Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben AEA'nın yorumlarını gerçekçi buldum. Sadece vites konusunda yanıldı bir de lastik sorununu biraz abarttı gibi. Normalde kullanıcıların bir şikayeti yok ama yüksek hızdaki güvenliği de AEA'nın bahsettiği gibi yeterli olmayabilir. Konfor konusunda da bence iyi bile söyledi. Kim ne derse desin fiyatına göre iyi motor. KTM kullanıcıları yine kızacaklar ama ben aradaki fiyat farkını verip Duke 200'ü kesinlikle almam. Kalite farkı var mı, tabi ki var ama bence sürerken Duke 200 o farkı belli edemiyor. Fark ancak ömür konusunda olacaktır.
    rebel_punto ve trcn bunu beğendiler.

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize merhaba,

Salı günü öğleden sonra Samsun dan yola çıktım ve akşam Bolu Dağında konakladım.
    Çarşamba öğlen İstanbul da Kuralkan ziyareti gerçekleştirdim.

http://i.minus.com/iv8C3quvyqGtp.jpg

Beni Bağcılar daki Oktay Motor a yönlendirdi.

http://i.minus.com/iLMlxPYMQvj4B.jpg

Selçuk bey 5000 km lik Türkiye turu yapan 2 arkadaştan biri. Sağolsun motorla ilgili oldukça bilgi edindim kendisinden.

http://i.minus.com/ibvPsQf0WOXFMY.jpg

Yol boyunca tek sıkıntım sert sele oldu. Önceki sayfalarda bir arkadaş şişme yastık alarak sorunu çözdüğünü söylemişti. Sağolsun. Önerisi çok işe yaradı.

Bir kaç kez benzin aldım ancak henüz depoyu doldurup hepsini toplamadığımdan şu an yakıt bilgisi veremiyorum. Sonraki mesajımda yakıtı da yazarım.
    Oktay motor'a geleceğinizi bilseydim bana da uğrayın derdim yahu (niyetli misiniz bilmiyorum ama) yorgunluk çay-kahvesi içerdik :-) (bende motosikletin ekstralarını incelerdim hihihi :-) ) Allah yolunuzu açık etsin rüzgar gibi gelin gidin sorunsuz sıkıntısız aslında yeni bi başlık açmalısın bu gezi raporu için

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı tazy21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oktay motor'a geleceğinizi bilseydim bana da uğrayın derdim yahu (niyetli misiniz bilmiyorum ama) yorgunluk çay-kahvesi içerdik :-) (bende motosikletin ekstralarını incelerdim hihihi :-) ) Allah yolunuzu açık etsin rüzgar gibi gelin gidin sorunsuz sıkıntısız aslında yeni bi başlık açmalısın bu gezi raporu için
    Valla çok iyi olurmuş. Eşim tam bir çaykolik. Oralarda çok çay aradı sokaklarda, bulamadı garip.
    enescanatar bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla çok iyi olurmuş. Eşim tam bir çaykolik. Oralarda çok çay aradı sokaklarda, bulamadı garip.
    özelden konuşurken teklif edecektim istanbuldan geçerken uğrayın diye ama otoyoldan filan gidiyordurlar bide şehir içine girmesinler dediydim :D oktay motora gelmişsiniz şansa artık dönüşte bakarız ;)
    centil40 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben AEA'nýn yorumlarýný gerçekçi buldum. Sadece vites konusunda yanýldý bir de lastik sorununu biraz abarttý gibi. Normalde kullanýcýlarýn bir þikayeti yok ama yüksek hýzdaki güvenliði de AEA'nýn bahsettiði gibi yeterli olmayabilir. Konfor konusunda da bence iyi bile söyledi. Kim ne derse desin fiyatýna göre iyi motor. KTM kullanýcýlarý yine kýzacaklar ama ben aradaki fiyat farkýný verip Duke 200'ü kesinlikle almam. Kalite farký var mý, tabi ki var ama bence sürerken Duke 200 o farký belli edemiyor. Fark ancak ömür konusunda olacaktýr.

Daha önce dediğim gibi vites konusunda şimdiye kadar bir sikinti yaşamadım - yaşayan ı duymadim.

Lastik konusu illaki üstünde gelen lastikler çok iyi olacak diye bir koşul yok ama değiştirmeye de gerek yok.

Aynalar oynuyor demiş ama aynanın ayar vidasi sıkıldığında herhangi bi oynama olmuyor.

Plastiklerin kalitesi bence yeterli

Özellikle şekli şemali oldukça hoşuma gidiyor ve her market vs çıkışı pulsar in basinda motor hakkinda muhabbet eden birilerini buluyorum.

Güç olarak evet Tutupta 500 lük 600 lük gücü beklemeyin eyvallah ama segmentinde ki 250 liklerle boy ölçüsür vaziyette. 23 hp ile 150 km h gördüm daha ne olsun. Vstrom 650cc 67 hp 200 km/h yapıyor.

Yakıt olarak ort 3 lt.

Tabi teknik kısım harici hepsi göreceli kavramlar. Benim beğendiğimi sen begenmezsin; senin begendigini öteki beğenmez; ötekinin beğendiğini AEA beğenmez bu iş böyle.

15 - 20 bin de dağılır mı? Zaman gösterir. Sen üzerine duseni yap. Limitleri zorlama, bakımını aksatma niye dağılsin.
    reverse, hakanbad ve centil40 bunu beğendiler.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sizin fikriniz, oda benim fikrim. ben yetersiz ve isteksiz buldum incelemeyi. bide şu alaycı, aşşağılayıcı tavırlara tilt oluyorum. 16 x hızla falan izlemedim tabiyki. ben özgürce fikrimi yazdım sizdende onay beklediğimi hatırlamıyorum! herkesin fikri kendini bağlar arkadaşım. tekrar söylüyorum, ben incelemeyi yetersiz ve isteksiz buldum. senin ne düşündüğün beni bağlamaz.

alaycı aşağılayıvı tavır fln yok nasıl anlamak istersen öyle anlarsın. AEA nın diğer küçük motor incelemelerine bir bak istersen, 250 cc incelemesinde adam resmen yorum bile yapmadı kullanıcılarına bıraktı işi başından savdı. aç gt250r incelemesini izle motoru itin gözüne soktu. bu açıdan bakarsan bajaja kıyak yaptı sonucuna varırız? hadi bakalım buna ne diyeceksiniz?
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Aea pulsar incelemesinde depo üstü plastik kaplamaya tık tık vurarak polietilen kullanmışlar abs plastik değil gibi bir ibare kullandı. İstanbul-bağcılar Oktay Motordan Selçuk bey ellerine sağlık hiç üşenmemiş sökmüş ve bir kaç fotoğraf çekmiş. Bakalım polietilen miymiş yoksa abs plastik mi?

rebel_punto, twona, Pashapache ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    ya bu naked wolves grubu bayağı bayağı estirmiş sanırım tüm resimler onların değil ama google'da yaptığım görsel aramada bayağı teşkilatlı çıktılar endonezya yıkılıyor bunlardan :D

egzoz isteyene güzel bi örnek olmuş

buda uzaktan görüntüsü:

rügarlık yakıyor
    bilmiyorum bi tek ben mi benzettim ama ailens filmindeki yaratıklara benzemiş :D :

ama benim favorim olan bi modifiye mi deriz artık bilmiyorum:
    twona, hakanbad, polo34 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    İlk resimdeki süper olmuş ya 600 cc gibi duruyor

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben AEA'nın yorumlarını gerçekçi buldum. Sadece vites konusunda yanıldı bir de lastik sorununu biraz abarttı gibi. Normalde kullanıcıların bir şikayeti yok ama yüksek hızdaki güvenliği de AEA'nın bahsettiği gibi yeterli olmayabilir. Konfor konusunda da bence iyi bile söyledi. Kim ne derse desin fiyatına göre iyi motor. KTM kullanıcıları yine kızacaklar ama ben aradaki fiyat farkını verip Duke 200'ü kesinlikle almam. Kalite farkı var mı, tabi ki var ama bence sürerken Duke 200 o farkı belli edemiyor. Fark ancak ömür konusunda olacaktır.
    Yazmayacaktım ama dayanamadım sence ömür bile yeterli bir sebeb değilmi Ktm almak için ?
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

Motosikleti
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmayacaktým ama dayanamadým sence ömür bile yeterli bir sebeb deðilmi Ktm almak için ?

Yazacaktim sonra vazgeçtim, sonra tekrar yazma isteği geldi yazayım dedim

Ömrünün az olduğunu nereden çıkardın.

Veya;

Ktm 150 bin sorunsuz gider - pulsar 50 bin de motor değişimi mi ister. Cevap zamana bağlı ki eğer pulsar in yarı ömrü olsa gene yeter.

Insanların ön yargılarını yıkmak atom u parcalamaktan zordur derler.

Pulsar ülkemize girmese idi adamlar duke hâlâ 15 binden satacaktı. Daha ne istiyorsunuz. Pulsar ktm alacak adama bile yaradı
    enescanatar, meki 60, centil40 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Arkadaşlar,

AEA hiç kimsenin forumda bahsetmediği titreşimi önlemek için ayaklık ve kolda ki lastik takozlardan bahsetti(ki bu güzel bir olay bajajın detaylara önem verdiğini ve çözüm ürettiğini gösterir.) , hiç kimsenin bahsetmediği ama önceki mesajlarımda benim vites atma olarak adlandırdığım AEA'nın "boş" olarak adlandırdığı viteste küçük bir sıkıntı var. Lastik konusunda da haklı, video'yu izlerseniz bir dönüş anında arkanın kaydığını göreceksiniz, biliyorsunuz bazen bir hata her şeydir.

Bizler gerek bütçe, gerekse sair gerekçelerle, Pulsar'a meyletmiş ve gönül vermiş forumdaşlarız. Ama, bu ne Pulsar'ı göklere çıkartmayı ne de ona laf söyletmemeyi geretirmez.
    Bence, bizler motosiklet kullanıcıları olarak her yorumdan, her bakış açısından bir ışık kapmaya çalışmalıyız.

AEA'nın görüş ve düşüncelerinden çok yararlandım. kendisine teşekkür ediyorum. Seledeki dikişin sıkıntı yarattığı kesin olmakla birlikte, uslup ve söylem daha farklı olabilirdi ama biz burada, onu yargılamak yerine faydalanmalıyız, istenmiyorsa kaale alınmayabilir, izlemeyebilir, onun fikrine katılmayabiliriz.

Sonuç olarak, bizlerin yüreğine su serpsin, motive etsin duygusu içimizde olabilir ama gereğinden fazla methetmesi de reklam kokan hareketler bunlar ve acaba kaç para aldı sözlerini söyletecekti.

Bence Pulsar'ın değerlendirmesini en iyi yapabilecek kişi "centil40". Ona tekrar, iyi yolculuk dileklerim.Allah yolunu açık etsin. Deneyimlerini bize aktarması ümidi ile.
    centil40 ve Pashapache bunu beğendiler.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Veya;

Ktm 150 bin sorunsuz gider - pulsar 50 bin de motor değişimi mi ister. Cevap zamana bağlı ki eğer pulsar in yarı ömrü olsa gene yeter.

Pulsar ülkemize girmese idi adamlar duke hâlâ 15 binden satacaktı. Daha ne istiyorsunuz. Pulsar ktm alacak adama bile yaradı
    Ömür konusunu seko ya sor ben ondan alıntı yaptım .
    Ktm alacaklara yaradı bak bu doğru yoksa yüksek fiyat dan satmaya devam edeceklerdi.
    Şu bir gercek arada kalite farkı var ha değermi değmezmi kişiye göre değişir ben aldığım zaman piyasada pulsar da olsaydı tercihim duke olurdu .
    Yanlış anlama olmasın şu anda duke sahibi olduğum için değil yine duke alırdım yazmam zamanında verdiğim paranın biraz daha eksik fiyata 2000 tl kadar Honda 600 f var dediler almadım .sonucta tercih meselesi alan arkadaşlara hayırlı olsun demek düşer.
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

sizi dürüst yorumlarınız Kutlarım sırf bakımı ücretsiz yaptigi için pulsar 10 numara 5 yıldız da diyebilirdiniz tabi ki size yakismazdi

sevgili, mehdin81ail

Özür dilerim, ama 50-100 tl. veya 200-300 tl. lik bir bakım için, forumdan bir arkadaşımızın fikrini belirtmeyeceğini düşünebilmenizi hiç şık bulmadım.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Veya;

rebel_punto bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Stok durumu,talep patlamasi vs derken,birde kocelideki bajaj bayisi yuzunden pulsardan vazgectim. 2 gun once 2013 gt250r aldim. Lakin sunu soylemeden gecemeyecegim,pulsar turkiye icin buyuk sans ve kazanimdir. Ozellikle halkin motosiklet kullanan kesimine şifadir.insallah bajajin supersport modelide ulkemize gelir de su tiksinç motosiklet piyasasi az cok duzene girer.

Hayır arkadaşa karşı bir tavır değil AEA yı bile bu konuda "acaba" dedirtiyorken bizlerde ufak meselelerden "aman çamur atmayalım" diyebiliriz yoksa tabiki 90 tl ye ruhumuzu satacak değiliz. Herşeye rağmen eğer yanlış anlatmış yada anlaşılmış isem basta centil40 tan ve diğer tüm forum arkadaslarindan ozur dilerim
    che guevara bunu beğendi.

http://cloudlakes.com/gallery/2445407-bajaj-pulsar.html çok güzel modifiye edilmiş
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Aea ayrıntıya giriyor ktmnin mmotor bloguna benzetmeye calışmışlar ktmnin motor blogunuda alıp buna takmamışlar diyor hangimiz bu kadar ayrıntıya girdi tabi sonunda fiyatıda uygun alınır niye alınmasınıda ekliyor Ayrıntıya girince isler degisiyor degilmi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)