Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    abs yok pulsarda sert frende lastik kaymasi olabilir tabiki de
    abs olmayan arabalar bile sert frende lastik kayıyor

tavsiyem on ve arka freni es zamanlı kullanın
    Loverboy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok buji gercekten cok verim mi demek?
    bakınız tek bujili bajaj discover 100, 91 veya 102 km gidiyor
    3 buji ile daha verimli bir yanma gerçekleştirmişler arkadaşım. 3 bujiden az kullanan motorları aşşağılamamışlarki.

bakım konusu 90 tl pulsar (5.000 km)
    1.3 dizel araba bakımı 70 lira 4 litre yağ (araba 3 litre alıyor 1 litresi pet sisede bagaja)
    33 tl filtreler hava yag yakit filtreler orijinal
    toplam 103 tl işçilik benden 10.000 bakimi bu bu arada
    pulsar 10 bin km de 90x2=180 tl bakim ucreti
    1.3 litre dizel arabayı yetkili servisine götürün bakalım 250 tl den aşağı bakım yapılıyormu.
    Sizin mondial 100 mg bakımınız gibi bakım yapacaksanız eğer Pulsar ın masrafı da 1 litre yağ 11,6 tl, metal süzeği temizle, hava filtresini temizle, zincir gerdir yağla, oldu bitti. Toplam 11,6 lira.

kitapçık 1000 km de bir yag degisimi öneriyor
    bajaj 5.000 km yag degisim periyodunu neye göre oneriyor anlamadim açıklama yapabilen de çıkmadı
    islak kavramali yag içinde debriyaj
    neden cinli de 1000 de bajaj da 5 bin hatta ozel yagiyla 10 bin km (10.000 km)
    Bu yazdığınız eleştirilecek bir şey değilki. Nesini anlamadınız. Açıklama da yapıldı bu konuda halbuki. Birincisi kullanılan malzeme kalitesi çinliler ile aynı değil, ikincisi molykote kaplama.

araba 3.4 mazot yakarken pulsar tek kişi 3 litre benzin yakması az sayilmaz
    Kullandığınız 100 cc motor bildiğim kadarıyla 2 ile 2,5 litre arasında yakıyor. 2 katı hacme ve güce sahip bir motorun 2,5 ile 3,5 litre arasında yakmasını çok buluyorsanız öncelikle kendi motorunuzdan vazgeçip bisiklet yada bahsettiğiniz 3.4 litre mazot yakan arabayı kullanmalısınız. Biraz elma ile armutu kıyaslamış olmuyormusunuz. Bu söyleminize göre 3 litreden fazla yakan motor en az 1.3 litre hacimlimi olmalı.

pulsarin sürücü ayak koyma yerleri incecik ve katlanabilir
    pek guven vermedi bana açıkçası titresimi emmesi için daha kalin dizayn edilebilirdi
    carpmaya karsi kullanıcı ayagini korumasi acisindan katlanabilir olmamasi gerekirdi diye düşünüyorum
    Güzel bir eleştiri. Bunun gibi makul, mantıklı şeyleri tartışmalıyız işte.
    Keşke diğer yazdıklarınız içinde aynı şeyi söyleyebilseydim.
    fiyakalim, hak_anm, Pashapache ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Ekonomi başlamış yine

EKONOMİ Allah aşkına cevap ver. 1,3 BENZİNLİ bir araç ne kadar yakıyor da sen benzinli bir motor ile mazotlu bir arabayı kıyaslıyorsun?
    Mazotlu aracın çalışma prensibi farklı/ benzinli aracın çalışma prensibi farklı. Lütfen Cahilce konuşmayalım.

eğer sen aracının bakımını garanti kapsamında bir FIAT bayiisine götürüpte o rakamı alıyorsan o servisin denetime ihtiyacı var.

sanki senden başka o aracı ve başka araçları kullanan kişi yok ve senden başka servise giden insan yok ve senden başka MONDIAL kullanan yok.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pulsar alan arkadaşlar öncelikle motorlarınız hayırlı olsun, burada pulsar sahibi olmayan veya en azından test sürüşü bile yapmamış pulsar kullanım tecrübesi olmayan arkadaşların motorla ilgili yazdıkları hiçbir şeye itibar etmeyin bence. Savunma yapmak bile gereksiz ve zaman kaybı. forum 110 sayfa olmuş, motorla ilgili bilgi, toplasanız 5 sayfayı geçmez. Forum amacının çok dışına çıkmış. Aynı şeyler inazuma başlığında da olmuştu. Merak eden baştan okuyabilir. Aynı eleştiriler, sevkiyat gecikmeleri vb. Bilgi sahibi olmadan konuşabilmek ya da kendini konuşma zorunluluğunda hissetmek genlerimizde var anlaşılan. Ben de hiç pulsar kullanmadım ama kullanıcılarının yorumlarından anladığım kadarıyla fiyat-performans olarak kullanıcılarını fazlasıyla tatmin eden bir model.

Pulsar alma niyetinde olan arkadaşlar, siz de sadece kullanıcıların yorumlarını dinlerseniz bence daha sağlıklı karar vermiş olursunuz.
    fiyakalim ve centil40 bunu beğendiler.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    kaç kere yazdım 110 sayfanın toplasan 15-20 sayfası motorla ilgili konuşmalar. Allahın izniyle alayım şu motoru bi hergün motorla ilgili bilgi aktarıcam söz

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç kere yazdım 110 sayfanın toplasan 15-20 sayfası motorla ilgili konuşmalar. Allahın izniyle alayım şu motoru bi hergün motorla ilgili bilgi aktarıcam söz
    Çok dua alırsınız...
    Fight till the end!!!

MCD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sen ne yaptın. 3 buji tabii ki verimli. Örnek olarak Discovery demişsin ama burada dikkat etmen gereken husus aldığın performans. Evet Discovery daha az yakıyor tek buji ile peki ya aldığın performans aynı mı?

"Az yakıyor" kavramını "Neye göre az yakıyor?" olarak düşünmek lazım. Senin örnek verdiğin Discovery'nin maksimum hızı 100 km/s bulmaz. (Belki bulabilir emin değilim ama sonuçta 135 km/s imkansız o alet için) Tork zaten Pulsar ile karşılaştırılamaz.

"Dizel araba kadar yakıyor." bu zaten ayrı bir eleştiri konusu. Pulsar 200NS şuan piyasada bulunan tüm motosikletlerden daha az yakıyor. 18 nm tork, 23 beygir ve en ağır şartlarda 3 litreyi geçmeyen başka bir motosiklet gösterin lütfen. Gösteremezsiniz. Buda demek oluyor ki Pulsar 200NS az yakıt tüketiyor. O zaman şimdi Honda CBR 1000'e bakalım sonra bir de 1.3 litre arabaya bakalım. Sonra diyelim ki araba motordan daha ekonomik. 500cc altı tüm motosikletler arabadan kat ve kat daha ekonomik ve pratiktir. Yaz kış lastik takımı, vergisi, kaskosu, sigortası, park yeri, trafik çilesi ve tabii ki satın alırken ödediğiniz para.

"Arabayla 5 kişi gitmek motora göre daha cazip." Bahsettiğiniz 1.3 litre Dizel aracın Fiat Linea olduğunu varsayıyorum. 43.800 TL şuan o aracın güncel fiyatı. Taşıdığınız kişi sayısı 5. Pulsar 7350 TL taşınan kişi sayısı 5. O aracın fiyatına 6 adet motosiklet alınıyor hocam. Nerede kaldı ekonomi?

100MG Prince karşılaştırmanıza zaten gülmeden cevap yazamam. Elmayla armutu karşılaştırıyorsunuz. Madem bu kadar karşılaştırma meraklısınız KTM Duke 200'ün aksesuar ve bakım masraflarını yazsaydınız. 100MG Prince dediğiniz alet 50 yıl öncesinin teknolojisiyle imal edilmiş, milyonlarca üretilmiş, onlarca çeşit replikası olan Çin'in göbeğinden çıkan bir alet.

Anladığım kadarıyla sizin 1.3 Dizel aracınız ve 100MG Prince motosikletiniz var. İyi günlerde kullanın ama lütfen kullanırken başkalarının zevk ve tercihlerine anlamsız karşılaştırmalarla çamur atmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

çok buji gercekten cok verim mi demek?
    bakınız tek bujili bajaj discover 100, 91 veya 102 km gidiyor
    bor zamanlar traş bicaginda yarış vardı 5 bicaga kadar artırdılar hatta 10 bicakli tras bıçağı reklami cikmaya başladı dalga gecmek amacıyla

bakım konusu 90 tl pulsar (5.000 km)
    1.3 dizel araba bakımı 70 lira 4 litre yağ (araba 3 litre alıyor 1 litresi pet sisede bagaja)
    33 tl filtreler hava yag yakit filtreler orijinal
    toplam 103 tl işçilik benden 10.000 bakimi bu bu arada
    pulsar 10 bin km de 90x2=180 tl bakim ucreti

100 mg prince bakımı
    1 litre sentetik po yağ 11.6 tl
    filtre yok metal suzek var huff huff yapip geri tak
    zincir gerdir yagla oldu bitti
    total 11.6 tl
    artik 1500 2500 kac km surersen
    kitapçık 1000 km de bir yag degisimi öneriyor

bajaj 5.000 km yag degisim periyodunu neye göre oneriyor anlamadim açıklama yapabilen de çıkmadı
    islak kavramali yag içinde debriyaj
    neden cinli de 1000 de bajaj da 5 bin hatta ozel yagiyla 10 bin km (10.000 km)

orta sehpa 125 mh drift sehpasi 16.5 tl
    belki de ufak bir modifiyeyle uyar veya buna uyabilecek baska sehpa bulunabilir 125 seyhan vs arastirilabilir

pulsarin sürücü ayak koyma yerleri incecik ve katlanabilir
    pek guven vermedi bana açıkçası titresimi emmesi için daha kalin dizayn edilebilirdi
    carpmaya karsi kullanıcı ayagini korumasi acisindan katlanabilir olmamasi gerekirdi diye düşünüyorum
    kalın lastik iş ayakkabısı giyilebilir titreşim e care olarak

pulsar testi bildigim kadarıyla bayilerde mevcut değil

araba 3.4 mazot yakarken pulsar tek kişi 3 litre benzin yakması az sayilmaz

dizel araç 3.4litre /100 km x4.45 (mazot)=15.13 kuruş
    pulsar 3x5.13 (benzin)=15.39 kuruş

görüldüğü üzre araba kadar yakıyor
    5 kisi gittiginizi hesap ederseniz araba cok daha cazip sehirdisinda
    yediginiz ruzgar
    titresim
    kisaca konforsuzluk çabası

yakit tuketim fabrika verileri icin bakınız
    http://www.fiat.com.tr/modeller/sayf...TO/Teknik.aspx

aea reklam kokan hareketler yapmış
    kask kamerasinda kaydı falan diyor teker için
    başka motor yorumunda nolmus kaydiysa diyor
    napsin ışte ortama gore yorum
    tam bir özgürlük yok yorumlarında
    sonuçta ekmek derdinde o da dogal karsilamak gerek
    bajaj bir turlu sponsor olamadi o da ona göre tavir aldı
    ballandira ballandira anlatım sergilemedi

bu aralar millet uzun uzun yazıyor ne iş anlamadim
    sinavda olsa o kadar metinden korkarsınız simdi okumaktan korkmuyorsunuz

motorunuz az yaksin
    discover 100 gelirse cok iyi olur
    centil40, reverse ve Paksoy bunu beğendiler.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomi başlamış yine

EKONOMİ Allah aşkına cevap ver. 1,3 BENZİNLİ bir araç ne kadar yakıyor da sen benzinli bir motor ile mazotlu bir arabayı kıyaslıyorsun?
    Mazotlu aracın çalışma prensibi farklı/ benzinli aracın çalışma prensibi farklı. Lütfen Cahilce konuşmayalım.

eğer sen aracının bakımını garanti kapsamında bir FIAT bayiisine götürüpte o rakamı alıyorsan o servisin denetime ihtiyacı var.

sanki senden başka o aracı ve başka araçları kullanan kişi yok ve senden başka servise giden insan yok ve senden başka MONDIAL kullanan yok.
    öncelikle düşüncelerinizi paylaştığınız için tesekkur ederim
    1.2 benzinli araç şehiriçi 8+ litre civari benzin yakar kisaca yakar

mesele verim almak
    nasil daha fazla verim alabiliriz nasıl verdigimiz paranın karşılığını alabiliriz

gerekirse elma ile armutu da karsilastirabiliriz düşünce özgürlüğü denen birsey var anayasada farkedemeyenler olabilir dusunceyi yayma basin yayin hakki da var herkesin
    e tabi elestiri hakkiniz da mevcut

x tl param var marketteyim elma mi alsam daha iyi olur
    yoksa karpuz alsam da daha fazla kisi mi faydalansa gibi de dusunebiliriz
    kardesim al iste hepsinden 3 er kilo diye bir fikir gelebilir de
    ama asgari ucretle gecinen kira veren var herkese uymayabilir bu fikir. borcu olan vb.

kiyas yaparken geniş düşünmek adına motorsikletle arabayi kiyasladim motosiklet forumunda araba demekten.cekinmemize gerek yok

yağ filtre değişimini 20 tlye yapan yerler var araba için
    yagcidan yağ alip ucretsiz yağ değişimi yapilan yerler var
    fiat marka otonun yetkili servisinin fahiş fiyatları olması verilen hizmetin farklı olduğu anlamına gelmiyor garanti bozulmasin diye eli mahkum milletin. dandik yag koysalar sesini cikaramazsin pardon araç servisteyken iceri girmen yasak oyle usta basinda durma falan yok bildiğim kadarıyla

dune kadar bajaj servisi sıfır pulsarin yağ tahliye vidasini gevşek teslim ediyordu hangi servisten bahsediyorsunuz
    hangi bakimdan bahsediyorsunuz veya hangi hizmetten
    filtreyi degistirmeyen servis haberleri daha tazeliğini yitirmedi

yag filtre degisimini 450-500 tl ye yapan servisler de mevcut
    opel astra ve nissan qq için
    gelebek bunu beğendi.

MCD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İftardan sonra şu içtiğinden bizede ver be kardeş orucu zedelemeyelim

öncelikle düşüncelerinizi paylaştığınız için tesekkur ederim
    1.2 benzinli araç şehiriçi 8+ litre civari benzin yakar kisaca yakar

mesele verim almak
    nasil daha fazla verim alabiliriz nasıl verdigimiz paranın karşılığını alabiliriz

gerekirse elma ile armutu da karsilastirabiliriz düşünce özgürlüğü denen birsey var anayasada farkedemeyenler olabilir dusunceyi yayma basin yayin hakki da var herkesin

ama asgari ucretle gecinen kira veren var herkese uymayabilir bu fikir. borcu olan vb.

kiyas yaparken geniş düşünmek adına motorsikletle arabayi kiyasladim motosiklet forumunda araba demekten.cekinmemize gerek yok

fiat marka otonun yetkili servisinin fahiş fiyatları olması verilen hizmetin farklı olduğu anlamına gelmiyor garanti bozulmasin diye eli mahkum milletin. dandik yag koysalar sesini cikaramazsin pardon araç servisteyken iceri girmen yasak oyle usta basinda durma falan yok bildiğim kadarıyla

dune kadar bajaj servisi sıfır pulsarin yağ tahliye vidasini gevşek teslim ediyordu hangi servisten bahsediyorsunuz
    hangi bakimdan bahsediyorsunuz veya hangi hizmetten
    filtreyi degistirmeyen servis haberleri daha tazeliğini yitirmedi

yag filtre degisimini 450-500 tl ye yapan servisler de mevcut
    opel astra ve nissan qq için

Motosikleti
    Kondial Tarz:Touring Renk:Beyaz
    Suç motorlarda değil ki, benzin fiyatını bu hale getirenlerde. Vatandaşa kuruş hesaplattırıyorlar.

En pahalı benzin satan ülkelerde dünyada ilk 5 deyiz. Bari onda 1. Olalım da tam olsun.

kaan898 ve wiston bunu beğendiler.

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)

Elma ile armutuda kıyaslayabilirsiniz tabiki. Ama Pulsar başlığında değil. Genel konularda açın bir başlık fikirlerinizi yazın. Moderatör olsam keşke Pulsar harici yazılan mesajları silebilsem.

fiat marka otonun yetkili servisinin fahiş fiyatları olması verilen hizmetin farklı olduğu anlamına gelmiyor garanti bozulmasin diye eli mahkum milletin.
    Aynı düşünce tarzını Pulsar içinde kullanabilirsiniz. Garanti umurunuzda değilse bakım masrafı 5000 km de bir litre yağ parasıdır.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    pulsar piyasaya girdi alan da almayan da kafayı yedi
    her gün bu sayfayı kontrol ediyorum aklı başında yorum sayısı çok az
    pulsarı olan arkadaşlarımdan ricam; motorunuza yapılan eleştirilere cevap yetiştirmek yerine kendi yorumlarınızı yazın, fotoğraflarınızı paylaşın ve bol bol video ekleyin. bu gün 5 yaşında çocuğun elinde bile video çeken fotoğraf çeken telefonlar var. hayırlı günler, bol gezmeler...
    trcn ve gelebek bunu beğendiler.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsar piyasaya girdi alan da almayan da kafayı yedi
    her gün bu sayfayı kontrol ediyorum aklı başında yorum sayısı çok az
    pulsarı olan arkadaşlarımdan ricam; motorunuza yapılan eleştirilere cevap yetiştirmek yerine kendi yorumlarınızı yazın, fotoğraflarınızı paylaşın ve bol bol video ekleyin. bu gün 5 yaşında çocuğun elinde bile video çeken fotoğraf çeken telefonlar var. hayırlı günler, bol gezmeler...
    Yerden göğe kadar haklısın. Laptop u kızım kırdı, Tablet memlekette kaldı, Telefonla anca laf yetiştiriyoruz işte. Ayrıca haftanın 6 günü çalışıp 1 gününü aileye ayırınca pulsar yetim kalıyor
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Bugün bursa'da işe giderken gördüm bir tane. kesinlikle resimlerde göründüğünden daha iyi duruyor. ben de yaz sonrası almak üzere listeye aldım.
    enescanatar ve rebel_punto bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250-Mondial Rx3
    Merhaba arkadaşlar
    bayram oncesi istanbul-altinoluk(edremit)seyahat planliyorum.allah nasip ederse istanbuldan feribotla bursa ya gidecegim.bursa-balikesir-altinoluk yolculugunda dikkat etmem veya bilmem gereken bir konu varmi?desteginizi rica ediyorum.herkese saygilar selamlar

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Eskişehirde pulsar bekleyen arkadaşlar motorlarınız bayi önünde )

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı badali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    bayram oncesi istanbul-altinoluk(edremit)seyahat planliyorum.allah nasip ederse istanbuldan feribotla bursa ya gidecegim.bursa-balikesir-altinoluk yolculugunda dikkat etmem veya bilmem gereken bir konu varmi?desteginizi rica ediyorum.herkese saygilar selamlar
    motorla gideceksiniz herhalde asagı yukarı 400 km lık bır yol en az 2 kere dınlenmek ıcın dur derım 1.molanı susurlukta verebılırsın koftecı yusuf tavsıyemdır 2.molayıda balıkesır havran arasında yol kenarındakı koylu pazarlarında verıp buz gıbı kara dut suyu ıcebılırsın... ben 3 yıl oncesıne kadar heryıl o yolu katederdım yol balıkesıre kadar duble ve rahat bır yoldu sadece balıkesır edremıt arası tek serıtlı vırajlı keyıflı ama tehlıkelı bır yoldu belkı duble olmustur bu gecen surede dıkkat edecegın yol bence balıkesır edremırt havran arası altınoluk dada sahınderesı mevkıı yagcılar denılen bolge denızı temız ve guzeldır tavsıye ederım ayrıca hasan boguldu yuda gor selalelerde yuzmek ıstersen daglara cık cok keyıflı...altınolukun yukarda köyü var orada gozleme ve cayın lezzetı hala damagımdadır... hayırlı yolculuklar ve ıyı tatıler..
    enescanatar, Pashapache ve centil40 bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250-Mondial Rx3
    verdiğin bilgi için teşekkür ederim.herkesin bayramını şimdiden kutlarım.

netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesele uzum yemekten cok bagciyi dovme olayina geldi.AEA vb herhangi bir uzman kisinin bilgi birikimi, sahip oldugu teknik , aktuel , aldigi egitimler , katildigi sektorel lansmanlar vb. Ust uste konuldugunda her hangi bir motosiklet icin diledigi yorumu ysomakta serbesttir.

Sizin kac tane AEA donaniminda tanidiginiz var ki bu adami sorguluyorsunuz..Bana AEA dan sonra ikinxi ucuncu adami soyleyin? Varmi yok..boyle abuk subuk mesnetsiz elestrileri ben alsam bu isi zaten yapmazdim.
    Kimin mesnetsiz eleştirdiği belli. Şimdi sıra lastiklerin radyal mi? Eski teknoloji mi? olduğuna geldi.

Alıntı aymer19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, fikrimi beyan edip etmemek arasında kaldım, illaki banada fanatik 1-2 arkadaş tepki cevabı yazacaktır ama umrumda değil çünki biliyorumi oralarda biryerde benim yazdığımı okuyup, kaale alıp, bunu yada başka motoru "haaa" diyecek biri illaki olacaktır, benim yapamadığımın tersine..)

öncelikle ben 45 yaşındayım ve bir sürü irili ufaklı motorum oldu 30+ yıllık kullanıcı olarak hani bildiğiniz mobiletle başlayıp 1100 xx blackbirde kadar çıkmış sonra 1300 yamaha ile kaza yapıp tekrar cc küçültmüş sıradan tiplerden biriyim.
    Şuan 1 büyük 900 lük enduro birde 200 lük rks 200 titanik im var şehiriçi için.
    lafı uzatmakta istemiyorum ama şöyle bir birikim oldu bende;
    sırasıyla honda, yamaha, suzuki ve kawasaki kalite anlamında süper motorlar. özellikle honda ve yamaha her segmentte iyi...almanları, italyanları ve diğer avrupa motorları kendi içlerinde değerlendirmek gereksede hepside en az bir kawa niteliğine sahipler. yani bu motorlar iyi motorlar. şimdi evet bunlar pahalı..parçada pahalı. ama toyota gibi düşünmek gerek. yani japon olduğu için vs değil araba cidden 10 numara. honda da öyle ne derseniz deyin honda motorda 1 numaraya hep oynar. bu bağlamda bir TATA mesela hint malıdır yılların firması dev kamyonları yapıyorlar dimi, ama kalite olarak yinede vasatlar. dünyaya yayılamamış olma sebebi bu. toyota-honda değil yani. bajaj iyi olabilir çok iyide olabilir ama sizce toyota olabilirmi? olamaz.çünki 10 yıl sonra yakalayacağım dese toyota yerinde durmadığı için yine yakalayamaz.
    marka; ilk husus, marka herşeye rağmen sıralamaya sokulsa çok geride kalır, (hintli olmasının, tanınmışlığın dışında bu dediğim).
    fiyat-kalite ; yani araba için parça alırken bile "yan sanayi " denilen bir olay var ve fiyatı orjinaline göre yarıya bile düşebiliyor. fark yokmu sizce? var. biri dha kaliteli , neden? çünki kalıbı malzemesi işçiliği daha iyi. zaten geriyede birşey kalmıyor. biri merdiven altında üretilmiş öteki fabrikanın mühendisinden işçisine verdiği emekle tam olması gerektiği gibi. kasklar için hep derizki ya aynı para malzeme aynı eee neden pahalı.değil işte. değil yani.farklı..o yüzden bajaj ucuz olacak honda daha pahalı. kimi demişki ktm nin freniyse neden farklı olsun..)..e ucuz olsun diye. canım el kadar diskin malzemesi kötü olsa ne kazanacakki üretici demeyin, kazanır, lastikten 3 diskten 4 plastikten 2 derken birde bakmışsınız maliyet %30 daha ucuz....ha şimdi ne kadar ekmek o kadar köfte dediğimiz noktaya geldik, evet ucuz olması önemliyse alınır.
    kullanım; yani arka kayar, yok vites boşa geçer, ampul patlar, yağ yakar sele sert, fren dandik vs yazanlar olmuş. olabilir, ucuzsa oda olur (vites olayı önemli ama, adama kaza yaptırır, sollarken vites lazım yokşa ya kamyonun altına yada karşıdan gelene allah göstermesin.) . göze alınabilir. motor heves işi birazda yapar yapar kullanırsınız sizi delietmediği sürece.
    dayanıklılık; onu şuan sadece allah bilir.
    satış ; bugün baktım ilanlara daha 2 ay önce girmiş motora iyimser satıcılar yazmışlar 9000 filan. umarım satarlar. ama bence asla bir honda cbf 150 yada ybr 125 gibi satılmayacak o kesin.üstelik pahalıda 7300 + plaka ruhsat daha lastik değiştirmeden 8000 oluverir. yani satarım canım diye özellikle küçük şehirdekiler düşünmesin.
    nerden çıkarıyorum bunları : RKS 200 ü alırken aynı yollardan geçtim. çok methediliyordu 3 ayda bende sıfır aldım 4900 a. şimdi çantası sis farları gayet güzel kullanıyorum geçen satayım dedim 3750 ye yüzüne bakan olmadı...1 senelik motor ..13.000 de sıfır hata..ha ben bilerek aldım honda ve yamaha küçük geldi. eski keeway in ürünü. ve oldukça kaliteli aslında forumlarda okuduğum sorunların hiçbiride olmadı bende..amaaaa...işte o ve burnun gibi forumlarda yazılan olumsuz yazılar 2 gün sonra olayı şu hale getiriyor. adam arıyor alıcı gibi diyorki ee motor ışıkta duruyormuş..)yok diyorum kim dedi..ee forumlarda var..yok başkası 4 lt yakıyormuş, kim söyledi yok öylebirşey..e forumda var..yok bu yok şu motor iyi olsada adı çıkarsa kötü. kara listeye girip unutuluyor. ben rks yi arabadan ekonomi için aldım bana 7000 tl kazandrımış oldu o yüzden ynsa sorun yok.)..ama insanın siniri bozuluyor yinede.
    pulsar iyidir kötürüdr hızlıdır yavaştır kalitesi şöyledir bunları boşverin, eğer paranız çoksa ve tipi güzel diyorsanız, alın ama riske girdiğinizi unutmayın.1 sene sonra yarı fiyatına satamayabilirsiniz. ha diyorsanızki ben 5 yıl binerim sorun yok, yine alın. ama, ben yeni kullanıcıyım 1 sene bile sürmez satarım, hem yeniyim servise bağımlıyım diyorsanız, sakın almayın. sakın. gidin 4000 fazla verin japon alın, ya da cbf 150 ybr 125 alın.500 altına satarsınız. bu motordan beklentili olmayın. ben bir ticari araç aldım 98 model ford transit 10.000 verdim. bugün 8.000 tl iyi para. şey diyenlere inanmayın. o tip fanatikler heryerde olur; "motor bomba şunun ayarında yok bunun gibi bu fiyata bedava.." yok öyle birşey..8.000 tl ye alabileceğiniz tonla 2. el motorda var.
    kalın sağlıcakla..
    Sayın aymer19;
    Niyetim polemik yapmak, tartışma çıkramak değil, ancak Bajaj nasıl bir honda, yamaha, kawasaki, BMW, Suzuki değilse RKS'de bir Bajaj olmaz. Biz Bajaj ürünlerini almaya karar verirken methiyelere değil, önceliklikle bu firmaların geçmişlerine, yaptıkları işlere daha sonra kullanıcıların yorumlarına baktık. Bajaj ve RKS sitesindeki hakkında kısmını okuyunuz.

"eğer paranız çoksa ve tipi güzel diyorsanız, alın ama riske girdiğinizi unutmayın.1 sene sonra yarı fiyatına satamayabilirsiniz." Riske girdiğimizi daha önceki mesajlarımda yazmıştım. Ama bu motor bir RKS değil ki yarı fiyatına satılamasın.
    Bu konudaki tavrınız AEA gibi peşin hükümlü olmak.
    hak_anm, Pashapache ve centil40 bunu beğendiler.

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Birde istanbula dagitim olsada alsak artik Eskisehirde bekleyenlere tekeriniz duz bassin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)