Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Alıntı echtsasori adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen cenkanay can dır.

Bende ordan aldım. Otobosla gönderdiler. Çiziksiz geldi.
    Arkadaşım kaça maal oldu ve ne şekilde paketliyorlar motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

Az önce aradım cenkaya yı dün satmışlar son mt 07 yi,İstanbula,bakalım bize kader nezaman gülecek..

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Beyler, şu t-shirt fiyatını bilen var mı?

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Yine her zamanki gibi, ilk yaptığım mt 07 ürününü kendi motoruma taktım
    Buyrun radyatör koruma 304 krom malzemeden.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    Alıntı blackode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım kaça maal oldu ve ne şekilde paketliyorlar motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

Az önce aradım cenkaya yı dün satmışlar son mt 07 yi,İstanbula,bakalım bize kader nezaman gülecek..
    dün ordan son motoru alan bendim

Motosikleti
    mt 07 deep armor
    Alıntı Jashuaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün ordan son motoru alan bendim
    Marmaris Şube dedemi yokmuş sordurtsaydınız...

ulubatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt 07 Race Blue
    Alıntı felix_bjk1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/ZNGVbG.jpg

http://i.hizliresim.com/P3XoX5.jpg

http://i.hizliresim.com/0VOkOB.jpg

http://i.hizliresim.com/p4rora.jpg
    sanırım paslanmazın kendi rengi boyasız sanki daha güzel görünüyor fiyat nedir?

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Bro bu nette satılandan farkı ney senınkının nerdeyse aynı fıyat ? Kalıte olarka malzeme farkımı var

Abi arka sehpa istiyoruz arka sehpaaa

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Arkadaşlar zincir şıkırdamasına kalıcı çözüm bulan varmı ?

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Cry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar zincir şıkırdamasına kalıcı çözüm bulan varmı ?
    Var, zinciri söküyorsun. Bir daha şıkırdamıyor. Tabi motosiklet gitmiyor, o ayrı konu

Zincir uygun şekilde yağlandığında ve gerginlik ayarı yapıldığında bile diğer motosikletlerden daha fazla ses çıkarıyor.

Bunu da bir sorun olarak değil MT-07'nin karakteristik özelliklerinden biri olarak değerlendirmek gerekiyor.

Bence takıntı yapmayın. Takıntı yaptığımız her şey sürüşümüzü kötü yönde etkiler. (Donald Duck) Reşat Arbaş'ın yazılarını okumanızı tavsiye ederim.
    Hatta özellikle şu yazı...
    utk_trn bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    çok özür diliyorum arkadaşlar ama bu motor sanırım şuan kimsenin ilk motoru değil. daha önce binlerce km yapmış arkadaşların 2-3-4 bilemedin kaçıncı motoru.
    şu gaz tepkisi olayına okadar değinildiki birşeyler söylemeden edemedim.. yani gazı nasıl açtığınızı merak ediyorum .. mükemmel bir gaz tepkisi olan motosikleti nerdeyse on-off şeklinde lanse edecek duruma gelecez diye korkuyorum.. ya hart diye sonuna kadar açıp " abi bu gaz tepkisi çok tehlikeli yaaa" falan diyosunuz yada benim bilemediğim şeyler var..
    burda okuyup bana soranlar oluyor. facebooktan yazanlar falan herkesin bahsettiği teş şey " abi yaa gaz tepkisi inanılmazmış çok korkuyorum o yüzden .. alsam mı almasam mı?" ya bukadar korkulacak bir gaz tepkisi yok.. ister 1 ister 2. viteste olsun... bilemiyorum..
    itiraf edeyim ki benim ilk 700cc motorum... ve bundan öncesinde sadece 2000kmlik bir tecrübem var.. daha motora ilk bindiğim anda ktm'den aşırı derecede kolay sürülebildiğini gördüm.. 3000kmye yaklaştım şuan 07 ile .. en ufacık bir sorun bile yaşamadım.. ki nasıl sürdüğümü forumda gören arkadaşlarımız var.. birlikte toplamda 1000 km'yi geçen yollar yaptık.
    eğer ki 125lik ybr vbf yada cbr250 vs den yüksek km tecrübe ile bu motora geçmek isteyen arkadaşlar varsa gaz tepkisi konusunda asla sorun yaşamayacaklardır. Korkulacak bir durum yok.. en fazla zorluğu ehliyetini yeni alıp 07'ye binen adam yaşar diye düşünüyorum. ama öyle de birşey olmasın zaten...
    yanına ilk geldiğimde " oha lan nasıl sürcem ben bunu" diyip 3. dakkada huahahahahaha diyerek yolda gittiğimi biliyorum bayiden çıkıp..
    sanki bir ybr sürüyor gibi tatlı tatlı kullandım. ilk 200 300 km'den sonra da yavaş yavaş gazı iyice açmaya başladım.
    Almak isteyenler 2. ve 3. motoru olarak almak isteyenler diyeyim bu motordan korkmasın. zevkten dört köşe olacaklar
    niyetim kimseyi öldürmek değil .. ama motora korkarak binerseniz daha kötü..
    bu mesajı hayatında hiç motor sürmeden mt-07 alacak arkadaşlar dikkate almasın.
    tamamen diğer arkadaşlar için yazılmıştır
    felix_bjk1903 ve utk_trn bunu beğendiler.

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    2004-2007 arası Fazer kullanan varsa gaz kolunun nasıl kötü olduğunu anlar, MT-07 nin gaz kolu çok güzel dozlanıyor ve kesinlikle şaşırtmıyor. İlk defa büyük hacimli motor kullanan birisi yüksek tork nedeniyle öne atılmayı gaz kolu problemi zannediyor olabilir. Motor güçlü ve kesinlikle hata kaldırmayacak bir torka sahip.
    asomuncu ve utk_trn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı asomuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok özür diliyorum arkadaşlar ama bu motor sanırım şuan kimsenin ilk motoru değil. daha önce binlerce km yapmış arkadaşların 2-3-4 bilemedin kaçıncı motoru.
    şu gaz tepkisi olayına okadar değinildiki birşeyler söylemeden edemedim.. yani gazı nasıl açtığınızı merak ediyorum .. mükemmel bir gaz tepkisi olan motosikleti nerdeyse on-off şeklinde lanse edecek duruma gelecez diye korkuyorum.. ya hart diye sonuna kadar açıp " abi bu gaz tepkisi çok tehlikeli yaaa" falan diyosunuz yada benim bilemediğim şeyler var..
    burda okuyup bana soranlar oluyor. facebooktan yazanlar falan herkesin bahsettiği teş şey " abi yaa gaz tepkisi inanılmazmış çok korkuyorum o yüzden .. alsam mı almasam mı?" ya bukadar korkulacak bir gaz tepkisi yok.. ister 1 ister 2. viteste olsun... bilemiyorum..
    itiraf edeyim ki benim ilk 700cc motorum... ve bundan öncesinde sadece 2000kmlik bir tecrübem var.. daha motora ilk bindiğim anda ktm'den aşırı derecede kolay sürülebildiğini gördüm.. 3000kmye yaklaştım şuan 07 ile .. en ufacık bir sorun bile yaşamadım.. ki nasıl sürdüğümü forumda gören arkadaşlarımız var.. birlikte toplamda 1000 km'yi geçen yollar yaptık.
    eğer ki 125lik ybr vbf yada cbr250 vs den yüksek km tecrübe ile bu motora geçmek isteyen arkadaşlar varsa gaz tepkisi konusunda asla sorun yaşamayacaklardır. Korkulacak bir durum yok.. en fazla zorluğu ehliyetini yeni alıp 07'ye binen adam yaşar diye düşünüyorum. ama öyle de birşey olmasın zaten...
    yanına ilk geldiğimde " oha lan nasıl sürcem ben bunu" diyip 3. dakkada huahahahahaha diyerek yolda gittiğimi biliyorum bayiden çıkıp..
    sanki bir ybr sürüyor gibi tatlı tatlı kullandım. ilk 200 300 km'den sonra da yavaş yavaş gazı iyice açmaya başladım.
    Almak isteyenler 2. ve 3. motoru olarak almak isteyenler diyeyim bu motordan korkmasın. zevkten dört köşe olacaklar
    niyetim kimseyi öldürmek değil .. ama motora korkarak binerseniz daha kötü..
    bu mesajı hayatında hiç motor sürmeden mt-07 alacak arkadaşlar dikkate almasın.
    tamamen diğer arkadaşlar için yazılmıştır
    Dostum her sözüne katılıyorum.

Yalnız bir hatırlatma yapayım; 25.05.2014 tarihli Altınlı Gece'de benzer bir konu geçti. Devrim Sirmen'in aldığı KTM 1290 ile ilgili olarak da aynı şeyleri ona söylemişler.

Devrim abi'nin söylediği şuydu, "Abi ne kadar ani gaz açarsam açayım, motosiklet altımdan kaçmıyor...." Bkz: Altınlı Gece O An

@asomuncu'nun söyleyeceklerine ek olarak "öküz" olmayan her kullanıcı hiç sorun yaşamadan MT-07'yi sürebilir. İkinci ve üçüncü motosikleti olan arkadaşların yapacağı hataları affeder.

Ama kesinlikle ilk motosiklet olmaz! MT-07 ile motosiklet öğrenilmez! Yeni kullanıcının hatalarını affetmez! Aman dikkat!
    utk_trn bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı ulubatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım paslanmazın kendi rengi boyasız sanki daha güzel görünüyor fiyat nedir?

Aynen krom malzemenin işlenmemiş hali, böyle daha güzel duruyor bence de.
    Fiyatı 50 tl hocam resimdeki. Daha ucuz olsun derseniz 40 tl'ye var DKP sac üzeri elektrostatik siyah boyalı

Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bro bu nette satılandan farkı ney senınkının nerdeyse aynı fıyat ? Kalıte olarka malzeme farkımı var

Malzeme delrin abi, daha ucuza var, daha pahalısı da var, serbest piyasa.. Ama benim malzemenin hammaddesi, işçiliği, oturuşu, duruşu güzel. Kendin bilirsin tabi, seçenek çok

Alıntı sametozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi arka sehpa istiyoruz arka sehpaaa
    abi valla kıvrıldı malzemeler bir türlü son işleme giremdi iş yoğunluğundan ya

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Aynen krom malzemenin işlenmemiş hali, böyle daha güzel duruyor bence de.
    Fiyatı 50 tl hocam resimdeki. Daha ucuz olsun derseniz 40 tl'ye var DKP sac üzeri elektrostatik siyah boyalı

Malzeme delrin abi, daha ucuza var, daha pahalısı da var, serbest piyasa.. Ama benim malzemenin hammaddesi, işçiliği, oturuşu, duruşu güzel. Kendin bilirsin tabi, seçenek çok

abi valla kıvrıldı malzemeler bir türlü son işleme giremdi iş yoğunluğundan ya
    ben takozu taktım hafta sonu geliyor fotoğraflar

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı asomuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben takozu taktım hafta sonu geliyor fotoğraflar

kırmızı motorda foto var beyaz motorda var, bi de seninkinde olsun abi

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    @felix bro sorudamı sormayak bilgidemi almayak sopa getiremmi dovcenmi :D

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @felix bro sorudamı sormayak bilgidemi almayak sopa getiremmi dovcenmi :D
    yok abi estağfurullah ters konusmadım normal yazdım yanlıs anlama, sorucan tabi hakkın bu

Motosikleti
    MT 07

http://i.hizliresim.com/ZNGVbG.jpg

http://i.hizliresim.com/P3XoX5.jpg

http://i.hizliresim.com/0VOkOB.jpg

http://i.hizliresim.com/p4rora.jpg

Çok şık olmuş. Sizden aldığım takozu kısmetse akşama takıyorum. Radyatör korumayı da dört gözle bekliyorum. :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler