Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha-fazer600
    Merhaba;
    Sorun çıkaran konuyu net ve özet bir şekilde açıkladığın için tebrik ediyorum. Yazdıkların, benim gibi önümüzdeki günlerde motosikletini teslim alacak arkadaşlar için iyi bir yol gösterici olacak. Anladığım kadarıyla satıcı motosikleti, tarafımızca "montaj formu" nu inceleyip ,gerekenler yapılmışsa imzamız karşılığı bize teslim edecek. Doğru anlamışmıyım? Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Merhaba;
    Sorun çıkaran konuyu net ve özet bir şekilde açıkladığın için tebrik ediyorum. Yazdıkların, benim gibi önümüzdeki günlerde motosikletini teslim alacak arkadaşlar için iyi bir yol gösterici olacak. Anladığım kadarıyla satıcı motosikleti, tarafımızca "montaj formu" nu inceleyip ,gerekenler yapılmışsa imzamız karşılığı bize teslim edecek. Doğru anlamışmıyım? Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.
    Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hatırlarsanız bundan bir kaç sayfa önce motorsikletimdeki "Terleme-yağ sızdırma" olayı ile ilgili bir paylaşımda bulunmuştum. Sol motor kapağının conta kısmında hafif bir sızdırma vardı, kızgınlıkla motorsikleti servise götürdüm (Hatay/Antakya uslu ticaret),yağ sızdıran yeri göstererek ustaya bakmasını söyledim. Bir yandan da sorular sormaya başladım,
    Usta sen bu motoru bana teslim ederken heryerini kontrol ettin mi? Cevap: "Motor zaten fabrikada kurulu şekilde geliyor, bizim kontrol etmemize gerek yok"
    Usta ilk bakımda yağ filtresini değiştirecek miyiz? Cevap: "Gerek yok daha erken"
    Peki ne yapacaksın ilk bakımda? Cevap:"işte yağını değiştiririz sağına soluna bakarız, sen kafana takma ben şimdi yaparım bakımını"
    Dedim hayır usta sen bakımını yapma sadece şu yağ sızdırma sorununu hallet bana yeter.
    İçeri girdim bayiye ustayı şikayet ettim, şirket sahibi gerekli uyarıyı yapacaklarını söyledi vs vs. Sonra servis bölümüne gittim baktım usta yağı değiştiriyor, ilk bakım zamanın gelmiş onu da yapalım diyor. Usta dedim ben senden bakım yapmanı istedim mi? niye yapıyorsun bakımını... dedim para vermem boşuna yapma... aldım motoru para vermeden çıktım.
    80-90km yol yaptıktan sonra Bırakın sorunun düzelmesini yağ filtresinin olduğu yerden damlalar halinde yağ sızmaya başladığını gördüm motordan :(, artık yağ sızıntısı egzosun üzerine birikmeye başladı. Egzosun üzerindeki yağ yüzünden duman çıkıyordu, neredeyse motor alev alacaktı...

Ertesi günü önce forumdan sonra telefon aracılığı ile Ekrem Ata bey benim ile iletişime geçti, benim çalıştığım ilçeye 30km uzaklıktaki İslahiye/G.Antep bajaj (bayii/servis)'ine yönlendirdi. Orada sağ olsun "Esen usta" bütün şikayetlerimi sabırla dinledi ve başladı motor ile ilgilenmeye, bana da yemeğimi çayımı söyledi hem sohbet ettik hem de motoru tamire başladı, Yağ filtresindeki yağ sızmasının sebebi, yağ filtresini ilk söken "sözde ustanın" tornavida ile contayı nasıl parçaladığını gösterdi, motorun bütün vidalarını kontrol etti, gördüklerime inanamadım neredeyse tüm vidalar gevşek haldeydi, "usta bu motorlar banttan geçerken havalı sıkacaklar ile gelişi güzel sıkılıyor, seri üretim yapıyor adamlar dakikada 1 motor üretiyorlar, bizim tüm vidaları kontrol etmemiz lazım teslim etmeden önce, bize montaj formu veriliyor, motoru ilk teslim ederken bu form dahilinde heryer kontrol edilip o şekilde imza atılıp teslim ediliyor, biz de montaj parasını bayiden alıyoruz" sağ olsun bütün vidaları sıktı. Yağ sızdıran yere her ihtimale karşı sıvı conta sıktı.
    Artık akşam olmuştu ve benim evime geçmem gerekiyordu, usta motorun işinin henüz bitmediğini söyledi, teslim edemem dedi. ve beni mağdur etmemek için kendisinin kullandığı Discovery 125ST yi bana verdi, evine bununla git, yarın gelir motorunu teslim alırsın dedi ve beni uğurladı. Ertesi gün geldiğimde motoruma gerçek bir usta eli değdiğini, adam akıllı bir bakımın motorda neleri değiştirebileceğini anladım.
    Öncelikle Esen Usta'ya ve Ekrem Ata bey'e ilgileri ve yardımları için çok teşekkür ediyorum.
    Sorunum bir gün gibi bir sürede giderildi ve hiç bir şekilde mağdur edilmedim, motorsuz kalmadım.
    Eminim bana bu sıkıntıları yaşatan servis için gereken de yapılacak, bu tarz sektöre zarar veren kişiler sektörden temizlenecektir.
    Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.
    hak_anm ve maxi97 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Slm teşekkür ederim.Herkes birşey söylüyordu kullanıcı olarak görüşler önemli tabi

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı morel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Merhaba;
    Evet normalde öyle olması gerekiyormuş Esen usta ilk montaj sonrası formun teslim alan ve teslim eden tarafından imza altına alınması gerektiğini söyledi. Sanırsam ben o imzalama işini motorsikleti satın aldığım esnada bana imzalatılan diğer evrakların arasında imzaladım geçtim.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    @pashapache; valla ibretle okudum hocam, böyle insanlar lazım işte bize. Ne kadar ödeme yaptınız peki?

megaslender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200ns
    Herkese Merhaba,
    20 Yıl önce MZ 251cc sahibiydim. 2 yıl kullandıktan sonra satıp askere gitmiştim. Askerden sonrada Peugeot motor aldım ve bir iki yıl kadarda ona bindim. Ondan sonrada 15 yıldır motor almadım. Ama hep içimde bir dürtü vardı. Son zamanlarda Racing mi Touring mi CBR 250 mi Kawasaki 300 mü CBF 150 mi Scooter mı derken Pulsarın reklamları çıkmaya başladı. Uşaktan İzmire gittim ve pulsara yakından baktım ve tamam bu dedim. CBR Kawa çok ss olduğundan rahatsız edecekti. CBF tipi motorlarda beni hiç heyecanlandırmıyordu. Ama Pulsarı görür görmez yüreğim kıpır kıpır oldu ve yaklaşık bir ay kadar önce Pulsar ımı denizli bayisinden aldım. İyiki almışım ve tereddüt eden arkadaşlara da gönül rahatlığı ile söylüyorum, beklemeye değer bir motorsiklet. Üzerine bindiğim zaman 20 yıl öncesine geri gidiyorum. Aletle ilgili tesbitlerime gelince...
    1 - Alet sakin kullanılacak bir makine değil. İnsanı tahrik ediyor ve gerçekten de eğlenceli.
    2 - Hızlanması gücüne göre çok iyi. Vites geçişleri çok güzel. Yakıt 30 TL ile 210 km gidiyorum. İlk 400 km fazla basmadan sabrettim, ama artık dayanamadım ve 120 - 130 çıkıyorum arada .
    3 - Selenin çok sert olduğundan bahsediyorlar ama ben hiç rahatsız olmadım. Uzun süredir motor kullanmadığımdan karşılaştırma yapamıyorum.
    4 - Arka frene alışmak lazım yoksa çabuk kızaklıyor ama ön fren gerçekten güzel. Virajlarda güven veriyor. Yatırmakta tereddüt etmiyorsunuz. Evet bozuk yollarda rahatsız ediyor. Amortisörler baya sert.
    5 - Kısa farı yetersiz, uzun iyi. Kornası yetersiz.
    6 - Arka tekerden bazen gıcırtı geliyor herhalde servis zamanı yağlama ile gider.
    7 - Rüzgarı çok alıyor. Hele rüzgarlı havalarda resmen boğuşuyorsunuz. Artçı için seyahat çok rahat değil. Uzun yola gitmediğim için yorucumu değil mi yorum yapamayacağım. Ama bugünlerde Afyona bakıma gideceğim. O zaman bir fikir veririm.
    8 – Motor sıcakken devir saati her kesin dediği gibi, stabil değil. Bir çıkıp bir iniyor.
    Ama sonuç olarak parasını son kuruşuna kadar hakkediyor. Motor çok eğlenceli ve binmek için bahane üretiyorum İnşallah ilerleyen km lerde bizi üzmez.
    Kask olarak Shark s900c aldım. Tavsiye ederim. Gerçekten kaliteli bir kask.
    Motorsikletle yalnız seyahat edilmiyor. Hafta sonları gezecek arkadaşlar lazım. Ben Uşakta ikamet ediyorum. Uşak, Afyon, Denizli, Kütahya civarında hafta sonları geziye çıkacak arkadaşlarla tanışmak isterim.
    Herkese şimdiden hayırlı Ramazanlar…
    Pashapache, hak_anm ve Garip bunu beğendiler.

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @pashapache; valla ibretle okudum hocam, böyle insanlar lazım işte bize. Ne kadar ödeme yaptınız peki?
    Normalde ilk bakım ücretli arkadaşlar biliyorsunuz 90TL bakım ücreti alınıyor. Benim servis kaynaklı (TERLEME-YAĞ DAMLATMA) sorunumdan dolayı şikayetim üzerine başka bir servise yönlendirildim, hem sorunum giderildi hem de herhangi bir servis ücreti alınmadı.

Ufak tefek şeyleri hepimiz yaşıyoruz ve elimizden geldiğince idare ediyoruz, her sorunda Ekrem bey'i arayıp şikayet etmenin de doğru olmadığı kanaatindeyim. Benim yaşadığım ciddi bir sorundu ve paylaşmak zorundaydım. Tekrardan Ekrem bey ve Esen Usta'ya teşekkür ediyorum.

hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo

Kazasız, belasız keyifli sürüşler dileğiyle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Topcase demiri yaptırmak isteyen arkadaşlara...

Bu da görüntüsü...

Ya da yan çantalar ile birlikte Topcase demiri yaptırmak isteyen gezginlere...

Aslında yapılabilir şeyler bunlar. Ben hafta sonu sanayide yaptırmayı deneyeceğim, birebir aynısı olmasa da benzerini yaptırmaya çalışacağım,
    fedos ve netwera bunu beğendiler.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    niye oynarsınız ki şunun rengini...

cece89, Pashapache, viper17 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    yorumlar önemli adım adım bajaj'a yaklaşan bir ben var.

bu arada servis yeni yeni oturuyor.

Seneye bajajımız ne durumda olacak çok merak ediyorum hala adam akıllı 2.el motor cıkmadı bu iyi !
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    AFRİCA TWİN OLMASINI İSTİYORUM
    Megaslender Kardeş,MZ 251 le kıyaslarsan,gidiş çekiş ve son hızlar olarak Mz mi daha iyidir bu mu?

Safahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye oynarsınız ki şunun rengini...

http://imagizer.imageshack.us/a/img7.../img3134fq.jpg
    Aynen yahu buraya gelenler sticker lı hepsi , bence orjinal sadece renk daha hoş ve çekici sticker basit gösteriyor.

Adımız geçmiş bize de söz hakkı doğmuştur sanırım..Pashapache nickli Savaş Umur USLU Ticaret/Antakya yı hedef alan bazı açıklamalar yapmış bunları dilerseniz sırayla ve maddeler halinde cevaplıyalım..
    1-)MONTAJ: Motosikletin fabrikadan geldiği gibi teslim edilmesi gibi birşey kesinlikle söz konusu değildir.Muhakkak kontroller yapılarak teslim edilir.Ustamızla aralarında geçen konuşmaya şahit olmadığım için bişe diyemicem o konuda..
    2-)BAKIM : Maddi çıkar amaçlı zorla bakım yapılmak istenmiş intibasını uyandıran açıklamalara gelince.Paradan bahsetmiş bu apayrı ve detaylı bi konudur,kendisini incitmek istemediğimden ve olayı şahsileştirmemek için bu açıklamayı kendisine bırakalım..Para vermeden çıktım demiş de özel durumunu bildiğimiz savaş kardeşimizden para talep edilmemiştir.!! Ki motor sahibi olmasına yaptığımız katkıyı eminim ki kendi de inkar etmicektir.
    3-)EKREM BEY: Ekrem beyi şahsen tanıyan ve iyi niyetinden hiçbir kuşku duymadığım abimize de iki sitemimiz olsun..3S hizmeti veren sektörde 42 yıllık geçmişe sahip;Markaya olan bağlılığı KURALKAN Holding tarafından iyi bilinen USLU Ticarete yapılan bu karalamayı birinci ağızdan dinlemeden müşteriye yapılan yönlendirmeyi doğru bulmadığımı belirtmek isterim.
    4-)YAĞ SIZDIRMA : şikayetiyle yanımıza gelen motorun yağ kapağının gevşediği tespit edilmiş ustamız trfından iyice sıkılarak test sürüşünün ardından sızdırma sorunun ortadan kalktığı görülmüş ve motor o şekilde teslim edilmiştir.Pulsar'ımız yollarda yeni olduğu için bu tarz ufak problemler tecrübelerle daha kısa zamanda kesin çözümlere ulaşacaktır.
    5-)SÖZDE USTA: Savaş beyin yaşadığı yıl kadar mesleki tecrübesi olan ustamıza,motosiklet geçmişi 1 yıllık apache(bizden almıştır),1 haftalık pulsar tecrübesiyle kılıf biçmek;bayağı iddaalı olmuş doğrusu..Ayhan ustanın Discover 125ST deki iyileştirme çalışmaları bölge sorumlumuz Alper bey tarafından da yakinen bilinmektedir.Vidaları görünce gözlerine inanamadığını söyliyerek artniyetini açıkça ortaya koyan savaş kardeşimizin bahsettiği gün motoruna ve kendisine gösterilen ilgi kamera kayıtlarımız da mevcuttur..dilerse bunları da paylaşabiliriz..2 ustamız ve 2 çırağımız ayrı zamanlarda tek tek vidaları kontrol etmiştir.
    6-)ESEN USTA ya da Hatay'dan sevgilerimizi gönderelim yakın zamanda tanışmak dileğiyle..
    USLU Ticaret / ANTAKYA
    che guevara, enescanatar ve fedos bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı USLU Antakya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adımız geçmiş bize de söz hakkı doğmuştur sanırım..Pashapache nickli Savaş Umur USLU Ticaret/Antakya yı hedef alan bazı açıklamalar yapmış bunları dilerseniz sırayla ve maddeler halinde cevaplıyalım..
    1-)MONTAJ: Motosikletin fabrikadan geldiği gibi teslim edilmesi gibi birşey kesinlikle söz konusu değildir.Muhakkak kontroller yapılarak teslim edilir.Ustamızla aralarında geçen konuşmaya şahit olmadığım için bişe diyemicem o konuda..
    2-)BAKIM : Maddi çıkar amaçlı zorla bakım yapılmak istenmiş intibasını uyandıran açıklamalara gelince.Paradan bahsetmiş bu apayrı ve detaylı bi konudur,kendisini incitmek istemediğimden ve olayı şahsileştirmemek için bu açıklamayı kendisine bırakalım..Para vermeden çıktım demiş de özel durumunu bildiğimiz savaş kardeşimizden para talep edilmemiştir.!! Ki motor sahibi olmasına yaptığımız katkıyı eminim ki kendi de inkar etmicektir.
    3-)EKREM BEY: Ekrem beyi şahsen tanıyan ve iyi niyetinden hiçbir kuşku duymadığım abimize de iki sitemimiz olsun..3S hizmeti veren sektörde 42 yıllık geçmişe sahip;Markaya olan bağlılığı KURALKAN Holding tarafından iyi bilinen USLU Ticarete yapılan bu karalamayı birinci ağızdan dinlemeden müşteriye yapılan yönlendirmeyi doğru bulmadığımı belirtmek isterim.
    4-)YAĞ SIZDIRMA : şikayetiyle yanımıza gelen motorun yağ kapağının gevşediği tespit edilmiş ustamız trfından iyice sıkılarak test sürüşünün ardından sızdırma sorunun ortadan kalktığı görülmüş ve motor o şekilde teslim edilmiştir.Pulsar'ımız yollarda yeni olduğu için bu tarz ufak problemler tecrübelerle daha kısa zamanda kesin çözümlere ulaşacaktır.
    5-)SÖZDE USTA: Savaş beyin yaşadığı yıl kadar mesleki tecrübesi olan ustamıza,motosiklet geçmişi 1 yıllık apache(bizden almıştır),1 haftalık pulsar tecrübesiyle kılıf biçmek;bayağı iddaalı olmuş doğrusu..Ayhan ustanın Discover 125ST deki iyileştirme çalışmaları bölge sorumlumuz Alper bey tarafından da yakinen bilinmektedir.Vidaları görünce gözlerine inanamadığını söyliyerek artniyetini açıkça ortaya koyan savaş kardeşimizin bahsettiği gün motoruna ve kendisine gösterilen ilgi kamera kayıtlarımız da mevcuttur..dilerse bunları da paylaşabiliriz..2 ustamız ve 2 çırağımız ayrı zamanlarda tek tek vidaları kontrol etmiştir.
    6-)ESEN USTA ya da Hatay'dan sevgilerimizi gönderelim yakın zamanda tanışmak dileğiyle..
    USLU Ticaret / ANTAKYA
    Öncelikle konuya kayıtsız kalmadığınız için teşekkürler.Biliyosunuz ki yıllardır servislerin çoğunun işgüzarlıkları (işini doğru yapanlara sözümüz yok) buna ek olarak ucuz diye motor alan adamların ilgisizlikleri ve bilgisizlikleri yüzünden malesef işler biraz karışıyor.Servis meselesi çok önemli bir konu.Bajaj çok eski bir marka ama ülkemizde yeni tanınıyor.Haliyle piyasaya yeni girdiğinden dolayı aksaklıklar olacaktır.Ama şuna inanıyorum ki eğer Ekrem bey yaşanan en ufak sıkıntıya bile müdahelede bulunmasa, servislerin çoğu, gene aynı işgüzarlıkla bu markaya yazık edecek.Bu da Ekrem beyin değil servisin ayıbıdır.Ekrem bey en son çare olması lâzım ama sonuç ortada.Sonuçta pazarlama müdürü ama görüldüğü üzere şikayet birimi sorumlusu gibi algılanmaya başladı.
    İnternet sayesinde artık hiçbirşey gizli kalmıyor.Gizli kalmıyor derken çamur at izi kalsın manasında algılanmasın,karşılıklı muhattaplar olayı çözebiliyorlar artık.Bizim kullanıcılar olarak isteğimiz,bu motoru servise getirdiğimizde kafamızda hiç bi soru işareti kalmamasıdır.Eğer servisler işini düzgün yapmazlarsa,en ufak bi sıkıntıda çözüm sağlamazsa haliyle millet kapı kapı muhattap arayacak.Bu arada dediklerim asla size değil sakın yanlış anlaşılmasın.Geçmişte servisler yüzünden yaşanan sıkıntıların birikmesi ve insanların artık servislere güveni kalmamasından dolayıdır.

Bajajdan çok kişi ekmek yiyecek Allah'ın izniyle,ama işini doğru yapan hiç kimse alınmasın,işini düzgün yapmayan adamı burada yayınlamaktan başka çaremiz yok.

Hayırlı işler,saygılar...
    mert136, centil40, gelebek ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı USLU Antakya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    USLU Ticaret / ANTAKYA

ustalık insanların iş hayatında geçirdikleri zamanlarıyla ölçülemez. 20 yaşındaki çırakların 40 yaşındaki ustalarından daha fazla bilgiye sahip olduklarını da gördük. Devir eski devir değil. Bundan dolayı kimin usta olduğu kimin usta olmadığı tüketici tarafından belirlenir. iyi ustaysanız motorunuza ne olursa olsun tüketici size sahip çıkar. Yok motoru söküp topluyor, çalıştırabiliyor ama iyi iletişim kuramıyorsanız yine ustalığınızdan ödün vermiş oluyorsunuz. Usta dediğin herşeyiyle usta olmalıdır.
    gelebek, trcn ve Pashapache bunu beğendiler.

Daha once de bu konuda endiseler ve yorumlardan sonra goruldugu uzere mesele boyle enteresan noktalara geliyor.

Sahsen kurumsallik vs derken bu kavramin ne kadar onemli bir unsur oldugunu belirtmek istemistim.Kurumsallik zaten herkesin hakliyim dedigi yerlerde one cikar ve ikna edici bir is yapma bicimi onerir.

Arkadaslar meselenin ozu kalite..Ben buna benzer bir cok vakaa nin bajaj icin tekrarlanacagini ongoruyorum maalesef..Bir motisiklet distributoru var oda Kuralkan yillardir bu sektorde ve bu forum dahil tek muhattap olarak gorunen kisi Ekrem Bey.
    Bu is her acidan patlamaya hazir ve yonetilemez boyutta bence.
    Yine ayni yere geldik donup dolasip cozume ulasilsada eninde sonunda musterinin cozum noktadina kadar yasadigi bircok tecrube onu mutsuz ve markadan soguma egilimine goturmeye neden olur.

Bu tip seyler uzun soluklu calismalar ve yatirimlarla mumkun.

Yine motosiklet severler olarak bakiyoruz ki servis vexsatis sonrasi acisindan bizi markaya dogru iten tek distributir var oda malum Honda..Bunu uzulerek ve diger distributorlere ornek olarak gostermek istiyorum.

Saygilar
    che guevara bunu beğendi.

Değerli newmoto76;

Söyledikleriniz doğrudur. Bu işin kurumsal yöntemi olmadan zaten böyle bir usül olamaz. Ama yanlış anlaşılan konu şu. Belki takip ettiniz, konuyu ben de bu manada bir-kaç defa gündeme getirdim. Ben şahsım olarak Pazarlama Müdürü ünvanı ile pazara giren yeni bir marka ile ilgili tereddütleri gidermek, kafa karışıklıklarını önlemek için açıklamalarda bulunacağımı beyan ettim. Yoksa geri planda zaten tüm süreç ilgili birimlerce yürütülüyor. Ancak bazı arkadaşlarım burada muhatap olarak beni gördükleri için bazı sıkıntılarını bana aktarmışlardır. Ben zaten bunları gene Satış Sonrası Hizmetler Birimine aktarıyorum. Yoksa satış sonrası hizmet birimi olarak görev yapıyor değilim. bajaj.com.tr den şikayeti olan arkadaşlarım ilgili birim ile 24 saat muhatap olabilirler.

Uzun soluklu çalışmalar ve yatırımlar konusunda neler yaptığımızı inşallah bir ara açıklarım.

Özellikle bayi ve servislerin de bu şekilde duyarlı olmaları da bu canlılığın işaretleridir. Böyle görmek gerekir. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Burada bir çok güzel haberleri de zamanla bazı kullanıcıarımız paylaştı/paylaşıyor inşallah paylaşacaklar...

Tüm bayi ve servislerimiz için söylüyorum her şikayet bize müşterilerimizin sunduğu hediyelerdir. Şikayetler genelde sevimsiz görünür ama aslında böyle değildir. Alınganlık için zamanımız yok.

newmoto arkadaşıma açıklamaları için teşekkür ediyorum.

Selam ve saygılarımı sunuyorum...

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha once de bu konuda endiseler ve yorumlardan sonra goruldugu uzere mesele boyle enteresan noktalara geliyor.

Sahsen kurumsallik vs derken bu kavramin ne kadar onemli bir unsur oldugunu belirtmek istemistim.Kurumsallik zaten herkesin hakliyim dedigi yerlerde one cikar ve ikna edici bir is yapma bicimi onerir.

Arkadaslar meselenin ozu kalite..Ben buna benzer bir cok vakaa nin bajaj icin tekrarlanacagini ongoruyorum maalesef..Bir motisiklet distributoru var oda Kuralkan yillardir bu sektorde ve bu forum dahil tek muhattap olarak gorunen kisi Ekrem Bey.
    Bu is her acidan patlamaya hazir ve yonetilemez boyutta bence.
    Yine ayni yere geldik donup dolasip cozume ulasilsada eninde sonunda musterinin cozum noktadina kadar yasadigi bircok tecrube onu mutsuz ve markadan soguma egilimine goturmeye neden olur.

Bu tip seyler uzun soluklu calismalar ve yatirimlarla mumkun.

Yine motosiklet severler olarak bakiyoruz ki servis vexsatis sonrasi acisindan bizi markaya dogru iten tek distributir var oda malum Honda..Bunu uzulerek ve diger distributorlere ornek olarak gostermek istiyorum.

Saygilar
    turkish39, wolfofjesus, centil40 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustalık insanların iş hayatında geçirdikleri zamanlarıyla ölçülemez. 20 yaşındaki çırakların 40 yaşındaki ustalarından daha fazla bilgiye sahip olduklarını da gördük. Devir eski devir değil. Bundan dolayı kimin usta olduğu kimin usta olmadığı tüketici tarafından belirlenir. iyi ustaysanız motorunuza ne olursa olsun tüketici size sahip çıkar. Yok motoru söküp topluyor, çalıştırabiliyor ama iyi iletişim kuramıyorsanız yine ustalığınızdan ödün vermiş oluyorsunuz. Usta dediğin herşeyiyle usta olmalıdır.
    bir şey daha eklemek istiyorum. Söylediğimi destekleyecek nitelikte... Ben motosikletimi ilk aldığım zamanlarda motosiklete tamir anahtarı ile yaklaşmaktan korkuyordum. Çünkü neresiyle oynasan (gevşemiş vidayı sıksan ve vida yalama etse, abartarak söylüyorum, ama buna yakın hadiseler yaşandı) garanti dışı kalabileceğini söylüyorlardı. ben de şu garanti tam olarak nedir ne değildir bir araştırayım dedim. Denizli bayiliklerini dolaştım. kimi motor aksamında kimi elektrik aksamında çıkabilecek problemler garanti kapsamına girer dediler. Tabi ben işin ayrıntısına giriyorum ve o da ne görüyorum ki her şey kullanıcı hatası çıkarılıyor.
    Gösterge 15 km fazla gösteriyor - eee ne yaparsın çin malı olacak o kadar.
    jant sağ sol gidiyor - biz sana teslim ettiğimizde bir şeyi yoktu, sen farkında olmadan bir yere vurmuşsundur
    şanzuman dişli kırdı - ne yapalım fazla yüklenmeseydin kırmasaydın
    debriyaj 5 bin km de bitti - sen kullanmasını bilmiyorsun aynı motor ben de var 20 bindeyim daha debriyaj bir kere kaçırmadı.
    akü asit suyu taşırıyor - 4 yada 6 ayı geçtiği için bir şey yapamıyoruz
    deponun içi paslanmış - 6 ay geçtiği için bir şey yapamıyoruz.
    vs vs vs vs vs vs vs vs vs daha niceleri........
    Arkadaşlar benim sizlere tavsiyem motosikletinizin ilk 6 bin km sinde problem çıkmadıysa motosikletinizde yapacağınız değişiklikler için servise felan gitmeyin. Bilgi çağındayız ya. Bazı iyi ustalarımız dahi çıkıp tamir fotoları paylaşıyorlar. araştırın ve korkmayın bozdunuz mu işte o zaman servisin yolunu tutun. Servise vereceğiniz para ile kendinize lazım anahtar edavat alırsınız.
    öncelikle şunu söyliyim; motosikletinizle tamir kavgasına girişmeden önce bozduğunuzda nasıl düzeltebileceğiniz konusunda sizi seve seve bilgilendirecek usta bulmalısınız. Bilgilendirecek ve tamirde kazık atmayacak.......... Bu da varsa elinizde motosikletinizin tamiriyle ilgili teoriler, hipotezler, sentezler üretmekten çekinmeyin tadını çıkarın. bir ayınız böyle geçtikten sonra bir de bakmışsınız ki her motosikletin yanına gittiğinizde elinizde tamir anahtarı, zevk haline gelmiş :D
    Pashapache bunu beğendi.

Ben pulsarı şipariş verdim ama iptal edesim geldi çok sorunlu motor sanırım.

sola çekme felan yağ sızdırma napıyım bi akıl verin

böyle sorunlu motor görmedim

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    servislerle ilgili bir anımı paylaşmak istiyorum sizinle: Denizli'deyim. motosikletimi bakıma sokuyorum, ee tabi motosikletimi gözlüyorum. Sözde servis müdüriyetinde biri gelip burada duramayacağımı müşteri bölmesinde beklememi istedi. Tabi ben bunu kabul etmedim, motosikletim nerede ben orada. Neyse motosikletle uğraşan ustanın yanına yaklaştım bu mevzu hakkında konuştuk. bana ne dedi biliyor musunuz? Aynen şöyle (tabi bu arada motosikletimin yağını değiştiryor) : Ya müşterileri buraya alamıyoruz. Şimdi burda motosikletin bir parçasını kırarız felan ihale bize kalır. Ben şaşkınlıkla (sözde) ustayı dinliyorum. Adamın suratında bırakın gülmeyi, nükteli konuşuyor diye tebessüm arıyorum. Maalesef adamın çok ciddi olduğunu anlayıp soruyorum. Eee peki müşteri gitti bir km sonra vida düştü motordan varsayalım geri döndü size ne diyeceksiniz. Adamın verdiği cevap şu: Bu kapıdan çıktıktan sonra beni alakadar etmez, bu kapıdan teker üstü çalışır vaziyette çıksın umrumda değil. Ben duruma kızmadım ama üzüldüm ve bir daha onların eline motosikletimi vermedim.
    Onların elinde (mesela) silindir saplaması yalama edecekse benim elimde etsin daha iyi. çünkü adam o yalama ettiği vidayı sizin önünüze "bu vidayı ben yalama ettim veya şurayı ben kırdım" diye çıkarmıyor. Şurası kırıkmış oraya şu tamiri yaptık şu parçayı taktık vs. deyip kazığı bipliyor.

Bayi adı vermiyorum ama bölgenin en işlek bayisi servisi bunu yapıyor düşünün artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Alıntı Eightarm adlı üyeden alıntı Mesajı göster

valla kardeşim siparişi iptal edebilir misin bilemiyorum ama şunu söyliyim ben. pulsarı kullanmadım. Ama arkadaşlar bazı fotolar paylaşmışlardı ben de bunları inceledim. Fotolarda pulsarların özellikleri yzıyordu.
    adamlar üç buji koymuşlar, 4 valf koymuşlar, farklı bir egzoz sistemi yapmışlar. Tamam hepsini yapmışlar kabul ediyorum, birden fazla bujinin etkisini de kabul ediyorum.farklı olacağına da inanıyorum. Ama beygire bakıyorsun çinliler arasında pek fark yok. benim istediğim tvs apache nin 180 cc lik modelini getirmeleri. Bak bakalım pulsara bakan oluyor mu? Al bi cbf yap 200 cc bak keyfine veya apache alırsın bi ikinci el yaparsın 180 veya 200 cc tadından üzerinden inilmez.

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı Eightarm adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bence de iptal et arkadaşım. Hangi motorlarda hiç sorun çıkmıyorsa burada paylaş ta biz de faydalanalım.
    turkish39, wolfofjesus ve meki 60 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)