Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı tazy21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar bende bir pulsarcı oldum ve 1200 km'yi geçti kullandığım ikinci el aldım şuan 16bin km motor sevdiğim bi dostumdan aldım motoru aldığım günün ertesi ağva şile yaptık

oradan bi foto :

http://i.hizliresim.com/rVvAqm.jpg

http://i.hizliresim.com/1k01jN.jpg

burda da yaptığım bi kaç eklemeyle son hali ama daha çok şey var aklımda

(sokakta baktığım kedi motorumu benden çok sahiplenmiş )

http://i.hizliresim.com/b2Rq5j.jpg
    Koruma demirlerini nereden temin ettiniz acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demirlerini nereden temin ettiniz acaba?
    oktay motor bağcılar'daki servisinde taktık

iluvatarEru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - VW Golf 1.4 Tsi DSG
    Amma saçma olaylar dönüyor burada sürekli. Millet olarak saygı ve sevgiyi o kadar uzak bir köşeye koyduk ki kimsenin kimseye tahammülü bile kalmadı.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Arkadaşlar yan koruma demirlerini Temmuz ayında Kartallar motorda 120TL Orjinaline göre Motoruda koruyor.
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Bugün ilk kazamı yapıyordum nerdeyse, Allah korudu,şehir içinde sağa sola baka baka giderkene :D önümdeki araba aniden durmuş frenlere asıldım. ön teker kaymaya başlayınca ön freni bırakıp sıktım tekrar refleks ile 2-3 kez tekrarladım ama ben bile inanamadım bu refleksime herşey saniyeler içinde oldu.asfaltta sıcaktan bi acayip olmuş zaten. arabanın tamponuna abartmıyorum 2 cm falan kala durdum :D

hızımın yavaşlığına güvenerek te olsa dikkatimi yola vermem lazımdı ama suç kimin? buradan o mini eteği giyen arkadaşa sesleniyorum.az kalsın kaza yapacaktım la senin yüzünden bayan :D
    abeciMotoru ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Mr.[T] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ilk kazamı yapıyordum nerdeyse, Allah korudu,şehir içinde sağa sola baka baka giderkene :D önümdeki araba aniden durmuş frenlere asıldım. ön teker kaymaya başlayınca ön freni bırakıp sıktım tekrar refleks ile 2-3 kez tekrarladım ama ben bile inanamadım bu refleksime herşey saniyeler içinde oldu.asfaltta sıcaktan bi acayip olmuş zaten. arabanın tamponuna abartmıyorum 2 cm falan kala durdum :D

hızımın yavaşlığına güvenerek te olsa dikkatimi yola vermem lazımdı ama suç kimin? buradan o mini eteği giyen arkadaşa sesleniyorum.az kalsın kaza yapacaktım la senin yüzünden bayan :D
    Bazen iki saniye sağa sola bakmak öndeki trafiği kaçırmaya sebep oluyo, izmir'de motosiklet sürmek sadece bu açıdan zor, biliriz )
    Mr.[T] bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    sizden bir kaç öneri almak istiyorum abilerim tecrübelilerim :D

aşağıdaki rotayı izleyeceğiz 20 eylülde çıkıp 4 gün ankarada kalıp bayramda kapadokya'ya geçip 2-3 gün orda kalıp oradan devam edeceğiz yolumuza

nerelere uğramalıyız nereleri görmeliyiz kimlerin çayını içmeliyiz

bana bir iki tavsiye verin bakiimm :-D

enable bunu beğendi.

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Alıntı Mr.[T] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Organik ABS Ama takip mesafesinden dolayı mini eteklinin suçu yok bence.
    Mr.[T] bunu beğendi.

songoku25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    Herkese merhabalar . Motorun 2.eli hakkında sizlere danışmak istiyorum. Öncelikle motorun sıfırı bildiğiniz üzere şuanda kampanyalı yaklaşık 8300 lira buna rağmen internette ikinci el temiz gözükenler 7500 lira civarında fiyat yazıyor ne yapmalı sıfır almak daha mı mantıklı ? Bir de 2.el alacak olursak neye dikkat etmek gerekir ?

Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR 2013
    Alıntı ceka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Topcase gidonda titreme ve motorda denge kaybı yapıyormu?

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Alıntı tazy21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizden bir kaç öneri almak istiyorum abilerim tecrübelilerim :D

aşağıdaki rotayı izleyeceğiz 20 eylülde çıkıp 4 gün ankarada kalıp bayramda kapadokya'ya geçip 2-3 gün orda kalıp oradan devam edeceğiz yolumuza

nerelere uğramalıyız nereleri görmeliyiz kimlerin çayını içmeliyiz

bana bir iki tavsiye verin bakiimm :-D

http://i.hizliresim.com/Eq0LZg.png
    İyi yolculuklar dilerim, tekeriniz düz bassın, yağmur çamur değmesin. Düzce'den geçerken bol bol nefen alın diyebilirim. Ne de olsa memleket.

Motorcu Kardeşlerim Motosikletimin zincir ve dişlilerini değiştirmek istiyorum nerden bulabilirim kaliteli bir zincir olsun istiyorum arkadişliyide biraz büyütmek düşüncesindeyim yardımcı olursanız cok sevinirim ankarada ıkamet edıyorum bi kaç alternatif yer verebilir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Pulsar için ön ve arka dişli imalatı yapıyoruz.
    Stoğumuzda olan dişli ölçüleri şöyle:

Ön: 14T, 13T
    Arka: 50T, 38T, 37T

Ayrıntılı fotoğraflar ve fiyat için iletişime geçebilirsiniz.

Dişlilerin diş kısımları ekstra -sementasyon işlemi ile-sertleştirilir.
    Ayrıca dış yüzeyi deformelere karşı statik boya yerine karartma işlemiyle renklendirilir.
    Malzeme olarak sertleştirilmiş çelik ve -isteğe göre- sertleştirilmiş alüminyum kullanılır.

http://i.hizliresim.com/XY5bg5.jpg

Selamlar.
    Biraz bilgilendirebilir misin beni kardeş

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı omromr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu Kardeşlerim Motosikletimin zincir ve dişlilerini değiştirmek istiyorum nerden bulabilirim kaliteli bir zincir olsun istiyorum arkadişliyide biraz büyütmek düşüncesindeyim yardımcı olursanız cok sevinirim ankarada ıkamet edıyorum bi kaç alternatif yer verebilir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Biraz bilgilendirebilir misin beni kardeş
    zincir olarak DID marka öneririm. DID 5.20 108 bakla. dişlileri değiştirmeni pek önermiyorum. değiştirenlerin çoğu orjinale geri döndü

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir olarak DID marka öneririm. DID 5.20 108 bakla. dişlileri değiştirmeni pek önermiyorum. değiştirenlerin çoğu orjinale geri döndü
    Teşekür ederım kardeşim ama arka dişliyi cok az büyütmek istiyorum, şehir içi daha agresif olması niyetindeyim, zinciri ankarada nerden temin edebilirim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

http://urun.n11.com/yedek-parca/520-v-100-o-ring-P11971964 bu zincir uyarmı pulsara ?

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    angaralılar benimde zincir bitti bitecek did e param yetmiyor şimdilik ne tavsiye edersiniz bende bi değiştireyimde rahatlasın motor. Birde hangi servisi tavsiye edersiniz 4.44 hariç ?

dişli degişimi yapan dostlar yorum yapabilirler mi acaba

Motosikleti
    Şahsi motosikleti yok..
    Dişli veya zincir değişmek için çok erken değil mi? Max 2 yaşındadır motorlarınız?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı contramuro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişli veya zincir değişmek için çok erken değil mi? Max 2 yaşındadır motorlarınız?
    Dişli değişimi dedikleri arka dişliyi küçültmek ama orjinal dişlilerle 1. vites zaten fazlasıyla uzun, dişli değiştirince dik yokuşlarda hele 2 kişi çok zorlanır motor. Debriyajı yakıp atabilirsiniz yokuşta motoru kaldırıcam diye. 6. vites de yokuşlarda ideal durumda, daha yüksek hız yaptıran dişliler uzun ve dik yokuşlara gelince vites küçültmeyi gerektirir.
    tozluklu bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Alıntı omromr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dişli degişimi yapan dostlar yorum yapabilirler mi acaba
    Malesef pulsarın km 10000 e gelince zincir ölüyor. Ben zinciri değiştirdim Dz marka zincir taktım, zinciri değiştirince dişliyi de değiştirmek daha sağlıklı olur. Pulsarın yedek malzemezi pahalı değil zaten. Ön dişliyi orjınal taktım, arkayı ise 37 t taktım (orjınalı 40 t dir).

Disli değişim sonrasında 1. vites kalkışta bir tık daha gaz istiyor, 6. vitesin ise o ivmelenmesi seriliği öldü, beşinci vitesi daha çok kullanma ihtiyacı duyuyorum artık. 5. vites 7000 devirde 95 km hızı, 6. vites 8000 devirde 130 km, 9000. devirde 140 km hızı 37 t dişli ile görebiliyorum.

Ben motorumu tek kişi ve şehirler arası oto yolda daha çok km yapan biriyim ayrıca bulunduğum bölgede aşırı dağlık motoru yoracak bir bölge değil bu sebepten ötürü 37 t dişli işimi görüyor. Eğer ki sürekli trafiğin içindeyseniz örneğin istanbul trafiği altıncı vitesin o seriliğine çok ihtiyaç duyarsınız dişli değiştirdiğinize pişman olabılırsınız yada motoru 2 kişi kullanan arkadaşlar altıncı vıteste yada yokuşlu yerlerde problem yaşıyabilirler.

Sonuç olarak son karar sizin, iki kişi binecek olan ayrıca şehir içi kullanacak olan arkadaşlar; etrafında dişli değiştiren birileriye iletişime geçip onlardan da tavsiye alıp onların motorlarını test edip ona göre karar vermelerini tavsiye ederim.

Ben şuan şanlı urfadayım isteyen arkadaş motorumla test sürüşü yapabilir.
    Selcuk89 ve fatih. bunu beğendiler.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 150, pulsar 200 ns
    iyi akşamlar arkadaşlar bajaj pulsarımı geçen hafta aldım şu an 530 km de ve bu km ye kadar hiç zorlamadım hatta 4.500-5.000 deviri geçmemeye dikkat ettim
    Şimdi ilk bakımı yaptırdıktan sonra nasıl kullanmalıyım kullanım klavuzundaki talimatlara uyarak 2.000 km tamamlamak çok zor geliyor.
    Ayrıca az önce turlarken biraz gaz açtım kesiciye falan sokmadan yaklaşık 8.000 devire kadar çıktım sanki motor elektirik keser gibi birkaç kere tuttu bıraktı anlık bir şekilde acaba neden olabilir. Şimdiden teşekkürler.
    Birde de son olarak bana motorun sağır kalacak bas artık diyorlar böyle bişey başıma gelmez umarım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)