Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    omur.38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj-boxer
    Alıntı giokanelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize merhaba. Aylardır hayalini kurduğum sizlere yorum yazabilme imkanım dün yeni motosikletimle birlikte gerçeğe dönüştü. Uzun süredir forumdaki araştırmalarım ve kıymetli abilerimin tavsiyeleri sonucu ben de Bajaj Boxer'ımla 2 gündür yollardayım. Henüz usta bir şöför olmadığım için teknik olarak yorumlamam haddim değil ama benden öncekiler çok detaylı anlatmışlardı zaten.

Yine de ufak çaplı sorularınız varsa seve seve cevaplarım.

Herkesin lastikleri düz bassın

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...66510397_n.jpg

güle güle kullan üstad kazasız bol sürüşler. darısı bana inş.
    giokanelli bunu beğendi.
    Arabalar bedenimi,motosiklet ruhumu taşır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Hacı abiler, bugün 5000 km yi devirdim. Yağı kendim götürdüm servise (Castrol 10-50 Tam Senttik). Servisden sadece yağ filtresi, hava filtresi ve işçilik toplam 25 tl tuttu Motorumda değişiklik olarak ön çamurluk bitti çok şükür. Bu aralar yoğun iş temposundan pek foruma giremedim. Motorda garajda yatıyo genelde. 5000 km oldu motorda titreşim arttı Ama çekişte inanılmaz şekilde arttı anlamadım gitti.

AttilaXtreme, Mikuni, omur.38 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    bajaj-boxer
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı abiler, bugün 5000 km yi devirdim. Yağı kendim götürdüm servise. Yağ filtresi, hava filtresi ve işçilik toplam 25 tl tuttu Motorumda değişiklik olarak ön çamurluk bitti çok şükür. Bu aralar yoğun iş temposundan pek foruma giremedim. Motorda garajda yatıyo genelde. 5000 km oldu motorda titreşim arttı Ama çekişte inanılmaz şekilde arttı anlamadım gitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

http://www.hizliresimyukle.com/image...822_200718.jpg
    abi normalde rodajdan sonra titreşim kalmadı yazmış bazı arkadaşlar dişli değişimden mi kaynaklandı acaba ? bu arada bı kac fotograf atta gozumuz gonlumuz acılsın abı. daha alamadık senın fotolarla ıdare edıyoruz. herkesi merak içinde bıraktın son durumu

internet yavaş foto geç açıldı
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı omur.38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi normalde rodajdan sonra titreşim kalmadı yazmış bazı arkadaşlar dişli değişimden mi kaynaklandı acaba ? bu arada bı kac fotograf atta gozumuz gonlumuz acılsın abı. daha alamadık senın fotolarla ıdare edıyoruz. herkesi merak içinde son durumu

internet yavaş foto geç açıldı
    Benim tahmimice benim motorumda titreşimin artmasının tek nedeni var. Oda orjinal yumuşak koltuk süngerinin yerine yeni yaptrıdığım düşük yükseklikteki sert ve ince koltuk. Bu koltuktan sonra titreşimi kıçımıza daha çok veriyor motor

trcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer bm 150
    Twona gardaş senin önlastikler bizim çamurluga olurmu selamlar

Twona kardes hos geldin nerelerdesin bilader gozlerimiz seni arar oldu().. Bu motorun seleyi dusurme durumumuz varmi benim boy 168 sele biraz yuksek bana gore durdugum zaman ayagim tam yere basmiyor oda bagzen sikinti oluyor arkaya artci binerken zorlaniyorum ...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Seleyle oynama bence. 90 90 17 ölçülerde lastik al. Orjinali 100 80 ve yüksek. Eğer amortisör ler yüksek ayarda ise düşünebilirsin. Benim boyum 179 olmasına ragmen ayak ucumla tutuyorum motoru. Yani tabanım yere düz basamiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Bugün motoru kartal Yeşilyurt motora 700 km km bakımına götürdüm. Sadece 20 50 yağ koydular ve yağ filtresini temizlediler. Ellerinde filtre yokmuş. 57 liralık bir kazık yedim ve çıkıp geldim. Bir daha asla gitmem oraya. Doğru düzgün bakim yapılmıyor. Zaten toplamda 5 dakikada çıktım ordan. Böyle olacağını bilsem kendim değiştirirdim yağını. Honda ya kaç kere ilk bakıma gittim sadece yağ parası alınıyor ve ilk bakim ücretsiz.
    windy125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı trcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Twona gardaş senin önlastikler bizim çamurluga olurmu selamlar
    olmaz dostum. benim gibi yeni bir çamurluk yaptırman lazım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

Alıntı bilallx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Twona kardes hos geldin nerelerdesin bilader gozlerimiz seni arar oldu().. Bu motorun seleyi dusurme durumumuz varmi benim boy 168 sele biraz yuksek bana gore durdugum zaman ayagim tam yere basmiyor oda bagzen sikinti oluyor arkaya artci binerken zorlaniyorum ...
    seleyi tabi düşürebilirsin. koltuğu sök ve iyi bir döşemecide yeni bir sünger yaptır. önceki sayfalarda benim yaptırdıklarım var, oradan bakabilirsin.

wampaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    Kampana fren bu motor ve ön frenin disk olması gerek diye her yerde yazılıp çizilmiş forumda kampana fren ybr 125 diski kadar kısa sürede durduruyor mu ?

Motosikleti
    Honda pcx125
    Hayır. Kısa sürede durmuyor. Ben ani frende motoru hiç durduramadm

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    Yildiza bayildim.sade ve şık olmus. Bu arada titresim artti demissin cok sasirdim dogrusu.
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda pcx125
    Bir haftada 1000 km ye ulaştım. Bugün bir ybr ile rampa aşağı yarıştım ve epey fark açtım. Ayni yerde daha önce 100 e çıkarken zorlanan motor bu sefer 120 yaptı. Daha fazla yapardı ama kesiciye girdi. Günden güne açılıyor galiba. Birde saniyorum ki göstergede bir bozukluk var. Sanki 5 kn eksik gisteriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Bu arada Sözlükte birşey buldum. Bizim bajaj ayrıca kawasaki nin 3 modelini de üretiyormuş. Ninja 250 300 ve 650r.Kasım 2007'de, Hint motosikler üretici Bajaj Auto Ltd, KTM Power Spor AG'nin (KTM Sportmotocycles AG'nin ana şirketi) %14.5 hissesini satın aldı. İki şirket KTM'nin su soğutmalı, 4 zamanlı 125 cc ve 250 cc motorlar için Bajaj'a know-how sağlayacağı, Bajaj'ın ise Hindistan ve diğer Güneydoğu Asya ülkelerinde bazı KTM ürünlerin dağıtımı devralacağı, Bajaj`ın Kawasaki ile ortak KTM 125 Duke modelini üreteceği bir işbirliği anlaşması imzaladı. Aralık 2007'de Bajaj kendi hisselerini %20'nin üzerine çıkarttı. Bajaj Auto şu anda KTM'nin 31,72% hissesine sahiptir.[2] İsveç motosiklet şirketi Husaberg AB ve Hollandalı WP Suspension şirketleri KTM Grubu'nun iştirakleridir.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    Ya arkadas bu boxer cok acayip. Dışı tam efendi ,içi tam bir apaçi. Bu ne arkadaş bire teker ikide teker alisamadim gitti yaw

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı haldun_86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadas bu boxer cok acayip. Dışı tam efendi ,içi tam bir apaçi. Bu ne arkadaş bire teker ikide teker alisamadim gitti yaw
    Evet, ben oldukça iri yapılı olmama rağmen kalkışları oldukça seri buluyorum. 70 kilo altı zayıf arkadaşlarda nasıl olur düşünemiyorum bile. Rahvan atı gibi şahlanır herhalde. Elimizin ayarına dikkat etmek gerekiyor

Motosikleti
    Honda pcx125
    Bugun hava filtresine bakayım dedim. Galiba motoru dikine istiflemisler. Elimle süngeri yıkadım. Pembe renkli yağ a sanki süngeri batırıp çıkarmışlar. Birde elime deterjana benzer bir madde bulaştı bembeyaz. Hiç böyle bişey başıma gelmemişti. Tecrübe oldu. Motorda artık stop etme sorunu da bitmiş oldu. Ve karar verdim artık servise boşa para vermeyeceğim. gerçekten ilgisizler ve bişey bildiklerinden de şüpheliyim.

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Merhaba arkadaşlar:-)
    Bende 2 gün önce teslim aldim motoru...
    Kisa sürede alistim motora şuan cokkk memnunum
    Maşallah diyeyim yakiti gidişi Durusu muazzam bir makine
    Kisacasi bu fiyata alinabilecek en iyi motor:-)
    Herkese keyifli surusler
    omur.38 ve Yurdukoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    bajaj-boxer
    Alıntı batuhan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar:-)
    Bende 2 gün önce teslim aldim motoru...
    Kisa sürede alistim motora şuan cokkk memnunum
    Maşallah diyeyim yakiti gidişi Durusu muazzam bir makine
    Kisacasi bu fiyata alinabilecek en iyi motor:-)
    Herkese keyifli surusler
    hayırlı olsun güle güle kullanın. Allah kaza bela göstermesin.
    Arabalar bedenimi,motosiklet ruhumu taşır.

Motosikleti
    Honda pcx125
    20 lira benzin yani 4 litre ile 150 km. Yapıyorum. Normalmidir.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 lira benzin yani 4 litre ile 150 km. Yapıyorum. Normalmidir.
    Km de 13 kurus. Abi daha ne olsun. Bu performans bu fiyata bence ideal. Bundan onceki scooterimin km 28 kr yaktigini biliyorum.
    Yurdukoru bunu beğendi.

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Görev yaptigim kamu kurulusunda
    Yamaha xenter 150 kullanıyorum...en özenli kullanimla min.22 kr yakiyor...boxer yakit sarfiyatini henüz hesaplamadim ama kat kat uygun olacagina eminim:-)
    Yurdukoru bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)