Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı meki 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş benim motor bu kadar yaksa bende onu yakarım hemde benzin döker yakarım..En kısa zamanda bi servise göster.
    Gösteririm de buji değiştirip verirler heralde, rahat bi 50 lira da param gider. Orjinal buji takımı 28 lira zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösteririm de buji değiştirip verirler heralde, rahat bi 50 lira da param gider. Orjinal buji takımı 28 lira zaten.
    Bi şekilde garanti kapsamına girer belki bi şansını dene yoksa o parayı bir ayda benzine vereceksin.

Bi gariplik olmali abi motoru iyice dinle supaplardan biri tam kapanmiyo heralde soyledigin rakamlar ucuk benim motor full depda 100 km den sonra ust cigi gidiyo ortalama 250 km gidiyo bi depoyla senin farkedemedigin bi gariplik olmali o motorda egzoza pecete koy benzin olacakmi bak bi

Motosikleti
    Benim anlamadığım motorda sorun olsa düz yolda nasıl 151km hızı görür. Rodajı yanlış yapsam bu hızlar imkansız olmalı.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Bir depoyla 175 km gerçekten çok uçuk bir rakam arada 30-40 km olsa kullanımdan kaynaklı derim ama bende ortalama son çizgiye kadar 240-250 km gidiyorum fark çok fazla. Senin motorda bir sorun olmalı...

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    https://www.youtube.com/watch?v=G4o5_a4ewlQ
    Depo seviyesi ve km sayacı, videolu çekim.
    http://i59.tinypic.com/2hrftdl.jpg
    http://i57.tinypic.com/2irvurr.jpg
    http://i59.tinypic.com/3515zsy.jpg
    100km yol gittikten sonra deponun durumu.
    http://i57.tinypic.com/vwqzcz.jpg
    102km'de bir çizgi daha indi.
    http://i60.tinypic.com/a10fvo.jpg
    102km'deki Odometre durumu
    http://i61.tinypic.com/2801g8g.jpg
    164km'de tek çizgiye düştü. Bundan sonra 90km hızla gittim benzinim bitip yolda kalmayım diye.
    http://i61.tinypic.com/9amhpx.jpg
    176km'de son çizgi de gitti.
    http://i62.tinypic.com/28s66gl.jpg
    2234km'de teste başlayıp 2409km'de bitirdim.
    http://i58.tinypic.com/2nb7ivo.jpg
    Siz dip gaz mı kullanıyorsunuz ? 200 km bitmiş benzin. Benim motor 240 km de 3 dişli vardı.
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Son çizgiden sonra depoda 35-40 km gidecek kadar benzin var enjeksiyon zarar görmesin diye depodaki benzin bitirlmiyo ilginç

Motosikleti
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz dip gaz mı kullanıyorsunuz ? 200 km bitmiş benzin. Benim motor 240 km de 3 dişli vardı.
    Canını çıkarmayacak kadar tam gaz, ortalama yüzde 90 gaz denebilir. 100-110 gidersem de abartı düşük değil yakıtı. En az 3.5 litre yakıyor 100km'de yine. Anca 80-90 sürersem az yakıyor, 2.7 litreye kadar düşüyor tüketim.

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son çizgiden sonra depoda 35-40 km gidecek kadar benzin var enjeksiyon zarar görmesin diye depodaki benzin bitirlmiyo ilginç
    Bütün çizgiler bittikten sonra 50km yapıyor ama 90km hızla gitmem lazım. Bide dur kalk trafiğe girersen boşa attıkça stop ediyor. İyice bitmeye yakın ivmelenirken de kesiliyo motor.

Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Siz kırmızı çizgiye yakın kullanıyorsunuz sanırım buda 4 lt açıklıyor ne kadar çok yüksek devir çevirirse o kadar fazla yakar ama kırmızı çizgiye yakın veya geçerse daha fazla yakar ama servisinize danışın ben 90 km/h kolay kolay geçmiyorum o yüzden tam karşılaştırmam hatalı olur. Boşa attığınızda stop etme sorunu için ayak sensörüne baktırın özellikle kabloların tam takılı mı kontrol edin. Servis olarak 4.44 gidiyorsunuz ?

Motosikleti
    Siz kırmızı çizgiye yakın kullanıyorsunuz sanırım buda 4 lt açıklıyor ne kadar çok yüksek devir çevirirse o kadar fazla yakar ama kırmızı çizgiye yakın veya geçerse daha fazla yakar ama servisinize danışın ben 90 km/h kolay kolay geçmiyorum o yüzden tam karşılaştırmam hatalı olur. Boşa attığınızda stop etme sorunu için ayak sensörüne baktırın özellikle kabloların tam takılı mı kontrol edin. Servis olarak 4.44 gidiyorsunuz ?
    7000 devirden üstü çok yakıyor. 7000 devir hız olarak tam 100km'de denk geliyor. Motoru tam gaz hızlandırırken bakın 7000 devirden sonra patlama yapar motor. Bu güç artışı da beraberinde yakıt tüketimi artışını getiriyor normal olarak bence. Uzun yolda 3 litrenin altında yakanlar bence 6500 devirde sürüp 120km hızla gittik biz diyor.

Servis bi kere 4.44'e gittim diğeri dışkapıda ne iş yaptığı belirsiz bir yer. Orayla işim olmaz Bi de Gaziosmanpaşa'da varmış ama görmediğim için yorum yapamayacağım.
    ismo61 bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Ful depo benzin le yola ciktim dun 220 km yol yaptim motoru acmak icin biraz tapa gazladim dun ve bugun 3 cizgi gitti sadece ama sadece bayir asagi 140 gordum onun disinda 110 117 araliginda 2 kisi ve ruzgara karsi gidemedi onceki motor rahat hizlaniyordu ama onu guzel acmistim bunada basladik bakalim mengu kardesim sende bir sikinti var normal degil basindan beri diyorum bujilerin birinde muhakkak sikinti var tahminimce bundan dolayi fazla yakiyor ve kalkista yuksek devir istiyor hele bi git servise baktir bu arada bujide garantiye giriyor o kısmı dert etme

Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Yakınında başka pulsar kullanan yok mu ödünç isteyip denesen veya test motoru olan bir yerden test motorunu alsan hiç olmadı bilgisayara bağlatsan.

Motosikleti
    Yakınında başka pulsar kullanan yok mu ödünç isteyip denesen veya test motoru olan bir yerden test motorunu alsan hiç olmadı bilgisayara bağlatsan.

Bajaj'ın 5300km test sürüşündeki değerle birebir aynı yakıt tüketimi var motorumun. Düz yolda da 150'yi gördüm diyorum, servise motorda sorun var ama 150 basıyo düzde desem ne der acaba
    tubejh ve ninja h2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    http://i.hizliresim.com/djA8oV.png
    Bajaj'ın 5300km test sürüşündeki değerle birebir aynı yakıt tüketimi var motorumun. Düz yolda da 150'yi gördüm diyorum, servise motorda sorun var ama 150 basıyo düzde desem ne der acaba
    Bu tabloya bakarsak benim motor normal degerler de benzin tüketiyor. Diğer arkadaşlar nasıl daha az yaktırıyor motoru galiba 7000 devirin üzerine hiç çıkmadan kullanıyorlar

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Mengü, sen motorun 3 bin devirin altında tork vermediğini söylüyordun ya, bu işin onunla bir alakası var. Ya bujilerden biri doğru dürüst ateşleme yapmıyor, ya enjeksiyon sisteminde bir sıkıntı var (sensörlerden biri gibi), ya da sübap zamanlamalarında ayarsızlık var. Belki o yüzden alt devirleri sevmiyor.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengü, sen motorun 3 bin devirin altında tork vermediğini söylüyordun ya, bu işin onunla bir alakası var. Ya bujilerden biri doğru dürüst ateşleme yapmıyor, ya enjeksiyon sisteminde bir sıkıntı var (sensörlerden biri gibi), ya da sübap zamanlamalarında ayarsızlık var. Belki o yüzden alt devirleri sevmiyor.
    Tork veriyo da çok titrek, dipgaz yaptım mı patinaj atacak gibi oluyo dengesizliğinden. 3000 devir altındaki sorun debriyajı hızlı bırakırken ortaya çıkıyor, devir düşük olsa da debriyaj tam kavrama anında yarım gaz vermeni istiyo yoksa enjeksiyon saçmalayıp stop ediyo. Dur-kalklardaki rahatsızlığa neden olan da bu, hem gazla debriyajla çok uğraştırıyo, hem de yakıt ve ısı artışına neden oluyo.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Siz pazar günü sıkıntıdan yazmışsınız da yazmışsınız )) Resimler artaydı iyidi )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mengü haklı bence basınca pulsar yakıtı içebiliyor malasef 150 km sürate ulaşmış olacak o kadar olacak artık mengü.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    selamın aleykum beyler bajajın sitesinde geziyordum yag numarası bulmak için adamlar her 10.000 de 1 kere yga değiştirin bazı durumlarda 5 binde değiştirin diyor yetkili serviste 2000 de değiştir dior ne yapalım simdi motor 7500 de 4700 de 5000 bakım yapıldı. yag değiştirimmi devammı ediyim . değiştiriceksem hangi yagı kullanıyım . her yag değişiminde filitre değişimi şarstmı

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleykum beyler bajajın sitesinde geziyordum yag numarası bulmak için adamlar her 10.000 de 1 kere yga değiştirin bazı durumlarda 5 binde değiştirin diyor yetkili serviste 2000 de değiştir dior ne yapalım simdi motor 7500 de 4700 de 5000 bakım yapıldı. yag değiştirimmi devammı ediyim . değiştiriceksem hangi yagı kullanıyım . her yag değişiminde filitre değişimi şarstmı
    5000 den sonra her 5000 de yag degisimi gerekiyor ama bana kalirsa imkaninda var ise 2500 de ara yag degisimi 5000 oluncada filtre yag degis derim sadece yag degisimi 25 lira ama yagin kararmasi falan 5000 icime sinmiyor benimde hem erken yag degisimi motorun hayrina olur
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)