Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

rodaj konusunda aklıma gelen enteresan bişey var. Saçma da olabilir. Motoru dyno ya bağlayıp 5. vitese alıp 54 km/h ile sabitleyip yapılsa bi sıkıntı olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı DusSoSa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj konusunda aklıma gelen enteresan bişey var. Saçma da olabilir. Motoru dyno ya bağlayıp 5. vitese alıp 54 km/h ile sabitleyip yapılsa bi sıkıntı olur mu?
    Şehir içinde sür hatta sokak aralarında sürki devir sürekli oynasın ..
    che guevara bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    İyi e5 de 55 60 larla gitmeye devam edin arkadaki araç bi çakarsa komple rodaj olursunuz yada en temizi parkta kullanmak çünkü e5 güvenli değil düşük hızlarda
    www.erkakurye.com

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    son günlerde dikkatimi baya baya çeken bişey var. arkadaş kimse bozulmasın ama şu scooterdan pulsara geçip 2 gün sonra satacak arkadaşlara şaşıyorum.adamlar scooterda doğmuş,büyümüş pulsarda aradığımı bulamadım diyor .alırken bu adamlar ne düşünüp alıyor merak ediyorum doğrusu...

Motosikleti
    pulsar 200 ns FI st max mega 100 cup
    Arkadaş fiti fiti gezmeyi seviyor heralde

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Herkese Selamlar,

Arkadaşlar bende inşallah 6 Haziranda pulsara sahip olacağım ancak merak ettiğim bir konu var o da lastik konusu. Pulsar sahibi arkadaşlardan lastik değiştiren var mı ? değiştiren var ise greçekten üzerindeki lastiklerle kıyasladığınız zaman yol tutuşta ciddi bir fark söz konusu oldu mu ? Herkesin bildiği üzere memleketimizin alsfaltları pek düzgün değiller özellikle İstanbul. Konu ile ilgili görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    üzerine binip devamlı vites yükseltip düşürürsen olur. Nasıl iyi rodaj yapılabileceği üzerine konular var. Sabit hızla gitmek bunlardan biri değil.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Herkese merhaba,

Geçtiğimiz haftaiçi 6 Haziran tarihine teslim almak üzere Kartal Yeşilyurt Motordan kırmızı-siyah Pulsar siparişi verdim. Satıcı plaka-ruhsat işlemlerinin 600TL tuttuğunu, eğer kendim yaparsam da 550TL civarı tutacağını söyledi. İlk kez sıfır motor aldığım için işlemlerin nasıl yapılacağını veya ne kadar tuttuğunu bilmiyorum fakat gerçekten dediği gibi arada sadece 50TL fark varsa gidip harcayacağım vakite değeceğini düşünmüyorum.

Aramızda plaka-ruhsat işlemlerini kendileri halledenler vardır mutlaka. Ne kadar tuttuğu ve nasıl bir prosedür izlenmesi gerektiği konusunda yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Herkese iyi forumlar.

sevgili dostum burada trafik sigortası toplam fiyatta çok belirleyici. ama şöyle toplarsak: ruhsat yaklaşık 160TL, Ek1 belgesi ve doldurtması 30TL desek, plakayı geçen yıl 15TL ye bastırdım busene 20 desek. toplamda 210TL yaptı şimdi bunun üstüne trafik sigortası eklenecek. oda firmadan firmaya değişir onu sen araştırıp bu fiyatın üstüne ekleyecekin. ben mart ayında izmirde 150TL ye yaptırdım. ama istnbulda 250 de olur 300 de 400 de. hadi 250ye buldun diyelim toplamda 460TL yaptı. yani uygun fiyatlı sigorta bulursan baya karlı olur kendin yaptırman. zor bi işde değil.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Alıntı onurserce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Geçtiğimiz haftaiçi 6 Haziran tarihine teslim almak üzere Kartal Yeşilyurt Motordan kırmızı-siyah Pulsar siparişi verdim. Satıcı plaka-ruhsat işlemlerinin 600TL tuttuğunu, eğer kendim yaparsam da 550TL civarı tutacağını söyledi. İlk kez sıfır motor aldığım için işlemlerin nasıl yapılacağını veya ne kadar tuttuğunu bilmiyorum fakat gerçekten dediği gibi arada sadece 50TL fark varsa gidip harcayacağım vakite değeceğini düşünmüyorum.

Aramızda plaka-ruhsat işlemlerini kendileri halledenler vardır mutlaka. Ne kadar tuttuğu ve nasıl bir prosedür izlenmesi gerektiği konusunda yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Herkese iyi forumlar.
    Abi sen bayi sigortayi nerden yaptırıyor ogren.onlar en ucuz yerden yaptırıyor.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Teşekkürler gargi

Madem öyle kendim uğraşıcam, hem de öğrenmiş olurum.

@clashofbike

Bayiyle hiç konuşmamakta fayda var, adamın surat mahkeme duvarı..
    Sigortacı komşum var, en iyisi yarın bir arayıp fiyat alayım kendisinden.

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı onurserce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler gargi

Madem öyle kendim uğraşıcam, hem de öğrenmiş olurum.

@clashofbike

Bayiyle hiç konuşmamakta fayda var, adamın surat mahkeme duvarı..
    Sigortacı komşum var, en iyisi yarın bir arayıp fiyat alayım kendisinden.
    geçiyordum sigorta işlemlerinden bahsettiğinizi duyunca bi içeriye gireyim dedim bende sym wolf var 250 cc yaşım 23 motor 2013 model. Ben en uyğun sigortayı (reklam vermek gibi olmasın sadece yardımcı olmaya çalışıyorum) demir sigortaya yaptırdım. Diğer sigortalar 200..300 fiyat çekerken ben 118 tl ye yaptırdım. Tekeriniz düz bassın...

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar.ben kendim iki ay kadar önce plaka işlemlerini yaptım ,yanılmıyorsam sigorta dahil, 400 TL civarı tutmuştu.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Sıkıntı olur.
    Rodaj olabilmesi için mekanik parçaların belli bir yükle karşılaşması lazım. O kadar basit olsaydı motoru orta sehpaya alıp arka tekeri boşa döndürerek rodajı bitirir rahat rahat sürerdik.
    Ayrıca daha önce hem bu konuda hem de forumda defalarca yazıldığı gibi devamlı değişen devirlerle ve viteslerde kullanmanız lazım. Yani bunca yazılanın sonrasında bu soruyu sormanız konuları hiç takip etmediğinizi gösteriyor.

MKAYHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 1200 Z
    Arkadaşlar klavuz kitapçığında yazan değerlerde gitmek çok zor 6. viteste 48 km hızla gidilmiyor gitmek istesen de motor çok zorlanıyor o hızda rodaj yapacağım derken motor bozulur.
    Bence Ekrem beyin dediği gibi motorun limitlerini zorlamadan zaten 80-90 km hızlar uzun yolda bu motor için rodaj döneminde zarar verecek hızlar değil

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Rodaj sırasında birbiriyle etkileşen parçaların değişik basınç ve kuvvete maruz kalması gerektiği basınç ve kuvvet fazla iken daha sonra bu durumun değişmesiyle azalmasıyla bu parçaların rahatlayıp soğuması gerekir, kısacası aynı devirde uzun yol yapmanın rodaj için çok olumsuzdur , rodajın kısa mesafelerde belirtilen devir ve hızları aşmadan değişken hız ve devirde yapılması gerekir, rodaj , motorun ömrü için çok önemli bir iştir.
    reverse, centil40 ve badali bunu beğendiler.

MKAYHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 1200 Z
    Uzun yolda aynı devirde ve aynı hızda gitmene imkan yok zaten yokuş çıkıp iniyorsun viraja giriyorsun kamyon çıkıyor yavaşlıyorsun türk yolları malum mıcır oluyor yavaşlıyorsun vs.. vs..

BAJAJ PULSAR NS 200 TEST ŞURÜŞÜNE KATILAN TÜM ARKADAŞLARA AYRI AYRI TEŞEKÜR EDERİM.
    okan218, volkan42, turkish39 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    :(
    mustafa bey ben gelemedim ama artık telafisini yaparız bu cumartesi nasipse bakım var zaten Ekrem ATA beyle de görüşüp şu yağ filtresini tedarik ederiz inşallah.Ekrem beye duyrulur konya da yağ filtresi beklemekteyiz.. görüşmek üzere mustafa bey Allaha emanet...
    bu arada gecen bi arkadaş lastikleri sormuş ben hiç bir sorun yaşamadım değiştirmeye bence gerek yok ...
    güzelişmotor bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200 ns FI st max mega 100 cup
    Arkadas vaktin varsa kendin koş sigortaciya git 120tl+20tl dosya parasi oradan karakola evrakları teslim et 162tl ruhsati beklerken vakit kaybetme 3 saat bosuna beklersin git plakayı bastir 15 tl ve karakola geri Dön al Ruhsatı tak plakayi bir gunda tamam sabah sigortası ni erken halletmeye bak öyle paydosuna kalmadan yetiştir ruhsata ayni gunde halledersin hepsini kolay gelsin hayirli olsun
    morpho bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)