Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Salı günü itibariyle ruhsat ve plaka işlemlerini yaptım.
    Trafik Sİgortası Bereket Sigorta Çekici hizmeti dahi 443 tl
    Noter İşlemleri 171 tl
    Şoförler odası plaka basımı 35 tl. Başka herhangi bir ücret ödemedim. Plakayı 5-10 dakikada halletim sabah erken saatte gittiğim için.
    Kask olarak RS2 kask aldım. 2 adet kask aldım biri açık kask diğeri kapalı kask. Duruma göre kullanacağım. Branda aldım yine, alarmı disk kilidi ve CRN kablosuz alarm aldım. İkiside çok hassas çok memnunum. Motordan da çok memnunum açıkcası. R25 ile araçlar beni sıkıştırıyordu urfa trafiğinde ancak bu motorla sıkıştıran olmadı henüz. Heybetli olduğundan dolayı araç gibi muamele görüyorum şimdiye kadar. Daha önce R25 i de çok sıkıştırıyorlar başıma bi iş gelecek diye sattım. İstanbulda da motor kullandım ancak burası çok daha kaba, urfada olanlar varsa bilirler. Tarz değişikliği yapacak olanlar varsa kesinlikle öneriyorum bu makinayı. Şimdi bir kaç sorum olacak, internette de bakıyorum ancak bu motor hakkında özellikle teknik anlamda bi inceleme yok.
    Benim motor sıfır dolayısıyla rodajı şuan hala yapmaya devam ediyorum. Henüz 80 kmdeyim. Arada bir ön lastikten motor boşta iken sanki lastiğe bişe yapışmış gibi sesler geliyor. Hani oraya denk geldiğinde ses çıkıyor gibi. Ancak lastiğe yapışan bişey yok. Bilye sesinede benziyor. Motor sürerken olduğu için sesi kaydetme şansımda yok. Belki aranızda anlayan olur.
    Birde arada vites düşürürken özellikle motordan böyle metalleri birbirine vurunca ses çıkar, o tarz ses geliyor. Bu çok olmadı 2-3 defa oldu. Umarım anlatabilmişimdir. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
    luckily bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayirli olsun dostum, ben hala bekliyorum, 15inden sonra gelecek Dediler. Ls2nin Hangi acik kaskini aldin?
    Stok lastikler sence nasil?
    Ilk islem sigortami yoksa noter mi?

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Arkadaşlar stok lastikleri 3000 km kadar kullandıktan sonra michelin ile değiştirdim. Benim ilk motorumdu o yüzden lastikler iyi mi kötü mü pek anlayamıyordum. Burada kötü olduğuna dair yorumları çok fazla okuduğum için hep diken üstünde gittim. Bir kaç ıslak ve sıcak kuru zemin kaydırmasından sonra (ara sokaklarda yavaş sürüş esnasında) lastik değişimi yapmaya karar verdim. Lastikleri değiştirdikten sonra eve giderken (düz yolda dahi) ben motor kullanmıyormuşum dedim kendi kendime. Stok lastiklerle sürekli bir motoru kontrol etme uğraşı, motoru yola sokma uğraşında olduğumu farkettim. Demem o ki ilk fırsatta o lastiklerden kurtulun. Olmadık bir yerde pırıl pırıl aldığınız belki harçlığınızdan maaşınızdan arttırıp biriktirdiğiniz ya da önümüzdeki 1 yıl borcunu ödeyeceğiniz motoru yatırabilirsiniz.

Motorlarınız hayırlı olsun, tekerinize taş değmesin

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı clkcelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, lastikleri arastirdim yine michelinin en yakin lastiklerini almayi dusunuyorum 120/70/16 140/70/15... ,yinede city grip haricinde yakin ebatlarda baska kaliteli lastik oneriniz varmi.
    lastik konusu benim için cok önemli bu yüzden bütçemi zorlarim.
    continaltel, pirelli, dunlop deneyen oldu mu?
    pirelli motor lastiklerinde bir tık önde,yumuşak tabanlı yapısı daha uygun ancak yeni miclein city grip lastikler ebatları farklı olsa bile sorun yaratacak durumda değiller.

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jigleyi neden kullanmamalıyız? ben kışın birçok kez kullandım.
    euro4 standartları için sl200 üzerinde birçok gereksiz parça mevcut.misal egsoz katalatiği buna bir örnek.jiglede aynı mantıkda bir şey,sadece ekstra hava veriyor karbüratöre dolayısı ile pdf dosyasında bu konudaki bilgileri okuyabilirsiniz.

Ls2 ff325 ls2 ff370
    Kappa kv1 kappa kv25
    Kasklar nasildir. Guvenlik onemli tabiki ama Motor zaten 100km gecmiyor. bende ilce içinde kullanacagim kemer yazin cok sıcak oluyor.kisa mesafe icin moduler yada cene acilir kask Bakiyorum. Kendimi zorlasam max kask icin 600-700 u gecemem. Insallah ikinci kask sark shoei arai alirim seneye.
    ls ff370 iyi bir kasktır,bende bunu kullanıyorum.

Alıntı canburakyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salı günü itibariyle ruhsat ve plaka işlemlerini yaptım.
    Trafik Sİgortası Bereket Sigorta Çekici hizmeti dahi 443 tl
    Noter İşlemleri 171 tl
    Şoförler odası plaka basımı 35 tl. Başka herhangi bir ücret ödemedim. Plakayı 5-10 dakikada halletim sabah erken saatte gittiğim için.
    Kask olarak RS2 kask aldım. 2 adet kask aldım biri açık kask diğeri kapalı kask. Duruma göre kullanacağım. Branda aldım yine, alarmı disk kilidi ve CRN kablosuz alarm aldım. İkiside çok hassas çok memnunum. Motordan da çok memnunum açıkcası. R25 ile araçlar beni sıkıştırıyordu urfa trafiğinde ancak bu motorla sıkıştıran olmadı henüz. Heybetli olduğundan dolayı araç gibi muamele görüyorum şimdiye kadar. Daha önce R25 i de çok sıkıştırıyorlar başıma bi iş gelecek diye sattım. İstanbulda da motor kullandım ancak burası çok daha kaba, urfada olanlar varsa bilirler. Tarz değişikliği yapacak olanlar varsa kesinlikle öneriyorum bu makinayı. Şimdi bir kaç sorum olacak, internette de bakıyorum ancak bu motor hakkında özellikle teknik anlamda bi inceleme yok.
    Benim motor sıfır dolayısıyla rodajı şuan hala yapmaya devam ediyorum. Henüz 80 kmdeyim. Arada bir ön lastikten motor boşta iken sanki lastiğe bişe yapışmış gibi sesler geliyor. Hani oraya denk geldiğinde ses çıkıyor gibi. Ancak lastiğe yapışan bişey yok. Bilye sesinede benziyor. Motor sürerken olduğu için sesi kaydetme şansımda yok. Belki aranızda anlayan olur.
    Birde arada vites düşürürken özellikle motordan böyle metalleri birbirine vurunca ses çıkar, o tarz ses geliyor. Bu çok olmadı 2-3 defa oldu. Umarım anlatabilmişimdir. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
    askerliği urfada yapmış olmamdan dolayı bölgeyi iyi bilirim
    lastik konusunda city grip yine tercihde olmalıdır zira yumuşak tabanlı lastikler ülkemizde daha iyi yol tutuş sağlıyor..
    lön lastikten gelen ses muhtemelen balatanın diske sürtme sesi olabilir,balata spreyi ile temizlik ederseniz düzelecektir,zaten motor rodaj aşamasında ,ilerlyen km lerde de balatanın aşınıp sesi gitmesi durumu da olabilir.
    vites değişirken gelen metal seside normaldir,rodaj halindesiniz ve 1000 km devirip tekrar bakmanız lazım ama oturur zamanla vites geçişleride.

Alıntı darkNroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar stok lastikleri 3000 km kadar kullandıktan sonra michelin ile değiştirdim. Benim ilk motorumdu o yüzden lastikler iyi mi kötü mü pek anlayamıyordum. Burada kötü olduğuna dair yorumları çok fazla okuduğum için hep diken üstünde gittim. Bir kaç ıslak ve sıcak kuru zemin kaydırmasından sonra (ara sokaklarda yavaş sürüş esnasında) lastik değişimi yapmaya karar verdim. Lastikleri değiştirdikten sonra eve giderken (düz yolda dahi) ben motor kullanmıyormuşum dedim kendi kendime. Stok lastiklerle sürekli bir motoru kontrol etme uğraşı, motoru yola sokma uğraşında olduğumu farkettim. Demem o ki ilk fırsatta o lastiklerden kurtulun. Olmadık bir yerde pırıl pırıl aldığınız belki harçlığınızdan maaşınızdan arttırıp biriktirdiğiniz ya da önümüzdeki 1 yıl borcunu ödeyeceğiniz motoru yatırabilirsiniz.

Motorlarınız hayırlı olsun, tekerinize taş değmesin
    tavsiyeler genel olarak tecrübe ile sabit olduğundan paylaşıyoruz.ben honda shadow motoruma dahi miclein lastik takıyorum ancak fiyatlar çok uçtu,sl200e göre benim shadow miclein lastiklerim ön*arka 3000tl oldu ama motor kullanırkende motorun ilk güvenlik anlamındaki değişiklik lastikler olduğundan paraya kıyıp alıyoruz,boşuna dememişler ucuz etin yahnisi yavan olur diye,o hesap yolda güvenlik için lastik tercihi hayatidir..
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

metzeler 130/90/15 orjinal
    Yada metzeler 140 90 15 almayi dusunuyorum. Kullanan varmi

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Merhaba,
    Dün motorumla ufak bir kaldırıma çıkmaya çalışırken birden motorum istop etti. Bir daha çalışmadı.Marşa bastığımda tık-tık diye marş moturundan ses geliyor. Vurdurarak motoru çalıştırabiliyorum bir sıkıntı olmuyor. (2012 model 14000 km de)
    Konjektor yanmış olabilir dediler. Bir fikri olan var mı?

Birde hasanpaşa kadıköy civarında tamir ettirebileceğim bir usta biliyor musunuz?
    Tşk

Aynı lastiklerden bende almayı düşünüyorum. Herhangi bir geri dönüş bulursanız paylaşabilir misiniz ?

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    [QUOTE=clkcelik;4447516]Hayirli olsun dostum, ben hala bekliyorum, 15inden sonra gelecek Dediler. Ls2nin Hangi acik kaskini aldin?
    Stok lastikler sence nasil?
    Ilk islem sigortami yoksa noter mi?[/QUO
    Ls2 Of561 Duo Neon Kırmızı Kaskını aldım çok pişmanım sakın alma. Çok ses alıyor ve rahatsız bir kask. 60kmye yakın bu kask ile kullandım sonra yine Rs2 FULL FACE KASKı aldım. Rahat ettim valla.
    İlk işlem sigorta arkadaşlar. Sigorta yapılmazsa noter işlem yapmıyor. en azından urfada bu şekilde. Lastik konusunda başlarda gerek yok diyordum ancak bi 50-60 km'lik yola çıktım ve demek ki tecrübe her şeymiş lastikleri değiştireceğim. Motor her an altınızdan kayacakmış gibi bir his oluyor.

Motosikleti
    Kuba SL200
    Zincir dişli takımını değiştirmek istiyorum İstanbul Avrupa yakasında tavsiye edeceğiniz bir yer var mı ve tahmini ne kadar ücret öderim?

Alıntı derartikel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı lastiklerden bende almayı düşünüyorum. Herhangi bir geri dönüş bulursanız paylaşabilir misiniz ?
    Metzeler perfect me 77
    kesin diye dusunuyorum, henuz deneyimli birinden yorum alamadim.
    Arka lastik
    Ebat olarakta 130/90/15
    140/90/15
    140/80/15 secenekleri mevcut.
    Onceden citygrip fiyat acisindan uygunmus fakat suan michelin, pirelli, metzeler, gibi markalarin arasında 100tl gibi fark var.
    Siz bir geri dönüş bulabildiniz mi?

Metzeler perfect me 77
    Arka lastik
    Ebat olarakta 130/90/15
    140/90/15
    Onceden citygrip fiyat acisindan uygunmus fakat suan michelin, pirelli, metzeler, gibi markalarin arasında 100tl gibi fark var.
    Maalesef. Çok kararsız kaldım bende. Şu an city geip mevcut gayet memnunum yalnız ön arka montaj sibop derken 1000 tl yi geçiyor. Araştırmaya devam ediyorum.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı Valerosso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir dişli takımını değiştirmek istiyorum İstanbul Avrupa yakasında tavsiye edeceğiniz bir yer var mı ve tahmini ne kadar ücret öderim?
    Geçen sene değiştirmiştim zincir dişli setini 450 lira tutmuştu serviste. Şimdi piyasası ne bilmiyorum

Lastik aldınız mı ?

Alıntı derartikel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik aldınız mı ?
    Hala almadim, önümüzdeki ay almayi dusunuyorum bu ay mont kask pilaka ruhsat... derken masraf fazla oldu.

Arkadaslar devir saatim calismiyor sebebi nedir acaba?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    metzeler ülkemiz şartlarında çok kullanışlı bir lastik değil,orta klansman diyebileceğimiz bir lastikdir.Kullanılır ,orjinal lastiklere göre iyidir ama bir michlein gibi yola sakız gibi yapışan bir lastik değildir.

Alıntı ilkker_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Dün motorumla ufak bir kaldırıma çıkmaya çalışırken birden motorum istop etti. Bir daha çalışmadı.Marşa bastığımda tık-tık diye marş moturundan ses geliyor. Vurdurarak motoru çalıştırabiliyorum bir sıkıntı olmuyor. (2012 model 14000 km de)
    Konjektor yanmış olabilir dediler. Bir fikri olan var mı?

Birde hasanpaşa kadıköy civarında tamir ettirebileceğim bir usta biliyor musunuz?
    Tşk

akü boşalmış olabilir,soğuk havalarda taze aküler bile boşalma riski taşıyor,akünüzü bir kontrol edin.
    benim dudulluda tanıdığım sağlam bir ustam var,özelden yazarsanız telefonunu paylaşabilirim.

Alıntı Valerosso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400-500 tl arası bir ücret oldu set halinde,birde 2 zincir almanız gerekiyor zira standart zincir baklaları sl200e yetmiyor,ekleme olması gerekiyor.

Metzeler perfect me 77
    Arka lastik
    Ebat olarakta 130/90/15
    140/90/15
    michlein lastikleri tavsiye ede ede sl200 kullanıcıları direkt bu lastiklere yöneldi piyasası arttı sanırım michlein her zaman ilk tecih olmalıdır yol güvenliğiniz için zira herhangi bir olumsuz durumda 300-500tl den kaçınıp başınıza gelebilcek bir kaza durumunda daha külfetli sonuçlarla karşılaşmanız olasıdır.Ben her zaman bir mtorun (hangi model marka olursa olsun) ilk etapda değişmesi gerekenin lastikler olduğunu hep dile getirdim,değişen arkadaşlarında buradaki yorumları zaten sonuçları gözler önüne sermektedir,şuana kadar michlein alıpda pişman olanı ben görmedim.Motorunuza fedakarlık edeceksiniz lastiklerden başlayın derim.

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene değiştirmiştim zincir dişli setini 450 lira tutmuştu serviste. Şimdi piyasası ne bilmiyorum
    doğrudur.

Alıntı sc. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar devir saatim calismiyor sebebi nedir acaba?
    devir saatine bağlı olan bağlantı telinizi kontrol edin,gevşemiş veya kopmuş olabilir.kopmuş ise teli değişmek gerekir.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Hala almadim, önümüzdeki ay almayi dusunuyorum bu ay mont kask pilaka ruhsat... derken masraf fazla oldu.
    Buzz motordan ön arka city grip balans sökme takma ve L sibop için 980 tl teklif aldım sanırım oradan taktırıcam

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. ankara sincanda ikamet ediyorum motorum 2018 2000 model. Ankaradan arkadaşlar motor ustası tavsiyesi verebilir mi?

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Menyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. ankara sincanda ikamet ediyorum motorum 2018 2000 model. Ankaradan arkadaşlar motor ustası tavsiyesi verebilir mi?
    ben rüzgar motora gidiyorum. memnunum.

Merhaba arkadaşlar; 3 senenin ardından motorumda çıkan ilk sorun şu oldu, Motor çalışıyor herhangi bir sorun yaşamıyor vitese zor geçiyor ve geçse dahi motor hareket etmiyor. Motoru babama bıraktım birkaç aylığına ve bu sorun onun elinde gerçekleşti. Şu anda motor yatıyor kullanmıyor sorun büyür diye Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir bilginiz varsa paylaşabilir misiniz? Ustaya göstermeden önce bir fikrim olsun istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden cevap verecek herkese teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)