Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kuralsızlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rtr 150 apache
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ filtresini çıkaramayacak ne var , küçük yuvarlak kapağı açıp çekeceksin çıkar, aynı apache gibi gözüküyor hatta youtube ye apache oil filter change yaz orada gösteriyor nasıl olduğunu.
    Bu da pulsar yağ değişim linki
    http://www.youtube.com/watch?v=Z5Xjv8tFVNk
    Yag filitre kapağını cikardiginizda filitre gelmiyor. Oring içinde çünkü yada icine kaçtı bilmiyorum. Bu arada video cok faydalı Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi inazuma kadar asla kaliteli olamaz pulsar . O yüzden 6'yı yazmamış arkadaşımız
    Apache içinde aynı şeyler soyleniyordu.yolda cbf ,ybr den daha hizli gidip daha az Yakınca. Sonra cbf ciler yaninda yedek yağ tasimak zorunda kalınca. Hatta arazide ybr li arkadaşım debriyaj balatasini Yakınca sesler kesilmeye başladı. Suan sattığım aoachem 50000 lerde maasallah saat gibi hala.inazumaya lafim yok ancak pulsarin inazumadan kalitesiz olduğunu nerden biliyorsun.teknolojisinden haberin varmı ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:09 ----------

Alıntı MaMi_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarın garanti süresi ne kadar arkadaşlar?
    Genelde motorlarin 2yil veya belirli bir km (30000 civarı) hangisi önce gelirse garantisi vardır. Duyduguma göre pulsarda garantiye uydugumuz sürece 2 yıl boyunca km siniri olmaksızın garantiye giriyor. Bu bilgi dogrumudur Ekrem bey. ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar 200 ns FI st max mega 100 cup
    Arkadaslar öncelikle herkese selam araniza yeni kaliyorum rodaj yollarindan bir kare ile simdiden saygilar Teşekkürler [IMG][/IMG]hepinizin şansı bol olsun tekeriniz düz bassin.
    manavgat akseki yolu yolu bol virajli cok keyifli
    reverse, turkish39 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reklam kokuyor gibi
    hepsiburada.com daki yorumlar gibi

"hiç düşünmeden alın" deniyor orda da sürekli

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:39 ----------

Alıntı K.Batuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Pulsarı aldım fakat beyaz sipariş ettirdim bayiye kırmızı da gelcekmiş stickerları söken arkadaşları da gördüm arada kaldım zevk meselesi ama sizin zevkinize sunarak bir soru sormak istiyorum ...
    Kırmızı mı Yoksa Beyaz mı önerirsiniz ...
    Sadece öneri olacaktır tercihinizi söylerseniz çok sevineceğim iyi akşamlar ;)
    kirmizi tabiki de
    kirmizi olmadığı için kirmizi siyahla idare edin

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:54 ----------

günde 200 km yol yapaniniz var mi
    motor yoruyor mu?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motor degil ama naked motorda devamlı rüzgarı yiyip gitmek adamı yorar

MKAYHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 1200 Z
    [QUOTE=morpho;3354393]Benim istediğim renk beyazdı, aldım sticerları söktüm, hatta bir sonraki aşama olarak da depo grenajını söküp mat beyaza kaplatmayı düşünüyorum.
    Bence kırmızıya da aynı işlemler yapılabilir.

Arkadaşlar bence depo grenajını söküp beyaz, kırmızı ya da mavi kaplatmaya gerek yok zaten http://satis.kuralkan.com.tr/ypproduct.aspx sitesinde YAKIT DEPO MUHAFAZA PLASTİĞİ ÖN ÜST parçası için renk seçeneği var yakıt depo bantı da var uğraşmaya değmez istediğiniz renk alıp değiştire bilirsiniz YAKIT DEPO MUHAFAZA sını amam benim şahsi fikrim motor ne renk olursa olsun o kısmın siyah olması daha güzel duruyor üstelik bantları sökünce daha da güzel duruyor YAKIT DEPO MUHAFAZA PLASTİĞİ nin siyah olması

Motosikleti
    YAMAHA FZ6
    benden sonra kimse almayacak okadar sıfır motor aldım sert kullandım ama birşey olmadı tabiki kısa süre deneme amaçlı sert kullandım uzun süre değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:35 ----------

konforda inazumayı tek geçerim ben 2013 yılı içersinde 2 tane aldım sırf çok yakıyor diye sattım başkada bi sıkıntı görmedim ama pulsarın yakıtı gerçekten çok düşük ve inazumadan 40 kg daha hafif parçaları da çok hesaplı birde olaya bu taraftan bakın

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

he çavamın he

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:45 ----------

görünen köy klavuz istemez hemşerim atv kanalında hergün pulsarın reklamı dönüyor insanlar dört gözle pulsarı bekliyor

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arada 5,000 tlyi aşan fiyat farkı varken nasıl pulsar, inazumadan daha iyi olabilir,aynı dahi olamaz,inazuma her açıdan üstün 2*2=4 eder derecesinde sonuç belli.Parası yeten inazuma alır yetmeyen pulsar.cebinize ve beklentinize kalmış.Çok fazla karşılaştırma anlamsız.
    Ezio41, dyavol-77 ve sardokar bunu beğendiler.

Alıntı semih87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar öncelikle herkese selam araniza yeni kaliyorum rodaj yollarindan bir kare ile simdiden saygilar Teşekkürler http://<a href="http://hizliresim.co...Vq.jpg</a></a>hepinizin şansı bol olsun tekeriniz düz bassin.
    manavgat akseki yolu yolu bol virajli cok keyifli
    Hayırlı olsun toprağım. İlk görüşte gündoğmuş yolu dedim ama alta yazmışsın. Bende takipteyim motoru manavgattan.

Motosikleti
    Eyvallah dostum dogru bilmissin gundogmusyoludur oradan akseki ye yol aldim muhteşem yollari var 480 km yol yaptim o yollarda keyfime diyecek yok tek kelime ile motorda yollarda muhteşem servisi de gayet iyi insan gittim tanıştım insallah sende alirsin

Merhabalar,
    İzmir/Ödemiş'ten siyah pulsar ile aranıza katıldım. 2 aydır forumu özellikle bu konuyu dikkatle takip ediyorum. Ürün zaten kendini dünyada ispatlamış, ücretine göre güzel bir motorsiklet. Ayrıca Ekrem Bey' in ilgi alakası, forumdaki arkadaşların tespitleri, istek ve şikayetleri doğrultusunda verdiğim karardan memnun olacağımı düşünüyordum, öyle de oldu. Hatta bir forumdaşın servisteki elemanların rahatlığı umursamazlığı ile ilgili kıllanmıştım ama ödemiş servisindeki elemanlar ciddi, alaklı ve bilgili kişiler. (ayrıca kawasaki servisi)
    Önceki tartışmalara girmedim görüş belirtmedim. çünkü uzun bir motorsiklet deneyimim yok. cub, scooter kullanmışlığım var ama şahsıma ait pulsar ilk motorum. Yakın zamanda arkadaşımın inazumasını 150 km kadar kullandım. Pulsar kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim inazuma daha kaliteli ve sağlam. sadece bariz gördüğüm 1-2 tespiti dile getireyim. İnazumada lastiklerinin genişliğinden ve ağırlığından olsa gerek arka freni pulsara göre kilitlenmeden daha kısa mesafede durduruyor motoru. Eksoz sesi inazumada mükemmel. Ama pulsarın oturuş pozisyonu inazumaya göre daha iyi. inazumada eğik oturduğunuz için gidondaki ellerinize binen yükten bir süre sonra avuçlarınız ağrıyor. (benim haricimde kullanan 2 arkadaşımında tespitidir)
    Motorum daha 60 km de. lastiklerin rodajı bitmedi, yakıt ölçümüde yapmadım. Hatta saatini bile ayarlamadım
    Rodaj konusunu sormak istiyorum, farklı görüşler var bu konuda. Kitapçığa mı uyayım? (parçaların direnci için kısa sürelerde motora yüklenin diyor.) yoksa 5000-6000 devri geçmeden çok nadir yüksek devirde rodajı tamamlayayım mı?
    Ezio41 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı kuralsızlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache içinde aynı şeyler soyleniyordu.yolda cbf ,ybr den daha hizli gidip daha az Yakınca. Sonra cbf ciler yaninda yedek yağ tasimak zorunda kalınca. Hatta arazide ybr li arkadaşım debriyaj balatasini Yakınca sesler kesilmeye başladı. Suan sattığım aoachem 50000 lerde maasallah saat gibi hala.inazumaya lafim yok ancak pulsarin inazumadan kalitesiz olduğunu nerden biliyorsun.teknolojisinden haberin varmı ??[COLOR="Silver"]

Hem inazumayıda , hem pulsarıda yakından incelemiş biri olarak . Hatta inazumayı testte ettim . Pulsar kalite olarak inazumanın yanına yaklaşamaz bile . İnazuma zengin işi Audi A6 gibi . Pulsar ise Reno Clio gibi bu kadar basit aslında Tabiki pulsar daha az yakacak tek silindir artı 200 cc . İnazuma ise 250 cc artı çift silindir . İnazumanın yağ kapasitesi 2100 metreküp kare . Pulsarın ise cbf ybr ile aynı 1100 metreküp kare . Ve aralarında 4 nm tork farkı var . İnazumanın torku 4 nm daha fazla İnazumanın tek kötü yani fiyat politikası . 10 11 bin tl de fiyatı sabit tutsalardı çok daha fazla kişi inazuma alırdı ama her japon gibi suzukide parayı sevdiği için ne yazık ki şuan 13bin tl'ye dayanmış durumda . Parası olmayan tabiki pulsar alacak . Sonuçta mondial , asya motor gibi emsallerinden 2 gömlek daha üstün pulsar . Ama japonlara asla yanaşamaz orasıda ayrı bir gerçek kardeşim . Benimde param olursa düşünmeden inazuma alırım . Param olmazsa bende pulsar alıcam
    blueway2, dyavol-77 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Mopus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750x
    Herkese merhaba arkadaşlar,
    Motor dünyasına kymco agility 125 ile katıldım. Amacım iş yerinde gündelik koşuşturma için almaktı. İşi bilenlerin bunun tutkuya dönüşeceğini söylediğinde pek inanmamıştım. Üstelik o minik adamla başlamama rağmen Akıcı trafikte ve ana yolda çokta güvenli olmadığını anladım. Manuel motor kullanmadığım içinde başlangıç için discover modelini düşünmüştüm. Fakat kısa süre sonra işi kavrayıp, hali hazırda 125cc kullanırken bir de manueldede 125 cc kullanmanın kısa sürede sıkacağını düşündüm. Bana yakın olan Yeşilyurt motora yakından görmek için gittim. Forumda söz edilen resimlerden daha kaliteli ve cüsseli söylemini onaylayabilirim Motor konusunda yeni olmam, kalite olarak yorum yapmam anlamında abest görünsede, mesleğim gereği kaliteli parçaları anlamakta zorlanmadım. Bu arada oto tamircisiyim ve inanın çok sıkıldım araba kullanmaktan motoru görünce kapora verdim ve 5 haziranı bekliyorum. Burada ki kullanıcı yorumlarına ve tecrübeli arkadaşların testleri sonucunda bilgi vermesinden ötürü de ayrıca teşekkür ederim. Bu arada eklemeden geçemiyeceğim; gittiğim mağazada bir an kendini tulum peyniri alıyor gibi hissettim ben burada sizlerin sayesinde bilgi sahibi olarak gittim ama bilmeyen, sormak isteyen, ve ilgi bekleyen müşteriler de olacaktır. Sanki biraz daha hassas olunmalı diye düşünüyorum. Ekrem beyin firma anlamında bu platformu elinden geldiğince yanıtlıyor olması oldukça güven verici ve karar vermeye ciddi etken. Hal böyleyken bayilerden beklentide benzer ölçüde oluyor. Allah kaza bela vermesin. Hayırlı cumalar dilerim...
    Ezio41, turkish39, pandominyum ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı semih87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah dostum dogru bilmissin gundogmusyoludur oradan akseki ye yol aldim muhteşem yollari var 480 km yol yaptim o yollarda keyfime diyecek yok tek kelime ile motorda yollarda muhteşem servisi de gayet iyi insan gittim tanıştım insallah sende alirsin
    Anlatırken yaşadım sanki. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. İnşaallah bize de nasip olur kardeşim. Manavgattan mı aldın?

İnazuma ve Suzuki kalitesi elbette bariz önemli. Ancak ülkemizdeki motosiklet distributorleri tek kelimeyle berbatlar. Örneğin param vardı yamaha motosiklet alacaktım istediğim modeli soruyorum yok.Ne zaman gelir bilmiyoruz? Yamahının servislerine bakıyosun kaç tanesine güvenipte 600 cc ust segment motoru teslim edersin? Bence bir tane bile zor bulursun..Asıl mesele fiyat değil insanlar para verip araba alıyorlar karşılığında dogru duzgun bir servis hizmeti alıyorlar. Bu ulkede satış sonrası hizmetleri çok kötü diye birçok insanın motosikletten soğuduğunu biliyorum ben. Japon alsanda farketmez ( honda bi nebze bu grubun dışında ) İnazumaya o etiketi koyan suzuki distributoru satış sonrası ile ilgili hangi tasarrufları geliştirmiş acaba. Motosiklet istediği kadar kaliteli olsun sonuçta bu bir taşıttır servis ister bakım ister kaza yapar yedek parça ister. Bu sektörde konuşulan adamlara bakıyosun onlarda işini çok iyi yapan ustalar..Distributorler in hiçbir projeleri yok iş geliştirme hak getire. Turkiyede motosiklet satılır parada veren alanıda çok olur ama sen bir motoru 2-3 ay serviste basit bir parça için yatırırsan birdaha o adam motosiklet almak istemez. O yuzden suzuki istediği kadar kaliteli olsun motosiklet sektörü genel olarak kalite açısından şuan 3. dunya ülkeleri seviyesinde. 250 cc motora 13 bin tl veren müşteri çok daha iyisini hakediyor anlayışıyla markaları kaliteli servis hizmetine itmeliyiz.Yoksa markaların birşey yapacakları yok. Olsaydı bu kadar forumlarda dile getirilen olaylara karşı bir fikir/proje geliştirirlerdi. Bende japonda olsa italyanda olsa şunu diyorum ey distributorler işinizi dogru duzgun yapın insanlar motosiklet almak kullanmak istiyor..
    Ezio41 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma ve Suzuki kalitesi elbette bariz önemli. Ancak ülkemizdeki motosiklet distributorleri tek kelimeyle berbatlar. Örneğin param vardı yamaha motosiklet alacaktım istediğim modeli soruyorum yok.Ne zaman gelir bilmiyoruz? Yamahının servislerine bakıyosun kaç tanesine güvenipte 600 cc ust segment motoru teslim edersin? Bence bir tane bile zor bulursun..Asıl mesele fiyat değil insanlar para verip araba alıyorlar karşılığında dogru duzgun bir servis hizmeti alıyorlar. Bu ulkede satış sonrası hizmetleri çok kötü diye birçok insanın motosikletten soğuduğunu biliyorum ben. Japon alsanda farketmez ( honda bi nebze bu grubun dışında ) İnazumaya o etiketi koyan suzuki distributoru satış sonrası ile ilgili hangi tasarrufları geliştirmiş acaba. Motosiklet istediği kadar kaliteli olsun sonuçta bu bir taşıttır servis ister bakım ister kaza yapar yedek parça ister. Bu sektörde konuşulan adamlara bakıyosun onlarda işini çok iyi yapan ustalar..Distributorler in hiçbir projeleri yok iş geliştirme hak getire. Turkiyede motosiklet satılır parada veren alanıda çok olur ama sen bir motoru 2-3 ay serviste basit bir parça için yatırırsan birdaha o adam motosiklet almak istemez. O yuzden suzuki istediği kadar kaliteli olsun motosiklet sektörü genel olarak kalite açısından şuan 3. dunya ülkeleri seviyesinde. 250 cc motora 13 bin tl veren müşteri çok daha iyisini hakediyor anlayışıyla markaları kaliteli servis hizmetine itmeliyiz.Yoksa markaların birşey yapacakları yok. Olsaydı bu kadar forumlarda dile getirilen olaylara karşı bir fikir/proje geliştirirlerdi. Bende japonda olsa italyanda olsa şunu diyorum ey distributorler işinizi dogru duzgun yapın insanlar motosiklet almak kullanmak istiyor..
    İşte bu dediklerinden dolayı zaten suzuki yamaha kawasaki olması gereken yerde değil ne yazıkki . Bana göre bizim burası için ( KOCAELİ ) en iyi servis Honda'dır . Kim ne derse desin . Adamlarda ayrı bir politika var ve gerçekten müşteriyi memnun ediyorlar . Motorunuzu servise bırakınca bekleme salonundan veya servisin kapısının oradan motorunuzu izleyebiliyorsunuz ve çay kahve ayağınıza seriyorlar . Elemanları ise ayrı bi alakadar oluyorlar . Ama yamaha ve suzukide ben böyle bir şey göremedim ne yazıkki . Resmen mahalle arası motorcuları gibi şuan suzuki ve yamaha servisi . Suzuki motor montajlarını dükkanın önünde yapıyorlar ... Burdaki yamaha servisi ise tam bir felaket . Kime sorsam Yamaha Şişman motor nasıl diye ? Iyyyy Şişman bayine sakın gitmeyin diyor herkes . Bu yüzden bende motor alırken cbf'te karar kıldım ve şuan cbf'im var ama cbf şehir dışına yetmiyor . İstanbula gidip geliyorum gezmek için ama devamlı 90 100 , 90 100 yetmiyor daha ciğerli bir makine lazım bende pulsar ile inazuma arasında kaldım ama suzukininde dediğim gibi burada ki serviside pekte iç açıcı değil.... Bakalım ne olacak sonumuz
    newmoto76 bunu beğendi.

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu dediklerinden dolayı zaten suzuki yamaha kawasaki olması gereken yerde değil ne yazıkki . Bana göre bizim burası için ( KOCAELİ ) en iyi servis Honda'dır . Kim ne derse desin . Adamlarda ayrı bir politika var ve gerçekten müşteriyi memnun ediyorlar . Motorunuzu servise bırakınca bekleme salonundan veya servisin kapısının oradan motorunuzu izleyebiliyorsunuz ve çay kahve ayağınıza seriyorlar . Elemanları ise ayrı bi alakadar oluyorlar . Ama yamaha ve suzukide ben böyle bir şey göremedim ne yazıkki . Resmen mahalle arası motorcuları gibi şuan suzuki ve yamaha servisi . Suzuki motor montajlarını dükkanın önünde yapıyorlar ... Burdaki yamaha servisi ise tam bir felaket . Kime sorsam Yamaha Şişman motor nasıl diye ? Iyyyy Şişman bayine sakın gitmeyin diyor herkes . Bu yüzden bende motor alırken cbf'te karar kıldım ve şuan cbf'im var ama cbf şehir dışına yetmiyor . İstanbula gidip geliyorum gezmek için ama devamlı 90 100 , 90 100 yetmiyor daha ciğerli bir makine lazım bende pulsar ile inazuma arasında kaldım ama suzukininde dediğim gibi burada ki serviside pekte iç açıcı değil.... Bakalım ne olacak sonumuz
    Özeti şudurki herhangi bir motosiklet bir distributoru iyi yapmaz..Pulsar da Kuralkanı iyi yapmaz. 5 yıl dogru duzgun satış sonrası ve kurumsallığı planlandığında ancak buraya ulaşılabilir. Türkiyede bazı otomobil markalarının ki buna VOlvo da dahil sırf satış sonrası yüzünden geldikleri durum ortadadır. Bu nedenle şuan 1000 km.civrındaki sıfır motor memnuniyetinin uzun vadede çok olabileceğinden umutlu değilim.Diyeceksinizki önyargılısın. Maalesef bu önyargıyı bugune kadar Kuralkan dahil diğer distiributorler oluşturdu. Tabela değiştirerek te bunlara çare çözüm getirilemez.
    pandominyum ve Ezio41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    İnsallah. Evet kardesim manavgattan aldim rodaj icin de 3.5 devri gecirmemek gerektini soyluyor kitapçığı fakat bariz motor rahat calismadigini farkettim bu yuzden servisinde dedigine gore sıkıştırma 5000 deviride gecirmeden keyfine vara vara kullanıyorum 1lt 45 km gibi zorlu inisli cikisli yollarda kullanarak gidebiliyor bunu soylemek icin erken ama benim 100cc lik cuptan daha az yakiyor sadece sele biraz sert gibi fakat cup motorunda sert idi 1000 km den sonra rahatlama basliyor umarim bununda oyle olur aynalarda kotu falan deyil serviste vidalari gevsetim bir 10 derece ileriye aldik gaye5 rahat tabii benim boy 193 ama rahatim motoru istediyim sekilde yon verebiliyorum

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    beyler pulsarın garanti belgesini ve garanti şartlarını okuyan oldumu doğal olarak aşınan ve yıpranan hiçbir parça garanti kapsamında deyildir zincir yan sehpa vs vs komple alt motor doğal olarak aşınıcak bişeydir odamı garanti kapsamında deyil ve kitapçığında 20w50 yağ yazıyor servisi ise 10w40 yağ dıyor ben kıme ınanayım hanghi yağı kullanayım ???

Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Alıntı ceza031 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler pulsarın garanti belgesini ve garanti şartlarını okuyan oldumu doğal olarak aşınan ve yıpranan hiçbir parça garanti kapsamında deyildir zincir yan sehpa vs vs komple alt motor doğal olarak aşınıcak bişeydir odamı garanti kapsamında deyil ve kitapçığında 20w50 yağ yazıyor servisi ise 10w40 yağ dıyor ben kıme ınanayım hanghi yağı kullanayım ???

Sizin orası sıcak yer.Bence yazın 20w50 kullan ..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ceza031 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisin bunu bilmesi lâzım,10-40 mı 20-50 mi vs.Ama çoğu servisler elinde ne varsa onu kullanıyor.Sadece bajaj servisleri değil aman yanlış anlaşılmasın,hepsi böyle.Bunun da sebebi Yağ değiştirirken el hakkı alıyolar orası tamam ama 15 liralık yağı da 30 liraya veriyolar.Hâl böyle olunca servisin de ona göre yağ kullanmasını istememiz gayet doğal.Sonuçta yaptığın her işten ustalık ücreti dışında her şeyden kâr yapıyosun.E artık doğru dürüst iş yap be adamAlacan paranı merak etme...
    trcn bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)