Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB 650 F
    Alıntı Hodbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafamı iki gündür kurcalayan bir soru var, bayiye gitmeden önce sizlerden bilgi alayım dedim. Şimdi benim aldığım motoru başka bir arkadaş kapora verip zamanında ayırtmış, Yamaha'nın neyi var neyi yok üstüne taktırmış ve bir de Akrapoviç egzoz takmış. Sonra arkadaş bu motora binemeden yurt dışına gittiğinden faturası bile kesilmemiş motor tekrar üstündeki ekstralar için satılığa çıkartmış.

Neyse bulduk birbirimizi anlaştık çıplak olarak aldım ben motoru bütün ekstralar söküldü bir kaç koruma dışında. Şimdi kafama takılan soru şunlar:

»Akrapoviç egzoz makineye monte edildikten sonra yazılım yükleniyormu?
    »Orijinal egzoz geri takıldıktan sonra acaba usta üşenip katalitik konventor iptali falan yapmışmıdır? Yada bu montaj ustayı üşendirecek kadar meşakatli midir?
    »MT-07'lerdeki egsoz sistemi arabalardaki ile aynımı, yani ECU varmı?
    »Bu şüphelendiğim konu mevcutsa, yani Akrapoviç egzoz sökülüp orijinal egzoz olması gerektiği gibi takılmadıysa nasıl anlarım?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Alıntı btayyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu Egzoz konusunu merak ediyorum. Mesela Akrapoviç`in MT 07 için ürettiği titanyum ekzozu alsak muayenede veya çevirmede sorun yaşıyor muyuz? Servis Ekzozu takıp geçtiklerini söyledi, Bu ekzozu taktıktan sonra yazılımına da tanıtmak gerekmez mi? Tork ve Beygirdeki ufak artış kendiliğinden mi geliyor? Akrapoviçin sitesinde ekzoz dışında bir de Cat. Convektör satılıyor. Bunu da ayrıca mı almalıyız? Bir de diğer markalarınki var, onlar da susturuculu - susturucusuz, cat. conv. iptalli vs bi dünya detayı var.

Yani anlayacağınız kafam iyice karıştı. Konu hakkında bilgi sahibi bir arkadaş sevabına açıklayıcı bişeyler yazarsa benim gibi merak edenler aydınlanmış olur.

Selamlar..
    Egzoz konusu benimde kafamı karıştırıyor. Dün sordum ama cevap gelmedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı Hodbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafamı iki gündür kurcalayan bir soru var, bayiye gitmeden önce sizlerden bilgi alayım dedim. Şimdi benim aldığım motoru başka bir arkadaş kapora verip zamanında ayırtmış, Yamaha'nın neyi var neyi yok üstüne taktırmış ve bir de Akrapoviç egzoz takmış. Sonra arkadaş bu motora binemeden yurt dışına gittiğinden faturası bile kesilmemiş motor tekrar üstündeki ekstralar için satılığa çıkartmış.

Neyse bulduk birbirimizi anlaştık çıplak olarak aldım ben motoru bütün ekstralar söküldü bir kaç koruma dışında. Şimdi kafama takılan soru şunlar:

»Akrapoviç egzoz makineye monte edildikten sonra yazılım yükleniyormu?
    »Orijinal egzoz geri takıldıktan sonra acaba usta üşenip katalitik konventor iptali falan yapmışmıdır? Yada bu montaj ustayı üşendirecek kadar meşakatli midir?
    »MT-07'lerdeki egsoz sistemi arabalardaki ile aynımı, yani ECU varmı?
    »Bu şüphelendiğim konu mevcutsa, yani Akrapoviç egzoz sökülüp orijinal egzoz olması gerektiği gibi takılmadıysa nasıl anlarım?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.
    soru işareti dolu kafayla motor sürülmez rahat edemezdim ben

işin zor

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    MT09 ve MT07 tanıtımlarında Akrapovic egzozun yazılımsız takılabildiği söylenmişti.

O yüzden külliyen içiniz rahat etsin. Katalitik konvektör iptali sesten belli olur. Bir de kafam kadar bir kutu o katalitik konvertör 07'ler, yerinde duruyorsa sorun yoktur.
    xismailaydin ve btayyar bunu beğendiler.

Önceki mesajlar da beni yönlendiren herkese teşekkürler. Ağırlıklı olarak Şehiriçi kullanımım nedeniyle MT-07 benim için ideal bir makine. Tercihim MT-07 olacak sanırım.

Ben MT-07'nin 180'lik arka lastiğinin çok güzel bir görüntü oluşturduğunu düşünüyorum. Ama plaka ve sinyaller bu havayı biraz gölgeliyor sanki.

Sinyal ve plakaları daha yukarıya sabitleme imkanı / aparatı var mı?

Hodbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim. İçimi rahatlattınız.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    arkadaslar
    selamlar
    su marka-model motorsikletlere gozumu dikmis durumdayim.

sizin bu listeye ekleyebileceginiz, tavsiye edebileceginiz,
    bunlara benzer, naked,
    baska marka-model olabilir mi?

honda NC 700S
    honda NC750X
    Kawasaki Z800
    Kawasaki KLE 650
    Kawasaki Z750
    KTM DUKE 390
    yamaha FZ8
    yamaha MT07
    yamaha XJ6N

selamlarimla

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar
    selamlar

bunlara benzer, naked,

honda NC 700S
    honda NC750X
    Kawasaki Z800
    Kawasaki KLE 650
    Kawasaki Z750
    KTM DUKE 390
    yamaha FZ8
    yamaha MT07
    yamaha XJ6N

selamlarimla
    Daha önce motosiklet tercübeni var sayarak ve büçen uygunsa direk MT-09 öneriyorum...
    TEKNECI ve Sj's bunu beğendiler.
    ...SABIR SUSKUNLUK DEĞİL, İŞİTİLMEYEN BİR FERYATTIR...

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekrardan selamlar...

Akrapovic hakkında bir kaç arkadaşın aklındaki soruları biraz olsun şekillendirmek adına biraz bilgi vermek istedim.

Motosikletin sessizliği beni içten içten yiyordu artık bunu sonlandırmak istiyodum ve biraz araştırdım okudum sordum soruşturdum ilk amacım kesinlikle ve kesinlikle motosiklete zarar vermek istemiyordum sadece güzel ses istiyordum. Servislere sorduğumda bu değişim sonrası yazılıma gerek olmadığını ama biraz kilometre yaptıktan sonra subap ayarı gibi bi ayarın yapılacağı oldu.

Muayenede tek yapılması gereken DB killer'ı takmak sorunsuz bir şekilde 'geçiliyormuş geçilmiş geçmiş' denildi dediler hemen inandım inşallah sıkıntı çıkartmazlar.

Yamaha 4000 TL istiyordu seve seve korlas'a gittim oradan siparişimi verdim 3 ay sonra aldım.

Tam bir aydır kullanıyorum. motosikletim 6000 km'de şuan sıkıntısız kullanıyoum. Çok sessiz bir kask kullanıyorum motosikletin sesini çok az duyuyordum şimdi inanılmaz memnunum. Ve insanların sadece trafikte 'ses'e duyduğu saygıya (verilen yollar, kendi elleriyle aynaları kapatıp yol vermeleri, yayaların net bir şekilde durması) şok olacaksınız. Bana verdiği en büyük zarar benzin parası!

Ki DB killer kolay takılıp sökülen bir şey kesinlikle ve kesinlikle değil. DB killer'ın bağlantı vidası tam lastiğin arkasında kalıyor. Aklınızda ben sürekli böle kullanmam arada çıkartır takarım gibi düşünüyorsanız o iş kesinlikle olmaz.

Catalytic converter konusuna gelirsek ben korlas'tan aldığım için gelmiyor.

http://www.akrapovic.com/#!/motorcycle/product/road/14621?brandId=41&modelId=691&yearId=3501

Bunu bana Yamaha Servis'im söyledi. Korlas'ta böle böle dedim bu parça gelmiyomuş dedim boş boş baktılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Bugün bu tecrübem ve halimle yeniden bunların içinden seçme şansım olsaydı net Z800
    btayyar ve atakandemir bunu beğendiler.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrardan selamlar...

Akrapovic hakkında bir kaç arkadaşın aklındaki soruları biraz olsun şekillendirmek adına biraz bilgi vermek istedim.

Motosikletin sessizliği beni içten içten yiyordu artık bunu sonlandırmak istiyodum ve biraz araştırdım okudum sordum soruşturdum ilk amacım kesinlikle ve kesinlikle motosiklete zarar vermek istemiyordum sadece güzel ses istiyordum. Servislere sorduğumda bu değişim sonrası yazılıma gerek olmadığını ama biraz kilometre yaptıktan sonra subap ayarı gibi bi ayarın yapılacağı oldu.

Muayenede tek yapılması gereken DB killer'ı takmak sorunsuz bir şekilde 'geçiliyormuş geçilmiş geçmiş' denildi dediler hemen inandım inşallah sıkıntı çıkartmazlar.

Yamaha 4000 TL istiyordu seve seve korlas'a gittim oradan siparişimi verdim 3 ay sonra aldım.

Tam bir aydır kullanıyorum. motosikletim 6000 km'de şuan sıkıntısız kullanıyoum. Çok sessiz bir kask kullanıyorum motosikletin sesini çok az duyuyordum şimdi inanılmaz memnunum. Ve insanların sadece trafikte 'ses'e duyduğu saygıya (verilen yollar, kendi elleriyle aynaları kapatıp yol vermeleri, yayaların net bir şekilde durması) şok olacaksınız. Bana verdiği en büyük zarar benzin parası!

Ki DB killer kolay takılıp sökülen bir şey kesinlikle ve kesinlikle değil. DB killer'ın bağlantı vidası tam lastiğin arkasında kalıyor. Aklınızda ben sürekli böle kullanmam arada çıkartır takarım gibi düşünüyorsanız o iş kesinlikle olmaz.

http://www.akrapovic.com/#!/motorcycle/product/road/14621?brandId=41&modelId=691&yearId=3501

Bunu bana Yamaha Servis'im söyledi. Korlas'ta böle böle dedim bu parça gelmiyomuş dedim boş boş baktılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Bugün bu tecrübem ve halimle yeniden bunların içinden seçme şansım olsaydı net Z800
    Ben de akrapovice hazirlaniyordum ama sanirim motoru yormadan onumuzdeki sezon temiz bir sekilde satip esdeger zevk z800e gececegim. MT-07den sonra tek amacim Ducati Multistradaya gecmekti (kel alaka biliyorum) ama butcem z800e gidecek
    TEKNECI bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kask marka modeliniz nedir?

Bir de yakıt tüketimi nekadar arttı, merak ettim...
    #sürenadam

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam 4000 lira eksoza vermiş,benzin sarfiyatı taş çatlasa 1 litre artmıştır,5 lira için söyleniyor....
    http://youtu.be/1If7asddsQ4
    copycat ve allaimize bunu beğendiler.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam 4000 lira eksoza vermiş,benzin sarfiyatı taş çatlasa 1 litre artmıştır,5 lira için söyleniyor....
    #sürenadam

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar
    selamlar

bunlara benzer, naked,

honda NC 700S
    honda NC750X
    Kawasaki Z800
    Kawasaki KLE 650
    Kawasaki Z750
    KTM DUKE 390
    yamaha FZ8
    yamaha MT07
    yamaha XJ6N

selamlarimla
    ekleyeceğim yok ama müsaadenle çıkartacağım var. duke 390 z800 ve benzerlerinin yanına olmamış.
    TEKNECI bunu beğendi.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

merhabalar uzun zaman sonra egsoz almaya karar verdim ve akrapoviçin karbon olanını 733 dolara ebaydan sipraiş ettim tabi satıcı ürün olmadığı halde ürünü listelemiş ve sonradan farkettimki ürün daha çıkmamış satıcının ilanında 3 iş gününde kargoya verilir ifadesi vardı ki ürün olmadığı için kargoya veremicek bilen varsa karbon olan egsoz ne zaman çıkacak piyasaya? bütün sitelerde pre-order var ama tabi biraz heyecanla araştırmadan aldık gerçi ucuza geldi ama 733 çok iyi bir rakam ama ne zaman çıkacak işte?

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah

Van ve Hakkari illerinin, yüksek dorukları, akarsuları, ovaları, tarım arazileri, yeşillik alanları, yolları, mahalle ve köyleri, metrelerce yükseklikten helikopterle kuş bakışı görüntülendi.

Van-Hakkari karayolunda bulunan, 32 virajlar olarak da adlandırılan, 2 bin 730 rakımlı Güzeldere Geçidi

izmirde olaydı iyiydi

illa avrupaya geçitlere gitmeye gerek kalmazdı
    tkdkmn ve utk_trn bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    tavsiye icin cok tesekkurler.
    saygilar

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask marka modeliniz nedir?

Bir de yakıt tüketimi nekadar arttı, merak ettim...
    Kask Shoei Gt-Air modelini kullanıyorum. Daha önce yazmıştım göstergenin yakıt tüketimi kısmı arızalandı uçuk rakamlar yazıyordu ama benzin istasyonlarına net bir şekilde daha fazla uğruyorum. Tüketimin artmasının en büyük nedeni ister istemez sürüş karakteri değişiyor daha fazla yüksek devirlerde takılıyosun...

Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "bana verdiği en büyük zarar benzin parası!"

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Arkadaslar 5000 de yag degıstıren oldumu ? Yada soyle sorayım 1250km lık bır gezı planım var donuste muhtemelen 7000 olmus olucak yagı ve filtreyi gıtmeden degıstırsemmı degıstırmesemmı kararsız kaldım birde hava fıltrsı ıcın ıstbulu aradım kardesler motor 75 lıra fıyat verdı k&n vb fırmalardan hava fıltremızı ureten olmadı heralde daha nası yapsak bilemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.milliyet.com.tr/GaleriHaber...mf4761220.Jpeg

Van ve Hakkari illerinin, yüksek dorukları, akarsuları, ovaları, tarım arazileri, yeşillik alanları, yolları, mahalle ve köyleri, metrelerce yükseklikten helikopterle kuş bakışı görüntülendi.

Van-Hakkari karayolunda bulunan, 32 virajlar olarak da adlandırılan, 2 bin 730 rakımlı Güzeldere Geçidi

izmirde olaydı iyiydi

illa avrupaya geçitlere gitmeye gerek kalmazdı
    10 gün kaldı bro sabret viraj manyagı yapcam seni :D

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 5000 de yag degıstıren oldumu ? Yada soyle sorayım 1250km lık bır gezı planım var donuste muhtemelen 7000 olmus olucak yagı ve filtreyi gıtmeden degıstırsemmı degıstırmesemmı kararsız kaldım birde hava fıltrsı ıcın ıstbulu aradım kardesler motor 75 lıra fıyat verdı k&n vb fırmalardan hava fıltremızı ureten olmadı heralde daha nası yapsak bilemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

10 gün kaldı bro sabret viraj manyagı yapcam seni :D

Ben önümüzdeki hafta değiştireceğim, 5500 km gibi olacak.
    Haber veririm.
    Yağ filtresini ve yağı alıp, kendim değiştireceğim.
    utk_trn bunu beğendi.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Motosikleti
    MT 07
    Tekrardan selamlar...

Egzos değiştirdikten sonra motorsikletin subap ayarını kaç km sonra yaptırdınız _?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Alıntı onurkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki mesajlar da beni yönlendiren herkese teşekkürler. Ağırlıklı olarak Şehiriçi kullanımım nedeniyle MT-07 benim için ideal bir makine. Tercihim MT-07 olacak sanırım.

Ben MT-07'nin 180'lik arka lastiğinin çok güzel bir görüntü oluşturduğunu düşünüyorum. Ama plaka ve sinyaller bu havayı biraz gölgeliyor sanki.

Sinyal ve plakaları daha yukarıya sabitleme imkanı / aparatı var mı?
    Katlanan kısa plaka ve led sinyal takımları mevcut. E-bay den bakabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler