Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    85-90 stabil gidilebilir mi peki ? düzde gazı açtığınızda kaç yapıyor ? (güvenli sollama için soruyorum),birde yakıt ölçümü yaptığınızda sonuç nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    Alıntı Ygz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bayadır kullanmadım hep kapalı garajda durdu
    Birde kedi egzoza işemiş bi haltlar mı yedi motorda ne yaptı acaba önceden hiç böyle sorun yoktu motorda ilk defa oldu dün de oldu bir anda gitti rölanti düşüp stop ediyor ama hemen değil 5dk falan bekledim sonra bi anda stop etti bu motoru ısıtırken oldu birde
    ah bu kediler :D
    dostum kedi ile falan alakası yok durumun. sıkıntı %90 yakıt hava karışımında
    git karbütratörünü ayarlattır bi güzel bakım yaptır motoruna düzelir.

Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu model için önerdiğiniz lastik modeli var mı?

Ay başı gibi gidip bağcılar oktay motordan almayı düşünüyorum bu modelden. İlk motorum olacak inşallah hayırlısıyla.
    dostum ilk motorun olacak bir makineyle ne şekilde limitleri zorlayacaksın ki lastik tavsiyesi istiyorsun?
    tavsiyem şudur bence sen önce motosiklet ile bi tanış nerede ne şekilde ne tepki veriyor gör
    daha sonra baktın ki o lastiğin limitleri sana yetmiyor kullanım şekline göre en uygun lastiğin konusunu tartışalım.
    ama şimdilik motoru tanı.

omeroquz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    o kediler yok mu :(( benim motorun arka koltuğunu tırmaladılar tırnaklarını çalıştırmışlar sanki güzelim koltuğu mahvettiler :(
    Farın gaz açınca düzelmesi ise ; motorun elektriğiyle alakalı tek sizin boxer ile alakalı değil tüm boxerlarda öyle gaz ı bırakınca hafif hafif yanıp sönüyor açınca düzeliyor. benimki 5 bin km ye az kaldı 3 aydır çok şükür hiçbir problem çıkarmadı. Çok şükür. Motor 80 den sonra bağırmaya başlıyor. zorlarsan 125 kmh yi gördüm ama çok bağırdı. 90 - 100 görüyosun ama titriyosun ideal 80 kmh bu motorun

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

bajaj boxer ile virajlara çok dikkatli girin arkadaşlar birazcık fazla eğdim mi hop yerdesin. tekerler fabrika çıkışlı olduğundan çok iyi değil frenler kötü değil çok iyi de değil ama tutuyor yani durduruyor. 1 kere zor durdum mesafem azdı trafikte ama durdu çok şükür ambulans a arkadan vuruyodum az daha. güzel motor tavsiye ederim kesinlikle...

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    dostlar peki cafe racer yapmaya uğraşanlar,seleyi kolay değiştirebildi mi ? arkadaşlarım seleyi zor uydurursun diyorda

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar peki cafe racer yapmaya uğraşanlar,seleyi kolay değiştirebildi mi ? arkadaşlarım seleyi zor uydurursun diyorda
    Zor diye birşey yok. Yapılmış örnekleri mevcut. Yapan usta da mevcut. Biraz eski sayfaları karıştırırsan hepsini görüp okuyabilirsin
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    ben cafe racer yapacağım için içimnüi dışını sağını solunu iyice detayına kadar inceledim zor bir kısmı yok . tabi bu senin hayalindeki sele ile de alakalı. azcık el işçiliğin varsa kendin bile uğraşarak yapabilirsin

Alıntı taiga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köy yolları, patikalar, yaylalar için uygun bir model sanırım boxer...
    Yolcu ile sürüşlerde saydığım koşullarda sorun çıkartır mı?
    Yanıt gelmediğine göre çıkartmaz olarak algılayabilirim sanırım...

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Aklım çok karışık ya 2.el Apache - Sıfır Boxer arasında gidip gidip geliyorum. Şimdilik Apache alıp yaza doğru satıp 2.el Boxer alsamda öyle cafe racer yapsam daha mantıklı dimi dostlar ? Çünkü şuanda 2.elde Boxer çok az var.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    boxer ile discovery 125st arasında gidip geliyorum. 125stden yana gönlüm ancak motor konusunda sanırım contalardan yağ kaçırma durumu varmış.
    Arkadaşlar detaylı net bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevap verebilir mi?

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boxer ile discovery 125st arasında gidip geliyorum. 125stden yana gönlüm ancak motor konusunda sanırım contalardan yağ kaçırma durumu varmış.
    Arkadaşlar detaylı net bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevap verebilir mi?
    discover 125'in hem ayrı konusu hem de face gurubu var, oraları oku incele daha faydalı olur.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    adamlar sıfır motor alıp tapa gaz allah ne verdiyse yapıştırıyor sonra contalardan yağ atıyor tabiki. düzgün bir rodaj yapılmazsa motora olacak şeylerden biri bu
    sıfır motosikletlerde rodaj yağı bulunuyor
    rodaj yağı bildiğimiz yağın aksine su gibi birşey
    çapakları ilk değişimde atmak için konuluyor
    ilk yağ değişimine kadar yani makina rodajda iken
    contalar fazla ısınabilir buda daha çabuk sertleşmesine ve
    rodaj yağı daha ince bir yağ olduğundan
    contalardan geçmesine neden olur
    ki sonrasında normal yağ koyduğunda
    normal kullanımda kaçak yapmasada
    yüksek devirlerde illa ki kaçacaktır.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    85-90 stabil gidilebilir mi peki ? düzde gazı açtığınızda kaç yapıyor ? (güvenli
    sollama için soruyorum),birde yakıt ölçümü yaptığınızda sonuç nedir ?
    Gidilir sizde veya rampada farketmiyor 105 110 hemen ulasıyor
    Sıkıntı yok fakat 90 dan sonra titreşimi hissediyorsun fakat rahatsız etmedi beni ,Surekli öyle gidemezsiniz 80 km tatlı gidiyor torklu makine arka orjinal disliyle 38 yapılırsa baya bi rahatliyormus

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Alıntı marlox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlar sıfır motor alıp tapa gaz allah ne verdiyse yapıştırıyor sonra contalardan yağ atıyor tabiki. düzgün bir rodaj yapılmazsa motora olacak şeylerden biri bu
    sıfır motosikletlerde rodaj yağı bulunuyor
    rodaj yağı bildiğimiz yağın aksine su gibi birşey
    çapakları ilk değişimde atmak için konuluyor
    ilk yağ değişimine kadar yani makina rodajda iken
    contalar fazla ısınabilir buda daha çabuk sertleşmesine ve
    rodaj yağı daha ince bir yağ olduğundan
    contalardan geçmesine neden olur
    ki sonrasında normal yağ koyduğunda
    normal kullanımda kaçak yapmasada
    yüksek devirlerde illa ki kaçacaktır.
    cevabınız için teşekkür ederim. Rodaj düzgün yapılıp, tapa gaz gidilmedikçe sorun yok öyleyse.
    marlox bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Cevaplar için teşekkürler,aydınlattınız Büyük ihtimal uygun fiyata 2.el bir apache alacağım şimdilik,yaza doğruda satıp 2.el boxer ve cafe racer yapımı...
    marlox bunu beğendi.

Arkadaşlar, bu 100km/s. üzeri gidenler orijinal haliyle mi gidiyor? Benimki 100 görene kadar çatlayacak gibi oluyor, üzerinde durmak bile zor? Ön dişliyi 15'lik yaptım çok az rahatladı, şimdi arkayı 38'lik yapsam?

Motosikleti
    Fazer
    Arkadaşlar merhaba, çokça sorulmuştur ancak o kadar sayfayı okumaya vakit bulamadım kusura bakmazsanız sizi biraz rahatsız edeceğim
    Şehir içi kullanım amacıyla ve arada bir 80-90 km yol yapmak için küçük, az yakan,süspansiyonları yumuşak,selesine 2 kişi rahat oturabileceğim motosiklet arıyorum. Bu kriterlerin tam karşılığı boxer olabilir mi ? Öneri ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız memnun olurum

Motosikleti
    cg 200+ bajaj boxer
    rodaj yağı kalın olur :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Alıntı ermanay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, çokça sorulmuştur ancak o kadar sayfayı okumaya vakit bulamadım kusura bakmazsanız sizi biraz rahatsız edeceğim
    Şehir içi kullanım amacıyla ve arada bir 80-90 km yol yapmak için küçük, az yakan,süspansiyonları yumuşak,selesine 2 kişi rahat oturabileceğim motosiklet arıyorum. Bu kriterlerin tam karşılığı boxer olabilir mi ? Öneri ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız memnun olurum
    sen doğruyu bulmuşssun halen sorguluyorsun :D

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    Ortalama 1,5 yıldır boxer kulanıyorum ve şuan motorum 8300 km civarında. Genel kullanım amacım şehir içi ama arada şehir dışı 100 km mesafeye kadarda yolculuk yaptım. Geçen zaman içinde servise yağ değişimi, silindir alt ve üst kapak ,benzin göstergesi ve egsoz değişimi için gittim hariçinde bir sıkıntı ve arıza yapmadı.. İlk aldığım gün servisten çıktığım gibi 110 120 km gibi hızlarda kullandım ve bu sebepten kaynaklı 500 km bakımına gittiğimde aşırı sıkıştırmamdan kaynaklı silindir üst kapak contası zamanla devam eden kötü kullanım sonucu da silindir alt kapak contası değişti. Devam eden kulanım kötü kullanımım sonucu egsozumu çatlattım benzin göstergemide bozdum ve hepside garantiden değişti. Ama bunlar halledilmeyecek sorunlar değil ve garanti kapsamında bakımlar hariçinde bir kuruş işçilik ve parça parası vermedim.. Arkadaşlar boxerı alırken nerede ve nasıl bineceğiniz kullanım amacınız önemli ha babam de babam basarım derseniz boxer bu tarz bir motor değil. Ama siz dersenizki şehir içi 80-90 km hız arada şehir dışı 80-90 yada 100 km hızlarda gezeyim dere tepe düz giden basit bir motor istiyorsanız boxer size fazlasını verebilecek bir motor. Bazı arkadaşlarda olan atlama zıplama bende olmadı şahsıma ait herkez kullandığı makinanın huyunu suyunu bilmeli arada anahtar tutmalı boş vakitlerinde makinayı kurcalamalı civataları sıkmalı lastik basıncına bakmalı sinyale ışığına vs bakmalı. Arka dişli 38 olarak değiştirdim tork ta %10 gibi bir kayıp olmasına rağmen vites aralıkları açıldı. Yakıt tüketimi olarak 2 lt altına hiç düşmedi ama 2.7 lt üstüne de hiç çıkmadı. Sakin kullanımda ömürlük motor titreşimi yalan değil var ama aman aman bir çinli gibi değil 8 sene windy 125 kullandım 2006 model titremeyen yeri yoktu hatta 2 defa garantiden benzin deposunu değiştirdim siz düşünün artık.. Neyse ara ara foruma girerim sorularınız olursa cevaplarım tabiki modifiye sorular sormayın ben orjinalciyim ve bu motoru alma amaçım tork.. Sağlıcakla kalın..

Alıntı windy125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalama 1,5 yıldır boxer kulanıyorum ve şuan motorum 8300 km civarında. Genel kullanım amacım şehir içi ama arada şehir dışı 100 km mesafeye kadarda yolculuk yaptım. Geçen zaman içinde servise yağ değişimi, silindir alt ve üst kapak ,benzin göstergesi ve egsoz değişimi için gittim hariçinde bir sıkıntı ve arıza yapmadı.. İlk aldığım gün servisten çıktığım gibi 110 120 km gibi hızlarda kullandım ve bu sebepten kaynaklı 500 km bakımına gittiğimde aşırı sıkıştırmamdan kaynaklı silindir üst kapak contası zamanla devam eden kötü kullanım sonucu da silindir alt kapak contası değişti. Devam eden kulanım kötü kullanımım sonucu egsozumu çatlattım benzin göstergemide bozdum ve hepside garantiden değişti. Ama bunlar halledilmeyecek sorunlar değil ve garanti kapsamında bakımlar hariçinde bir kuruş işçilik ve parça parası vermedim.. Arkadaşlar boxerı alırken nerede ve nasıl bineceğiniz kullanım amacınız önemli ha babam de babam basarım derseniz boxer bu tarz bir motor değil. Ama siz dersenizki şehir içi 80-90 km hız arada şehir dışı 80-90 yada 100 km hızlarda gezeyim dere tepe düz giden basit bir motor istiyorsanız boxer size fazlasını verebilecek bir motor. Bazı arkadaşlarda olan atlama zıplama bende olmadı şahsıma ait herkez kullandığı makinanın huyunu suyunu bilmeli arada anahtar tutmalı boş vakitlerinde makinayı kurcalamalı civataları sıkmalı lastik basıncına bakmalı sinyale ışığına vs bakmalı. Arka dişli 38 olarak değiştirdim tork ta %10 gibi bir kayıp olmasına rağmen vites aralıkları açıldı. Yakıt tüketimi olarak 2 lt altına hiç düşmedi ama 2.7 lt üstüne de hiç çıkmadı. Sakin kullanımda ömürlük motor titreşimi yalan değil var ama aman aman bir çinli gibi değil 8 sene windy 125 kullandım 2006 model titremeyen yeri yoktu hatta 2 defa garantiden benzin deposunu değiştirdim siz düşünün artık.. Neyse ara ara foruma girerim sorularınız olursa cevaplarım tabiki modifiye sorular sormayın ben orjinalciyim ve bu motoru alma amaçım tork.. Sağlıcakla kalın..
    Yolcuyla performansı nasıl diye sorsam...

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    Sakin kullanımda çok güzeldir özellikle rampalarda sizi mutlu eder hızlanması da çok güzeldir ama bir noktaya kadar..
    taiga bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)