Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı saksı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kaç para alıyorsun övgü başına ? Bana az veriyorlar gibime geliyor. Şöyle ağız tadıyla bir entrika çeviremedik
    Yakışmadı bu söylemin Beni tanımıyorsun maalesef, pulsarın eksilerini bastıra bastıra defalarca yazmışımdır. Ama maalesef seni pek ikna etmez
    ..Carmentality.., emc2 ve kdiner bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kimin dediğine inanacaz şaşırdık :D birisi övüyor diğeri entrika diyor Allah yol gösterecek bize galiba ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakışmadı bu söylemin Beni tanımıyorsun maalesef, pulsarın eksilerini bastıra bastıra defalarca yazmışımdır. Ama maalesef seni pek ikna etmez
    peki eksikleri nelerdir ? iyi yönleri bunlar da beni daha çok kötü yönleri ilgilendirir

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Arkadaşlar övülecek yönleri fazla olduğundan övüyorum, dövülecek yönlerinide döverim, üyelik tarihleriniz yeni olduğundan sanırım pek hakim değilsiniz konuya diye düşünüyorum. Ama 12 tane motor kullandım 8 i 250cc idi en tat aldığım 2. motor, 1.si yeni kasa cbr oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Alıntı burakozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimin dediğine inanacaz şaşırdık :D birisi övüyor diğeri entrika diyor Allah yol gösterecek bize galiba ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

peki eksikleri nelerdir ? iyi yönleri bunlar da beni daha çok kötü yönleri ilgilendirir

Arada bir tam ısınmamışken felan rampa aşağı debriyajı sıkınca stop etme sorunu var, yüksek ihtimal denge sensöründen kaynaklı,

denge sensörü zırıltısı vardı, ki ben hiç rahatsız değildim çünkü alışmıştım.

birde çözümü basit olan eksoz boğazındaki vida gevşiyordu 2000 4000 km civarlarında bunlar dışında hiç sorun yaşamadım, şimdi bu motoru kötülemelimiyim ?
    ..Carmentality.. ve hamzarat bunu beğendiler.

saksı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok ya önceki sayfalarda bajaj'ın entrika çevirdiğine inanan bir arkadaş vardı o aklıma geldi sadece

agrasiwe bunu beğendi.

ya motor güzel oturdum üstüne rahat. kaslı yapısı var ama sadece bunlar görünüş. seyahatlerde kaç km kaldırır mesela aralıksız ? bana bunun gibi bilgiler lazım hiç biyerde bulamıyorum

saksı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya motor güzel oturdum üstüne rahat. kaslı yapısı var ama sadece bunlar görünüş. seyahatlerde kaç km kaldırır mesela aralıksız ? bana bunun gibi bilgiler lazım hiç biyerde bulamıyorum
    Keşke biraz okusaydın.. 6 mesaj üstünde cevap.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı saksı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ya önceki sayfalarda bajaj'ın entrika çevirdiğine inanan bir arkadaş vardı o aklıma geldi sadece

https://www.youtube.com/watch?v=DRa3OOp5t_Q
    Anladım kardeşim kusura bakma, laf sokma çabasında olan çok o yüzden şaşırdım

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Vallahi şu motoru 10.000 km kullandım bir hatadan satınca peşinden cbr aldım, inanın cbr aynı tadı vermiyordu, gider mi edermi ne kadar yakar diyenler var görüyorum, arkadaşlar on numara motor gidiyor hızlanıyor, frenleride muhteşem, hergün 40 km otobandan işe gidip gelirdim, mis gibi 130 135 yeri gelince 140 + giderdim, hiçbir sıkıntı sorunda çıkarmamıştır,

- 130-135 km hızlarda rahatça seyahat edilebiliyor,
    - Ön frenleri muhteşem (cbr250 den bence daha iyi)
    - Büyük giderilmeyecek bir sorunu yok.
    - Hızlanması torku o cc ye göre süper,
    - yakıt olarak kendi görüşüm sanıldığının aksine 12-13 kr yakarım diyenler evet yakar ama maalesef cbf gibi kullanmanız gerekicek motoru,
    hakkını vererek kullanmak isteyenler 16-17 kr tan aşşa yakamazlar hatta üzeri bile olabilir
    - Dengesi ok gibidir, elleri bırak sapmadan fizana gider
    - Virajları benim motordanmıdır nedir çok beceremesem de 15 modeldeki yeni lastikle sanırım daha iyidir,

Bu motorun kıymetini bilin arkadaşlar on numara motor, mumla arıyorum mumla )
    Elleri biraktiginda ok gibi gidiyor demissin ben cok denedim 2 yada 3 saniue dayaniyor ya saga ya sola yatiyor hemen ama eller ustundeyken bir sorun yok acaba benim motordami var sikinti bilemedim mondialle fena birakiyom gidiyo ama pulsarda olmadi o is birde dun motorun zorlandigi hissettim giderken arka fren biraz tuhaf grldi bana gazi kapattimda hemen durma eylemindeydi motor aksam inceledim balatalar falan hersey normaldi guneste beklemisti biraz disk isinip balataya yapisma givi birseymi oldu diyecegim ama fren yaptigimizda surtunmeden zaten fazla fazla isiniyordur anlamadim gitti bugun sorunsuz surdum gayet iyidi frenler gidisat hersey
    agrasiwe bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Her türlü seyahati kaldırır. 5000 km Türkiye turu yapıldı ve aynı motorlar gidilen şehirlerde test motoru olarak kullanıma açıldı. Sitede yazısı var, okuyabilirsin. Almaya niyetin varsa test motoru olan bir bayide test et. Ayrıca 2015 modellerde bir dizi iyileştirme yapılmış.
    burakozen bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu akşam iş çıkışı bi bakıcam Pulsara. bi 8450tl'ye var 2015 bide 8960tl'ye var 2015. Ucuz olanın tek farkı alt sehpaysa taktırmak bişey değil de lastikler önemli eskisi kötü diyorsunuz.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elleri biraktiginda ok gibi gidiyor demissin ben cok denedim 2 yada 3 saniue dayaniyor ya saga ya sola yatiyor hemen ama eller ustundeyken bir sorun yok acaba benim motordami var sikinti bilemedim mondialle fena birakiyom gidiyo ama pulsarda olmadi o is birde dun motorun zorlandigi hissettim giderken arka fren biraz tuhaf grldi bana gazi kapattimda hemen durma eylemindeydi motor aksam inceledim balatalar falan hersey normaldi guneste beklemisti biraz disk isinip balataya yapisma givi birseymi oldu diyecegim ama fren yaptigimizda surtunmeden zaten fazla fazla isiniyordur anlamadim gitti bugun sorunsuz surdum gayet iyidi frenler gidisat hersey
    dostum bazı motorların direksiyon milinde tam sıkılmama durumları oluyor, giderken titreme kafa sallamaya felan sebep oluyormuş, ama şahsen ben ençokta dengesine hastaydım birde yavaş hızlarda naked olduğu için dengeyi çabuk kaybetmesi normal ben 40-50 üstündeyken deniyordum genelde.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sadece onlar değil, daha önemlileri denge sensörünün yeri değişmiş, sele konforu arttırılmış ve yatay duran akü dik konuma getirilmiş.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece onlar değil, daha önemlileri denge sensörünün yeri değişmiş, sele konforu arttırılmış ve yatay duran akü dik konuma getirilmiş.
    O zaman 380 lira kâr için değmez eskisini almaya. Alt sehpa taktırınca bu fark kalıyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Kırmızı-siyah Pulsar 200 için kapora verdim yarın öğlen alıyorum ben de

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman 380 lira kâr için değmez eskisini almaya. Alt sehpa taktırınca bu fark kalıyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Kırmızı-siyah Pulsar 200 için kapora verdim yarın öğlen alıyorum ben de
    Hayırlı olsun şimdiden
    Mengu16 bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    yakıttan tasarruf etmek için. 100 km de 2 2,5 civarı yakıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

arkadaşlar aralıksız kaç km gider. mesela arkadaşlarla geziye çıktık diyelim sıkıntı çıkartır mı bana ?
    100 km de 2 litre kim yakiyor bilmiyorum ama 5.000 km lik pulsar kullanicisi olarak yakitin 3 ile 3.5 litre arasi degistigini soyleyebilirim.
    ozel mesajdan cevap vermedim seni konuyu okumaya tesvik etmek icin , ki senin gibi yeni almayi dusunen biri icin en dogrusu da o.
    ote yandan kac km gider sorusu biraz tuhaf kaliyor.durmadan 1000km de gider daha fazla da.bir ust sinir yok yani.eski karburatorlu motorlar sisme vs.yapabiliuormus uzun yolda ama ben 2008 ybr ile turkiye turu yaptim onda bile bir sikinti yasamadim. Zaten yeni bir motor uzun yolda bir sikinti cikarmaz. Rodaji atlattiktan sonra istedigin mesafeye gozu kapali gidersin yani.

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km de 2 litre kim yakiyor bilmiyorum ama 5.000 km lik pulsar kullanicisi olarak yakitin 3 ile 3.5 litre arasi degistigini soyleyebilirim.
    ozel mesajdan cevap vermedim seni konuyu okumaya tesvik etmek icin , ki senin gibi yeni almayi dusunen biri icin en dogrusu da o.
    ote yandan kac km gider sorusu biraz tuhaf kaliyor.durmadan 1000km de gider daha fazla da.bir ust sinir yok yani.eski karburatorlu motorlar sisme vs.yapabiliuormus uzun yolda ama ben 2008 ybr ile turkiye turu yaptim onda bile bir sikinti yasamadim. Zaten yeni bir motor uzun yolda bir sikinti cikarmaz. Rodaji atlattiktan sonra istedigin mesafeye gozu kapali gidersin yani.
    geçen gün yalan olmasın 2 3 gün önce pulsar kullanıcısıyla konuşmuştum yolda görmüştüm daha doğrusu yolunu kestim ) ben adamın yalancısıyım çok agrasif kullanırsan 2,9 3.2 arası gidiyor ama normal bir şekilde gazı açmadan kullanırsan 2,5 2,3 civvarlarında yakıyor demişti.
    bundan 1 ay önce de bir motorcuyla konuşmuştum. Yine o kafama girdi tabiki motorlar 3 4 saatten sonra sorun çıkartır gitmez demişti. aklıma kuriyeler geldi adamlar akşama kadar kapatmıyor dedim ama yine tabiki mantığıma yatmadığından sormak istedim uyarılardan dolayı teşekkürler.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Şehir içi sakin kullanımda 3 - 3.2 arası;
    Şehir dışı 90km/h ort ile 2.5 - 2.6 arası yakıtı

Pulsarı aldım alalı her yakıt alışımda olcmusumdur.

Bu arada s.içi 4 bin devir de vites yükselterek ve asla gaza abanmadan, tabiri caizse incitmeden kullanırım.

S.dışı genelde 85 e sabitlemeye çalışırım, sollamalarda ve dallamalar ile karsilastigimda çekinmeden redline lambasını yaktiririm ( 152 duz de son hızım )
    ekrem ata, fedos ve mitmuallim bunu beğendiler.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    AEA incelemesinde 50 km'si tam gaz, 50 km'si şehir içinde ortalama 2.9 litre yakmış. Sürekli uyarı ışığı yaktırarak vites değiştiriyorsanız tabi ki fazla yakacaktır.

almaya değer mi diyorsunuz yani yoksa bunu unutup z 250 yi mi almayı düşüneyim

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    şu anki kurla kawasaki avantajlı değil yakın zamanda da düşmesini bekleme. pulsar görsel olarak z250 SL den heybetli durur eğer kriterin göze de hoş gelsin ise hiç düşünme şu fiyatlarla kawayı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)