Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Şöyle lastikler gelmediki corsa platinum r93

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

burak burk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Selamlar arkadaşlar. Fuara kadar bu motosikletten almayı düşünüyorum. İstanbul'dan alacağım. Sizce nakit olarak nasıl bir fiyat almalıyım? Gördüğüm kadarı ile sitesinde 8290 yazıyor. Malum sitede 7.750 ile kampanya yapan anadoluda birkaç bayi de var. Ama İstanbul için böyle bir rakam bulamadım (internette). Açıkçası benim bu motora 8000 üzerinde bir rakam ödemeye hiç niyetim yok. Sizce zorlamam gereken rakam kaç olmalı?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Riptalon ikinci el az km de temiz bakabilirsiniz olmadı o 7750 diyen bayi ile görüşüp anlaşırsanız birde ücretsiz getirte bilirseniz hayırlı olsun, belki burdan 8000 e ancak alabilirsiniz ama bayiler ile daha iyi fiyat için görüşün.
    Ayzek istersen f1 de kullanılan lastiklerden getirsinler, o lastikleri nerde kullanmayı düşünüyorsun Türkiye yol şartlarında.

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar. Fuara kadar bu motosikletten almayı düşünüyorum. İstanbul'dan alacağım. Sizce nakit olarak nasıl bir fiyat almalıyım? Gördüğüm kadarı ile sitesinde 8290 yazıyor. Malum sitede 7.750 ile kampanya yapan anadoluda birkaç bayi de var. Ama İstanbul için böyle bir rakam bulamadım (internette). Açıkçası benim bu motora 8000 üzerinde bir rakam ödemeye hiç niyetim yok. Sizce zorlamam gereken rakam kaç olmalı?
    Fuardan sonra zam gelicek diye duydum bilgine sonra bulamayabilirsin, anadolu'da 2.el fiyatları da çok değişken

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Riptalon ikinci el az km de temiz bakabilirsiniz olmadı o 7750 diyen bayi ile görüşüp anlaşırsanız birde ücretsiz getirte bilirseniz hayırlı olsun, belki burdan 8000 e ancak alabilirsiniz ama bayiler ile daha iyi fiyat için görüşün.
    Ayzek istersen f1 de kullanılan lastiklerden getirsinler, o lastikleri nerde kullanmayı düşünüyorsun Türkiye yol şartlarında.
    ben f1 lastiği istemedimki ona bakarsan pirelli rosso 2 ler pistemi çıkıyo zaten bu lastıkler sokak için tasarlanmış ıslak kuru frenleme çamurlu yollar performansı 5 üzerinden 5 ve 4 almış

[IMG][/IMG]

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce motosikletim olmadığından ikinci ele sıcak bakmıyorum. Bakınca motorun durumunu anlayamam kullanamam, test edemem. Aslında şehir dışına gidip almayı da isterdim ama en fazla 5 km. motosiklet kullanmışlığım var. Dolayısı ile o yolu gelecek tecrübem yok. Bu hafta sonu bayileri gezmeyi düşünüyorum. Bakalım ne olacak. Teşekkür ederim.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben f1 lastiği istemedimki ona bakarsan pirelli rosso 2 ler pistemi çıkıyo zaten bu lastıkler sokak için tasarlanmış ıslak kuru frenleme çamurlu yollar performansı 5 üzerinden 5 ve 4 almış

https://www.youtube.com/watch?v=I5h56Pmmkh4

http://<a href="http://hizliresim.co...J2.png</a></a>
    f1 lastiği istemedin de, rosso 2 de yeri geldiğinde bir işe yaramıyor kaldı ki bu gelmesini istediğin lastik te aynısı olacak her zaman bir malın eksi yönü vardır ve olacaktır.gelse tabi güzel olur neyin ne olduğunu daha iyi test etmiş oluruz herkez de bundan faydalanır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce motosikletim olmadığından ikinci ele sıcak bakmıyorum. Bakınca motorun durumunu anlayamam kullanamam, test edemem. Aslında şehir dışına gidip almayı da isterdim ama en fazla 5 km. motosiklet kullanmışlığım var. Dolayısı ile o yolu gelecek tecrübem yok. Bu hafta sonu bayileri gezmeyi düşünüyorum. Bakalım ne olacak. Teşekkür ederim.
    gidip alın gelin demiyorum, arayın bayiyi istediğiniz seçenek varsa görüşün gerekirse resim isteyin anlaşırsanız kargo yardımı ile size motoru gönderirler, zaten fazla tecrübeniz olmadığını söylüyorsunuz, en iyi ihtimal burda ki servisleri gezmeniz olacaktır, kolay gelsin inşallah herşey istediğiniz gibi olur.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    bu arada sadece ben lastık markası olarak gelmesini isterdim o pulsar kullanıcısını zaman zaman takip ederim o markayıda o vesile tanımış oldum kendi sitesinde pulsar için farklı model öneriyorlar lastik yere yapışıyor kayma falan yok o yuzden gelmesi iyi olur yoksa virajlara bacak yerde girmiyorum mesela gelse piyasada sava ayarında olsa ucuza çok güzel lastık alsak ama nerde
    pulsar için bu lastıkler var şuan sitelerinde
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    2014 ybr esd
    ybrden inip pulsara bindiğim günü hatırlıyorum da füze gibi gelmişti.ölene kadar bu motor bana yeter diyodum.aradan 1 ay geçti ve yetmemeye başladı,insanoğlu böyle doyumsuz bir varlık.
    şunu belirtiyim.şöyle 1.6 benzinli gazlı arabaları 120 ye kadar geçiyorum.hele lambalarda marka farkı olmaksızın ybrlerle cbf lerle ve diğerleriyle bi göz göze geliyoruz.tabi yamaha-honda olduğu için bi yukardan bakma hareketleri ve bi kaç tahrik edici aragazı çekiyorum ve gaza getirip birazda prim veriyorum.arkasından bi yapıştırıyom abi roket...

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybrden inip pulsara bindiğim günü hatırlıyorum da füze gibi gelmişti.ölene kadar bu motor bana yeter diyodum.aradan 1 ay geçti ve yetmemeye başladı,insanoğlu böyle doyumsuz bir varlık.
    şunu belirtiyim.şöyle 1.6 benzinli gazlı arabaları 120 ye kadar geçiyorum.hele lambalarda marka farkı olmaksızın ybrlerle cbf lerle ve diğerleriyle bi göz göze geliyoruz.tabi yamaha-honda olduğu için bi yukardan bakma hareketleri ve bi kaç tahrik edici aragazı çekiyorum ve gaza getirip birazda prim veriyorum.arkasından bi yapıştırıyom abi roket...
    Kıyamam sana kendinden küçük motorları mı geçiyosun annem sen, afferim
    Hondacbf250 ve kara_kule bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    2014 ybr esd
    gel seni de geçiyim istiyosan.her zaman beklerim seni,sym nle,50 cc de fazlalığın var

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

az önce benzin aldım ağzına kadar doldurdum.38.58tl aldı.km yi sıfırlamıştım.390km yapmış,bi yanlışlık olabilirmi?kafam sarmadı açıkçası.yani 10krş tan az yakmış,ybr ile 12 krş wave 110i ile 9 krş yakıyodum....

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Bugün saat 12.00 civarı Ankara çevreyolundan geçen 16 Bursa plakalı kırmızı pulsarlı arkadaş burada mı? Araba ile yarıştık. Hava rüzgarlı olmasına rağmen 140-150 km hızlarda gidiyordu. Nasıl bu kadar hızlı ivmelenebiliyor hayret ettim

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Evet bende motoru teslim aldım ve artık pulsarlıyız herkese merhaba rodajı yapan arkadaşlardan şöyle genel bir bilgi alabilirsem harika olur rica etsem ilk şu km ye kadar şöyle yap böyle yap şeklinde yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı efizikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende motoru teslim aldım ve artık pulsarlıyız herkese merhaba rodajı yapan arkadaşlardan şöyle genel bir bilgi alabilirsem harika olur rica etsem ilk şu km ye kadar şöyle yap böyle yap şeklinde yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim.
    hayırlı uğurlu olsun.ben ilk 50 km 6000deviri geçmedim.gidon yükseltme aparatı taktıktan sonra direksiyonu sola çevirince gaz takılı kaldı ve redline yaptı çok kısa süeli.ondan sonra yapıştırdım Allah ne verdiyse.sen biraz daha sabırlı ol.ilk bakıma kadar 7-8 bin deviri geçme.sabahları motor ısınsın 2 daqkika.gerisi teferruat zaten...

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    hayırlı uğurlu olsun.ben ilk 50 km 6000deviri geçmedim.gidon yükseltme aparatı taktıktan sonra direksiyonu sola çevirince gaz takılı kaldı ve redline yaptı çok kısa süeli.ondan sonra yapıştırdım Allah ne verdiyse.sen biraz daha sabırlı ol.ilk bakıma kadar 7-8 bin deviri geçme.sabahları motor ısınsın 2 daqkika.gerisi teferruat zaten...
    çok teşekkürler

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sen motoru öldürmüşsün resmen Kullanma kılavuzunda yazdığı gibi 2000km olmasa da en az 500km 5000 deviri geçmeden kullanmak şart.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen motoru öldürmüşsün resmen Kullanma kılavuzunda yazdığı gibi 2000km olmasa da en az 500km 5000 deviri geçmeden kullanmak şart.
    şimdi ne olur sence?beyin fırtınası yapalım.ne gibi bir zarar olmuştur, olabilir?gözlerimi kapatıp motorun içinde dolaşmaya başlıyalım,piston krank,silindir,dişliler,bilyaları düşünüyorum.bence hiç bişey olmadı.0 a yakın toleranslı parçalardan oluşuyor bütün motorlar.yağsız susuz bırakmadıktan sonra bişey olacağı kanaatinde değilim.motorun ömrünü belirleyen hammaddedeki alaşımlar bence.zaman gösterecek bize.en düzgün kullanımda 120000km yapsa,hadi bendede 90000km yapsın...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    şimdi ne olur sence?beyin fırtınası yapalım.ne gibi bir zarar olmuştur, olabilir?gözlerimi kapatıp motorun içinde dolaşmaya başlıyalım,piston krank,silindir,dişliler,bilyaları düşünüyorum.bence hiç bişey olmadı.0 a yakın toleranslı parçalardan oluşuyor bütün motorlar.yağsız susuz bırakmadıktan sonra bişey olacağı kanaatinde değilim.motorun ömrünü belirleyen hammaddedeki alaşımlar bence.zaman gösterecek bize.en düzgün kullanımda 120000km yapsa,hadi bendede 90000km yapsın...
    Şu soğuk kış mevsiminde Ankarada, motoru zorlamayı nasıl becerdin. Ben birkaç kere gezmeye çıktım uzaklara gittim 70km hızı geçmedim üşüyorum. Motora ne mi olur dersen normalden çok benzin yakacağı kesin. Egzozunun boyasını da düzgün pişirmemiş oldun bizimkilere göre çok daha çabuk paslanacak.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Bir iki hafta önce burada iki motor arasında kaldığımı yazmıştım. Bayağı düşündüm. Bu süre zarfı içerisinde 7200 e aydında bin kilometrede pulsar 200 ns bile buldum fakat güvenemedim,alamadım. Pulsardan tamamen vazgeçtikten sonra pcx'lere yöneldim. Sıfıra yakın makineler vardı fakat bi ara sıfırına heveslenmiştim ve kesin alacaktım gibiydim. İzmir Honda Yükselişte baktığım sıfır makine Füme (koyu gri) idi. Benim bu makinede en açık ara sevdiğim renk. Görür görmez içim gitmişti. 29 ocakta bayide konuşurken satış yöneticisi genç eleman kesin bir şey demiyorum fakat şubatta muhtemelen bir fiyat listesi güncellemesi gelecek, fiyatlar düşmesi gibi bi durum komik olur fakat fiyatlar biraz artar demişti. Hatta alacaksan,ki gerçekten beğeniyorsan buraya sembolik bir nakit bir bırak onu ben sisteme kaydedeyim önümüzdeki hafta gelir şuan ki fiyattan alırsın dedi. Her zamanki gibi yine tam bir karar veremedik. Şubat geldi internetten fiyat listesine baktım,fiyat 8350'den 8600 olmuştu ki vergiler buna dahil değil. Bizimde o gün sıfırını almamamızın tek nedeni ekstra 600-700 lira vergi verecek olmamamızdı. En son zamlarla vs. ikinci el temiz 2015 model bir tane pcx aldım 7400e. Yaklaşık 2 bin kilometrelerde ve 15 ay daha garantisi var. Honda almamın en büyük sebeplerinde birisi de 1 yıl sonra sattığımda aşağı yukarı aynı fiyata gidebilmesi. Hele ki ekonomi bu halde iken ve sıfır fiyatlarına zam gelmekteyken...

Bu süreçte beni en çok üzen Honda ve Yamahanın fiyat politikası oldu. Ben bu motoru almaya 2015 haziranında almaya karar verdiğimde sıfır fiyatı vergiler hariç 7900'dü bir yıldan kısa sürede önce 8350 daha sonra 8600 oldu. Yamaha'nında yılbaşında yaptığı güncel liste malumunuz. Fakat bunlardan daha da üzücü olanı ülkenin hali oldu. Ben aylarca asgari ücretle çalışsam bile başka hiç bir şeye para harcamadan bu motoru zar zor alabiliyorken dolar kuru aynı sürede 1 lira arttı ve 3 lira oldu. Alım gücümüz ise neredeyse yerinde saydı. Bu kadar kendi insanının canına okuyan başka bir memleket yoktur heralde
    Riptalon bunu beğendi.

Arkadaşlar motosikletimin yağını değiştirmek istiyorum. İstanbul'da yaşıyorum bu mevsime göre sizce kaç numara yağ almalıyım? 15-50 fazla mı gelir? Pek sık binmiyorum, günlük 20-25 km yapıyorum. Belki bir süre binmeyebilirim motosiklete. Hava sürekli 5-15 derece arası oluyor. Önümüz de ilkbahar sizce ne kaç numara alsam? 10-40 falan alıpta ilkbahar-yaz mevsiminde tekrar değiştirmek zorunda kalmayalım. Motul alacağım bakalım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)