Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    1993 model minsk marka motrum vardı çok benziyorlarlar. onun çamurluğuna bi bak istersen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    jw-(haojin) hj 125 t 2G - 2012+boxer bm 150 2014
    EKREM ATA BEY,
    BEN BOXER KULLANICISIYIM.
    YOLCULUK ANINDA KARŞILAŞABİLECEĞİM SORUNLARA ANINDA MÜDAHELE
    EDEBİLMEK İÇİN DEBRİYAJ TELİ
    FREN TELİ ALIP YEDEKLEDİM
    BUNUN DIŞINDA YAĞ FİLTRESİ
    ÖN FREN BALATASI
    ARKA FREN BALATASI GİBİ MALZEMELERDEN DE YEDEKLEDİM.
    BİRKAÇ KEZ DE KARABÜK'TEKİ BAYİE ZİNCİR TALEBİYLE GİTMİŞTİM
    İKİ GÜN ÖNCE İNTERNETTEN ARAŞTIRMA YAPTILAR VE
    ZİNCİRİN YALNIZ BAŞINA SATILMADIĞINI İFADE ETTİLER
    ARKA DİŞLİ İLE BERABER SATILIYORMUŞ
    FİYATI 90 TL ÜZERİ VE KARGO MASRAFI DA CABASI

BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM SORU ŞU:
    BU ZİNCİR NEDEN MÜSTAKİL OLARAK SATILMIYOR?

AYNI SORUYU SATICI FATİH ÖZCAN'A DA SORDUM
    ALDIĞIM CEVAP BENİ TATMİN ETMEDİ
    SÖZÜM ONA ARKA DİŞLİ ÇABUK YIPRANIYORMUŞ

ÖN DİŞLİ ADEDİ 14
    ARKA DİŞLİ ADEDİ 42
    ARKA DİŞLİNİN 1 TUR ATMASI İÇİN ÖN DİŞLİ 3 TUR ATMAK ZORUNDA
    DOLAYISIYLE ÖN DİŞLİNİN DEFORMASYONU DAHA OLASI

ARKA TARAFA DAHA ÇOK TOZ TOPRAK GELİYOR, BU YÜZDEN AŞINMA DAHA ÇOK
    OLUR DENİLİYORSA, BOXERİN ZİNCİRİ MUHAFAZA İÇİNDE
    DOLAYISIYLE BÖYLE BİR SORUN DA OLMAZ

DİYELİM Kİ AŞINMADAN DOLAYI BU ZİNCİR ARKA DİŞLİYLE SATILIYOR
    BIRAKILSIN DA BUNA KULLANICI OLARAK BİZ KARAR VERELİM, DEĞİL Mİ EFENDİM?

BEN ZİNCİRİN MÜSTAKİL OLARAK SATILABİLİR HALE GELMESİNİ
    BUNUNLA İLGİLİ FİYATIN BELİRLENİP YAYINLANMASINI İSTİYORUM ACİZANE.
    SANIRIM BU SORUNA EL ATARSINIZ EKREM BEY!
    BAŞARI DİLEKLERİMLE
    Mengu16 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İzmir seferihisardayım biri beni ve boxer durdursun

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı HARSELL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EKREM ATA BEY,
    BEN BOXER KULLANICISIYIM.
    YOLCULUK ANINDA KARŞILAŞABİLECEĞİM SORUNLARA ANINDA MÜDAHELE
    EDEBİLMEK İÇİN DEBRİYAJ TELİ
    FREN TELİ ALIP YEDEKLEDİM
    BUNUN DIŞINDA YAĞ FİLTRESİ
    ÖN FREN BALATASI
    ARKA FREN BALATASI GİBİ MALZEMELERDEN DE YEDEKLEDİM.
    BİRKAÇ KEZ DE KARABÜK'TEKİ BAYİE ZİNCİR TALEBİYLE GİTMİŞTİM
    İKİ GÜN ÖNCE İNTERNETTEN ARAŞTIRMA YAPTILAR VE
    ZİNCİRİN YALNIZ BAŞINA SATILMADIĞINI İFADE ETTİLER
    ARKA DİŞLİ İLE BERABER SATILIYORMUŞ
    FİYATI 90 TL ÜZERİ VE KARGO MASRAFI DA CABASI

BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM SORU ŞU:
    BU ZİNCİR NEDEN MÜSTAKİL OLARAK SATILMIYOR?

AYNI SORUYU SATICI FATİH ÖZCAN'A DA SORDUM
    ALDIĞIM CEVAP BENİ TATMİN ETMEDİ
    SÖZÜM ONA ARKA DİŞLİ ÇABUK YIPRANIYORMUŞ

ÖN DİŞLİ ADEDİ 14
    ARKA DİŞLİ ADEDİ 42
    ARKA DİŞLİNİN 1 TUR ATMASI İÇİN ÖN DİŞLİ 3 TUR ATMAK ZORUNDA
    DOLAYISIYLE ÖN DİŞLİNİN DEFORMASYONU DAHA OLASI

ARKA TARAFA DAHA ÇOK TOZ TOPRAK GELİYOR, BU YÜZDEN AŞINMA DAHA ÇOK
    OLUR DENİLİYORSA, BOXERİN ZİNCİRİ MUHAFAZA İÇİNDE
    DOLAYISIYLE BÖYLE BİR SORUN DA OLMAZ

DİYELİM Kİ AŞINMADAN DOLAYI BU ZİNCİR ARKA DİŞLİYLE SATILIYOR
    BIRAKILSIN DA BUNA KULLANICI OLARAK BİZ KARAR VERELİM, DEĞİL Mİ EFENDİM?

BEN ZİNCİRİN MÜSTAKİL OLARAK SATILABİLİR HALE GELMESİNİ
    BUNUNLA İLGİLİ FİYATIN BELİRLENİP YAYINLANMASINI İSTİYORUM ACİZANE.
    SANIRIM BU SORUNA EL ATARSINIZ EKREM BEY!
    BAŞARI DİLEKLERİMLE
    Zincir 125-150cc motorlarda standarttır 428 128L zincir al istediğin diş sayısında avuç taşlama aleti ile kes, yanında taşı sorun yok

Motosikleti
    Mondial Drift
    İyi aksamlar boxer 150 nin gostergesini baska bi motorun gostergeyle degistirebilir miyiz mesela asya cross 250 nin veya baska motorla degistirirsek devir saati felan gostergede calisir dimi ?

burak1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125 - Bajaj Boxer 150
    Yeni aldığım bajaj boxer ile ufak tefek uğraşmaya başladım. Siperlik ve ön grenajı söktüm vs. Far için koruma kafesi almaj istiyorum ama internette hep endurolara göre modeller var. Bulunduğum yerde de öyle aman aman aksesuar mağazaları yok. Bulabileceğim bir site falan var mıdır?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Başım büyük belada Bu gün bodrum bajaj yetkili servisini aradım ancak motosiklete destek veremiceklerini söylediler Motosikletimin lastiği patladı ve ben sırılsıklamdım bodrum sanayisine gidip lastiği yaptırmak zorunda kaldım şimdiki sorun vites geçilleri motor 4 vitesten aniden 3 geçiyor şu an milastayım bana yardım edin yolda kaldım ve bajaj malına sahip çıkmıyor 9000 km ve motora 4 kere aervise soktum hiçte dedikleri gibi değil şu an başım belada ve motosiklet tamircilerinin insafına kaldım evime dönmek istiyorum ve asla bajaj ile uzun yola gitmem

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    İyide rafet bey lastik tamirini lastikcilerde yaptırabilirsiniz servisler pek zaten bakmazlar lastik tamirine

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Alıntı rafetgoral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başım büyük belada Bu gün bodrum bajaj yetkili servisini aradım ancak motosiklete destek veremiceklerini söylediler Motosikletimin lastiği patladı ve ben sırılsıklamdım bodrum sanayisine gidip lastiği yaptırmak zorunda kaldım şimdiki sorun vites geçilleri motor 4 vitesten aniden 3 geçiyor şu an milastayım bana yardım edin yolda kaldım ve bajaj malına sahip çıkmıyor 9000 km ve motora 4 kere aervise soktum hiçte dedikleri gibi değil şu an başım belada ve motosiklet tamircilerinin insafına kaldım evime dönmek istiyorum ve asla bajaj ile uzun yola gitmem
    Hocam çok geçmiş olsun vites sorunuyla ilgili servis ilgilenmedi mi

Otobüs terminaline gidip ücret karşılığında motorunuzu bağaja koyup gidebilirsiniz en iyi yöntem bu şu anda ama boş bilet varmıdor bilemiyorum

Tekrardan çok geçmiş olsun

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    bende şişirilmiş reklam ve sağlam denen yorumlardan sonra aldım fakat sizin gibi hayel kırıklığına uğradım.
    dyavol-77 bunu beğendi.
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Motosikleti
    Abi lastik patlağında Bajaj'ın ne suçu var. Motoruma sıfır lastik taktım 100km sonra otoyolda çivi girdi, ben gidip lastiği aldığım yere sövmedim Lastiklerin iç lastikliyse lastik havaların bomba gibi olsun havası inik lastikle 2km bile gitsen o iç lastik 2-3 günde sibop kesiyor. Başıma geldi, lastiğe hava basayım dedim benzinliğin pompasının hava veren yeri bozuk hava basmaya çalıştıkça havayı indiriyo. Çok yavaş bir şekilde 3-4km ilerdeki benzinliğe gidip hava basmama rağmen o iç lastik 2 gün sonra patladı ve patlak lastik üzerinde eve 10km yol gittim lastikten de oldum. 3-4 bin km daha gidebilecek arka lastik yarıldı yenisini almak zorunda kaldım.

Vites konusunda tahminimce vites topunu sabitleyen yaylı parça yerinden çıkmıştır. Gaz ver kes yapınca dişliler oynayıp vites attırıyodur 4'ten 3'e. Motor sağ kapağı açılıp vites sabitleyici kontrol edilmeli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Valla motoru test etmiş oldum ve açıkçası viteslerde sorun var sen servissen jepsine bakacan vw gidince dur bu lastik bunun lastini yaptır öyle mi gel diyorlar ben olayı tüketici haklarına taşicam vatandaş sahipsiz değil bajaj ya adam gibi servis verir yada davalarla uğraşır

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Bu fiyat aralığı anlamında bu motordan fazla bir şey beklemeyin özellikle motor 1000 km sonra sorun çıkarmaya başlıyor akü sorunu fena şekilde hissediyorsun parçaları 3000 tl fiyatında olup çok pahallı olması biraz düşündürücü türkiye çapında servis olayı yok mesela bodrumda başıma gelen olay ilgilenmedi bile arkadaş oysa ben yolda 15 günde iki boxer parası yedim haberi yok sorunlu bölgeleri vites geçişleri sorunlu motor şu an 9000 km ve kazayı saymaz isek 4 kere yağ değişimi yapıldı motor şunu gözlemledim belli km sonra ön amartisörlerde sorun oluyor ani rampa inişlerinde vites küçültünce birden bütün yükünüz ona biniyor ve belli süre sonra bu sizin sürüşünüzü etkiliyor stop olayı problem alakasız yerde stop edebilirsiniz başınız büyük belaya girebilir fiyatına aldanıp almayın çünkü sadece balon bir fiyatı var açıkçası pulsar alacaktım vazgeçtim bajaj pek düşünmüyorum artıkın en önemlisi bu motoru alın ve söküp parçalayın tamirini öğrenin yavşak servis görevlileri ile uğraşmazsınız benim samsun servisi hariç oda galiba arkadaş oldumuz içindir

şehir için uygun değil o ilk aldınızda o atlayan motor birden sönüyor dikiz aynaları berbat ötesi motor şu an toplama bilgisayar gibi oldu bodrumda ybr dikiz aynalarını taktırdım yamalı bohça mubarek şimdi düşük vitesle yola çıkacam motor ağırlığa alışık değil mesela debriyaja basmadan motorla giderken birden vites düşürebiliyor o nedenle çok dikkatli olunmalı ve bu yolda ölür gidersem samsuna dönüşte bunda bodrum bajaj bayisi ve servisinin suçu var çünkü servis vermediler ağalar yediği ekmek helalmi acaba arkadaşın

Neden sokalarda boxer yada pulsar göremiyoruz anladım çünkü olay motorun durumu değil servisi desteğide önemli insanlar ondan honda yamaha alıyorlar motor kusursuz olsada destek yoksa bi işe yaramaz

bodrum bajaj senle hesaplaşacaz mahkemede ama konya yada denizliye geçersem servis aricam vites olayını çözmek için çok sorunlu bir motor allahtan bu motorla bolu dağına çıkmamışım ucuz atlattım

gelecek yaz için balkan turu düşünüyorum yunanistan makedonya sırbistan bosna hersek tüm sürüşün bir öyküsünü dönünce yazacam güzel bir türkiye turu oldu boxer ile ama türkiye bayisi cacık istanbulda ziyaret etmek istedim ilgilenmediler bile anlicanız motoru satma derdindeler

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    @rafetgoral; yanlışanlamayın ama sizin hoşafın yağı kesilmiş gibi geldi. Firma size söz verdiğini vermedi mi ne oldu böyle 180 derece dönmüşsünüz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşım ben motoru deniyorum yaklaşık 19 gündür yoldayım 5000 km yaptım

1) Gezi samsun batum batum samsun samsun kastamonu kastamonu istanbul istanbul edirne edirne istanbul istanbul bodrum ve bodrum samsun etabı şu an dinardayım 5000 km geçmek üzereyim

2) Motosikleti denildi gibimi 4000 km gelmeden 5000 km bakımı yaptırdım 120 tl ödedim
    3) Sinop boyabat kaza yaptım gidon ön siperlik far çerçevesi ve demir koruma düzeltildi istanbula gelişte ön aksam baya deforme olmuş ve aşırı gaz esnasında öne yatıyordu istanbul kadıköy bay moto baybars kendi deneyip hepsini yaptını söyleyip 200 tl servis ücreti alıp işine baktı vites geçişleri sıkıntılı stop sorunu aşırı ve servise girdiğinde yapılmadı ve yeniden bakım yapılıp yağ değişti artık bay moto baybars para almak için mi bilmiyorum günahı boynuna

4) Bodrumda lastik patladı bodrum servis arandı ancak bayram nedeniyle destek verilmiceni başının çaresine bakmamı söylendi ki bu resmen bir şerefsizlik yolda kalmışsın ve bajaj markası sana destek olmuyor demekki markanın motorunun arkasında durmuyor lastik yapıldı oda yalvar yakar ustanın egosu tatmin edildi lastik şamyelliye döndü ybr dikiz aynalar takıldı ve eskiler çöpe gitti toplam 80 tl ödendi

5) Toplam 5000 km 400 tl masraf yapıldı siperlik + far çerçevesi 80 tl benim hatam ve 320 tl

6) Km arttıkça yakıt tüketimi artmakta yatağanda bu gün depoyü fulledim ve dinarda yine fulledim artık denildi gibi ekonomik tüketim yapmıyor aksine benzini içmeye başladı

Arkadaşım ben motoru deniyorum senin gibi klavye delikanlıkığı yapmıyorum istanbula gelince firmaya uğramak çaylarını içmek istedim ama sallamadılar ok bende uğramadım

7) vites geçişleri sorunlu stop sorunu devam ediyor

Ben samsunluyum döndü möndü gelir o lafı yediririm sana lafına dikkat et konuş benim derdim firmayla seninle değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Motor yolda bırakınca çantaları alıp yola bırakıcam ucuz malın yahnisi pek olur bajajda öyle oldu neyse japondan şaşmicaksın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Amacım 150 ile balkan turu yapmak ama bajajla değil

Motosikleti
    Arkadaşım ben motoru deniyorum senin gibi klavye delikanlıkığı yapmıyorum
    Yazım tarzından sizleri yakalayabildiğim için eski mesajlarınıza baktım. Yok boxer süper motor, selesi yapılırsa tam uzun yol için üretilmiş. Yok efendim çinlilerden çok daha sağlam, boxer süper, güzel, müthiş. Yok efendim 1lt 70km gittim harika. Sonra birden, ne olduysa 180 derece dönmüşsünüz.

Klavye delikanlılığı başka durumlar için kullanılır. Ben kendimce ifşa yapıyorum şu anda. Merak etmeyin boxer bende de vardı, titreşim dolayısıyla 1900 küsür km'de sattım.
    Atinco bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Muğla yatağan afyon dinar arası 260 km ve yakıt tüketimi ortada gerisini hesaplayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Motoru deniyorsun Arkadaşım 35 vilayet gezdim farkındaysan artık tekmelemeye başladım sen 35 vilayet gezdinmi tek seferde he 2500 km testine inanmıyorum o lariklerle yapmaları imkansız

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Eğer satsa kuryeler kullanırdı ki kimse istemiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Firma yetkilisi malına sahip çıkmıyor ben ptt dize getirdim bajaj bi ayar vermek lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Şu an polatlıdayım ve motor içine vermiş durumda garip ses geliyor ankara bajaj aradım bayram nedeniyle destek veremiceklerini ve başımın çaresine bakmamı söylediler motor 9600 km ve 4 kerd rodaj gördü benzin tüketimi 280 km birazdan benzin alacam bakalım eve dönebilecekmiyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Olay ölüm kalım durumuna döndü astarı yüzünden daha pahallıya geldi yarın ankarada açık motorcu bulursam gidip hallettirecem almayın sakın motoru bakın real test budur bajaj hayır gelmez

burak1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125 - Bajaj Boxer 150
    motorun içine vermesi, 4 kere rodaj? İlginç tabirler cidden. Bir haftadıe motorun başına gelmeyen kalmadı madem, neden hala tepesinde gidiyorsun yüzlerce kilometrelik yolları? Hiç yapamadın bir sürü kamyoncu var yol üstlerinde mola yerlerdinde, at birinin kasasında git nereye gidiyosan. İlginç bi hikaye seninki
    Atinco bunu beğendi.

Motosikleti
    Sadece şuna yanıt vermek istiyorum. Adan istiyorki servisler bayramda da çalışsın, onlar insan değil çünkü. İnsanımız empati yapabilse her şey daha güzel olacak.

Diğer sorunlar hakkında; sağlam bir servise gidip (bayramdan sonra) baktırmak gerek. Sonucunu da buraya yazarsınız. Ama şu içine vermek ne demek anlayamadık.
    Atinco ve TOTEMONS bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İşim yaver gitti ben polatlıda benzin alırken otobusten dinlenmeye inen yolculardan biri geldi arkadaşı motorcuymuş yarın için söz aldık pistonlar bilyalara değiyormuş ve conta yağ kaçırıyormuş evet bajaj boxer içine verdi bakalım firma ne diyecek bu duruma ankaraya ulaşırsam arkadaşlara motoru yaptırtacam işte bajaj boxer yollarda dağıldına şahit oluyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Motor servis hariç iyiydi bu gün afyon karahisar polatlıya gelince oda gitti firma motoruna sahip çıkmıyor yollarda binlerce araba gidiyor yol yardımı almıyorlarmı bu servis devlet dairesi değil ki tam 9 gün tatil yapsın senin mantaliteyi anlamadımda bajaj neden sahip çıkıyon arkadaşım realiyle olay ortada ben bu motorun 15000 km yaptını duydum ve yola çıktım forumdanda okudum bu foruma girip motoru aldım yine bu motorun tavsiyesiyle motor alanlar var içine verdi işteyemişim servisi yolda bıraktı beni işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Neyse siz kılavyeden yazın durun ben samsuna gitmeye çalışıyorum şeyi kuru olan benim derdimden anlamaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Yazmayın yorumuma siz gidin manita yapmak için eksoz patlatın ben yollardayım şu an türk motorcular artiz oluyor gidin caka satın hava atın millete ben 150 le 6000 km yaptım artist değilim

Motosikleti
    Arkadaşım ben motoru deniyorum yaklaşık 19 gündür yoldayım 5000 km yaptım

Arkadaşım ben motoru deniyorum senin gibi klavye delikanlıkığı yapmıyorum istanbula gelince firmaya uğramak çaylarını içmek istedim ama sallamadılar ok bende uğramadım
    Kim Rafet abiyi üzdüyse kınıyorum. Adam Boxer ile 5000km tur yapmış fabrikaya bi misafir etmeyi, fotoğraf çektirmeyi çok görmüşler. Bajaj'ın arada sırada Bajaj motorlarıyla tur yapan kişilerin hikayesini paylaştığını görüyoruz Rafet abinin ne eksiği var neden onlardan olmasın.
    Atinco bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)