Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimlerdeki motosiklet bayağı kirliymiş :(

Senin ürüne çok benzer bir ürünü 80 TL'ye satıyor arkadaş. Fiyatı biraz indirebilirsen daha rahat satarsın.
    isteğe göre fiyat görüşülebilir elbette. henüz ne gibi bi talep olacağını bilemediğim için fiyat biraz afaki kalmış olabilir. arzu edenler irtibata geçerse yardımcı olurum. teşekkürler ilginize.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT07
    tasarladığım radyatör korumayı istek üzerine siyah renge boyadık .
    merak edenler bakabilir.
    http://imageshack.com/a/img837/1083/gg58.jpg
    Voodoo Child bunu beğendi.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaşlar bundan sonra motordan değil zırıltı boston senfoni orkestrasının tüm sesleri dahi gelse bir şey demeyeceğim söz. şaka tabii.

ben henüz 1000 bakımına girmedim. bin bakımında hallolacak diye düşünüyorum yalnız şunu kesin olarak söyleyeyim 2 silindirli motora daha önce bindim bahsettiğim 2 silindirli motorun motorlu testereyi andıran klasik sesi değil.

yine zincirimin ayarsız ve yağsız olduğunu düşünmeye başladım. bakalım 1000 bakımına az kaldı zaten.
    xismailaydin bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bundan sonra motordan değil zırıltı boston senfoni orkestrasının tüm sesleri dahi gelse bir şey demeyeceğim söz. şaka tabii.

ben henüz 1000 bakımına girmedim. bin bakımında hallolacak diye düşünüyorum yalnız şunu kesin olarak söyleyeyim 2 silindirli motora daha önce bindim bahsettiğim 2 silindirli motorun motorlu testereyi andıran klasik sesi değil.

yine zincirimin ayarsız ve yağsız olduğunu düşünmeye başladım. bakalım 1000 bakımına az kaldı zaten.
    Zinciri yağlamak ve ayarlatmak için rodaj bakımını beklemene gerek yok.

Ki zinciri yağsız tutma zaten. Zinciri yağladıktan sonra gerdirmek için servise uğrayabilirsin. Ücret talep etmemeleri gerekiyor sadece zincir gerdirmek için.

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı cihanaskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tasarladığım radyatör korumayı istek üzerine siyah renge boyadık .
    merak edenler bakabilir.
    http://imageshack.com/a/img837/1083/gg58.jpg
    Bana ırtıbat numarası ulastırsan sıyah almayı dusunuyorum renk ıcıme.sındı

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    arkadaşlar şu stop etme sorununu bende ilk defa bugün yaşadım.
    buyrun bu da videosu..

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    [QUOTE=asomuncu;3360782]arkadaşlar şu stop etme sorununu bende ilk defa bugün yaşadım.
    /QUOTE]

Hem de rodaj bakımından sonra. İlginç.

Bende de rodaj bakımından önce bir kez olmuştu ancak videodaki gibi değildi olay.

2. viteste 2000 devir civarıyken stop etmişti ve torktan dolayı çok düşük devirde kullandığımı fark edim biraz daha devirli kullanmaya başladım.

Bir daha da olmadı zaten.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Alıntı asomuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şu stop etme sorununu bende ilk defa bugün yaşadım.
    buyrun bu da videosu..
    http://www.youtube.com/watch?v=wEWiB...ature=youtu.be
    aynısını defalarca bende yaşadım ? neden acaba biliyormusunuz

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı mt09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynısını defalarca bende yaşadım ? neden acaba biliyormusunuz
    Ben çok düşük devirden diye tahmin ediyorum.

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Ben çok düşük devirden diye tahmin ediyorum.
    abi ama debriyaj zaten sıkılı ve herzaman nasıl duruyorsam aynı şekilde durdum ama ekstra sadece videoki şekilde bikaç minik gaz açtım . acaba gaz ayarından mıdır ki?

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Valla sebebini bilemeyeceğim, bana da oldu bir kez. Sonra bi daha da olmadı.

Ahmet, videoyu çok izledim. Senin yaptığın ara gaz hareketi hava/yakıt karışımında dengesizliğe yol açmış olabilir.

Hani kaldırımda biriyle karşı karşıya kalırsın, ikiniz de aynı yöne hamle yaparsınız ya. Hareketler yarım kalır filan. Ha, işte ona benzer bi ara gaz vermişsin. Sendeki durum biraz da ondan kaynaklanıyor gibi.

Ara gaz verirken belli bir devire kadar tek hamle yapmak lazım. (4000 devir filan.) Motosiklet devirlenmeden gaz kesilmiş, tekrar gaz verilmiş. Bence Ahmet'in videodaki sorun bu.

Ama diğer arkadaşlarda farklı bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.

Şu ara gaz ve devir işini dikkate alarak test etmenizi tavsiye ediyorum. Sonuçları bekliyoruz

arkadaslar motorun gece boyunca yagmur altında kalmasında bır sakınca var mıdır ??

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı yamahamt07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motorun gece boyunca yagmur altında kalmasında bır sakınca var mıdır ??
    Çöp poşeti bile olsa üzerini kapa dostum. Bi yağmur yemeyle bişe olmaz tabi ama yine de ıslatma bence.

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Valla sebebini bilemeyeceğim, bana da oldu bir kez. Sonra bi daha da olmadı.

Ahmet, videoyu çok izledim. Senin yaptığın ara gaz hareketi hava/yakıt karışımında dengesizliğe yol açmış olabilir.

Hani kaldırımda biriyle karşı karşıya kalırsın, ikiniz de aynı yöne hamle yaparsınız ya. Hareketler yarım kalır filan. Ha, işte ona benzer bi ara gaz vermişsin. Sendeki durum biraz da ondan kaynaklanıyor gibi.

Ara gaz verirken belli bir devire kadar tek hamle yapmak lazım. (4000 devir filan.) Motosiklet devirlenmeden gaz kesilmiş, tekrar gaz verilmiş. Bence Ahmet'in videodaki sorun bu.

Ama diğer arkadaşlarda farklı bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.

Şu ara gaz ve devir işini dikkate alarak test etmenizi tavsiye ediyorum. Sonuçları bekliyoruz
    Aynı fikirdeyim Daha oncede.yazdım aynı.seyı.bende.yasadım bellı.belırsız.verılen.aragazdan.oturu hava yakıt karısımında nefes yetersız kalıp bogulup sustugu sonucuna vardım gazı arttırdıgımdan berı hıc sıkıntı yasamadım

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Arkadaşlar herkese merhaba. Sene sonuna doğru biz de 07 almayı düşünüyoruz. Bayağı bilgili ve tecrübeli olduğunuzu gördüm İki sorum olacak:

- Çevremde bozuk yollar mevcut, çoğu toz toprak diyebilirim. Her akşam temizlesem zararı olur mu? Siz ne önerirsiniz?
    - Bir de motoru karbon fiber kaplamayı düşünüyorum. Renk vs çok önem veren biri değilim. Güneşe toza dayanıklı olarak önerebileceğiniz bir kaplama var mı? İyi forumlar şimdiden teşekkür ederim.

Voodoo Child - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    bence ses zırıltı konusunu kapatalım arkadaşlar. motorumuz sıra iki silindir olmasına rağmen 90-270 krank açılı crossplane motora sahip, bu da ona V yapılı bir motor karakteristiği sağlıyor. sesler gayet normal. aranızda ducati kullanan var mı bilmiyorum ama hayatınızda rölantideyken ya da düşük devirdeyken ducati kadar şangırtı zırıltılı sesler gelen bir motor daha duyamazsınız. ben ducati monster 900 de test ettim. kırmızı ışıkta durduğumdaki şangır şungurlar aşırı dikkatimi çekmişti. ama motorun karakteristiği o yapacak bir şey yok. ve bir sorun da teşkil etmiyor.

düşük hızda durmaya yakın stop etme konusunda ismail gaz ayarı demiş, fakat bu motorlar karbüratörlü değil. yakıt enjeksiyonu bir beyin tarafından düzenleniyor. yani hava yakıt karışımını sen etkileyemezsin. istediğin gibi oyna gaz elciği ile. debriyaj çekili iken oluyor olay zaten. belki motor daha tam ısınmadan içindeki rodaj yağının bir haltı olabilir mi diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Voodoo Child adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ses zırıltı konusunu kapatalım arkadaşlar. motorumuz sıra iki silindir olmasına rağmen 90-270 krank açılı crossplane motora sahip, bu da ona V yapılı bir motor karakteristiği sağlıyor. sesler gayet normal. aranızda ducati kullanan var mı bilmiyorum ama hayatınızda rölantideyken ya da düşük devirdeyken ducati kadar şangırtı zırıltılı sesler gelen bir motor daha duyamazsınız. ben ducati monster 900 de test ettim. kırmızı ışıkta durduğumdaki şangır şungurlar aşırı dikkatimi çekmişti. ama motorun karakteristiği o yapacak bir şey yok. ve bir sorun da teşkil etmiyor.

düşük hızda durmaya yakın stop etme konusunda ismail gaz ayarı demiş, fakat bu motorlar karbüratörlü değil. yakıt enjeksiyonu bir beyin tarafından düzenleniyor. yani hava yakıt karışımını sen etkileyemezsin. istediğin gibi oyna gaz elciği ile. debriyaj çekili iken oluyor olay zaten. belki motor daha tam ısınmadan içindeki rodaj yağının bir haltı olabilir mi diye düşünüyorum.
    Ben yine de akıcı ara gaz verilmesi taraftarıyım.

Videodaki ara gaz vermeye dikkat edersen, motosiklet gerçekten çaresiz bırakılıyor. Ara gaz o değil bence.

Durup dururken stop etmemiş yani. En azından videodaki öyle.
    prensone bunu beğendi.

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı yamahamt07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıplak olmasa hadi yine neyse de

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de karbon fiber folyo aldım,kaplamaya çalışıcam bakalım nasıl olacak

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    yok mu hala akrapovic eksoz alan yahu
    fena niyetleniyorum bu ara

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler