aslında rodajda herşey normal Bazıları (özellikle hiç rodajlı motor kullanmayanlar) sırf bu rodaj esnasındaki sesler sarsıntılar kokular vs yüzünden motorunu sattı... Oysa sabredip rodajı itinayla tamamlasalardı bizim gibi Boxer'dan vazgeçemezlerdi. Biz sabrettik ve şu an gerek vites geçişlerinin rahatlığı gerek seriliği ve ekonomikliğiyle yağ gibi akıyor maşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet normal. Ben ilk menzilimi o kadar bile yapmamıştım galiba. Zamanla 400-450-500 e kadar çıktı. Ibreye pek itibar etmeyin o erkenden düşüyor kafasına göre Alttaki yedek musluğunu baz alın.

Aslında rodajda herşey normal Bazıları (özellikle hiç rodajlı motor kullanmayanlar) sırf bu rodaj esnasındaki sesler sarsıntılar kokular vs yüzünden motorunu sattı... Oysa sabredip rodajı itinayla tamamlasalardı bizim gibi Boxer'dan vazgeçemezlerdi. Biz sabrettik ve şu an gerek vites geçişlerinin rahatlığı gerek seriliği ve ekonomikliğiyle yağ gibi akıyor maşallah.
    Hocam 222 kmdeyim inş dediğiniz sarsıntı vs ler gider aşırı rahatsız edici değil rodaja dikkat ediyorum en fazla 80 - 90 arası gördüm oda mecburiyetten her gün ilk çalıştırmada biraz boşta bekliyorum çalışmasını ilk günler cikle istiyordu ama şimd cikle falan istemeden tek marsta çalışıyor. Kaç km daha rodaja katlanacagim?

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Merhaba,
    Boxer rodaj aşamasında bir depo ile kaç km yapabiliyor. İlk depo km 350km de yedeğe düştü normal midir. Şehir içi seri imkan olan yerlerde ve 80-90km lerde kullanıldı. Rodaj ilerledikçe daha iyi km çıkaracaktır tahmin ediyorum. Tecrübe eden arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim. Kazasız keyifli sürüşler.

Boxer candır
    Rodajda yedek depo dahil 600km. yol aldım fiks. Ancak sizinle benim rodaj anlayışım biraz farklı sanırım, ben kullanma kılavuzuna göre yapmaya çalıştım, siz 80-90 lardan bahsediyorsun. Şuan motorum 1700km de ben yeni yeni çıkıyorum o hızlara.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı justlook78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 222 kmdeyim inş dediğiniz sarsıntı vs ler gider aşırı rahatsız edici değil rodaja dikkat ediyorum en fazla 80 - 90 arası gördüm oda mecburiyetten her gün ilk çalıştırmada biraz boşta bekliyorum çalışmasını ilk günler cikle istiyordu ama şimd cikle falan istemeden tek marsta çalışıyor. Kaç km daha rodaja katlanacagim?
    ilk 700 km deniyor ama bence motor 2000 km den sonra kendini toparlıyor. Tabi bu birden olmuyor kademeli olarak açılıyor.

akıncı58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Murat_71 motorunuz hayırlı olsun, hazenin hangi model aküsünü aldınız acaba, 5 amp mi yoksa 7 amp mi seçtiniz, akünün üstünde yazan model numarasini belirtirseniz sevinirim, bir de kaça mal oldu acaba

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Rodajda 80-90 iyimis valla...

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Geçen yaz bajaj etkinliğinde istanbuldan antalyaya sıfır motorlarla tapagaz gitmişler hiç bir şey olmamış

Motosikleti
    Boxer 150+Dl 650
    Masalllah diyeyim nazardegmsin hem sabriniza hem motorunuza. Kazasiz surusler.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Bugün sabah 9 sularında İzmir Atatürk stadı civarı dörtyol ışıklarda cafe racer tadında modlanmış bir boxer gördüm Buraya üye ise selam olsun.Çok güzel makine kazasız belasız...

murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Alıntı akıncı58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat_71 motorunuz hayırlı olsun, hazenin hangi model aküsünü aldınız acaba, 5 amp mi yoksa 7 amp mi seçtiniz, akünün üstünde yazan model numarasini belirtirseniz sevinirim, bir de kaça mal oldu acaba
    Haze HTX7L-BS 12V 7Ah Motorsiklet Aküsü olsa gerek

90 tl civarıydı sanırım ama yine söküp bakmam lazım, yerine zor oturdu. Bakıp bilgi vereyim size.
    Bmw F650cs scarver / Scarabeo 200

Motosikleti
    Şu an yok.
    Aküyü değiştirecekseniz yüksek amperli akü kullanabilirsiniz, bence bir sakıncası yok ama sadece şarj olma süresi nispeten artacaktır.

Nazar değmesin şu ana kadar (neredeyse 1.5 yıl olacak) ne akü zayıfladı ne de tek bir ampül patladı. Belki de genelde tek, en fazla ikinci marşta çalıştırıp fazla zorlamadığım içindir, bilemiyorum. Yoksa farlar hepimizinkinde gece gündüz hep yanık bu yeni euro 3 muhabbetinden dolayı.

Ayak marşı çok zor alıyor. Bir kaç kez meraktan denedim, hiç te kolay olmadı. Gerçi bu da iyi bir şey, zira geçen sene hırsızlar ayak marşıyla çalıştırmaya çalışırken beceremeyip vazgeçmişlerdi...

Depo çok çabuk çiziliyor, acilen tank pad alıp yapıştırın.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Boxer a gore depo kilifi bulabilirmiyiz acaba

EkinS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM150
    Merhaba,

Boxer candır
    Merhaba adiye,ben de rodaj aşamasındayım km'de kaç kuruş yakıyor görebilmek için tam 500 km'de depoyu fulledim benzini 4.42'den almıştım. Yaptığım hesaba göre motosiklet km'de ortalama 9,5 kr yakıyor. ( Tamamen rodaja uyulmuştur. Ortalama 40 km hız ile )

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Arkadaşlar Boxer'ımızın karakalem resmini çizdim bu gün boş vakitte, paylaşmak isterim. 2 tane de kendi tasarladığım motosiklet çizimlerini paylaştım herkese iyi geceler.
    http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/537/dOK8Xb.jpg
    http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/538/z40hwG.jpg
    http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/661/p1csHt.jpg

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bugün Ankara ümitköyde kızılay yönünde sağ şeritten 80'i geçemeden giden Boxer'ın sahibi burda mı :D 150'lik Mondial'imle fena uzadım gittim o ne yavaş motor öyle. Eminim benim 110'daki titreşimim onun 80'le giderkenki titreşimimden azdır bide

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Ankara ümitköyde kızılay yönünde sağ şeritten 80'i geçemeden giden Boxer'ın sahibi burda mı :D 150'lik Mondial'imle fena uzadım gittim o ne yavaş motor öyle. Eminim benim 110'daki titreşimim onun 80'le giderkenki titreşimimden azdır bide
    Yanlış sayfaya gelmişsiniz. Mondialli apaçiler sayfasından bekleniyorsunuz.

Motosikleti
    Kimseyi kırmak değil amacım, takdir edilecek yanları olan bi motor ama şuna duygusal davranmayın rica ediyorum ya :D
    Adamlar dağ taş 3 kişi eşek gibi binilecek motor yapmış şehiriçi aralardan fırlamalık çevreyoluna çıkınca gazlamalık bi motor değil.
    Yanlardaki demirler de üçüncü kişi ayağını koysun diye zaten

İlgili video: https://www.youtube.com/watch?v=oTwH4_9d6Kw

Kimseyi kırmak değil amacım, takdir edilecek yanları olan bi motor ama şuna duygusal davranmayın rica ediyorum ya :D
    Adamlar dağ taş 3 kişi eşek gibi binilecek motor yapmış şehiriçi aralardan fırlamalık çevreyoluna çıkınca gazlamalık bi motor değil.
    Yanlardaki demirler de üçüncü kişi ayağını koysun diye zaten
    http://107.imagebam.com/download/y0g...0566/bajaj.JPG
    İlgili video: https://www.youtube.com/watch?v=oTwH4_9d6Kw
    Senin profil resminden anlaşılıyor mevzu zaten.

Boxer Cg motosikletlerle yarışabilecek bir motor değil.
    Lastikleri bisiklet lastiği değil bir kere 130 lastik takan var,
    orijinali de 100 zaten.

Cg motosikletlerin 2 katı torku var ışıklarda baya ağzı açık bakıyor cg kullanan kardeşlerim.

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Sizi ve mondialinizi kaale almamış olabileceği fikrini düşündünüz mü hiç?
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ROT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi ve mondialinizi kaale almamış olabileceği fikrini düşündünüz mü hiç?
    Laf mı atıyosun şimdi her motosiklete benim saygım var ama her motorun da bi kullanım amacı var. Kampana frenli ve 4 vitesli bu motor şehiriçi dinamik sürüş için üretilmiş bi motor değil açıkçası.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Himmm. O zaman bunu satip hemen bir drift alalim... Haydi buzdolabi bayisinee😛😛😛
    dyavol-77, fufuktas, slyman_b ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)