Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor dısarıya açık bir yeremi park ediliyor ?
    evet açık yer ama brandayla kapatıyorum.

diskin balatayla temas eden kısmında zaten pas olmaz motor sürekli biniliyor.
    deliklerin iç kısımları paslanıyor.
    ybr yi de 1 sene aynı yere parkettim böyle bir şey olmamıştı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

bu arada 200ss in 10.000 olmasına şaşıran vatandaşlar var , 2015 diyor orda. 2015 de ns 8.5 ss 9.5 olur bence.
    millet piyasayı görmüyor sanırım sym wolf 11 tl şuan. seneye 12 olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    evet beyler 9999 tl 200ss pulsar 200ns 7930 tl oldu pulsar 150 ns gelecek.. hayırlısı olsun..

Motosikleti
    yok
    Aradaki fark fazla olmus , ns akar bu sene de arkadaslar

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet açık yer ama brandayla kapatıyorum.

diskin balatayla temas eden kısmında zaten pas olmaz motor sürekli biniliyor.
    deliklerin iç kısımları paslanıyor.
    ybr yi de 1 sene aynı yere parkettim böyle bir şey olmamıştı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

bu arada 200ss in 10.000 olmasına şaşıran vatandaşlar var , 2015 diyor orda. 2015 de ns 8.5 ss 9.5 olur bence.
    millet piyasayı görmüyor sanırım sym wolf 11 tl şuan. seneye 12 olur.

dostum motor hakkında tespitlerin yanlış bence. neden dersen, wolf heryerde 11 bin gözüküyor yalnız uzun zamandır aynı fiyatta wolf ve ben mayıs ayında 10.000 e aldım sıfırını. şu anda 11 bin diyen bayiye git 10 bine al. ayrıca 200ss nasıl 10.000 fiyatını hakediyor bilgin varsa paylaşır mısın ? 200 ns ile arasındaki 3000 tl ye yakın farkı hakkında bilgi verebilir misin ? güçmü fazla ? mekanik yenilikler mi var ne var merak ettim. yoksa sadece 4 parça grenaj mı.

Motosikleti
    yok
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum motor hakkında tespitlerin yanlış bence. neden dersen, wolf heryerde 11 bin gözüküyor yalnız uzun zamandır aynı fiyatta wolf ve ben mayıs ayında 10.000 e aldım sıfırını. şu anda 11 bin diyen bayiye git 10 bine al. ayrıca 200ss nasıl 10.000 fiyatını hakediyor bilgin varsa paylaşır mısın ? 200 ns ile arasındaki 3000 tl ye yakın farkı hakkında bilgi verebilir misin ? güçmü fazla ? mekanik yenilikler mi var ne var merak ettim. yoksa sadece 4 parça grenaj mı.
    Aradaki farkin haddinden fazla oldugunu belirttim zaten. (Ns ve ss)
    sym 11.000 gozukuyor her yerde. 10.000 e vermesi bayinin olayi mi ben bilmiyorum onu.
    dedigim sey sym bu motor gelene kadar 12.000 "olursa" , bu 10.000 biraz fazla gibi ama abarti bir durum yok.

Bugun bayiden satisa ciksa , cikmasi gereken fiyat 8500 tl.
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradaki farkin haddinden fazla oldugunu belirttim zaten. (Ns ve ss)
    sym 11.000 gozukuyor her yerde. 10.000 e vermesi bayinin olayi mi ben bilmiyorum onu.
    dedigim sey sym bu motor gelene kadar 12.000 "olursa" , bu 10.000 biraz fazla gibi ama abarti bir durum yok.

Bugun bayiden satisa ciksa , cikmasi gereken fiyat 8500 tl.

bu açıklamanıza katılabilirim fiyat abartı. 8500 deselerdir 200ns mi satıp biraz keyif için bende düşünürdüm açıkası ama bu fiyata ikinci ele düşmesini beklerim artık

Arkadaşlar pulsar 400 cs gelecekmi 2015 sezonunda bilginiz varmı? 200 ns biraz basit kalıyor ama 400 cs bomba olmuş gerçekten.

Arkadaşlar merhaba. Yabancı bir fuara katılan bajaj yetkilisinin röportajını izlemiştim ve 400ss in 2015 yılının başlarında yollara çıkarılacağını 400cs nin ise 2015 in sonlarına doğru çıkarılacağını söylemişti. Bu durumda en iyi ihtimal ile 1 yıl gecikmeli gelseler, 2015 sonlarında (yani bu zamanlar), kuralkan ın 400ss in 2016 da getirileceğini söyleyeceğini ön görebiliriz. Yetişeceğini düşünmüyorum ama en iyi ihtimalle 400cs nin geliş tarihi de 2016 yaz ortası olacaktır. Bu sene sonunda Hindistan da çıkacak bir modelin yine 2015 sezonuna Türkiye ye gelmesini beklemek hayal olur. En iyi ihtimal ile bir örneğini fuar da inceleme şansı yakalayabiliriz.

Diğer markaları incelerseniz naked modellerin hep spor modellerden 1-2 bin tl ucuza satıldığını gözlemleyebilirsiniz. Ancak örneğin Honda nın 20 bin seviyesindeki motorlarında bile bu fark 2000 tl yi geçmemekte(500r- 500f). Aynı şekilde oranlarsak 200ss in de 9000 seviyesinde giriş yapmasını beklerdim. Bu durumda eğer 200ss ile iyi satış rakamları yakalanamaz ise, 400ss geçilerek olabildiğince erken 400cs getirilmeye çalışılacaktır diye düşünüyorum.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sıfır ns 200 yerine 2 el ss 200 alırım diyenler biraz beklemeli pulsar 200 ns nin 2 elleri ortada çoğu sıfırdan farksız hatta bazıları sıfırından bile daha temiz bazıları full dolu 200 nsnin 2 eli bile su anda düşmüş degil biraz zamana ihtiyacı var 200 ss gelecekde 2 elleri ucuzlayacakda bekle babam bekle pulsar piyasaya çıkalı kaç ay oldu 2 elleri 6.999 tlden başlıyor

alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    arkadaşlar boyum 1,93 kilom 80kg; pulsar 200 ns için durum nedir? uzun boylu olup da pulsar 200 ns kullanan arkadaşlar fotoğraf koyabilirlerse süper olur. uzun boylular motosiklet konusunda da üvey evlat biliyorsunuz özellikle başlangıç motoru söz konusuyken..

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı alijian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar boyum 1,93 kilom 80kg; pulsar 200 ns için durum nedir? uzun boylu olup da pulsar 200 ns kullanan arkadaşlar fotoğraf koyabilirlerse süper olur. uzun boylular motosiklet konusunda da üvey evlat biliyorsunuz özellikle başlangıç motoru söz konusuyken..
    Abicim alma demem ama işin zor allah kolaylık versin Benim boyum 1.80 yıllarca neler çektim. 1.80 olmama rağmen X-Treme Max kadar rahat pozisyonda kullanamasam da hafif öne eğilerek kullanıyorum, tabi bu da yol yaptıkça avuçlara yük binmesine neden oluyor. 1.93 ile baya baya gidona yüklenerek kullanmak zorunda kalırsın ve yol yaptıkça avuç içi ve bileklerin ağrır ama keyfine değer bence.

Sağlıcakla kal.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    'keyfine değer' dediniz ya içime su serptiniz. her ne kadar daha motosiklet almama zaman olsa da merak ettiğim bir konu, pulsar da çok hoşuma gidiyor, teşekkürler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    markaların marketting değeri vardır.. bir marka bir ürün üretir ama premium bir markadır marka değeri üstüne ürüne 5 koyar satar ve güzelde satar..
    başka marka halksınıfı bir markadır yılların tanınan binilen güvenilen bir markasıdır aynı ürüne 3 koyar satar..
    başka bir marka piyasaya yeni girmiş ve kendini piyasalara ve insanlara ispat etme seviyesinde olan bir markadır aynı üretilen ürüne bir koyar satar..

eğerki o yeni marka benim ürünüm premium markanın sattığı ürünle aynı kalitede olan bir ürün hatta daha iyi o beş koyarsa bende beş koyarım yada 4 koyarım derse.. satamaz bütün ürünleri elinde kalır.. yada satışları sürekli düşük rakamlarda kalır..

demeye çalışdığım şudur bajaj 200cc de çok güzel iş çıkardı ama zaten o hacimde ne japonda ne korede pek rakibi yoktu.. ama şimdi 400cc lik üretip ona birde japonların sattığı rakamlara yakın fiyatlar çekerlerse sadece ürünü getirip tanıtımını yapmış olurlar satışlarıda çok radikal rakamlarda kalır..

bu bütün markalar için geçerli o yüzden hysoung ss de yüksek hacimli motorlarını getirtmiyor 250cc pazarında at koşturuyor.. o yüzden sym yüksek hacimli sccoterlarını fazla ön plana çıkartmıyor düşük hacimde yarışıyor ve çok güzel satışlar elde ediyor..

bajaj bence kısa vadede güzel bir fiyata 200 ün ss ini getirirse çok güzel ekmek yer para kazanır.. burda herkes 400 lüğü gelsin der ama geldimi 14-15 bin tl fiyatları gördümü o fiyatı bajaja vermez gider japona yönelir ikinciel yada sıfır buda bir gerçek..

bunun dışında bajajnın ss 10-11 gibi bir rakama gelirse o zaman sormak gerek altı üstü bir granaj değilmi bu motoru normal ns den farklı kılan .. yüksek ihtimal ns deki kaplama ile aynı ham maddeden yapılmışsa yani polietilen'den grenaj masrafıda gayet ucuzdur.. abs plastik olsa gene derim bir nebze pahalı olabilir ama ns deki plastik parçalar bile polietilen benim bildiğim.. yanlışsam düzeltir biri..

birde sym 2004 den beri piyasada türkiye yollarında gidipde 11 yıllık bir marka ile henüz daha çok çok yeni 2014 de piyasaya girmiş 1 yaşında bile olmayan bir markayı aynı kefeye koyupda o bu fiyat buda bu fiyat olur demekde bence çok yanlış..

gidip henüz daha çok toy türkiye piyasasına yeni girmiş bir markayı 10 senedir türkiye yollarında olan kendini ispat etmiş belli bir kullanıcı ve ikinci el kesmi olan markalarla kıyaslamamak gerek bu benim fikrim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

bu arada bajajı ben çok beğendim onuda belirtiyim on numara motor koymuşlar motor teknolojisi zekice normalde yüksek hacimlerde kullanılan bu çift buji muhabbetini küçük hacime entegre etmişler.. az yakıyor güzel uzuyor 80 km hızlara kadar çok iyi .. yakıtı çok iyi.. göstergeleri beğendim..ama beğenmediklerim lastiği alır almaz bir 600-700 tl lastik masrafı var o naylon lastiklerle büyük risk.. boya kalitesi çok iyi değil.. yukardada yazdım kaplamalar polietilen farlar iyi değil bilhassa geceleri.. kısaca kozmetikde malzeme kalitesi olarak sıkıntılar var şu anki fiyatı bile motorun genel kondisyonuna göre bence fazla.. neticede almakla bitmiyor 2 yeni lastik isitiyor,farın elden geçmesi gerekiyor ,birde elden geçmişken kornayada bir el atıverirseniz daha iyi bir şey alırsanız güzel olur.. yani 7 ye aldığınız motor zaten osu busu derken 9 a gelir..
    Aka ve gelebek bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Logatirma kardesim soylediklerin prensipte mantikli. Yazdiklarina benzer seyler 200ns gelmeden oncede yazilmis cizilmisti yalniz ne oldu fiyat beklentilerin uzerinde olmasina ragmen satista yuksek rakamlara ulasildi. Pisman olanlar oldu alipta olmayanlarda oldu. Kaldi ki bajajin bu ss i fiyatlandirmasindaki mantigi inanilmaz merak ediyorum. Ayriyetten ss modelini dikkatli incelerseniz ns ile aralarinda hicbir fark yok neredeyse yani grenajlari alip ss e cevrilebilmesi bana kalirsa olasi gibi gozukuyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Logatirma kardesim soylediklerin prensipte mantikli. Yazdiklarina benzer seyler 200ns gelmeden oncede yazilmis cizilmisti yalniz ne oldu fiyat beklentilerin uzerinde olmasina ragmen satista yuksek rakamlara ulasildi. Pisman olanlar oldu alipta olmayanlarda oldu. Kaldi ki bajajin bu ss i fiyatlandirmasindaki mantigi inanilmaz merak ediyorum. Ayriyetten ss modelini dikkatli incelerseniz ns ile aralarinda hicbir fark yok neredeyse yani grenajlari alip ss e cevrilebilmesi bana kalirsa olasi gibi gozukuyor.
    pulsarda fiyat zekice düşünülmüş.. 7 bin tl top limittir zaten bakın 9 bintl yada 10 bintl yapılsaydı bu satış rakamlarını yakalayamazlardı.. ve bence genede hatalı rakamla girdiler şu anda 7 bin tl ye 500 tane sattılarsa ki bence eminim satışlar ağırlaşmışdır çünkü motorun artıları eksileri gün geçdikçe belirginleşiyor ve uzun vadede km ler ilerledikçe kronik sorunları ortaya çıkarsa şayet bilhassa malzeme kalitesi merkezli sorunlar çıkarsa.. bu sıfır satışlarını ve ikinci el sirkilasyonunuda ağırlaştırıcaktır.. yani şu anki sıcağı sıcağı görüntüye fazla kanmamak lazım zaman her şeyi gösterir..
    agrasiwe bunu beğendi.

Değerli arkadaşlar;

2015 yılı Bajaj bayiler toplantısındayız. Bu gece inşallah tamamlandı. Kısa başlıklar halinde ayrıntı verecek olursam 2015 yılında sektöre
    sunacağımız yeni modellerimiz;

1. Pulsar 200 SS (9.999 TL)
    2. Pulsar 150 NS (fiyatı ve süreci henüz netlik kazanmadı)
    3. Discover 150 F (4.999 TL)

2014 yılına ait modellerin 15 KASIM 2015 tarihinden geçerli yeni fiyatları;

1. Pulsar 200 NS (7.930 TL)
    2. Discover 125 ST (4.130 TL)
    3. Boxer 150 (2.736 TL)

PULSAR 200 SS ile PULSAR 200 NS arasındaki temel farklılıklar;

1. Egzost,
    2. Ön far,
    3. Arka tutacak,
    4. Arka sele,
    5. Direksiyon,
    6. Arka stop,
    7. Grenaj,

Teknik verilerini daha sonra sunacağız.

Özellikle ürünleri test etmek isteyenler arkadaşlar için kısa süre içinde yapacağımız organizasyon ile fabrikamızda test imkanı sunmak niyetindeyiz.

Şimdilik söyleyebileceklerim bunlar.

Saygılarımla...
    tekoklava ve gelebek bunu beğendiler.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

2015 yılı Bajaj bayiler toplantısındayız. Bu gece inşallah tamamlandı. Kısa başlıklar halinde ayrıntı verecek olursam 2015 yılında sektöre
    sunacağımız yeni modellerimiz;

1. Pulsar 200 SS (9.999 TL)
    2. Pulsar 150 NS (fiyatı ve süreci henüz netlik kazanmadı)
    3. Discover 150 F (4.999 TL)

2014 yılına ait modellerin 15 KASIM 2015 tarihinden geçerli yeni fiyatları;

1. Pulsar 200 NS (7.930 TL)
    2. Discover 125 ST (4.130 TL)
    3. Boxer 150 (2.736 TL)

PULSAR 200 SS ile PULSAR 200 NS arasındaki temel farklılıklar;

1. Egzost,
    2. Ön far,
    3. Arka tutacak,
    4. Arka sele,
    5. Direksiyon,
    6. Arka stop,
    7. Grenaj,

Teknik verilerini daha sonra sunacağız.

Özellikle ürünleri test etmek isteyenler arkadaşlar için kısa süre içinde yapacağımız organizasyon ile fabrikamızda test imkanı sunmak niyetindeyiz.

Şimdilik söyleyebileceklerim bunlar.

Saygılarımla...
    400 serisinden herhangi bir modeli getirmeyecek misiniz ekrem bey?açıkçası ben o modelleri bekliyordum.en azından hemen satışa sunulmasa bile fuarda görüp inceleme şansını yakalardık diye düşünmüştüm.
    rebel_punto ve tekoklava bunu beğendiler.

Değerli Hamzarat; netleşmeden süreci söyleyemiyoruz. Ama dediğinizi yapma gayretindeyiz. Selamlar...
    rebel_punto ve tekoklava bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .............yüksek ihtimal ns deki kaplama ile aynı ham maddeden yapılmışsa yani polietilen'den grenaj masrafıda gayet ucuzdur.. abs plastik olsa gene derim bir nebze pahalı olabilir ama ns deki plastik parçalar bile polietilen benim bildiğim.. yanlışsam düzeltir biri..

.......
    Düzelteyim, 200NS'teki kaplama plastikleri ABS plastik. 200NSTurkiye Face grubunda (belki bu foruma da koymuştu, tam hatırlayamadım şimdi) fotolar çekip koymuştu bir arkadaş. ABS damgasını görüyordunuz kaplama plastiklerinde.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deðerli Hamzarat; netleþmeden süreci söyleyemiyoruz. Ama dediðinizi yapma gayretindeyiz. Selamlar...

Ekrem Abi selamlar, saygilar.

400ns ve/veya 400ss i mutlaka getirmelisiniz. Dört gözle bekliyoruz.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)