Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Hodbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu demirim şasiye bağlandığı yer, yan yattığında ki darbeyi kaldıramamış, içe doğru katlanmış. Artık düzeltilir mi, düzeltilirse motoru indiripte mi yapacaklar bilemedim.

http://image5.sahibinden.com/photos/...8977754agg.jpg
    Uretenede sorup cevap alamadıgım.soru ! Motor korunduda şasi ne oldu :/ alıp almamak arasında kalmıstım alsam sımdı sove sove sokecektm sagol bıladerım alan taktıran olduysa basına gelıceklerı gorsn tedbırını alsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:10 ----------

Mivv egzoz taktıran arkadas yenı vıdeo yokmu 3-5 snıyelık bır vıdeo hatırlıyorm ses pek anlsılmıyordu vakıt bulursan acık havada bır vıdeo cekıp paylasabılırmısın ?
    deep_far ve Redneck bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı frknyvz17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Wolvie bende ispatlayabileceğimi sanmıyorum hatta sen de öyle deyince vazgeçtim elimizde patlıycak bu gidişle sağlık olsun
    Dostum bence sen yine de şansını dene. Oldu bittiye gelmesindense en azından denedim olmadı dersin. Ki bu işin bir de manevi tazminat tarafı var, oradan dem vurup maddi zararı karşılatmak mümkün olabilir.
    deep_far bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    2014 honda cbr600rr c-abs
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uretenede sorup cevap alamadıgım.soru ! Motor korunduda şasi ne oldu :/ alıp almamak arasında kalmıstım alsam sımdı sove sove sokecektm sagol bıladerım alan taktıran olduysa basına gelıceklerı gorsn tedbırını alsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:10 ----------

Mivv egzoz taktıran arkadas yenı vıdeo yokmu 3-5 snıyelık bır vıdeo hatırlıyorm ses pek anlsılmıyordu vakıt bulursan acık havada bır vıdeo cekıp paylasabılırmısın ?
    cumartesi müsait olucam sizin için çekmeye çalışırım

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    utk_trn kardesım nerelerdesın sen yahu hıc gözükmüyorsun yoksa tatıldemısın
    utk_trn bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt 07 abs deep armor
    merhaba.3-4 gün burdurda kaldım ama suan ve artık istanbuldım.ayrıca plakayıda değiştirdim 34 yaptım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdurdaki 33 plaka mt07 sahibi buralarda mı ?
    merhaba.3-4 gün burdurda kaldım ama suan ve artık istanbuldım.ayrıca plakayıda değiştirdim 34 yaptım.

frknyvz17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07 ABS RACE BLUE
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bence sen yine de şansını dene. Oldu bittiye gelmesindense en azından denedim olmadı dersin. Ki bu işin bir de manevi tazminat tarafı var, oradan dem vurup maddi zararı karşılatmak mümkün olabilir.
    Yamaha'ya mail attim olayin benden onceki sahibinden kaynaklandigini bildiren resmi bir belge duzenlemesini istedim kabul ettiler bakalim eger kanit niteligi tasirsa belki bi isime yarar henuz servise gidip belgeyi alamadim bakalim kosturucaz biraz.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı frknyvz17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha'ya mail attim olayin benden onceki sahibinden kaynaklandigini bildiren resmi bir belge duzenlemesini istedim kabul ettiler bakalim eger kanit niteligi tasirsa belki bi isime yarar henuz servise gidip belgeyi alamadim bakalim kosturucaz biraz.
    Peki bu yapılan değişkliklerin, sizden önceki sahibi tarafından yapıldığına dair nasıl belge verecekler ki ?
    Yanlış anlamayın, hukuk nezdinde soruyorum, adam dese ki ben yapmadım, sen yapmışsındır, ne olacak ?
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Abiler bu motorun yakıt tüketi mi nasıl acaba?

MT-07(ABS) ile XJ6 arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim?
    Size göre ikisinin avantaj ve dezavantajlarını paylaşabilir misiniz?

* Ağırlıklı olarak Şehir içi işe gidiş gelişlerde (Günlük toplam 30KM) kullanacağım. Ayda 2 kez de İstanbul dışında 300KM uzaklığa git gel yapabilirim. (Yani aylık şehir dışı 1.200 KM civarı)

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Yakıt tüketimi daha önce defalarca yazıldığı üzere kullanım tarzınıza bağlı.
    Ben de tam sizin yazdığınız mesafelerde ya da biraz daha fazla kullanıyorum.
    İlk beş bin kilometrenin tamamının kaydını tuttum.
    100 km'de 4.7 lt yakıyor.
    Ben biraz devirli kullanırım ve akşamları kullandığım 15km'lik mesafenin çoğunda 3. vitesi bile göremeyecek yoğunlukta trafikte kullanıyorum.

Karşılaştırmaya gelince
    Öncelikle XJ6 sport touring MT ise Naked bir motor.
    XJ6 4 silindir, yakıt tüketimi sizin için önemli bir kriter ise, MT'ye göre sizi biraz üzer.
    MT'nin sürüş karakteristiği çok farklı, motor tamamen daha düşük devirlerde yüksek güç ve en önemlisi tork üretmek için dizayn edilmiş.
    XJ6'nın 10bin devirde verdiği gücün sadece 3 beygir azını MT 9 bin devirde veriyor,
    tabii MT'yi MT yapan en büyük fark ise XJ6'nın 8000 devirde verdiği maksimum torkunun 15% fazlasını ki çok ciddi bir farktır, 6500 gibi oldukça düşük bir devirde vermesi.
    Tüm bunlara ek olarak XJ6'nın 35kg daha ağır olması da var.

Bu teknik verilerle ben havada karada MT'yi tercih ederdim ve ettim de. Ama aynı zamanda bu bir tarz ve keyif meselesidir. Ben beygir gücünden çok torka önem verdiğim için MT benim için, hem de bu paraya rüyalarımın motosikleti oldu.
    Kimi beygir gücü peşinde koşar, kimi MT'nin karşıdan aldığı rüzgardan rahatsız olur.
    Oldukça fazla kişi de MT'yi çirkin bulur.

Bir açıdan bakınca bunlar da gayet normal.
    4 silindir de başkadır

Motosikleti
    CB 650 F
    Arkadaşlar ben bu Egzoz konusunu merak ediyorum. Mesela Akrapoviç`in MT 07 için ürettiği titanyum ekzozu alsak muayenede veya çevirmede sorun yaşıyor muyuz? Servis Ekzozu takıp geçtiklerini söyledi, Bu ekzozu taktıktan sonra yazılımına da tanıtmak gerekmez mi? Tork ve Beygirdeki ufak artış kendiliğinden mi geliyor? Akrapoviçin sitesinde ekzoz dışında bir de Cat. Convektör satılıyor. Bunu da ayrıca mı almalıyız? Bir de diğer markalarınki var, onlar da susturuculu - susturucusuz, cat. conv. iptalli vs bi dünya detayı var.

Yani anlayacağınız kafam iyice karıştı. Konu hakkında bilgi sahibi bir arkadaş sevabına açıklayıcı bişeyler yazarsa benim gibi merak edenler aydınlanmış olur.

Selamlar..

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    Alıntı onurkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler bu motorun yakıt tüketi mi nasıl acaba?

MT-07(ABS) ile XJ6 arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim?
    Size göre ikisinin avantaj ve dezavantajlarını paylaşabilir misiniz?

* Ağırlıklı olarak Şehir içi işe gidiş gelişlerde (Günlük toplam 30KM) kullanacağım. Ayda 2 kez de İstanbul dışında 300KM uzaklığa git gel yapabilirim. (Yani aylık şehir dışı 1.200 KM civarı)
    eski bir xj6 sahibi olarak abslisini al derim...
    mt de orta sehpa yok,arka yolsu konforu yok,arka yolcu tutacağı yok,koruma demiri takozu yok,4 silindir yok...
    yakıt tüketimim hiç değişmedi diyebilirim...

mt de ise alt devirler performanslı,güzel bir gösterge paneli,çok fonksiyonlu yol bilgisayarı,hafiflik ve abs bulacaksın...birde birkaç bin liran cebinde kalacak...

başka sorun varsa özelden de mesaj atabilirsin...iki motorada sahip olmuş birisi olarak yardımım olabilir sana ama son karar senin tabi...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimi daha önce defalarca yazıldığı üzere kullanım tarzınıza bağlı.
    Ben de tam sizin yazdığınız mesafelerde ya da biraz daha fazla kullanıyorum.
    İlk beş bin kilometrenin tamamının kaydını tuttum.
    100 km'de 4.7 lt yakıyor.
    Ben biraz devirli kullanırım ve akşamları kullandığım 15km'lik mesafenin çoğunda 3. vitesi bile göremeyecek yoğunlukta trafikte kullanıyorum.

Karşılaştırmaya gelince
    Öncelikle XJ6 sport touring MT ise Naked bir motor.
    XJ6 4 silindir, yakıt tüketimi sizin için önemli bir kriter ise, MT'ye göre sizi biraz üzer.
    MT'nin sürüş karakteristiği çok farklı, motor tamamen daha düşük devirlerde yüksek güç ve en önemlisi tork üretmek için dizayn edilmiş.
    XJ6'nın 10bin devirde verdiği gücün sadece 3 beygir azını MT 9 bin devirde veriyor,
    tabii MT'yi MT yapan en büyük fark ise XJ6'nın 8000 devirde verdiği maksimum torkunun 15% fazlasını ki çok ciddi bir farktır, 6500 gibi oldukça düşük bir devirde vermesi.
    Tüm bunlara ek olarak XJ6'nın 35kg daha ağır olması da var.

Bu teknik verilerle ben havada karada MT'yi tercih ederdim ve ettim de. Ama aynı zamanda bu bir tarz ve keyif meselesidir. Ben beygir gücünden çok torka önem verdiğim için MT benim için, hem de bu paraya rüyalarımın motosikleti oldu.
    Kimi beygir gücü peşinde koşar, kimi MT'nin karşıdan aldığı rüzgardan rahatsız olur.
    Oldukça fazla kişi de MT'yi çirkin bulur.

Bir açıdan bakınca bunlar da gayet normal.
    4 silindir de başkadır
    Çok teşekkür ederim bu detaylı ve samimi cevabınız için.

Tarz olarak çok seçici değilim açıkçası.

Ben xj6 ve mt-07'yi çok beğeniyorum. Hatta beğendiğim motosikletler arasına SuperSport olarak bir de Kawasaki Ninja 300 Standart Edition katıldı.

Ama kişisel olarak ihtiyaçlarıma göre şöyle bir analiz yaptığımda;

- Çoğunlukla şehir içinde kullanacağım. Yüksek tork nedeniyle hızlı kalkış, daha kolay manevralar ve yakıt tüketimi nedeniyle MT-07 benim için ideal gözüküyor.

- MT-07 artçı konforunun kötü olduğu yönünde eleştiriler okudum. Yine çoğunlukla artçı olmadan dolaşacağım için bu dezavantaj da benim çok etkilemiyor. Ayda 2,3 kez 50 KM mesafe için artçıyla yolculuk yaparım. Bu mesafe de artçı konforu da çok sorun olmaz sanırım?

- Ama kafama en fazla takılan şey Rüzgar. "Abi Naked seviyorsan rüzgarına katlanacaksın yaa" diyebilirsiniz. Ama daha önce Naked kullanmadığım için normal bir motosiklete göre ne kadar fazla rüzgar yiyeceğimi bilemiyorum. Yani 300 KM uzaklıkta ki şehir dışı seyahati yaparken "Offf neden motosikletle çıktım ki bu yola, rüzgar ağzımı burnumu kırıyor" diye pişmanlık yaşar mıyım? Dediğim gibi naked deneyimim olmadığı için rüzgarın etkisi konusunda çok ciddi soru işaretlerim var. :(

- Önceki mesajlarda boy ve kilom nedeniyle MT-09 mu almalıyım diye sormuştum. İkisi arasında fiziksel olarak fark olmadığı yönünde cevap almıştım. Yamaha'nın sitesinde iki modeli incelediğimde sele yüksekliği vb. bilgilerde küçükte olsa farklar bulunuyor. Fiziksel olarak 09 ile 07 arasında gözle farkedilir bir fark bulunmuyor mu? İki modelin yan yana fotoğrafını görme şansım olsaydı keşke.

Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski bir xj6 sahibi olarak abslisini al derim...
    mt de orta sehpa yok,arka yolsu konforu yok,arka yolcu tutacağı yok,koruma demiri takozu yok,4 silindir yok...
    yakıt tüketimim hiç değişmedi diyebilirim...

mt de ise alt devirler performanslı,güzel bir gösterge paneli,çok fonksiyonlu yol bilgisayarı,hafiflik ve abs bulacaksın...birde birkaç bin liran cebinde kalacak...

başka sorun varsa özelden de mesaj atabilirsin...iki motorada sahip olmuş birisi olarak yardımım olabilir sana ama son karar senin tabi...
    İki modeli de kullanmış birini bulmak çok güzel.

xj6 diversion f ile MT-07 arasında gidip geliyorum sürekli. MT-07'yi mağazada canlı gördüm, üzerine oturdum oldukça konforluydu. İncelediğim fotoğraf ve videolardan sonra canlısı çok daha fazla hoşuma gitti.

Ama xj6 görme ve deneme şansım olmadı. MT-07'ye göre artçı konforu, daha az rüzgar alması ve 4 silindirle öne çıkıyor sanırım. MT-07'de orta sehpa olmadığını bilmiyordum. Ben yan sehpalara nedense hiç güvenmiyorum. Şu ana kadar kullandığım motosikletler de bu yüzden hep orta sehpaya alırım. MT-07'nin orta sehpası olmadığına göre yan sehpası çok daha güvenli olarak mı tasarlanmış acaba? Çocuğun biri pırkalarken devirebilir mi?

İki modeli de kullanmış biri olarak siz 2 model arasında rüzgar durumunu nasıl yorumlarsınız acaba? Bunun dışında kısa yol, uzun yol konusunda iki modelle ilgili deneyimlerinizi çok merak ediyorum. Şu an xj6'ya dönmek ister misiniz mesela?

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim bu detaylı ve samimi cevabınız için.

Tarz olarak çok seçici değilim açıkçası.

Ben xj6 ve mt-07'yi çok beğeniyorum. Hatta beğendiğim motosikletler arasına SuperSport olarak bir de Kawasaki Ninja 300 Standart Edition katıldı.

Ama kişisel olarak ihtiyaçlarıma göre şöyle bir analiz yaptığımda;

- Çoğunlukla şehir içinde kullanacağım. Yüksek tork nedeniyle hızlı kalkış, daha kolay manevralar ve yakıt tüketimi nedeniyle MT-07 benim için ideal gözüküyor.

- MT-07 artçı konforunun kötü olduğu yönünde eleştiriler okudum. Yine çoğunlukla artçı olmadan dolaşacağım için bu dezavantaj da benim çok etkilemiyor. Ayda 2,3 kez 50 KM mesafe için artçıyla yolculuk yaparım. Bu mesafe de artçı konforu da çok sorun olmaz sanırım?

- Ama kafama en fazla takılan şey Rüzgar. "Abi Naked seviyorsan rüzgarına katlanacaksın yaa" diyebilirsiniz. Ama daha önce Naked kullanmadığım için normal bir motosiklete göre ne kadar fazla rüzgar yiyeceğimi bilemiyorum. Yani 300 KM uzaklıkta ki şehir dışı seyahati yaparken "Offf neden motosikletle çıktım ki bu yola, rüzgar ağzımı burnumu kırıyor" diye pişmanlık yaşar mıyım? Dediğim gibi naked deneyimim olmadığı için rüzgarın etkisi konusunda çok ciddi soru işaretlerim var. :(

- Önceki mesajlarda boy ve kilom nedeniyle MT-09 mu almalıyım diye sormuştum. İkisi arasında fiziksel olarak fark olmadığı yönünde cevap almıştım. Yamaha'nın sitesinde iki modeli incelediğimde sele yüksekliği vb. bilgilerde küçükte olsa farklar bulunuyor. Fiziksel olarak 09 ile 07 arasında gözle farkedilir bir fark bulunmuyor mu? İki modelin yan yana fotoğrafını görme şansım olsaydı keşke.

İki modeli de kullanmış birini bulmak çok güzel.

xj6 diversion f ile MT-07 arasında gidip geliyorum sürekli. MT-07'yi mağazada canlı gördüm, üzerine oturdum oldukça konforluydu. İncelediğim fotoğraf ve videolardan sonra canlısı çok daha fazla hoşuma gitti.

Ama xj6 görme ve deneme şansım olmadı. MT-07'ye göre artçı konforu, daha az rüzgar alması ve 4 silindirle öne çıkıyor sanırım. MT-07'de orta sehpa olmadığını bilmiyordum. Ben yan sehpalara nedense hiç güvenmiyorum. Şu ana kadar kullandığım motosikletler de bu yüzden hep orta sehpaya alırım. MT-07'nin orta sehpası olmadığına göre yan sehpası çok daha güvenli olarak mı tasarlanmış acaba? Çocuğun biri pırkalarken devirebilir mi?

İki modeli de kullanmış biri olarak siz 2 model arasında rüzgar durumunu nasıl yorumlarsınız acaba? Bunun dışında kısa yol, uzun yol konusunda iki modelle ilgili deneyimlerinizi çok merak ediyorum. Şu an xj6'ya dönmek ister misiniz mesela?
    şehir içinde çok kullanacaksan mt07 çünkü xj6 nın yanında ybr 125 gibi geldi bana...bugün abs lisini önüme koysalar hemen alırım...insan ilk binince kötü oluyor mt07 ye...xj6 dan sonra tarlaya su basan motorlar gibi geldi bana...

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Arkadaşlar 07 6. Viteste kalkış yapıyor bir videoda. Deneyen ya da fikri olan var mı? :D

Motosikleti
    Alıntı hfz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 07 6. Viteste kalkış yapıyor bir videoda. Deneyen ya da fikri olan var mı? :D
    baskı balata bitmiştir...yoksa stop eder...

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    ben bir keresinde ışıkta 3. viteste unutmuşum hiç bi sıkıntı olmadan kalktı
    hfz61 bunu beğendi.

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    https://www.youtube.com/watch?v=e6-2daHqEXo

2:20 de 6. vitesle kalkış yapıyo :D

Motosikleti
    Yamaha MT-07

Sırası ile
    - Yakıt tüketimi, ve hafiflikten gelen manevra kabiliyeti ile MT'yi şehiriçi kullanımında bir adım öne koymakta fayda var.
    - Artçı için konforsuz. Ancak dediğiniz miktarda kullanım ve hatta daha fazlası için bile, tahammül edilebilir seviyede yine de. 1-2 saatlik dürüşlerin ardından biraz yormaya başlıyor. Tutunacak yeri yok, yolcu peginde biraz titreşim var, sele ufacık vs.
    - Rüzgar meselesi şöyle, 160 sonrası hızlarda zorlar. Ama zaten şehiriçinde yavaş kullanıyor olacaksınız, şehirlerarası yollarda da olağanüstü bir durum olmadıktan sonra 130 bile bence her motosikletle yüksek bir hız, bu nedenden, kendi adıma MT'de rüzgarın rahatsız edici olduğunu söyleyemem. 1 günde 450km kullandığım oldu, otobanda ara ara anlık olarak 160'ları gördüğüm de. Gayet keyifliydi.
    - Motosiklet tecrübe ve geçmişinizi bilmiyorum. MT09 baya ürkütücü bir alet
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Kyonari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sarışın Honda CBR600F
    sakın böyle sürmeyin

F54 bunu beğendi.

Hodbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Kafamı iki gündür kurcalayan bir soru var, bayiye gitmeden önce sizlerden bilgi alayım dedim. Şimdi benim aldığım motoru başka bir arkadaş kapora verip zamanında ayırtmış, Yamaha'nın neyi var neyi yok üstüne taktırmış ve bir de Akrapoviç egzoz takmış. Sonra arkadaş bu motora binemeden yurt dışına gittiğinden faturası bile kesilmemiş motor tekrar üstündeki ekstralar için satılığa çıkartmış.

Neyse bulduk birbirimizi anlaştık çıplak olarak aldım ben motoru bütün ekstralar söküldü bir kaç koruma dışında. Şimdi kafama takılan soru şunlar:

»Akrapoviç egzoz makineye monte edildikten sonra yazılım yükleniyormu?
    »Orijinal egzoz geri takıldıktan sonra acaba usta üşenip katalitik konventor iptali falan yapmışmıdır? Yada bu montaj ustayı üşendirecek kadar meşakatli midir?
    »MT-07'lerdeki egsoz sistemi arabalardaki ile aynımı, yani ECU varmı?
    »Bu şüphelendiğim konu mevcutsa, yani Akrapoviç egzoz sökülüp orijinal egzoz olması gerektiği gibi takılmadıysa nasıl anlarım?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.
    atakandemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler