Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhabalar benim yaşamış olduğum sıkıntıya tecrübeli arkadaşlar bir çare bulurlarsa çok sevinirim 24 şubatta 200 NS aldım bayide saat ayarı falan yapıldı neyse çıktık yola o gün biraz kullandım sonra farkettimki saati geri kalıyor ayarlıyorum geri kalıyor 2-3 gün bu böyle devam etti akabinde sol gidonun oynadığını fark ettim servise gittim lastikli olduğundan normal olduğunu söylediler saatin geri kaldığını söylediğimde beyin değişebilir dendi 2 ci vitesle tam dönüş yapacaktım motor bir anda arka tekeri kitledi ve stop etti az daha düşüyorduk zor bela toparladık sonra fark ettim ki saat 9:30 1:00 a geçmiş gene bundan birkaç gün sonra gösterge kapanıp açıldı ve ekrana H.05 DT li bi kod geldi ve saat gene 1:00 oldu bir kaç defa kapanıp açıldıktan sonra düzeldi daha sonra e5 te ortalama 45-50km hızla giderken artık allahın hikmetimi nedir bilinmez göstergeye bakmamla kapandı ve kapanır kapanmaz debriyajı sıktım eğer o hızda teker kitlenseydi allah korusun buyuk bir kaza yapmış olacaktım neyse ekrana gene kod geldi bu arada ne sağa kaçabildim nede sola orta şeritte kalakaldım motor yarım saat çalışmadı kontağı açıyorum kod geliyor ne marş alıyor nede başka birşey ne sağdan nede soldan yol veren var arkamdaki arabada yürüsene kardeşim diye şıkıştırıyor zor bela altık kenara çalıştığında servise götürdüm ne hikmetse geri kalan saati canavar gibi çalışmaya başlamış bilgisayardan bakılmış bir problem yokmuş motor hala serviste almadım elbet yapacaktır arza neyse çok sık olan birşey değil heralde ama servis herşey normal diyor kendimi ifade edemiyorum sorun yok diye bana motoru bir iki gün sonra teslim edecekler ve ben o motora nasıl güvenip de kullanabileyim ekrem bey her konuyla detaylı bir şekilde ilgileniyor bunada el atsın istiyorum çünkü motor daha 260 km de ve motorumu çok severek ve isteyerek aldım sorun beyindense değiştirilsin yoksa yarın öbürgün bu arza yüzünden canımızdan bile olabikliriz ve sonra derlerki motor kazası bu farklı birşey şimdiden herkese teşekkürler

Allah(cc) yardımcı olsun, cansıkıcı bir durum. Attilla abinin dediği gibi amortisörler sert ama hamdolsun bir sıkıntı yaşamadım.

Bu arada arka amortisörü yumaşatacağım diye yumuşak ayarına getirmektense bir tık sert ayarlayın. Çünkü amartisir zaten yumuşak, üstüne oturunca esneme payı iyice azalıyor. Tecrübe ile sabittir.
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    ben de yolda çukur görünce kaçmaya çalışmam kolay kolay. yol boş ise ancak o zaman kaçarım. sağımda solumda önümde arkamda herhangi bir araç varsa kesinlikle kaçmam girerim çukura. çukurdan kaçacağım diye kaza yapmak istemem. yaptığım ne derece doğrudur sizce bilemem ama ben böyle düşündüğüm için kaçmıyorum dalıyorum çukura 6500 kmdeyim keçe meçe bi sıkıntı olmadı allaha şükür
    AttilaXtreme, tekoklava ve maktama bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Rebel punto Bunun benim sorunumla alakasını anlamadım yardım edecek biri yokmu?
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de yolda çukur görünce kaçmaya çalışmam kolay kolay. yol boş ise ancak o zaman kaçarım. sağımda solumda önümde arkamda herhangi bir araç varsa kesinlikle kaçmam girerim çukura. çukurdan kaçacağım diye kaza yapmak istemem. yaptığım ne derece doğrudur sizce bilemem ama ben böyle düşündüğüm için kaçmıyorum dalıyorum çukura 6500 kmdeyim keçe meçe bi sıkıntı olmadı allaha şükür
    Yaptığın doğru. sakın vazgeçme. Zamanla üzerinde çukura karşı önlem alarak kullanmaya alışırsın zaten. En kötü ihtimalle motora bişey olsun kullanıcıya bişey olmasın. Bir sürü ahmak araba sürücüsü var. Çukurdan kaçayım derken onlardan birisi alıverir altına Allah korusun.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

öncelikle herkese merhabalar benim yaşamış olduğum sıkıntıya tecrübeli arkadaşlar bir çare bulurlarsa çok sevinirim 24 şubatta 200 NS aldım bayide saat ayarı falan yapıldı neyse çıktık yola o gün biraz kullandım sonra farkettimki saati geri kalıyor ayarlıyorum geri kalıyor 2-3 gün bu böyle devam etti akabinde sol gidonun oynadığını fark ettim servise gittim lastikli olduğundan normal olduğunu söylediler saatin geri kaldığını söylediğimde beyin değişebilir dendi 2 ci vitesle tam dönüş yapacaktım motor bir anda arka tekeri kitledi ve stop etti az daha düşüyorduk zor bela toparladık sonra fark ettim ki saat 9:30 1:00 a geçmiş gene bundan birkaç gün sonra gösterge kapanıp açıldı ve ekrana H.05 DT li bi kod geldi ve saat gene 1:00 oldu bir kaç defa kapanıp açıldıktan sonra düzeldi daha sonra e5 te ortalama 45-50km hızla giderken artık allahın hikmetimi nedir bilinmez göstergeye bakmamla kapandı ve kapanır kapanmaz debriyajı sıktım eğer o hızda teker kitlenseydi allah korusun buyuk bir kaza yapmış olacaktım neyse ekrana gene kod geldi bu arada ne sağa kaçabildim nede sola orta şeritte kalakaldım motor yarım saat çalışmadı kontağı açıyorum kod geliyor ne marş alıyor nede başka birşey ne sağdan nede soldan yol veren var arkamdaki arabada yürüsene kardeşim diye şıkıştırıyor zor bela altık kenara çalıştığında servise götürdüm ne hikmetse geri kalan saati canavar gibi çalışmaya başlamış bilgisayardan bakılmış bir problem yokmuş motor hala serviste almadım elbet yapacaktır arza neyse çok sık olan birşey değil heralde ama servis herşey normal diyor kendimi ifade edemiyorum sorun yok diye bana motoru bir iki gün sonra teslim edecekler ve ben o motora nasıl güvenip de kullanabileyim ekrem bey her konuyla detaylı bir şekilde ilgileniyor bunada el atsın istiyorum çünkü motor daha 260 km de ve motorumu çok severek ve isteyerek aldım sorun beyindense değiştirilsin yoksa yarın öbürgün bu arza yüzünden canımızdan bile olabikliriz ve sonra derlerki motor kazası bu farklı birşey şimdiden herkese teşekkürler
    Servise ekranda şu hata göründü diye belirttiniz mi?

En yakın zamanda bir action cam bulup durumu kayda alın bence tekrar gerçekleştirse. Tabi kaza falan olmaz umarım durum tekrar ortaya çıkarsa.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    evet yeni konumuz hayırlı olsun
    (((amortisör yağ kaçırma)))
    1 1.5 haftadan beri sıkılmıştık zaten

not=bende kaçırma maçırma hoplama zıplama 100km hızda tekerin dönmesi zırırtı falan filan yok şükürler olsun
    gecen gün farkettim bu arada benim motor önden çekiyor artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

dostum geçmiş olsun sorun beyinden kaynaklanıyor büyük ihtimal
    keşke foto çekip servis ustasına gösterseydin
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı noob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise ekranda şu hata göründü diye belirttiniz mi?

En yakın zamanda bir action cam bulup durumu kayda alın bence tekrar gerçekleştirse. Tabi kaza falan olmaz umarım durum tekrar ortaya çıkarsa.

servise ilettim sağolsun dinledi beni anlattım ve motoru bıraktım dün aradım 2 gündür bakıyoruz birşeyi yok diyorlar kodu tam alamadım o panikle resimde çekemedim gösteriyim adama ama beyinde bence sorun saat faalan nasıl geri kalabilirki

Motosikleti
    200ns
    sevdim bu reklamı=)

Motosikleti
    Benelli TnT 25
    ayzek kardeş saat geri kalmıyor her stop ettiğinde motor kendiliğinden, tekrardan gelince gösterge, saate bakıyorum 1:00 olmuş, durum bu.Bende çok kaza atlattım bu şekilde, servise söylediğimde buna yapıcak birşey yok dediyor, tam olarak arızası belli deyil çünkü, ben alıştım zaten ilk çalıştırmada 500 km mesafe aralığında oluyor genelde,oluş şeklide yavaşlamak için vites düşürüyorum, debriyajı 3 saniye felan basılı kalırsan frene dokunuyorum hop motor kapanıp açılıyor nedendir bilmem,dikkatli olmak lazım bu konuda..
    ayzek ve tekoklava bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı gelebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayzek kardeş saat geri kalmıyor her stop ettiğinde motor kendiliğinden, tekrardan gelince gösterge, saate bakıyorum 1:00 olmuş, durum bu.Bende çok kaza atlattım bu şekilde, servise söylediğimde buna yapıcak birşey yok dediyor, tam olarak arızası belli deyil çünkü, ben alıştım zaten ilk çalıştırmada 500 km mesafe aralığında oluyor genelde,oluş şeklide yavaşlamak için vites düşürüyorum, debriyajı 3 saniye felan basılı kalırsan frene dokunuyorum hop motor kapanıp açılıyor nedendir bilmem,dikkatli olmak lazım bu konuda..
    iyide benim vitesle debriyajla işim yokken oldu bu sorun ilkinde 2 vitesle hızımda 22 km felan hafif viraja girdim gaz sabit frenleme yok tın tın giderken bir anda oldu ve düşüyordum 2 ci den gelişide sans eseri göstergeye bakmasam yola baksam aynaya baksam o anda 45 - 50 km hızla kaza kaçınılmaz olurdu yarım saat motoru çalıştıramadım ve şimdi servis hiç birşeyi yok diyor deliricem resmen kredi çektim aldım daha yeni ilk taksidini ödedim parası pulu neyse salla diyeceğim ama öte yandan hayati tehlike arz ediyor ben buna bu şekilde binememki yusufu iliklerime kadar hissettim bir kere buna bir şekilde çözüm bulmalılar yada iade almalılar 10.000 çektim 13.000 ödeyeceğim sonuç binemeyeceğim bir motoramı o kadar para verdim net olarak söylüyorum bu şekilde binmem ben ona çözüm bulunmalı hemde acilen 4 gündür serviste bakalım ne olacak usta bugun aküden süphelendim diyor ama ben alakalı olduğunu sanmıyor aküde sorun yok

Motosikleti
    200ns
    Alıntı gelebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım motorda şürüş anında beyin resetliyor anlaşılan
    bu servis ustaları zaten birşeyden çaktıkları yok
    bunların kafasına kafasın vuracan öyle anlıcaklar
    eminim motoru bırakıyon aleti takıyorlar 2 dakka bekleyip tamam birşey yok deyip insanı mağdur ediyorlar
    gelebek ve storm35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım motorda şürüş anında beyin resetliyor anlaşılan
    bu servis ustaları zaten birşeyden çaktıkları yok
    bunların kafasına kafasın vuracan öyle anlıcaklar
    eminim motoru bırakıyon aleti takıyorlar 2 dakka bekleyip tamam birşey yok deyip insanı mağdur ediyorlar
    Aynen öyle olay giderken gerceklesiyor ama simdi ne satin aldigim bayiye nede servisine su esnada birsey diyemem guzel insanlar kenan usta bakiyor kontrol ediyorum ara ara suruse cikiyorum bilgisayarda degerler normal diyor adamda gordugu soyluyor sans bu ya adamda yapmaz simdi bir defa yapsa oda anlayacak ama bana yaklasimi ustanin ben yalan soyluyormusum gibi kesinlikle degildi bugunde konustuk onlarda ilk defa karsilastiklarini dile getirdi valla hevesim mevesim hepsi kacti gitti anne zaten karsiydi hanımı zar zir ikna ettik bu durum cikti karsimiza bu seye benzedi cep telefonu kasar surekli donar servise goturursun duzgun calisir yada disin agrır disciye gidersin agrisi kesilir bunun gibi oldu kismet diyelim bu gidisle çölde kutup ayilariyla selamlaşırız artık

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı St Rootless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım klavuzunda yazanlara göre; rodajda (2000km) artçı (yük) ile sürüş yapılmaması ve uyulması gereken viteslere göre rpm ve hız sınırları belirtilmiş. 'İki bin km boyunca 50 km geçmeyecek miyiz yani!' Geçmeyeceksin. Bir kuryenin 2000 km rodajda işini yapması mümkün değil bana göre. Bu da keçeleri ve conta yanığının nedenini açıklar nitelikte.
    Herkesin bildiği üzere çok kaliteli bir motor değil pulsar, zaten fiyatı da bu yüzden bu kadar uygun.
    Konu boyunca kullanım klavuzundaki rodaj ile ilgili bölümü ciddiye alan pek arkadaş göremedim, en azından burda yazılanlara göre. Bosch marka kombiyi vestel kombinin kavuzuna göre kullanamazsınız. Demek istediğim başka motorlarda tecrübeleriniz olabilir ama bu motorun üreticileri diyor bunlara dikkat edin diye bu da motorun kullanım süresini ve sorunsuz kullanımını uzatır diye düşünüyorum.
    İlk motorum olacak yakın bir zamanda pulsar. Motorla birlikte ben de rodajımı yapacağım için çok büyük sorunlar yaşayacağımı düşünmüyorum sık sık düşmeler dışında. Şehir içinde ve orta-uzun mesafeli gezilerde beni uzun yıllar taşıyacağını düşünüyorum
    Bu arada bajaj discover modelini getirdi kuryeler için*. Ben söylemiyorum hintler söylüyordu fuarda. Ben hiç duke 200 veya superduke kullanan bir kurye görmedim. Pulsar da yapı itibarı ile bu yükü kaldırmak için tasarlanmış bir motor değil.
    O kadar emin olma....Uçanteneke (Mustafa abi)...geçen yıl aldığı (KTM Duke 200 abs) ile bu işi yapıyor...Tüm m.kurye camiası cbf,ybr,tvs kullanmıyor, cbf600,mt-07,xj600 diversion,vfr800x,v-strom 650 ile kurye yapan tanıdıklar var..
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Aynen öyle olay giderken gerceklesiyor ama simdi ne satin aldigim bayiye nede servisine su esnada birsey diyemem guzel insanlar kenan usta bakiyor kontrol ediyorum ara ara suruse cikiyorum bilgisayarda degerler normal diyor adamda gordugu soyluyor sans bu ya adamda yapmaz simdi bir defa yapsa oda anlayacak ama bana yaklasimi ustanin ben yalan soyluyormusum gibi kesinlikle degildi bugunde konustuk onlarda ilk defa karsilastiklarini dile getirdi valla hevesim mevesim hepsi kacti gitti anne zaten karsiydi hanımı zar zir ikna ettik bu durum cikti karsimiza bu seye benzedi cep telefonu kasar surekli donar servise goturursun duzgun calisir yada disin agrır disciye gidersin agrisi kesilir bunun gibi oldu kismet diyelim bu gidisle çölde kutup ayilariyla selamlaşırız artık
    Geçmiş olsun, servis eğer sorun yok diyorsa bunu anlamanın tek yolu var, sorunu olmayan başka bir motorun komple gösterge kafa beyin kısmını senin motorla değişsinler(nasıl olsa bozuk değil diyorlar ya), sen motorunu kullanmaya devam et, onlarda kullansınlar, eğer sende tekrar sorun çıkarsa, o zaman mesele akü veya diğer elektrik aksamında olabilir, onlarda sorun çıkarsa beyin bozuk demektir.Yoksa bu sorun seni rahat bırakmaz, sakın peşlerini bırakma , aletin bozuk olduğunu en azından sen iyi biliyorsun, servisin bozuk değil demesine güvenme ona göre davran, sonuna kadar mücadele et.
    tekoklava bunu beğendi.

Motosikleti
    Sorunun oldugu anla ilgili birsey bulamadim ama yarım saat buna benzer sekilde calismadi ama bende mars falan basmadi kontagi actigimda ekrana kod geliyordu ne mars ne baska birsey ac kapa yapapa yapa sonradan geldi kendine video
    http://youtu.be/6RGMFz0-w8I

netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Sorunun oldugu anla ilgili birsey bulamadim ama yarım saat buna benzer sekilde calismadi ama bende mars falan basmadi kontagi actigimda ekrana kod geliyordu ne mars ne baska birsey ac kapa yapapa yapa sonradan geldi kendine video
    Motoru basınçlı su ve köpük ile yıkadıktan sonra aynısı başıma geldi. Bu videodaki gibi marş basmadı. Ustamın tavsiyesi üzerine motoru vurdurarak çalıştırdım. Ve servise götürdüm. Kutup başlarını ıslatmışım. O günden beri motoru dikkatli yıkıyorum. Senin probleminde böyle bir şey olabilir.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    arkadaşım sorunun için geçmiş olsun. inşallah en kısa zamanda çözülür. senden ricam sorunun çözüldükten sonra mutlaka çözüldüğünü buraya büyük harflerle yazman. çünkü bir çok kişi buraya sorunu olduğunu yazıyor. çözüldükten sonra uğramıyor bile. o sorun da hala varmış gibi kalıyor
    aSuBaYaH, turkish39, tekoklava ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sorunun için geçmiş olsun. inşallah en kısa zamanda çözülür. senden ricam sorunun çözüldükten sonra mutlaka çözüldüğünü buraya büyük harflerle yazman. çünkü bir çok kişi buraya sorunu olduğunu yazıyor. çözüldükten sonra uğramıyor bile. o sorun da hala varmış gibi kalıyor
    Önemli bir detay,ne marka olursa olsun.Boş yere marka fanatikliği yaygarası yapmaya herkes hevesli,ama bir marka bu şekilde sorunları halledince kimse dile getirmiyor.Yiğidi öldür,hakkını yeme
    aSuBaYaH, tekoklava, fedos ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Alıntı netwera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru basınçlı su ve köpük ile yıkadıktan sonra aynısı başıma geldi. Bu videodaki gibi marş basmadı. Ustamın tavsiyesi üzerine motoru vurdurarak çalıştırdım. Ve servise götürdüm. Kutup başlarını ıslatmışım. O günden beri motoru dikkatli yıkıyorum. Senin probleminde böyle bir şey olabilir.

Motoru daha hic yikamadim yagmurda falan da kullanmadim brandasiyla kapalı korudum zaten 5 gundur serviste 10 gunde 5 kere falan kullanmisimdir sorunla ilgili arastirmalara devam ediyorum colombia ve india forumlarinda arastirma yapiyorum 1 kisi ayni sorundan muzdarip anladigim kadariyla kontrol kutusunda sorun varmis bu beyinde olabilir sigortada Dt 8 li bir kod aliyorum demistim bu sanirim kablo oluyor oyle belirtmis bir arkadasta bastan asagiya kablolar falan kontrolden gecirilsin demis tuzladaki fabrikayi ariyorum hic birsekilde yardimci olmadi teldeki arkadas biz servisle muhattabiz dedi ne bi ilgilenme soz konusu degil kestirip atti lafida agzima tikadi bilmiyorum ne yapilmali bayiye gidebilirsem bugun gorusucem birdaha

netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Motoru daha hic yikamadim yagmurda falan da kullanmadim brandasiyla kapalı korudum zaten 5 gundur serviste 10 gunde 5 kere falan kullanmisimdir sorunla ilgili arastirmalara devam ediyorum colombia ve india forumlarinda arastirma yapiyorum 1 kisi ayni sorundan muzdarip anladigim kadariyla kontrol kutusunda sorun varmis bu beyinde olabilir sigortada Dt 8 li bir kod aliyorum demistim bu sanirim kablo oluyor oyle belirtmis bir arkadasta bastan asagiya kablolar falan kontrolden gecirilsin demis tuzladaki fabrikayi ariyorum hic birsekilde yardimci olmadi teldeki arkadas biz servisle muhattabiz dedi ne bi ilgilenme soz konusu degil kestirip atti lafida agzima tikadi bilmiyorum ne yapilmali bayiye gidebilirsem bugun gorusucem birdaha
    Geçmiş olsun. Ekrem Bey imdadına yetişecektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)