Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Milliyet gazetesi Antalya ekinde güzel bir haber var.

PULSAR 200 NS ANTALYA grubunun kurucularından Feyyaz SARIGÖL ve değerli eşi Merve SARIGÖL'ün PULSAR 200 NS ile 4200 km. lik Gürcistan yolculuğunun haberi. Kendilerini tebrik ediyoruz.

Her geçen gün benzer haberleri görmek bizi mutlu ediyor. Ürüne, markaya ve servislerimize duyulan güven sebebi ile tüm kullanıcı arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz...

http://i.hizliresim.com/gyLm1L.jpg
    Gerçekten çok güzel ve insana gaz veren bi haber. Bende seneye kız arkadaşımla karadeniz düşünüyorum ama tek motor eşyalar ve artçı olacak. Bakalım üstesinden gelebilecekmiyiz. =)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS - Honda Forza 250
    arkadaşlar merhaba. bir iki yerde resmini gördüğüm elcik koruma gibi olan ve adını tam olarak bilmediğim o şeyi anadolu yakasında taktıran var mı? varsa nerede yaptırdığını söyleyebilirse çok memnun olurum. nette biraz bakındım ama tam istediğim gibi resim ve bilgi bulamadım. şimdiden teşekkürler.
    bu arada pulsarla 2500 km oldu ve maşallah hiçbir sıkıntı çıkartmadı şimdiye kadar.
    tekeriniz düz bassın...

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    10.98 lt benzin koyduğumun ispatı olan fotoğrafı burada paylaşmıştım. ayrıca otoyolda 100-105 hızlarıyla 50 tl ile 362 km gittiğimin ispatı olan fotoğrafı da paylaşmıştım. istanbul içinde bile bir depo ile 270-300 km yol yapıyorum. 5 6 bin devirle de değil. 7 8 9 sürekli. sakin kullanmıyorum pek. söylediğim rakamları yakalamak için 5bin devirde kullanmak gerek diyorsunuz ama 6bin devirle uzun yol yapan arkadaş benzin 4,7 tl civarındayken 10 kuruş ortalamayla seyahat etti. bu sadece birkaç kişiye mahsus da değil. şehirdışı gezmelere gidiyoruz gayet seri kullanarak bir depo ile çanakkaleye(320km) rahatlıkla gidebiliyoruz 2 3 pulsarla. demem o ki hakkıyla kullanan kişi gayet rahat bir şekilde uzun yola çıkar bu motorla. hem redline sönmesin hem de bir depoyla 350 km gitsin diyen adamı memnun etmek zaten mümkün değil. illaki bir kulp takacaktır. amacım birine cevap vermek ya da bu motoru sürekli eleştirmek isteyenlere cevap değil, motor hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere yakıt hakkında bilgi vermektir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün pulsar kullanan bir abi geldi yanıma, motorla ilgili forumda bahsedilen sorunları söyledim, motorunda böyle arızalar varmı diye ,yok dedi hiçbir sıkıntıyı yaşamadığını söyledi,, motorundan memnunmuş bende denge sensörü zırıltısı varmı diye aragaz yaparmısın dedim yaptı zırıltı falan duymadım çin malı motor gibi titremiyor,bu arada pulsar, yani öyle sıkıntı falan yok bende almaya niyetliyim o yüzden onada bir sordum şimdi alırım artık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    arka fren ayaklığının ayarlanmadığı söyleniyor acaba doğrumdudur ? çok saçma bi durum olur yoksa

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı TR_96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün pulsar kullanan bir abi geldi yanıma, motorla ilgili forumda bahsedilen sorunları söyledim, motorunda böyle arızalar varmı diye ,yok dedi hiçbir sıkıntıyı yaşamadığını söyledi,, motorundan memnunmuş bende denge sensörü zırıltısı varmı diye aragaz yaparmısın dedim yaptı zırıltı falan duymadım çin malı motor gibi titremiyor,bu arada pulsar, yani öyle sıkıntı falan yok bende almaya niyetliyim o yüzden onada bir sordum şimdi alırım artık.
    birkaç hafta önce ktm duke390 test sürüşü yaptım. yarım saat kadar kullandım ve ellerim ayaklarımda uyuşma oldu. sonra kendi motoruma bindim cidden titreşim konusunda duke390dan çok çok daha iyi pulsar. acaba benim kullandığım duke de mi bir sıkıntı var diye düşünürken rc390 dan inen bir arkadaş iner inmez ne lan bu böyle titreyen motor mu olur dedi cbr250sine binip gitti
    TR_96 ve SAZMAN bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka fren ayaklığının ayarlanmadığı söyleniyor acaba doğrumdudur ? çok saçma bi durum olur yoksa
    ayarlanabiliyor fakat bir türü istediğin seviyede olmuyor gibi bir durum söz konusu, ben denedim ama istediğim şekilde olmayınca eski halinde kullanmaya devam ediyorum.
    burak burk bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arka fren ayaklığının ayarı yok, pedal üzerindeyken bileğiniz bükülü duruyo. Sadece frenin tutma noktasını ayarlayabilirsiniz, biraz boşluk bırakabilirsiniz ama çok fazla değil. Fren pistonuna basan kol egzozunun ucuna sürtüyo fazla gevşetirsen çünkü. Bu arada fren pedalını ayarlarken egzozun ucunu çizmemek imkansız gibi bişey daha önceden denemediysen. Ben buraya yazayım da boşuna çizmeyin arka freni ayarlarken egzozu.
    burak burk bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 / Pulsar 200 NS
    Merhaba arkadaşlar, ben aranıza yeni kaltıldım. Dün Siyah 200 NS sahibi oldum. Bir kaç sorum olacak;
    1-Biraz iri yarı olduğumdan aynalardan birşey göremeiyorum, rizoma aynalar 200 ns e uyuyormu, alırken dikkat etmek gereken kalınlık uzunluk vs bilgiler nelerdir ?
    2-Aliexpress, ebay gibi sitelerden edinebileceğimiz, iş kolaylaştıran 200 ns ile uyumlu aksesuarlar varmıdır ?

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu fullediğimde ankara çevresinde gezerken bir gün götürmüyo beni. Rastgele bir benzinciden de benzin alamıyorum, büyük ilçe düzgün marka olması lazım. Tapagaz 350km götürmeli bence bir depo benzin motoru. Benzini dert etmeden sürünce 180-200km'de deponun dibini buluyo motor ama. 125'lik motora çinliler 14 litre tamamı kullanılabilir benzin deposu koyarlarken, 200'lük Pulsar'a 9.5 litreden sonrası şüpheli 12 litre benzin deposu koymaları olmamış bence.
    Nasıl yani? Benim CRF'de 7.5 litre depo var, depo ışığı 6-7 litrelerde yanıyor. O zamana kadar rahat 200 km üzeri götürüyor. En son depo boşalt-doldur ölçtüğümde full şehiriçi 3.15 lt / 100 km civarındaydı.Keza bir de seninki 200 cc makina. Sorun olmasın?

Motosikleti
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani? Benim CRF'de 7.5 litre depo var, depo ışığı 6-7 litrelerde yanıyor. O zamana kadar rahat 200 km üzeri götürüyor. En son depo boşalt-doldur ölçtüğümde full şehiriçi 3.15 lt / 100 km civarındaydı.Keza bir de seninki 200 cc makina. Sorun olmasın?
    Ekonomik kullanım demiyorum, yüzde 80-90 gaz sürekli kullanınca 200km'de dibini buluyo depo. 110km hızı geçmezsem 100km'de 3.5 litre yakıyo o zaman da 260-270km falan yapar. Ama kesinlikle şu yol çok güzelmiş bi gazlayım, şu yokuşta tam gaz çıkayım 120 yapsın demeyeceksin yoksa menzil yine 200km'ye düşer.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Arkadaşlar herkese selamlar pek adetim değil ama trafikten bunaldım tam iş çıkışına geldi kafam biraz attı ve gazladım.
    Birkaç kere de kaza atlatmadım değil.
    Buyurun video linki...

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomik kullanım demiyorum, yüzde 80-90 gaz sürekli kullanınca 200km'de dibini buluyo depo. 110km hızı geçmezsem 100km'de 3.5 litre yakıyo o zaman da 260-270km falan yapar. Ama kesinlikle şu yol çok güzelmiş bi gazlayım, şu yokuşta tam gaz çıkayım 120 yapsın demeyeceksin yoksa menzil yine 200km'ye düşer.
    ara ara gazlamalı sürersen biraz fazla gidiyor ama yalova dönüşü 6 vites gaz sonda geldik full depo 230 km de bitti tapa gazda yakıyor yakmayan diyen adam ya tapa gaz gitmiyor yada normal seyir yapıyordur
    sagat bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Alıntı Chem1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, ben aranıza yeni kaltıldım. Dün Siyah 200 NS sahibi oldum. Bir kaç sorum olacak;
    1-Biraz iri yarı olduğumdan aynalardan birşey göremeiyorum, rizoma aynalar 200 ns e uyuyormu, alırken dikkat etmek gereken kalınlık uzunluk vs bilgiler nelerdir ?
    2-Aliexpress, ebay gibi sitelerden edinebileceğimiz, iş kolaylaştıran 200 ns ile uyumlu aksesuarlar varmıdır ?

Boy kilo kaç ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Selamunaleykum arkadaşlar.
    Aranıza yeni katıldım. Motorum daha 530 kmde. Bir sorum olacaktı mesela 40 la giderken birden gaz verince ibre bir anda 120 gösteriyor sonra hemen normal seviyesine iniyor. Arızalımıdır sizce? Şimdiden teşekkürler.
    centil40 bunu beğendi.

Alıntı burdurlu1988 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aranıza yeni katıldım. Motorum daha 530 kmde. Bir sorum olacaktı mesela 40 la giderken birden gaz verince ibre bir anda 120 gösteriyor sonra hemen normal seviyesine iniyor. Arızalımıdır sizce? Şimdiden teşekkürler.
    Var bi sorun ama basit biseye benziyor

Motosikleti
    Alıntı burdurlu1988 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor hızlanmadan ibre sapıtıyosa arızalıdır heralde

netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar pek adetim değil ama trafikten bunaldım tam iş çıkışına geldi kafam biraz attı ve gazladım.
    Birkaç kere de kaza atlatmadım değil.
    Buyurun video linki...
    https://www.youtube.com/watch?v=AqPSnawzH1I
    Videonun yedinci dakikasının 24 saniyesinde (7:24' te) Beni solladın (Hyundai Getz) Arkandan yaptığın gereksiz kontralar ile yolda adeta dans ediyordun. Dansına imrenmek yerine kaygı ile baktım. Videonu da baştan sona seyredince de sana haddim olmayarak tavsiyem. Bu son dansın olmasın.
    Lütfen aşağıdaki başlıkları oku, göz gezdir.

http://www.motosiklet.net/forum/onlar-hep-bizimle-birlikteler/
    http://www.motosiklet.net/forum/taziye/
    http://www.motosiklet.net/forum/kaza-raporu/
    Mengu16, TOTEMONS, sagat ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT-25 / Pulsar 200 NS
    Alıntı MİYAGİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy kilo kaç ?
    1.86 boy, 125 kg agırlık :D :D

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ara ara gazlamalı sürersen biraz fazla gidiyor ama yalova dönüşü 6 vites gaz sonda geldik full depo 230 km de bitti tapa gazda yakıyor yakmayan diyen adam ya tapa gaz gitmiyor yada normal seyir yapıyordur
    hocam siz ne yaptınız ya, o nasıl bir yakıt tüketimidir araba gibi yakmış resmen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)