Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    arkadaşlar stop etme sorununu kronik bir sorun gibi yansıtmak yanlış olur. karbüratörde 2 tane vida var. biri hava biri rolanti vidası. eli tornavida tutan herkes rolanti ayrını yapar. elinize ince uzun bir düz tornavida alın vr rolanti viadısı açın. roalnti yükseldikten sonra stop etme olayı olmayacaktır. yada bir tamiriciye 5 lira verip rolanti ve hava ayarı yaptırın. çok basit bir işlem. bu kadar kafanıza takmayın, boxerın keyfini sürün biraz...
    Yurdukoru, gencomix ve HeruNolweo bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adonise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ Discover 125 ST
    Bu da benden boxer kullanıcılarına gelsin.

(Büyük görsel için tıklayınız.)
    twona, ismeter, srknbdm ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı technomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    46 lt iyidir bu arada ilk resmimide paylaşayım çantam 46 lt..
    http://imageshack.com/a/img850/8/zant.jpg
    Öncelikle hayırlı olsun ...Çanta,yıda Ümraniye bayi,sindenmi aldınız ve markası ne.

Bende Beylerbeyi,n de oturuyorum.Bize yakın diye bir kere bakmaya gittim ama pek fazla ilgi göremeyince bir dahada o bayiye uğramadım.

Almayı kararlaştırdığım an düzgün bir bayi bulmam lazım yada firma yetkilileri bayileri iyi seçmeleri gerekecek yoksa çok müşteri kaybederler ????

Olmassa bağcılar bayi,sini çok met ettiler olmassa oraya uğricam hayırlısı....

Motosikleti
    Şu an yok.
    Arkadaşlar ülkemizde yeni olsa da Boxer yeni bir ürün değil, Güney Amerika'dan Afrikaya dünya çapında neredeyse 700 bin adet satılan ve afrikada açık ara önde olan bir model. (Üstelik çoğu pahalı markaların afrikayı çağrıştıran isimlerle sanki afrika motoru izlenimi vermeye çalışmasına rağmen Bajaj, son derece ekonomik ve sağlam bir ürünle afrikayi fethetmiş ve satış şampiyonu olmuş)Nereden biliyorsun diyorsanız ben yıllar önce bu motoru asya ülkelerinde ve güney amerikada görüyordum. Endonezyada Kawasaki boxer diye satılıyordu, o da aynı (90 larda ise yine Kawasaki champion olarak Hindistanda üretiliyormuş)

Bu yüzden içiniz rahat olsun. Bunu bildiğim için Boxerı gönül rahatlığıyla aldım ve her seferinde iyi ki almışım diyorum. Alırken en ufak bir tereddüt yaşamadım. Inşallah Allah utandırmasın...
    kaan898 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Adonise adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay budur hocam...

Motosikleti
    Suzuki gn250
    on numara olmuş ta böyle bi koltuğu kim yapabilir ki

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HeruNolweo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar motorum satıldı bugün itibarı ile
    Artık son karar aşamasındayım ben de
    Şu stop etme durumu kafamı karıştırsa da büyük ihtimalle ekonomikliği nedeni ile tercihim Boxer olacak
    Büyük ihtimalle geriye renk seçimi kalacak
    Daha öncede yazmıştım, stop etme diye bir sorun yok. Rölanti ayarı düşük olursa her motorda olacak bir şey. Gözünüzde büyütmeyin. Jikle ile çalıştırın, motoru ısıtın ve biraz yüksek devirle kalkın hepsi bu. Ben şu ana kadar çalıştırma sorunu yaşamadım. Rodajın bitmesine çok az kaldı. Bir de motoru biraz zorlayıp bir müddet daha kullandıktan sonra, aldığım küçük notlar var. Kafasında soru işareti olan arkadaşlara yardımcı olması açısından detaylı bir inceleme yazmaya çalışacağım. Bence kararınız boxer olursa pişman olmazsınız diye düşünüyorum.
    HeruNolweo bunu beğendi.
    Fight till the end!!!

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Ekrem Beeeeeeeeeeeeeyyy bundan istiyoz
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Alıntı peacetrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncede yazmıştım, stop etme diye bir sorun yok. Rölanti ayarı düşük olursa her motorda olacak bir şey. Gözünüzde büyütmeyin. Jikle ile çalıştırın, motoru ısıtın ve biraz yüksek devirle kalkın hepsi bu. Ben şu ana kadar çalıştırma sorunu yaşamadım. Rodajın bitmesine çok az kaldı. Bir de motoru biraz zorlayıp bir müddet daha kullandıktan sonra, aldığım küçük notlar var. Kafasında soru işareti olan arkadaşlara yardımcı olması açısından detaylı bir inceleme yazmaya çalışacağım. Bence kararınız boxer olursa pişman olmazsınız diye düşünüyorum.
    Arkadaşlar bu stop etme olayını belkide en çok ben yaptım. Bu akşam görev yerime en yakın servis olan Denizli Çivril Halit ustaya götürdüm. Sağolsun yerini bilmediğim ve bajajın internetteki servis yeri haritası yanlış olduğu için işini bırakıp gelip beni aldı ki daha sorunumu bile bilmiyorken belki benden para bile kazanamayacakken bu müşterisine verdiği değeri gösterir ve herzaman onu tercih edilen yapar. Sorunlara gelince biraz erken girdi belki ama ilk bakıma aldı motoru yağ değişti her tarafı kontrol edildi gevşek vida varmı kontrol edildi ve rolanti falan herşeyi ayarladı. Far ayarı yaptı yamuk sinyalleri düzeltti v.s. Ki bunları yapması gereken bana satan yer olmalıydı ama oda servis buda servis işte bunlar oturursa bajaj tutulmaz. Motora gelince saat gibi oldu zaten rolanti diye düşünüyordum öylede çıktı. Bide şu bahsettiğim yağlı hava filtresi vardı onu yıkadı kuruladı usta ve dediğine göre taşımada motor dik istiflenirse yağlanıyormuş şuan kuru ve temiz bunda herhangi bir değişiklik olursa yazarım.
    Uzun lafın kısası servisten çok memnun kaldım Halit Ustaya teşekkür ediyorum ve tavsiye ediyorum.
    Saygılar.
    twona, HeruNolweo, peacetrain ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli GncTurk, irtibat bilgilerinizi alabilirmiyim? Aşağıdaki adresten yazabilirsiniz. Hayırlı geceler, Selamlar...

ekrem_ ata@Kuralkan.com.tr

[QQUOGncTürk;3377033]Yeni alanlara hayırlı olsunda bir kaç arkadaşdan başka ses yok boxer cilerden...

Aldıkdan sonra servis ne kadar ilgileniyor sizinle. Ben sattım gerisi beni ilgilendirmezmi diyorlar.

İstanbulda en iyi servis hangleri diye sormuşdum fakat ya bilen yok yada sallamıyorlar bizi...neyse önemide yok..

Ekrem bey tabi cvp yazarsanız ümraniye bayi ya işi bilmiyorlar ya sizin motoru satmak istemiyorlar. Ben bir kaz kez demedim fakat nedense sizin motorları pek önemsemiyormuş gibi bir tavırları var??? Yada müşteriyi önemsemiyorlar...neyse ...

Ben burdan 3 arkadaş hariç motorunu öven görmedim o yüzden bilen bir akadaşıma danışdım yamaha,nın sevvis elemanlarından işinin ehli boxer i deneticem ona bakalım kaçta kaç bir onay alıcam ..İnş olumlu olur da alırız ..Ben biraz seçiciyim de bu konularda çokda masrafa girmek istemiyorum...
    [/QUOTE]

Ekrem bey tavrım size değildi yanlış anlaşılma olmasın. Ben Ümraniye bayi,sindekilere biraz kızınca öyle yazdım aklıma ne gelirse...

Peki biz bu ürünü başka yerden temin edemiyormuyuz eve teslim fabrikadan , sadece aklıma takıldı,da bayilere güvensizliğimden.... Yada kadıköy,deki bayi,ği denicem nasıl bir ilgi alaka ve ustası ne derece terübeli iyice araştırmak lazım sonuçta onlara gözü kapalı teslim edicez güvenmek şart????

Motosikleti
    BAJAJ Discover 125 ST
    Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem Beeeeeeeeeeeeeyyy bundan istiyoz
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay budur hocam...
    Teşekkür ederim.

Alıntı ismeter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    on numara olmuş ta böyle bi koltuğu kim yapabilir ki
    Teşekkür ederim ama onu bilemeyeceğim size tasarım ve fikir açısından bir çalma yapmaya çalıştım beğendiğinize sevindim...

Bir çalışma daha yapmaya başladım ama bugün geç geldiğim için yarım kaldı. Zaman zaman böyle tasarımlar yapmaya çalışıyorum ve sizinle paylaşıyorum. Umarım beğenir ve fikirleriniz bir nebzede olsa oturur....
    twona ve ismeter bunu beğendiler.

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    O zaman bana kalan rengi seçip Boxer keyfi sürmek bundan sonra

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli yerileyeksan;

Boxer 150 ilk bakım 750 km dedir. Bakımı mutlaka yetkili servisimizde yaptırın. Aksi halde garanti sorunu yaşarınız. Tüm Boxer kullanıcı arkadaşlarımın çok basit olarak yazılmış kullanma klavuzlarını okumalarını öneririm. Bir çok sorunuzun cevabı orada. bajaj.com.tr den modeller/klavuz bölümünü seçip indirebilirsiniz.

Selam ve saygılarımı sunuyorum...
    Ekrem Bey. Bir yağ değişimi için 25 tl ücret alınması sizce Allah (c.c) reva mı ? Motosikletlerden yana hiç t problem yok. Ama her servis tutturabildiği rakamı söylüyor. 60 ila 90 tl arası fiyat aldım.
    savannah bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki gn250
    Alıntı akayogullari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem Bey. Bir yağ değişimi için 25 tl ücret alınması sizce Allah (c.c) reva mı ? Motosikletlerden yana hiç t problem yok. Ama her servis tutturabildiği rakamı söylüyor. 60 ila 90 tl arası fiyat aldım.
    Geçenlerde bir ktm kullanıcısı arkadaş faturanın ss sini çekip koymuştu foruma tam rakamı hatırlamıyorum ama 300 lira gibi bişeydi Ve bu sadece yağ değişimi içindi bence 25 tl gerçekten çok çok iyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim ama onu bilemeyeceğim size tasarım ve fikir açısından bir çalma yapmaya çalıştım beğendiğinize sevindim...

Bir çalışma daha yapmaya başladım ama bugün geç geldiğim için yarım kaldı. Zaman zaman böyle tasarımlar yapmaya çalışıyorum ve sizinle paylaşıyorum. Umarım beğenir ve fikirleriniz bir nebzede olsa oturur....
    Çok beğendik hocam mesleğinize baktım grafikermişsiniz maşallah çok güzel bi mesleğiniz var
    Adonise bunu beğendi.

Motosikleti
    BAJAJ Discover 125 ST
    Alıntı ismeter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok beğendik hocam mesleğinize baktım grafikermişsiniz maşallah çok güzel bi mesleğiniz var
    Teşekkür ederim kendi yağımızda kavrulmaya çalışıyoruz. Beğendiğinize sevindim...
    ismeter bunu beğendi.

technomix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    Alıntı gencomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun ...Çanta,yıda Ümraniye bayi,sindenmi aldınız ve markası ne.

Bende Beylerbeyi,n de oturuyorum.Bize yakın diye bir kere bakmaya gittim ama pek fazla ilgi göremeyince bir dahada o bayiye uğramadım.

Almayı kararlaştırdığım an düzgün bir bayi bulmam lazım yada firma yetkilileri bayileri iyi seçmeleri gerekecek yoksa çok müşteri kaybederler ????

Olmassa bağcılar bayi,sini çok met ettiler olmassa oraya uğricam hayırlısı....
    evet motoru ve çantayı ümraniye yaşar motor dan aldım bende çengelköy eski maxi cıvarında oturuyorum..çantanın markası gaff 140 aldım sanırım 120- 150 arasında fiyatları degişiyor bi kappa degil ama idare eder..

İnşallah 2 hafta içinde ben de Boxer'ıma kavuşup tecrübelerimi resimlerimi paylaşmaya başlayacağım. Bana yakın olduğu için Kartal'daki Yeşilyurt Bayiinden almayı düşünüyorum. Bu bayinin hem satış hem de satış sonrası servis hizmetleri konusunda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar benimle paylaşırlarsa sevinirim.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    twona sana modellik yapacak bir motor buldum
    http://www.bikeexif.com/bonneville-t100-2?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_cam paign=Feed%3A+Bikeexif+%28Bike+EXIF%29
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    twona sana modellik yapacak bir motor buldum
    http://www.bikeexif.com/bonneville-t...28Bike+EXIF%29
    hocam, istediğim tarz buda çok eksiğimiz var. tel jant bulamıyoz, uygun ölçüde lastik bulamıyoz, gidon değişsek fren debriyaj teli kısa gelecek tel bulamıyoz fotoğrafdaki model 35 bin tl civarı şu an sıfırı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63727290/detay
    Adonise bunu beğendi.

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Alıntı yoldas002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir link daha buldum fiyatı farklı ama (aynı firma-marka) : http://www.n11.com/marelli-uzun-kanc...lidi-P14773315
    #yoldas002

aldım bu ürünü geldi elime gayette güzel arka amortisöre bağladım jantıda içine alıp kilitlencek kadar uzun seside gayet iyi motor salladığında bile alarm şiddetine göre ötebiliyor. hırsıza kilit olmaz ama önlem işte...
    twona ve yoldas002 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)