Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı vanhelcing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi marka lastikler?
    Metzeler Lasertec

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Michelin hakkında ne diyorsun?

Motosikleti
    Alıntı vanhelcing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin hakkında ne diyorsun?
    Çok dişsiz, karda buzda sıkıntı yaşarsın.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    simdi michelin mi metzeller mı pirelli mi ?

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    Petlas (tabi motosikket lastiği varsa. Nede olsa yerli malı yursun malı)

Motosikleti
    Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    simdi michelin mi metzeller mı pirelli mi ?
    Metzeler bu 3'ünün içinde en ucuzu olduğu halde ıslak havalarda performansı en iyisi olanı. 200'lük motorla 180km hızla viraja girebilirsen yazın sürerken biraz daha fark atabilir diğerleri. Pirelli ve Michelin'in lastik deseni kuru hava için.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    3 ay önce sıfır aldığım motoruma kar lastiği almak için İstanbul"a gittim tavsiye üzerine güncel yazılım attır denildi ve attırdım daha önceden hiç stop etme sorunum yoktu yalnız yazılımdan sonra sabahları ilk marş 5 snye 2,,,3,,,,, gaz vermeden motor çalışmaz oldu.. dönüş yolunda fark ettiğim bir şey motorun çekişi , ataklığı kalmadı... attırdığım servisi aradım motorun beyni bir iki gün yazılımı kabul etmez vs.. vs dendi ve yine aynı şeyler olursa dönüş yapın dediler ama ben çok pişman oldum bunun dönüşü var mı ?(Edirne deyim sırf yazılım içinde İstanbul"a gidemem) bilgisi olan var mı bu yazılımda ne gibi bir değişiklik var..

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Alıntı bytuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ay önce sıfır aldığım motoruma kar lastiği almak için İstanbul"a gittim tavsiye üzerine güncel yazılım attır denildi ve attırdım daha önceden hiç stop etme sorunum yoktu yalnız yazılımdan sonra sabahları ilk marş 5 snye 2,,,3,,,,, gaz vermeden motor çalışmaz oldu.. dönüş yolunda fark ettiğim bir şey motorun çekişi , ataklığı kalmadı... attırdığım servisi aradım motorun beyni bir iki gün yazılımı kabul etmez vs.. vs dendi ve yine aynı şeyler olursa dönüş yapın dediler ama ben çok pişman oldum bunun dönüşü var mı ?(Edirne deyim sırf yazılım içinde İstanbul"a gidemem) bilgisi olan var mı bu yazılımda ne gibi bir değişiklik var..
    gecmis olsun hocam.bana programin bikac gun icerisinde kabul edilecek falan pek inandirici gelmedigi gibi komikde geldi.insallah motorunuz eski haline gelir.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Arkadaşlar lastik konusunda yalan yanlış bilgi ve yanlış algı olmasın genelde bizim motosikletlerin üzerinde bulunan lastikler yazlık lastık olup çok nadiren bazıları 4 mevsim olarak geçer bunu kışın veya karda buzun üstünde sürerim düşüncesine kesinlikle kapılmayın normal kullanım lastikleri ayrıdır kış lastiği aydır kar lastiği bambaşka birşeydir lastiğin performansının iyi olması yol tutuşu falan böyle bir algı oluşturmasın her türlü buzun üstünde kayar karda mümkün mertebe kullanmayın kullanmanız gerekirse caddeleri kullanın sokak araları karla kaplığı olduğu için kayıp düşme olayımız oldukça fazla olacağından temkinli ve yavaş gitmek gerekir mümkün mertebe kalkışları 2 ci vitesle yapın ani frenlemeden kaçının..işim gereği kar çamur demeden yeri geldiğinde buzun üstünde kıç baş ata ata motoru sınava götürmüşlüğüm çok olmuştur

bytuu arkadaşım geçmiş olsun motorun beyni bir kaç gün yazılımı kabul etmeyen diyen adam seni yemiş böyle saçmalıkmı olur arkadaş eğer yazılımda hata var ise bunun kendiliğinden düzelmesi imkansızdır eğerki yazılımın yuklenmesi ve ya kurulum esnası sonucu oluşan bir hatadan dolayı yazılım düzgün çalışmaz ise yeniden yüklenmesi gerekir servisin sana söylediği yazılım grip olmuş bir kaç güne iyileşir gibi saçma birşey olmuş
    fatih. bunu beğendi.

eviLdead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    bajaj pulsar 200ns almaya cok niyetlenmiştim taki Discovery 150F alıp pişman olana kadar bundan sonra bilindik markalardan şaşmıcam
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı hakanx1974 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun hocam.bana programin bikac gun icerisinde kabul edilecek falan pek inandirici gelmedigi gibi komikde geldi.insallah motorunuz eski haline gelir.
    Oktay motor diye bir yer yarın tekrar arayacagım bakalım ne olacak

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı bytuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oktay motor diye bir yer yarın tekrar arayacagım bakalım ne olacak
    "Yazılımı belli bir zaman kabul etmeme olayı"nı bilemiyorum, ama Oktay Motor bulup bulabileceğiniz en iyi Bajaj servislerinden biridir.
    Yalnız, güncel yazılımla motorun stop etme sorunu çözülse de yazılım attıranların birkaçından "ilk/tek marşla çalışma durumunda sıkıntı çıktığını ve artık gaz vermek gerektiğini" okumuştum. Sırf hem ilk marşta hem de gaz vermeden çalışmayı kaybetmemek için yeni yazılım attırmıyorum ben. Çünkü motoru genelde uzaktan/evden çalıştırıp motor ısınırken ben ekipmanımı evde giyiniyorum.
    Bajaj, Bir yeri yaparken niye diğer yeri bozarsın anlamadım.

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    yazılım atma konusuna her bayii yanaşmıyor bana birraz daha kullan dediler ben hala stop ettiriyorum. ayrıca başka bir pulsar sahibi de serviste bana şunu dedi "yazılım motorun gidişini bozuyor ben attırdım pişman oldum" kararsız kaldım bende. bu arada gidon topuzu nerden alabilirm önerebileceğiniz bir ye varmı ?
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Yazılımı belli bir zaman kabul etmeme olayı"nı bilemiyorum, ama Oktay Motor bulup bulabileceğiniz en iyi Bajaj servislerinden biridir.
    Yalnız, güncel yazılımla motorun stop etme sorunu çözülse de yazılım attıranların birkaçından "ilk/tek marşla çalışma durumunda sıkıntı çıktığını ve artık gaz vermek gerektiğini" okumuştum. Sırf hem ilk marşta hem de gaz vermeden çalışmayı kaybetmemek için yeni yazılım attırmıyorum ben. Çünkü motoru genelde uzaktan/evden çalıştırıp motor ısınırken ben ekipmanımı evde giyiniyorum.

Motosikleti
    Ben bu motoru çalıştırırken ne güncelleme öncesinde ne de güncelleme sonrasında çalıştırmak için gaz vermedim. Motor çalışınca 2500 devirlere kadar kendisi çıkıyor sonra 1600 devire kadar düşüyor 5-6 saniye sonra.

şöyle birşeye denk geldim;

BAJAJ PULSAR 200 NS PERFORMANS 37 T ARKA DİŞLİ +++HIZ+++
    http://www.kalyoncumotor.com/bajaj-p...&category_id=0

acaba son hızda ne kadar fark ettirir, ön dişliyide değişmek gerekirmi, tork vites geçişleri hızlanma durumları ne olur..

Motosikleti
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle birşeye denk geldim;

http://www.kalyoncumotor.com/bajaj-p...&category_id=0

acaba son hızda ne kadar fark ettirir, bir fikri olan varmı ?
    ARACIN FABRİKA ÇIKIŞ HIZ : 125 KM.DİR

BU DİŞLİ İLE MAKSİMUM HIZ : 170 KM.DİR
    Böyle yazıyor açıklamalarda, bir dişli ile motorun beygiri artıyormuş haberimiz yokmuş.
    Yokuş aşağı inerken arkadan da rüzgar alınca 160'ı geçersin ama en ufak yokuşta 5. 4. vitese inmek zorunda kalırsın. 6. vites hiç çekmez yokuş çıkarken.
    viper17 ve hitit63 bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu motoru çalıştırırken ne güncelleme öncesinde ne de güncelleme sonrasında çalıştırmak için gaz vermedim. Motor çalışınca 2500 devirlere kadar kendisi çıkıyor sonra 1600 devire kadar düşüyor 5-6 saniye sonra.
    Son güncel yazılımı attırdık sorun yasıyorum muhtemelen yazılım atılıtken bır hatadan kaynaklandı diyorum..... Eski yazılıma geri dönüş yapılabiliyor mu ? Yoksa son güncelleme yeniden ve hatasız tekrar mı yükleniyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Ben servisten asla sikayetçi degilim yanlışlık olmasın
    Gercekten cok ilgılendıler yazılım atıldı gıdon yukseltıldı vs lastık degısımı mecıdıye koy tarafında yapıldı zıncır gergınli bır cm dıye usta bunu dahı fark edıp gereklı ayarlamaları yaptı bunu her usta fark etmez allah bın kere razı olsun on fren cok hafıf kasıyordu onları dahı yapıp bılgı verdı ben cok memnun kaldım benım sorunum yazılımla alakalı yanlıs bır ızlenım asla uyandırmak ıstemem

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    Mengu
    İlk çalıştırdığında devrin yüksek olması otomatik cikle olabilir mi? Doğan slx ve hyundai accent ls de rastlamıştım aynı olayı. Yani motor ısınana kadar biraz yüksek ısındıktan sonraysa normal devrine inmesi?

Motosikleti
    Alıntı bummerangg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu
    İlk çalıştırdığında devrin yüksek olması otomatik cikle olabilir mi? Doğan slx ve hyundai accent ls de rastlamıştım aynı olayı. Yani motor ısınana kadar biraz yüksek ısındıktan sonraysa normal devrine inmesi?
    Enjeksiyonlu motorlarda jikle olmaz Soğuk motorda enjeksiyon motora daha fazla benzin vererek jikle gibi işliyormuş, mekanik jikle havayı kısan bir sistem yok. Motorun ilk çalıştırmada yüksek devirde çalışmasının da arıza olduğunu iddia etmedim ayrıca.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Herşey tam yerine oturuyor ama bu seferde güncelleme sonrası gaz vermek gerekiyor motor ilk çalıştırmada

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)