Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    pitbullcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Honda VT750 C Shadow & 69' Jawa 250 Classic
    bu lastik işi tam bir sinir meselesi oldu ya metzeler me77 internette bakıyorum çok iyi değil diyorlar ölçüleri tam olmayan lastikte ben almak istemiyorum çok arada kaldım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı pitbullcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu lastik işi tam bir sinir meselesi oldu ya metzeler me77 internette bakıyorum çok iyi değil diyorlar ölçüleri tam olmayan lastikte ben almak istemiyorum çok arada kaldım
    Bire bir ölçüde Bridgestone var ama çifti 850'yi geçiyor. Hepsini toplayıp yazdım forumda geriye doğru arama yapabilirsin.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    valla ben michlien lastikleri alacam,yanakları dar olması çok büyük bir fark yaratmaz önemli olan taban kalınlığı onlarda standart zaten.

Motosikleti
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bire bir ölçüde Bridgestone var ama çifti 850'yi geçiyor. Hepsini toplayıp yazdım forumda geriye doğru arama yapabilirsin.
    fakat bridgestone da sıkıntı lastikler cruiser için olmadığından yük olarak problem çıkarması yani bizim motor hafif gelip lastiğin ısınmasını engeller mi gibi bir soru var aklımda

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Sanırım yarın buz motor gidip bir bilgi alıcam lastikler konusunda. size de aktarırım edindiklerimi fiyat olarak performans olarak etkiler mi nasıl olur diye.

Motosikleti
    beklemedeyiz

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı pitbullcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakat bridgestone da sıkıntı lastikler cruiser için olmadığından yük olarak problem çıkarması yani bizim motor hafif gelip lastiğin ısınmasını engeller mi gibi bir soru var aklımda

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Sanırım yarın buz motor gidip bir bilgi alıcam lastikler konusunda. size de aktarırım edindiklerimi fiyat olarak performans olarak etkiler mi nasıl olur diye.
    Buz Motor ne diyecek bize de yazarsan iyi olur.

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    ben de karar verdim.cuma veya ctesi günü feyizoğlundan city grip 140/70-15 lastiği alıcam.230 tl

http://www.feyizoglu.com/140-60-13-City-Grip_47735.html#2

Motosikleti
    feyzioğlunda varsa sıkıntı değil,ama ön varmı orada? fiyatlarda aynı hemen hemen,sordunuzmu oraya?
    yanlız 140lık kalın gelebilir sorun sevisinize.

Motosikleti
    Fiddle2/3
    Alıntı barisilgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilindigi uzere on lastik 110-90 / 16 orjinal hali bu. Michelin city gripte one en uygun 110 - 80 / 16 var 210 tl 1 cm yanak dusuk oluyor. Arka lastik icin 130-90/15 orjinal , michelinde 140-70/15 var 230 tl 1 cm daha kalin 2 cm daha dusuk. Sknti yaratmiyor arka maşada. Islak zemin performansida gayet tatmin edici. 10 mayisa dek temin edebilir benim lastikler siparisten 2 gun snra geldi cumadan cumaya duzenli kargolari oluyormus. Bu arada yurt disinda alisverisi ebay uzerindenmi yapiyorsun kardesim.
    barisilgas adli arkadaş almış,kullanıyo,yorumlarından memnun olduğu anlaşılıyo.ön lastik sormadım,değiştirmek istemiyorum şimdilik

Motosikleti
    tamam hatırladım barışın lastikleri,130 diye aklımda kalmışdı onunkiler.
    ancak önüde değişmen lazım çünkü desen muhabeti,kalite olayı çok fark ettirir.lastik bu yani şakaya gelir tarafıda yok.

Burjuva_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar. Ben de yeni aranıza katıldım.
    Başlangıç motoru olarak düşünüyorum sl200 modelini. Ama Antalya'da araştırdığım kadarıyla sağlam bir servis ağı yok.
    Konu hakkında detaylı bilgisi olan birisi var mı acaba? Satış mağazası baktım görünüyor ama bakım için vs. yetkili servisi mevcut mu bu Küba'nın?
    Teşekkürler.

ogeday35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    Selamun Aleyküm arkadaşlar. 3-5 gündür forumu takip ediyorum bu başlığı komple okudum sayılır. ben de dün akşam teslim aldım SL 200 ü. tercihimde bu forum etkili oldu. ikinci el aldım 1220 km de henüz. 2. motorum. lastik ve ayna şikayeti dışında kimse pek olumsuz bir şey söylememiş. aynalar benim için ideal. lastik konusunda henüz iki kez kullandığım için onunla ilgili ilerde görüşümü yazarım. iki sorum var yardımcı olursanız sevinirim. birincisi rölanti ayarını kendim nasıl yapabilirim biraz düşük 1,5 devirin altında kalıyor kırmızı ışıkta durunca stop ediyor. sarı bi pim var orası sanırım ancak döndürmek için özel bi alet mi gerekli? ikincisi de 20-25 km kullandım dün ilk aldığımda, motorun sesi normal tok sesinden uzaklaşıp daha ince bir ses gelmeye başladı bu normal mi? teşekkürler.

Motosikleti
    Fiddle2/3
    Alıntı Burjuva_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç motoru olarak düşünüyorum sl200 modelini. Ama Antalya'da araştırdığım kadarıyla sağlam bir servis ağı yok.
    Konu hakkında detaylı bilgisi olan birisi var mı acaba? Satış mağazası baktım görünüyor ama bakım için vs. yetkili servisi mevcut mu bu Küba'nın?
    Teşekkürler.
    Hoşgeldiniz
    Antalya da ki kuba servis listesi ;

http://www.kubamotor.com/new5/servis.html?il=7

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Alıntı ogeday35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleyküm arkadaşlar. 3-5 gündür forumu takip ediyorum bu başlığı komple okudum sayılır. ben de dün akşam teslim aldım SL 200 ü. tercihimde bu forum etkili oldu. ikinci el aldım 1220 km de henüz. 2. motorum. lastik ve ayna şikayeti dışında kimse pek olumsuz bir şey söylememiş. aynalar benim için ideal. lastik konusunda henüz iki kez kullandığım için onunla ilgili ilerde görüşümü yazarım. iki sorum var yardımcı olursanız sevinirim. birincisi rölanti ayarını kendim nasıl yapabilirim biraz düşük 1,5 devirin altında kalıyor kırmızı ışıkta durunca stop ediyor. sarı bi pim var orası sanırım ancak döndürmek için özel bi alet mi gerekli? ikincisi de 20-25 km kullandım dün ilk aldığımda, motorun sesi normal tok sesinden uzaklaşıp daha ince bir ses gelmeye başladı bu normal mi? teşekkürler.
    Hoşgeldiniz
    kırmızı ışıkta stop etme olayı bende de vardı.jigleyi en alt konuma alıp rölantiyi de 1.5 devirde sabitledim.hem stop etme olayı düzeldi.hem de tok ve performansından memnunum.

jigle nin yeri: motora bindiğinde benzin deposu kapağı hizasında sol aşağıda siyah bi mandal var.
    rölanti ayarı için:dediğin gibi sarı vida şeklinde olan zımbırtı.gri yuvarlak kapağı çıkarırsan daha rahat ayar yaparsın.
    nemesis-83 ve ÇaÇapır bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Burjuva_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler.
    Antalya'da servis olmaması kötü ama genel çinli motorların hepsinde aynı sevisler çalışabiliyor,mondial servisi filan bu işlere bakıyorlar genelde .
    Bİrde farklı bir tavsiye verecek olursam,bilmiyorum yapabilirmisiniz bunuda,antalyada harley-davidson servisinde bu ay yeni başlayan bir arkadaşım var ismi cem'dir. orayı bulur iseniz cem ile görüşün derim,benim motorumuda iyi bilen bir arkadaş mutlaka size yardımcı olacakdır,konu ile alakalı fikir almak istersenizde özelden bana ulaşabilirsiniz.

Alıntı ogeday35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ilk elden motorunuzu bir servise götürüp genel bakım yaptırın,yağını değiştirin ve sibob ayarını kontrol ettirin.garantisi varmı bilemiyorum ama olmasa bile size 40-50 liraya mal olur bu servis.bana göre karbüratör ayarında bir şaşma var ve motor sesinin değişmeside sibob ayarlarındaki problemden kaynaklı.1200kmde motor demişsiniz,muhtemelen rodaj vaktini doldurmuş motor servise götürüp söylediğim işlemleri yaptırırsanız problem kalmaz.yağ konusundada tavsiyem motul un 15-50 yazlık yağını kullanın,motor canlanacakdır

NOT: servisde ayrıca arka fren ayarını sertleştirin,ön frende genelde sorun olmuyor ,aynı şekilde debriyaj ayarlarınıda kontrol ettirin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Alıntı haqan1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz
    Antalya da ki kuba servis listesi ;

http://www.kubamotor.com/new5/servis.html?il=7

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

kırmızı ışıkta stop etme olayı bende de vardı.jigleyi en alt konuma alıp rölantiyi de 1.5 devirde sabitledim.hem stop etme olayı düzeldi.hem de tok ve performansından memnunum.

jigle nin yeri: motora bindiğinde benzin deposu kapağı hizasında sol aşağıda siyah bi mandal var.
    rölanti ayarı için:dediğin gibi sarı vida şeklinde olan zımbırtı.gri yuvarlak kapağı çıkarırsan daha rahat ayar yaparsın.
    ben motoru jiglesiz kullanıyorum,doğru olanda zaten bu.şayet jigleli kullanıyor iseniz 2 sorununuz var demekdir;
    1-yakıt harcamanız artar,1 depo ile 350-400km arası gidiyorsanız jigleli olarak 300km anca gidersiniz (oda basmaz iseniz)
    2-karbüratör ayarlarında yada sibob ayarlarında problem var demekdir (hava filitresinide unutmayalım)

dolayısı ile jigle ile motor kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

NOT2: JİGLE 3 KADEMELİDİR,BAZI ARKADAŞLAR ŞAŞIRABİLİYOR.SİYAH MANDAL ÜST-ORTA-ALT KADEMELİ OLARAK AYARLANIYOR.
    ÜST KADEME DONDURUCU HAVA KOŞULLARINDA İLK ÇALIŞTIRMADA AKTİF ETMEK İÇİN
    ORTA KADEME NORMAL JİGLE MODU,MOTORA BENZİN GİTMİYOR YADA BENZER KARBÜRATÖR SORUNLARI İÇİN
    ALT KADEME İSE KAPALI KONUMDUR,@haqan1987 SÖYLEMİŞ OLDUĞU ALT KADEME KAPALI KONUM OLUYOR AMA SÖYLEDİĞİ AYARLAMADA ORTA KADEMEDE DURUYOR GİBİ GÖRÜNÜYOR YANİ STANDART KONUMDAYMIŞ GİBİ ALGILADIM BEN.

Motosikleti
    Fiddle2/3
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya'da servis olmaması kötü ama genel çinli motorların hepsinde aynı sevisler çalışabiliyor,mondial servisi filan bu işlere bakıyorlar genelde .
    Bİrde farklı bir tavsiye verecek olursam,bilmiyorum yapabilirmisiniz bunuda,antalyada harley-davidson servisinde bu ay yeni başlayan bir arkadaşım var ismi cem'dir. orayı bulur iseniz cem ile görüşün derim,benim motorumuda iyi bilen bir arkadaş mutlaka size yardımcı olacakdır,konu ile alakalı fikir almak istersenizde özelden bana ulaşabilirsiniz.

bence ilk elden motorunuzu bir servise götürüp genel bakım yaptırın,yağını değiştirin ve sibob ayarını kontrol ettirin.garantisi varmı bilemiyorum ama olmasa bile size 40-50 liraya mal olur bu servis.bana göre karbüratör ayarında bir şaşma var ve motor sesinin değişmeside sibob ayarlarındaki problemden kaynaklı.1200kmde motor demişsiniz,muhtemelen rodaj vaktini doldurmuş motor servise götürüp söylediğim işlemleri yaptırırsanız problem kalmaz.yağ konusundada tavsiyem motul un 15-50 yazlık yağını kullanın,motor canlanacakdır

NOT: servisde ayrıca arka fren ayarını sertleştirin,ön frende genelde sorun olmuyor ,aynı şekilde debriyaj ayarlarınıda kontrol ettirin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

ben motoru jiglesiz kullanıyorum,doğru olanda zaten bu.şayet jigleli kullanıyor iseniz 2 sorununuz var demekdir;
    1-yakıt harcamanız artar,1 depo ile 350-400km arası gidiyorsanız jigleli olarak 300km anca gidersiniz (oda basmaz iseniz)
    2-karbüratör ayarlarında yada sibob ayarlarında problem var demekdir (hava filitresinide unutmayalım)

dolayısı ile jigle ile motor kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

NOT2: JİGLE 3 KADEMELİDİR,BAZI ARKADAŞLAR ŞAŞIRABİLİYOR.SİYAH MANDAL ÜST-ORTA-ALT KADEMELİ OLARAK AYARLANIYOR.
    ÜST KADEME DONDURUCU HAVA KOŞULLARINDA İLK ÇALIŞTIRMADA AKTİF ETMEK İÇİN
    ORTA KADEME NORMAL JİGLE MODU,MOTORA BENZİN GİTMİYOR YADA BENZER KARBÜRATÖR SORUNLARI İÇİN
    ALT KADEME İSE KAPALI KONUMDUR,@haqan1987 SÖYLEMİŞ OLDUĞU ALT KADEME KAPALI KONUM OLUYOR AMA SÖYLEDİĞİ AYARLAMADA ORTA KADEMEDE DURUYOR GİBİ GÖRÜNÜYOR YANİ STANDART KONUMDAYMIŞ GİBİ ALGILADIM BEN.
    eğer jigle açıksa,motordan randımıman alınmaz zaten.3.vitesdeyken sanki 1.vitesdeymişsin gibi hissedersin.gaza bastımmı gidiyorsa jigle kapalıdır.

Motosikleti
    arkadaş bence servise götürüp genel bir bakım yaptırması yerinde olur,2. el almış zaten bence kendisinin değil,servise götürüp kontrol ettirmeli.

Motosikleti
    merhaba arkadaşlar lastikleri bugün hasanpaşa zen motorda deiştirdim michelen oldu arka ön toplam 450 tl nakit tuttu.
    Ayrıca yanakların daha ince olması yakışınıda azaltırmış.
    nemesis-83 bunu beğendi.

Burjuva_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgilendirme için teşekkürler. En azından bir honda, yamaha vb. gibi plaza ve servis hizmeti verseler çok yol katederler. Bu şekilde adamlar mağazasında her marka motoru satıyor ve neyin ne olduğunu tam olarak bilmiyorlar malesef.

ogeday35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    JiGle kapalı konumda. Motoru aldığım adam ilk bakımı 500 km de yaptırmış. ikinci bakımı 2000-2500 olması gerekirken 1000 km olunca yaptırmış motul yağ almış. Rölanti de ikinci servisten önce normalmis servisten aldığında düşmüş. O yüzden haftasonu gitmeyi düşünüyorum çalıştığım için servise. Garantisi var 2015 Şubat 18 de alınmış motor. El değiştirince garantiden çıkar mı

Arkadaşlar herkese merhaba;

Forumu açan ve katkıda bulunan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Çok yararlandım. 44 yaşında 1.78 ve 85 kiloyum. Scooter kullanıcısıyım. Bugün itibariyle bir kaç konuda düşüncenizi öğrenmek istiyorum.

1) Küba süperlight 200'ü kullanan arkadaşlar başlangıç motoru olarak öneriyor musunuz?
    2) Motoru şehir içi kullanım amacı ile istiyorum. Sürüşü hakkında bilgi verir misiniz?
    3) Ayna, lastik ve boş vites sorunu dışında kronik bir arızası var mı?
    4) 9 taksitte 6.190 lira fiyat var sizce uygun mu?
    5) ekleyebileceğiniz başka detaylar var ise okumaktan mutluluk duyarım

katkısı olacak arkadaşa şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)