Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cok oynama taraftari degilim ama hersey virajlar icin ciddi derecede lastik arayisi icindeyim. arkaya 110 (max 120 ihtimal).. on 100 bakiyorum . 130 a hic sicak bakamadim sahsen ..
    Hocam merhaba. Tvs Apache kullanıyorum ben. Boxer'ı bir tanıdığın almasıyla tanıdım. Arkaya 38 dişli takmıştı galiba motor gayet iyi gidiyordu lastik olarak ben ön lastikte duro marka 100-80-17 lastik kullanıyorum. Gerçekten harika lastik. Yol tutuşu frenajı harika. Bence o lastikten alabilirsin ön ve arka için. Öne ve arkaya da 100-80-17 takabilirsin herhalde. Lastik cidden güzel ve 110 liraya aldım tekini.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Ayak peglerini geriye alan oldu mu ?
    Pegler geriye alınmadan m gidon çok sıkıntı çıkaruyor mu ?

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı ayazankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizde öne 100lük lastik mi taktırdınız ?
    Evet 100'lük taktık.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER 150
    merhaba arkadaşlar bugün boxerımla ilk ciddi fren testini yapmış bulundum.resmen hayal kırıklığına uğradım :( hiç paniklemeden arka ve ön freni sakince sıktım baktım durmuyo az daha sıkınca direk kaydı ve yine durmadı.ışıkta bekleyen aracın arka tamponuna baya baya vurdum.allahtan bişi olmadı.hızım 50 civarıydı ve bir anda ışık yeşilden kırmızıya döndü ve önümdeki araç sarıda geçeceğine durmayı tercih etti :@ lastikler orjinal fakat en iyi lastiği de taksam bence max 1 mt fark eder.ayrıca tuhaf bir şey keşfettim.diyelim ki yan ayaklık açıkken motoru boştan vitese takınca motor direk stop ediyo.ben önce vitese geçirip sonra ayaklığı kapattığım için bunu fark ettim.yaklaşık bi 5 dk sonra acaba diyip defalarca bunu denedim.ne yani ayaklıkta sensör mü var

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı umtant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikler orjinal fakat en iyi lastiği de taksam bence max 1 mt fark eder.
    Bence de frenler yetersiz. Duramıyorum. Dozunu ayarlayamıyorum. Biraz sert sıktımmı hemen kayıyor. Sıkmazsam duramıyor. Ortası yok. Lastiklerin kayma konusunda çok farkettireceğini düşünüyorum. Lastikleri değişen arkadaşlar bu konuda bizleri bilgilendirirlerse sevinirim.

Alıntı umtant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca tuhaf bir şey keşfettim.diyelim ki yan ayaklık açıkken motoru boştan vitese takınca motor direk stop ediyo.ben önce vitese geçirip sonra ayaklığı kapattığım için bunu fark ettim.yaklaşık bi 5 dk sonra acaba diyip defalarca bunu denedim.ne yani ayaklıkta sensör mü var
    Sensör değilde ayrı bir mekanizma var sanırsam. Motoru alırken söylemişlerdi. Ayaklık açık, debriyaj çekili değil ve vites boşta değilken çalışmaz, çalışıyorsa stop eder diye. Bence iyiki koymuşlar. Bir keresinde motoru viteste bırakmıştım yan ayaklık açık. Motoru çalıştırırken unuttum viteste olduğunu çalışmadı. Çalışsa kendini ileri atıcaktı devrilecekti motor. Yada ayaklık açık unutup gitme diye de koymuş olabilirler.
    Atinco bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Frenlemede sıkıntı yaşayanlar motorun ön tekerlek kısmındaki fren hortumunun somunuyla biraz oynasın. İlk alırken fren maneti çok sert geliyor adam akıllı sıkamıyorsun. O somun sayesinde biraz yumuşatıp sonuna kadar dozajlı bir şekilde sıkmak mümkün.

Lastikleri değiştikten sonra fren mesafesi çok fark ediyor. Zınk diye duruyor bildiğin. Tabii trafiği de okumak, iyi yerde durmak lazım.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER 150
    aynen dediğin gibi ortası yok bu frenin.ya kayıcak yada durmicak.bu duruma el atıcam yakında.sonradan düşününce o mekanizma hoş olmuş aslında

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Lastilüklerimi sava mc18 ile değiştirince fren mesafesi ciddi oranda kısaldı ve güvenli duruyor.

Bunun dışında bizim motosikletlere alarm takan var mı ? Akü problem yaratır mı endişeliyim.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Ben de aksine Boxer'ın frenlerini çok beğeniyorum. ( Lastikler Sava mc32) Bu değerlendirmeyi daha önce kullandığım irili ufaklı bir dünya motora kıyasla yapıyorum tabiki. Limon sıkmayı doğru yaparsanız oldukça hassas ve etkili. Ani frenlemede de bir disk fren gibi değil ama bir şekilde durup çizgisini takip ediyor. Hemen kilitleyip de kaydırmıyor. Ancak lastik hamuru da fren ayarı da çok önemli. Nylon lastiklerden bir an önce kurtulun.

ayazankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı Asper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastilüklerimi sava mc18 ile değiştirince fren mesafesi ciddi oranda kısaldı ve güvenli duruyor.

Bunun dışında bizim motosikletlere alarm takan var mı ? Akü problem yaratır mı endişeliyim.
    Akü 7 Amper olduğundan beri alarmla ilgili bir sorun yaşamadım.
    Asper bunu beğendi.
    2012-13 Honda CBR 250R 0-5500 Km hep İstanbul > 2013-15 Mondial 100 Hyena 0-7000 Km hep İstanbul > 2015-.. Bajaj Boxer BM150 0-... hala İstabul...
    >>> Sakin sür, tehlikeden uzak dur.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Elimde bi tane xenon var 8000k 35W sizce orjinal akü kaldırır mı yeter mi gücü ?

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bu sabah ilk kazamı yaptım kendisiyle. Çamurlu zeminde önüme bir servis atlayınca mecburen ani fren yapmak zorunda kaldım. Sonra da uçtuk doğal olarak. Alet 5-6 metre sürüklendi yerde. Bana hep dandik gelen koruma demiri işini çok güzel yaptı. Motosikletin herhangi bir yerinde sorun yok ama sanki giderken dengesiz gidiyor, yalpalıyormuş gibi geliyor bana. Gidon da düz ama çözemedim.

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah ilk kazamı yaptım kendisiyle. Çamurlu zeminde önüme bir servis atlayınca mecburen ani fren yapmak zorunda kaldım. Sonra da uçtuk doğal olarak. Alet 5-6 metre sürüklendi yerde. Bana hep dandik gelen koruma demiri işini çok güzel yaptı. Motosikletin herhangi bir yerinde sorun yok ama sanki giderken dengesiz gidiyor, yalpalıyormuş gibi geliyor bana. Gidon da düz ama çözemedim.
    Arka tekerin yalpaliyordur. Bi ayrintili incele...
    Draconian bunu beğendi.

çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.
    Draconian bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Geçmiş olsun hocam
    Lastik havalarına da bi baktırın derim
    Bende kaza sebebi lastikçinin ön kastiğe 40psi basmasından motor sallanıyo gibiydi bi kontrol edin derim
    Draconian bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Teşekkür ederim iyi dilekler için.

Az evvel garantiden aküm değişti. Kuru akü yollamışlar. Bizim dandik sulu akülere göre daha verimli olacağı kesin. Akü sıkıntısı yaşayanlar boşuna uğraşmayıp yenisini talep etsin 3-4 günde geliyor.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER 150
    Teşekkür ederim iyi dilekler için.

Az evvel garantiden aküm değişti. Kuru akü yollamışlar. Bizim dandik sulu akülere göre daha verimli olacağı kesin. Akü sıkıntısı yaşayanlar boşuna uğraşmayıp yenisini talep etsin 3-4 günde geliyor.
    bende değiştiricem aküyü şarj ettiler suyunu doldurdular yine de fayda etmedi bugün gidip talep edicem servisten

Motosikleti
    Bajaj BOXER
    Merhaba arkadaşlar yaza almayı düşünüyorum da bunu, fiyatı daha da artar mı acaba, şimdiden almak daha mı mantıklı acaba, su anki fiyat 3250 daha öncelerde 2800 civarıydı galiba. İlk vitesli motor olarak tavsiye eder misiniz. Şimdiye dek scoter kullandım hep vitesliye geçmek istiyorum, mondiallere kaymak istemiyorum sizce de bu motor sağlam mı çinlilere göre.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı cethine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yaza almayı düşünüyorum da bunu, fiyatı daha da artar mı acaba, şimdiden almak daha mı mantıklı acaba, su anki fiyat 3250 daha öncelerde 2800 civarıydı galiba. İlk vitesli motor olarak tavsiye eder misiniz. Şimdiye dek scoter kullandım hep vitesliye geçmek istiyorum, mondiallere kaymak istemiyorum sizce de bu motor sağlam mı çinlilere göre.
    Yaza min. 3500tl fiyatı.
    Bide O son soru küfür etkisi yarattı...
    Geçmiş olsun, düşmek motorun fıtratında var. Alışıyor insan. Ben 10 kez düştüm herhalde...
    cethine bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    BAJAJ BOXER 150
    Alıntı cethine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 20 gün önce 3200 e 9 taksit aldım.bence yaza doğru 3500 olur gibi.çevremdekiler mondial yada kanuniye bak dediler.iyice araştırınca boxer da karar kıldım.iyi ki de kendi bildiğimi okumuşum.çinlilerle kıyaslanamayacak kalitesi var makinanın.4000 tl parası olanın (plaka+sigorta masrafları dahil) alabileceği 0 km bu kalitede motor yok.ona göre düşün taşın kararını ver
    cethine bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)