Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle "geri çağrılan" üretim partisinden olmayabilirsiniz, bu yüzden çağırmamış da olabilirler.
    Ama tabi en sağlıklısı, aldığınız yere bir telefon etmeniz.

Bu arada 1-2 sayfa geride, geri çağrılmanın sebebi ile ilgili fotoğraf vardı. Aküye bakın, geri gitmeniz gerekip gerekmediğini ordan da anlarsınız.

Ben o dediğiniz olayı bayii'ye söyledim fakat Yamaha Türkiye'nin attığı mailde özellikle tarih veya parti belirtmeksizin bütün MT 07'lerin kutup başlarının değişmesi gerektiği söylendi bende kontrol ettirmiştim sorun yoktu fakat değişmesi gerektiği söylendi. Önümüzdeki hafta gideceğim bende

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cajamarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Merhaba arkadaşlar,

Kutup başı değiştirilmesi olayı ile ilgili Sakarya yetkili bayii'nde ücretsiz olarak değişim yapılabileceği söylendi. Hatta ben konuyu açmadan usta şasi numarasına bakarak değişim olması gerektiğini saptadı. Motorumu Antalya'dan almıştım. Vaktim olmadığı için İzmit'te yaptırmak istedim fakat oradaki arkadaşların pek de konuyla ilgili alakaları yoktu. Ben de uygun bir zamanda daha sonra yaptırmak adına işi Sakarya'ya bıraktım.

Bu arada bizim motorumuza uygun en iyi kışlık montlar sizce nelerdir?

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Alıntı cajamarca adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada bizim motorumuza uygun en iyi kışlık montlar sizce nelerdir?
    Motora uygunluk çok önemli değil aslında, 10 yıldır REVİT mont kullanıyorum çok memnunum,ne rüzgar ne de yağmur, gayet iyi. Hem kumaş kalitesi hemde koruma standartları olarak yeni modelleri çok daha iyidir tahminimce. Montla beraber mutlaka iyi bir boyunluk da al yada boynun üşümesini engelleyecek kadar uzun balaklavalardan al çünkü ankarada onlar olmadan yola çıkmak imkansız resmen donduruyor.

cajamarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı peace74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora uygunluk çok önemli değil aslında, 10 yıldır REVİT mont kullanıyorum çok memnunum,ne rüzgar ne de yağmur, gayet iyi. Hem kumaş kalitesi hemde koruma standartları olarak yeni modelleri çok daha iyidir tahminimce. Montla beraber mutlaka iyi bir boyunluk da al yada boynun üşümesini engelleyecek kadar uzun balaklavalardan al çünkü ankarada onlar olmadan yola çıkmak imkansız resmen donduruyor.
    Balaklava ve buff kombinesi yapıyorum yola çıkarken yazlık montum da Rev'it fakat membranlar hakkında fazla bilgim olmadığı için araştırma yapmadan almak istemedim. Uzun montlar bizimki gibi spor bir modelde çok mu tuhaf durur onu çözemiyorum yalnız.

Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Alıntı cajamarca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balaklava ve buff kombinesi yapıyorum yola çıkarken yazlık montum da Rev'it fakat membranlar hakkında fazla bilgim olmadığı için araştırma yapmadan almak istemedim. Uzun montlar bizimki gibi spor bir modelde çok mu tuhaf durur onu çözemiyorum yalnız.
    Kışın uzun monttan şaşmamak lazım, soğuk, bel ve böbrek hastalıklarına yol açabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Malum yağmurlar başladı, motor kıyafetinin üstüne giyilen yağmurluklardan kullanan varmı, varsa markası, memnuniyet derecesi fiyat gibi bilgiler verebilecekler varmı?

SelimCeran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    selamlar arkadaslar motorumu alalı 2 gün oldu 350 km yol yaptım.. canavar gibi allah kaza bela vermez iniallah hepimize

species - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 300
    Arkadaşlar merhaba; Akü kablosunu kontrol etmek için koltuğu çıkardım. Tekrar taktim ve koltuk vidaların olduğu taraf değilde ön taraftan atıyor. İki kişi çok kez denedik. Tekrar söküp taktık. Tam olarak yerine oturuyor fakat koltuğa oturduğumda ön taraf dışarıya atıyor. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Ne kadar düzgün yerine oturtup vidalasam da düzelmedi.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı SelimCeran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaslar motorumu alalı 2 gün oldu 350 km yol yaptım.. canavar gibi allah kaza bela vermez iniallah hepimize
    Hayirli ugurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.
    Tekerin hep duz bassin.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    merhaba arkdaşlar geçen gün yaptığımız geziden bi video düzenledik =)

numan bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Bu başlık ölmek üzere arkadaşlar, MT-07 sahiplerinin paylaşımda bulunabileceği bir yer kalmayacak. Havalar soğudu diye parmaklarda mı yazmıyor,haydi canlandırın biraz.

MT ye böyle bir çanta takmak isteyen olurmu.Fiyat güzel kargo fazla tutuyor.İsteyenler bir araya gelirse uygun fiyatlı olabilir gibi....
    Basit bir taşıma demiri pakete dahil diye anladım...

http://www.aliexpress.com/item/WLH-M...235824426.html

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    MT07imi alali 2 gun oldu.
    tek kelime ile korkutucu!!!

boyum 175cm.
    tam durusta ayaklarim yere zor degiyor.
    sorun bende mi, benim durus pozisyonunda mi acaba?

kazasiz belasiz gunler, surusler insallah.
    Sj's, RmMuR ve utk_trn bunu beğendiler.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster

boyum 175cm.

Ben cross kullanıyorum. Parmak uçlarım anca yere değiyor. Işıklarda beklerken bir ayak pegde diğeri yere tam basar şekilde biraz yan durunca rahat oluyor.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

boyum 175cm.

6 aydir sorusturuyordun dostum. Nihayet, Hayirli surusler

Motorun ortasina oturursan biraz parmak ucu durumu var evet. Ben de 1.76 olmama ragmen ilk baslarken iki kere yatirdim motoru (kaza degil oldugum yerde ayagim basamadigi icin motorun yere dokunmasi).

Alisican
    TEKNECI bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 aydir sorusturuyordun dostum. Nihayet, Hayirli surusler

Motorun ortasina oturursan biraz parmak ucu durumu var evet. Ben de 1.76 olmama ragmen ilk baslarken iki kere yatirdim motoru (kaza degil oldugum yerde ayagim basamadigi icin motorun yere dokunmasi).

Alisican
    sagolasin dostum.
    evet inceleme arastirma okuma yazma isleri yaklaisk 6 ay surdu.
    yas icabi biraz derinlemesine inceledim
    araba konusunda da boyleyim.
    arabalarimi da zor aliyorum ama uzun sure kullaniyorum.

bu forumdaki arkadaslar, yorumlar, bilgiler sayesinde MT07yi alarak dogru bir secim yapmisim diye dusunuyorum.

herkese cok cok tesekkur ederim. sagolun varolun.

ancak yine de ozellikle genc arkadaslara benim bu motor uzerinde kisitli tecrubemle, - ukalalik olarak almayin lutfen- hemen soylemek istedigim-; MT07 TEHLIKELI.

ozellikle YBR125den sonra, 1.viteste kalkis aninda ileri atilmasi beni korkuttu.
    lutfen dikkatli, sagduyulu kullanin.
    anlik sinirlerinize, hiddetinize hakim olmaya calisin.

selamlarimla
    Sj's bunu beğendi.

bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha Ybr 125 esd, 2023 Hero dash 125
    sagolasin dostum.
    evet inceleme arastirma okuma yazma isleri yaklaisk 6 ay surdu.
    yas icabi biraz derinlemesine inceledim
    araba konusunda da boyleyim.
    arabalarimi da zor aliyorum ama uzun sure kullaniyorum.

bu forumdaki arkadaslar, yorumlar, bilgiler sayesinde MT07yi alarak dogru bir secim yapmisim diye dusunuyorum.

herkese cok cok tesekkur ederim. sagolun varolun.

ancak yine de ozellikle genc arkadaslara benim bu motor uzerinde kisitli tecrubemle, - ukalalik olarak almayin lutfen- hemen soylemek istedigim-; MT07 TEHLIKELI.

ozellikle YBR125den sonra, 1.viteste kalkis aninda ileri atilmasi beni korkuttu.
    lutfen dikkatli, sagduyulu kullanin.
    anlik sinirlerinize, hiddetinize hakim olmaya calisin.

selamlarimla
    Tekneci kardeşim, ybr den sonra mt07 nasıl geldi, yani bende de ybr var 40 bin km den fazla yol aldım ama kararsız kalıyorum. senin nacizane fikrini öğrenmek isterim mesela sen kaç km yol yaptın da geçtin ybr ile

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı bkgzl34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekneci kardeşim, ybr den sonra mt07 nasıl geldi, yani bende de ybr var 40 bin km den fazla yol aldım ama kararsız kalıyorum. senin nacizane fikrini öğrenmek isterim mesela sen kaç km yol yaptın da geçtin ybr ile

YBRde yaklaşık 4bin km tecrübem oldu
    cok uzun suredir ehliyetim vardi.
    YBRden once ders aldim.
    ama MT07nin YBR ile pek alakası yok.
    YBR commuter. cok güce ıhtıyacın olmuyor.
    ben en fazla 100km hız yaptım.
    MT07 naked. cok guclu. ılk 50km de kendıme "acaba bu kadar güce ıhtıyacım var mıydı" dedım.

ama gorunus olarak, guc olarak cok güzel.
    kesınlıkle YBRdekı 40bın km.den sonra tavsıye ederım.

selamlar

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Eğitimli bir 10bin km mi? Eğitimsiz bir 100.000 km mi? kaç km sürdüğünüzün bir önemi yok o kmleri nasıl sürdüğünüz önemli. mt-07 yi istediğiniz zaman ybr gibi kullanabilirseniz hiç bir sıkıntı olmaz.
    deep_far bunu beğendi.

bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha Ybr 125 esd, 2023 Hero dash 125
    öncelikle cevabın için teşekkür ederim, bende 700 cc lik motoun fazla geleceğini düşündüğümden sormuştum fazla derken şehir içi hem yakıt hemde işletme maliyeti bakımından. bakalım kısmet.. saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

kısmen katılıyorum, fakat verdiğin örneğe göre 100 bin km az değil bu şık daha ağır basıyor eğitim konusunda katılıyorum ama benim eğitimim kendim edindiğim tecrübe, yukarda tekneci arkadaşa yazdığım gibi düşüncelerim, bakalım hayırlısı..

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    öncelikle cevabın için teşekkür ederim, bende 700 cc lik motoun fazla geleceğini düşündüğümden sormuştum fazla derken şehir içi hem yakıt hemde işletme maliyeti bakımından. bakalım kısmet.. saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

kısmen katılıyorum, fakat verdiğin örneğe göre 100 bin km az değil bu şık daha ağır basıyor eğitim konusunda katılıyorum ama benim eğitimim kendim edindiğim tecrübe, yukarda tekneci arkadaşa yazdığım gibi düşüncelerim, bakalım hayırlısı..
    100bin km'de ölmezsen tecrübe edeceklerini öğretiyorlar zaten eğitimde. Ben sana fazla gelir demedim yaptığın km. nin bir önemi yok ne kadar iyi sürüyorsan o kadar yaşıyorsun denklem böyle. Sen ce sana yetecekse harika bir seçenek mt 07.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler