Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu an yok.
    @twona kardeşim bilgiler için Teşekkürler. Bu arada ön çamurluk taktın mı? Olmazsa zincir korumayı da ön çamurluğu da sökerim. Daha sonra custom bir ön çamurluk uydururuz. Zaten google a kros ön çamurluk yazınca bir dünya farklı çin mali kros çamurluk modeli çıkıyor üniversal. (Genelde 4 delikli) Çoğu plastik ama boyanabilir. Birinden biri uydurulabilir. Fiyatları da oldukça makul. Bu arada ön amortisörler yaylandıkça kilometre teli ön çamurluğa sürte sürte boyada derin bir iz bırakıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Siz değerli arkadaşların izlenmimleri doğrultusunda stabile yola en uygun MC 32 yi buldum. Az önce Sava Türkiye Barış Bey'den bir çift sipariş verdim.

Sava MC 32 kalın dişli, aynı zamanda kış lastiği. Fiyatı MC 18 ve MC 25 e göre biraz tuzluydu.(390 TL) Lakin bu havalarda hayati öneme sahip olduğu için biraz kesenin ağzını açmak şart oldu.

İndirimle çifti 290 liraya geldi. Lastikler bir gelsin, takalım kendi izlenimlerimi yazarım. Allah utandırmasın.

technomix, trcn, twona ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayırlı olsun abi şimdiden. Bizi tekrar masrafa sokma da tekerin düz bassın.
    Yurdukoru ve trcn bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @twona kardeşim bilgiler için Teşekkürler. Bu arada ön çamurluk taktın mı? Olmazsa zincir korumayı da ön çamurluğu da sökerim. Daha sonra custom bir ön çamurluk uydururuz. Zaten google a kros ön çamurluk yazınca bir dünya farklı çin mali kros çamurluk modeli çıkıyor üniversal. (Genelde 4 delikli) Çoğu plastik ama boyanabilir. Birinden biri uydurulabilir. Fiyatları da oldukça makul. Bu arada ön amortisörler yaylandıkça kilometre teli ön çamurluğa sürte sürte boyada derin bir iz bırakıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Siz değerli arkadaşların izlenmimleri doğrultusunda stabile yola en uygun MC 32 yi buldum. Az önce Sava Türkiye Barış Bey'den bir çift sipariş verdim.

Sava MC 32 kalın dişli, aynı zamanda kış lastiği. Fiyatı MC 18 ve MC 25 e göre biraz tuzluydu.(390 TL) Lakin bu havalarda hayati öneme sahip olduğu için biraz kesenin ağzını açmak şart oldu.

İndirimle çifti 290 liraya geldi. Lastikler bir gelsin, takalım kendi izlenimlerimi yazarım. Allah utandırmasın.

http://www.savatech.eu/slike-nove/motorcycle-MC-32.jpg
    Hayırlı olsun fotoğrafi bekliyoruz ve sizden ricam lastikler geldiğinde tarihlerine bakmaniz ayrıca çok güzel indirim yapmışlar kazasız belasız sürüşler
    Yurdukoru bunu beğendi.
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

Motosikleti
    BAJAJ -BOXER
    twona arkadaşım arka lastikle zincir arasını yanaktan sana zahmet metre ile ölçebilir misin 1.8 koruma ile birlikte

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

twona arkadaşım arka lastikle zincir arasını yanaktan sana zahmet metre ile ölçebilir misin 1.8 koruma ile birlikte

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

ön lastik ölçüleri değiştiği an kilometre göstergesi sizi yanıltır 80 gösterir ama 60 gidersiniz veya tersi yakıt hesaplaması da şaşar. oynamaya gelmez ön lastik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

twona arkadaşım lastik yanağından zincir arasını sana zahmet metreyle bi ölçebilir misin koruma ile birlikte orjinal lastik boşluğu 1.4 cm korumasız 1.8

Motosikleti
    Şu an yok.
    MC 32 Lastiklerim express hızıyla bugün geldi. İkisi de resimdekinden çok daha derin dişli. Özellikle arka lastik harika duruyor. Arka lastik çivi takılabilir özellikli kar lastiği.

Gelir gelmez tarihlerine baktım. İkisi de 2014. ( Birisi 1814, öbürü 0514 yani 2014'ün 18inci ve 5. haftası. ) Kargo ücretsiz.

Müsait olduğumda ustamla takma operasyonuna girişeceğim. İnşallah bu işte muvaffak olurum. O zaman resimlerim.

Bu arada ön kafadaki o plastik yanları ve camı çıkardım, çok emanet duruyordu. Zaten Kawasaki Boxerda bu ön kafa da, cam da yok. (Filipinlerdeki modelde yanlardaki BM 150 yazısı yerine K Kawasaki yazıyor, reklamcının birine topluca orjinalindeki gibi bu etiketi çıkarttıralım. Böylece "Abi bu mondial mi?" sorularından ve çinçon benzerliğinden de kurtuluruz...)

Son olarak yan oturan bayanlar için düşünülmüş olan arka demirleri somunlarından sökmeyi planlıyorum. İnceledim hiç bir faydası ya da desteği yok. Tork anahtarı gerekiyor, kendim sökemedim. Yan oturacak bayan zaten binmesin motoruma

Amortisör körüklerini takmak için nereleri sökmek lazımdı?
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    MC 32 Lastiklerim express hızıyla bugün geldi. İkisi de resimdekinden çok daha derin dişli. Özellikle arka lastik harika duruyor. Arka lastik çivi takılabilir özellikli kar lastiği.

Gelir gelmez tarihlerine baktım. İkisi de 2014. ( Birisi 1814, öbürü 0514 yani 2014'ün 18inci ve 5. haftası. ) Kargo ücretsiz.

Müsait olduğumda ustamla takma operasyonuna girişeceğim. İnşallah bu işte muvaffak olurum. O zaman resimlerim.

Bu arada ön kafadaki o plastik yanları ve camı çıkardım, çok emanet duruyordu. Zaten Kawasaki Boxerda bu ön kafa da, cam da yok. (Filipinlerdeki modelde yanlardaki BM 150 yazısı yerine K Kawasaki yazıyor, reklamcının birine topluca orjinalindeki gibi bu etiketi çıkarttıralım. Böylece "Abi bu mondial mi?" sorularından ve çinçon benzerliğinden de kurtuluruz...)

Son olarak yan oturan bayanlar için düşünülmüş olan arka demirleri somunlarından sökmeyi planlıyorum. İnceledim hiç bir faydası ya da desteği yok. Tork anahtarı gerekiyor, kendim sökemedim. Yan oturacak bayan zaten binmesin motoruma

tarihlerin baya yeni hayırlı olsun ben foto bekliyorum
    Yurdukoru bunu beğendi.
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

Amortisör körükleri için amortisör baslarini komple sökmek gerekiyor. Ben uç ay önce körük aldim ama bu yüzden takamadim.
    Yurdukoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    @yurdukoru o parça tahminimce amörtisörlerin ayrı ayrı esnememesini sağlıyor yani sökmemeniz gerekiyor diye biliyorum

@twona 130 luk lastikten sonra çekişte ve yakıtta ne kadar değişiklik oldu

Herkese kazasız belasız sürüşler

Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Alıntı HARSELL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurdukoru kardeşim
    110 kilometre hızı düz yolda mı yaptınız yoksa eğimli yolda mı?
    Eğimli ise öne kaç derece kadar eğim vardı?

Aynı soruyu Ali Reis 17'ye de sormak istiyorum. Zira hangi koşullarda belirli hıza ulaşılmış olduğunu bilmek zihnimizde gerçekçi bir imajın oluşmasını sağlayacaktır.
    İyi sürüşler dileklerimle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

AurorAbeam kardeşim,
    cantı genişletirken herhangi bir hasar verilmiyor mu?
    ne tür bir aletle genişletme işlemi yapıyorlar?
    bu konuda yazacaklarını merakla bekliyorum...
    Hızı 30/35 derecelik eğimde yaptım .Ama gazın sonunu henüz daha bulmadım.Dönüşte aynı yolun rampasında 90 yaptım rüzgar fazlaydı daha fazla basmadım.Motorum gerçekten roket gibi.Çanakkalede yakınımda düz yol yok.Lapseki tarafına 10 km sonra düz yol var gidip deneme zamanım olmadı.Bizde hız yolu orada var.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Haberlerini bekliyoruz, ben de o lastiklerden almayı düşünüyorum. Bir de nereden sipariş vermiştiniz?

Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör körükleri için amortisör baslarini komple sökmek gerekiyor. Ben uç ay önce körük aldim ama bu yüzden takamadim.
    Körükleri nereden bulabiliyoruz?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Şu an yok.
    Lastikleri daha önce burada verilmiş olan numaradan, Sava Türkiye Barış bey'den aldım. Kendisi sağolsun çok yardımcı oldu. Numarası önceki sayfalarda vardı. Hem de kargo bedava. 2 tane de çelik sibop istedim kırmadı onları da ücretsiz verdi. (Normalde burada tanesi 15-20 lira)

Kış geldi soğuklar başladı. Düzgün bir siperlik cam lazım. Artık givi almak istemiyorum. Hem pahalı hem de somun geçen yerlerden çabuk kırılıyor. Onun yerine daha universal bir cam bulacağım. Vivi falan da olmaz tabiki. Siperlik cam deneyen var mı?

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Lastikleri daha önce burada verilmiş olan numaradan, Sava Türkiye Barış bey'den aldım. Kendisi sağolsun çok yardımcı oldu. Numarası önceki sayfalarda vardı. Hem de kargo bedava. 2 tane de çelik sibop istedim kırmadı onları da ücretsiz verdi. (Normalde burada tanesi 15-20 lira)

Kış geldi soğuklar başladı. Düzgün bir siperlik cam lazım. Artık givi almak istemiyorum. Hem pahalı hem de somun geçen yerlerden çabuk kırılıyor. Onun yerine daha universal bir cam bulacağım. Vivi falan da olmaz tabiki. Siperlik cam deneyen var mı?
    Sağlam pleksiden motora uygun cam yapan firmalar vardı sanki karaköy taraflarında. Başka motosiklet konularında görmüştüm ama çok uzun zaman oldu. Oraları deneyebilirsiniz.

Ayrıca bugün tekrar denk geldim güzel hissettirdi. Bakınız; http://kawasaki.ph/commuter/gallery.php?id=53&ct=Business

Yalnız niye 2 amortisör var onu anlamadım. Ayrıca kafayı çıkarınca aynı bizimki zaten.

Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Forumdaki Misafirlerin dikkatini çekmiştir Boxer 150 kullanıcıların tek şikayeti var lastik.Bu fiyat 3000tl olan diğer motorların şikayetlerini inceleyin kararınızı verin.motora bir tane de heybe lazım,haftaya onu da diktireceğim.bana balığa giderken gerekli.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı Ali reis 17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdaki Misafirlerin dikkatini çekmiştir Boxer 150 kullanıcıların tek şikayeti var lastik.Bu fiyat 3000tl olan diğer motorların şikayetlerini inceleyin kararınızı verin.motora bir tane de heybe lazım,haftaya onu da diktireceğim.bana balığa giderken gerekli.
    Yalnız şöyle bir durum var bajaj kullananların hepsi sıfır aldı şu anda ve bajaj daha bir kaç ay önce satılmaya başlandı. Yine de tecrübeli arkadaşlar ileriye dönük (bu motor sağlam, şimdiden belli gibisinden) doğru tahminler yapabilir mi bilemem.
    Ali reis 17 bunu beğendi.

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberlerini bekliyoruz, ben de o lastiklerden almayı düşünüyorum. Bir de nereden sipariş vermiştiniz?

Körükleri nereden bulabiliyoruz?
    Korukleri bütün motor parçası satan yerlerde bulabilirsiniz.

Motosikleti
    Honda CRF250L
    Merhabalar,
    Bajaj Boxer 150 form sayfasını ilgiyle takip etmekteyim. Sahip olma maliyeti açısından uygun fiyatlı olması, parçasının ucuz olması ve sizin gibi kullanıcıların eşsiz tecrübeleri bu modele ilgi duymamı sağladı.
    Merak ettiğim bu motor ile uzun seyahatlere çıkılır mı? Ör:Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya ya da Gürcistan gibi memleketlere gidilir mi? (-Motor gider de sen gidebilir misin? cevaplarınızı duyuyor gibiyim ) Yani otobanda ya da uluslararası kara yollarında seyahat etmesi hususunda bir sınırlamaya maruz mu?

Kazasız belasız günler dilerim.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AsiCanavar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Bajaj Boxer 150 form sayfasını ilgiyle takip etmekteyim. Sahip olma maliyeti açısından uygun fiyatlı olması, parçasının ucuz olması ve sizin gibi kullanıcıların eşsiz tecrübeleri bu modele ilgi duymamı sağladı.
    Merak ettiğim bu motor ile uzun seyahatlere çıkılır mı? Ör:Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya ya da Gürcistan gibi memleketlere gidilir mi? (-Motor gider de sen gidebilir misin? cevaplarınızı duyuyor gibiyim ) Yani otobanda ya da uluslararası kara yollarında seyahat etmesi hususunda bir sınırlamaya maruz mu?

Kazasız belasız günler dilerim.
    Ben o işi deneyeceğim, yakın zamanda kuzeyimizdeki ülkelerde 16 bin km'lik bir yolculuk yaptım. Şimdilik planım ufak bir motorla benzer bir yolculuk yapmak. Bajaj Boxer çok düz bir motosiklet, sorun çıkarmaz diye düşündüm. Yalnız sınıfına göre epey rahatsız edici geldi bana. Lakin 100 bin km'dir birçok motor kullandım, ama şerit çizgilerinde bile beynimi sarsan süspansüyonlu bir motor görmedim. Bakalım, direneceğim biraz daha. Haberdar ederim...
    www.motorumla.net

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Ben o işi deneyeceğim, yakın zamanda kuzeyimizdeki ülkelerde 16 bin km'lik bir yolculuk yaptım. Şimdilik planım ufak bir motorla benzer bir yolculuk yapmak. Bajaj Boxer çok düz bir motosiklet, sorun çıkarmaz diye düşündüm. Yalnız sınıfına göre epey rahatsız edici geldi bana. Lakin 100 bin km'dir birçok motor kullandım, ama şerit çizgilerinde bile beynimi sarsan süspansüyonlu bir motor görmedim. Bakalım, direneceğim biraz daha. Haberdar ederim...
    Arkadaki amortisörü biraz kurcalar mısınız rica etsem? Çünkü cbf kullanan adama bile versem paşalar gibi yumuşacık gidiyorsun diyor bana.

Motosikleti
    Honda CRF250L
    Haberlerinizi bekleyeceğim. O zaman cevabınızdan otobana ya da uluslararası karayollarına çıkmasında bir sorun olmayacağı anlamı çıkıyor.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Boxer şu ana kadar kullanmış olduğum motorların içinde(Buna transalp, gs aprilia gibi pahalı motorlar dahil) en yumuşağı.

Kilonuza göre de değişir. 40-50 kg luk birisi iseniz ve amortisörü değistirmediyseniz sert gelecektir.

Süspansiyon ayarını en sona indirmezseniz azer bülbül gibi sallanmaya devam edersiniz. Fabrika ayarı en sertte geliyor, tersi istikamete düşürmeniz gerekiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)