Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Anlasilan motoru cok kurcalamamak lazim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Motordaki boru kablo sensör vs. Gibi parçalara dokunmak hatta kesip araya T atmak akıl işi değil zaten. Mevcut sisteme dokunmadan yapılmalı.
    Zincir yağlama olayı nedir ki
    Biraz önce 10 dk.mı aldı.
    Gereksiz yere motorun dengesini bozmayın
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Yamaha X MAX250
    Hortumu kesip araya t atmadan vakum sağlanamıyordu zaten yamaha yetkili servisinde yaptırdım işlemi, evet 10 dakkanı almamış olabilir ama benim gibi 10 dakkası dahi olmayan insanlarda var haftanın hergünü yeri geliyor gece 1-2 lere kadar çalışıyorum, yeri geliyor motoru periyodik bakıma götürmeye dahi vaktim olmuyor, yoksa, uyandığım anda artık kaçta kalkarsam koştura koştura işe giden bir adamım, fazadan ne kadar 10 dakkam olsa onuda çocuğuma ayırıyorum, sisteme gelince güzel çalışıyor zincir hep temiz akışkan bir yağ olduğundan çamur gibi olmuyor, ama şu motor ışığının 4000 ile 3000 devir aradı yanıp sönmesi canımı sıkmıyor değil, serviste yamaha gökhana sordum eğer motorun gidişinde herhangi bir sorun yoksa yığılma vs.vs. Sıkıntı olmaz dedi, umarım birşey olmaz.

http://www.tutorochainoiler.com/

Kullanıyorum çok mutluyum , elektrik ver,kablo kes bilmemne yok öyle.
    Eski usül şamandira sistemli çiçek.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Saygı duyuyorum.
    Bana kalırsa üretici firma gerekli görseydi bu donanım standart olarak motorlarda gelirdi.
    Ben o kadar önemsemiyorum.
    Ayda 1 yada 2 kere kapı önünde kasksız motora biner ses dinlerim.
    Sesin durumuna göre de zincir bakımını yaparım.
    araltı bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X MAX250
    Ürünü inceledim yağı nasıl pompalıyor, vakum olayı yokmu yada havayı aldığı bir yer, birde TR de ürünün satışı yok sanırım bulamadım, hangi yağı kullanıyorsun?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı thebigboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hortumu kesip araya t atmadan vakum sağlanamıyordu zaten yamaha yetkili servisinde yaptırdım işlemi, evet 10 dakkanı almamış olabilir ama benim gibi 10 dakkası dahi olmayan insanlarda var haftanın hergünü yeri geliyor gece 1-2 lere kadar çalışıyorum, yeri geliyor motoru periyodik bakıma götürmeye dahi vaktim olmuyor, yoksa, uyandığım anda artık kaçta kalkarsam koştura koştura işe giden bir adamım, fazadan ne kadar 10 dakkam olsa onuda çocuğuma ayırıyorum, sisteme gelince güzel çalışıyor zincir hep temiz akışkan bir yağ olduğundan çamur gibi olmuyor, ama şu motor ışığının 4000 ile 3000 devir aradı yanıp sönmesi canımı sıkmıyor değil, serviste yamaha gökhana sordum eğer motorun gidişinde herhangi bir sorun yoksa yığılma vs.vs. Sıkıntı olmaz dedi, umarım birşey olmaz.
    Bir şey olmaz olsa o ışık yanıp sönmez. Tam bizim usta kafasında bir iş olmuş.

Ürünü inceledim yağı nasıl pompalıyor, vakum olayı yokmu yada havayı aldığı bir yer, birde TR de ürünün satışı yok sanırım bulamadım, hangi yağı kullanıyorsun?
    Doğrudur ,yurtdışından almıştım 1 sene evvel. Türkiyeye gönderim yapıyorlar.
    Tank içersinde çok hasas bir şamandırası var,motosikletin doğal hareketinde bile,"ufacık yaylanmalar,tak tuk geçişler vs."'de bile yağı serbest bırakıyor.Tamamen mekanik bir düzenek. Motorsiklet durduğunda sabit hale geçtiğinde damlamayı bırakıyor. Damlayacak miktarı ayarlayabiliyorsun(Alışması zor oldu)
    İç piyasadan temin ettiğim Scottoilerin yedek yağlarından koyuyorum içersine.
    Eğer ingilizceye hakimsen aşağıda bir video mevcut;

Selamlar
    Heinz

Nerden bulabiliriz ben bulamadim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Bu mt icin orta sehpa varmi

Arkadaşlar merhaba,
    Bu MT 07'nin top speed'i nedir ?

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Düz yolda benim gördüğüm

Sağlam bir iniş bulursan 240 görürsün düze geçince oda gider

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Şeytan diyor arkayı 4 diş küçült yardır 260-270 ama
    besmele çekiyorum gidiyor başımdan
    Eagle7 bunu beğendi.

Bugun 220 fln bastim abi yol egimlerinde yerden kesiliyo yahafif makina sakin yuksek surate cik. Aya calismayin 190 son gecmeyin
    araltı bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt-07
    Arkadaşlar XSR700 almayı düşünüyordum fakat fiyatından dolayı vazgeçtim. Aslında mesele fiyat etiketi değil, mt07 ile herşeyi aynı sadece kozmetik 1-2 ayrıntı olan bir motorda bu kadar fark olması. Bu yüzden 2016 model fakat eski fiyattan 2015 sıfır mat gri veya night fluo mt-07 abs almayı düşünüyorum.

Eski motorum mt-09 tracer idi, boyum 1.88 80 kg. Kaskım Schubert C3 Pro. Orjinal camı ile kullanamadım çok fazla turbulans/buffeting yapıyordu, orjinal yüksek tur camı aldım azaldı ama rahatsız etmeye devam etti. Mra cam yükseltme aparatı taktım fena olmadı ama sanırım tracer'ın aerodinamik sıkıntıları vardı ve rahat uzun yol sürüşleri yapamadım. Ön cam sürekli sallanıyordu ve stabil değildi. Uzun yol yapınca kendimi dayak yemiş gibi hissediyordum.

İşin tuhafı ayaklıkların üstüne kalkıp ayakta sürdüğüm zaman ne türbulans ne de buffeting sorunu olmuyordu, ses sıfırlanıyordu, o yüzden motorun aerodinamisini suçluyorum.

Naked motor hiç sürmedim, çok yüksek sürat yapmayı sevmem 120-130 normal uzun yol seyir hızım. Benim boy ve kilomda olan mt07 kullanıcısı arkadaşlar ile konuşmak istiyorum. Uzun yol tecrübeleri nasıl, cam taktılar mı, takıldıysa hangi camdan nasıl bir fayda veya zarar gördünüz?

Cevaplar için teşekkürler şimdiden
    araltı bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Alıntı emreturgut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar XSR700 almayı düşünüyordum fakat fiyatından dolayı vazgeçtim. Aslında mesele fiyat etiketi değil, mt07 ile herşeyi aynı sadece kozmetik 1-2 ayrıntı olan bir motorda bu kadar fark olması. Bu yüzden 2016 model fakat eski fiyattan 2015 sıfır mat gri veya night fluo mt-07 abs almayı düşünüyorum.

Eski motorum mt-09 tracer idi, boyum 1.88 80 kg. Kaskım Schubert C3 Pro. Orjinal camı ile kullanamadım çok fazla turbulans/buffeting yapıyordu, orjinal yüksek tur camı aldım azaldı ama rahatsız etmeye devam etti. Mra cam yükseltme aparatı taktım fena olmadı ama sanırım tracer'ın aerodinamik sıkıntıları vardı ve rahat uzun yol sürüşleri yapamadım. Ön cam sürekli sallanıyordu ve stabil değildi. Uzun yol yapınca kendimi dayak yemiş gibi hissediyordum.

İşin tuhafı ayaklıkların üstüne kalkıp ayakta sürdüğüm zaman ne türbulans ne de buffeting sorunu olmuyordu, ses sıfırlanıyordu, o yüzden motorun aerodinamisini suçluyorum.

Naked motor hiç sürmedim, çok yüksek sürat yapmayı sevmem 120-130 normal uzun yol seyir hızım. Benim boy ve kilomda olan mt07 kullanıcısı arkadaşlar ile konuşmak istiyorum. Uzun yol tecrübeleri nasıl, cam taktılar mı, takıldıysa hangi camdan nasıl bir fayda veya zarar gördünüz?

Cevaplar için teşekkürler şimdiden
    Rüzgar rahatsız edici bir etkense sizin için, naked motorlar özellikle mt07 cok uygun bir tercih olmayacaktır bence. Bende puig in kısa camı var kozmetik olarak göze hoş gelmesinden başka pek bir yararı yok. Yurtdışı forumlarından uzun cam takanların nispeten daha rahat sürüş yaabildiklerini okudum ama sonuçta motor naked. 120-130 km/h hızlarda süre çok uzun olmamakla birlikte kabul edilebilir bir rüzgar varken, bunun üstü pek de konforlu değil. Bazen kafanızı sabit tutmakta zorlanabilirsiniz. Bunun haricinde uzun yol için selenin pek de uygun olduğunu söyleyemiyeceğim. Otoban, orman yolu ve çevre yolundan oluşan toplamda 250 km lik molalı bir sürüş sonunda ttoda pek de güzel hisler bırakmıyo. Bu arada benim boyum 1,78 m sizin için rüzgarın etkisi biraz daha can sıkıcı olacaktır.

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı hknsaritas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgar rahatsız edici bir etkense sizin için, naked motorlar özellikle mt07 cok uygun bir tercih olmayacaktır bence. Bende puig in kısa camı var kozmetik olarak göze hoş gelmesinden başka pek bir yararı yok. Yurtdışı forumlarından uzun cam takanların nispeten daha rahat sürüş yaabildiklerini okudum ama sonuçta motor naked. 120-130 km/h hızlarda süre çok uzun olmamakla birlikte kabul edilebilir bir rüzgar varken, bunun üstü pek de konforlu değil. Bazen kafanızı sabit tutmakta zorlanabilirsiniz. Bunun haricinde uzun yol için selenin pek de uygun olduğunu söyleyemiyeceğim. Otoban, orman yolu ve çevre yolundan oluşan toplamda 250 km lik molalı bir sürüş sonunda ttoda pek de güzel hisler bırakmıyo. Bu arada benim boyum 1,78 m sizin için rüzgarın etkisi biraz daha can sıkıcı olacaktır.
    Aslında rüzgar rahatsız etmiyor, söylediğim gibi türbülans ve buffeting rahatsız ediyor. Sonuçta rüzgar motorun doğasında var, rüzgarı hissetmek için motora biniyoruz. Tracerda da ayağa kalkınca yani önümde cam veya karenaj olmayınca hiç sıkıntı olmuyordu. Yani tracerın karenaj ve camının hiç bir faydası olmadı bana, hatta bir seyahatte dönüşte camı söküp yolculuk ettim daha rahattı.

Mt-07 aerodinamisi nasıl merak ettiğim o, yani 120 ile giderken kaskınıza sürekli birisi tokat atıyormuş gibi oluyor mu yoksa stabil rüzgar mı alıyor? Çünkü tracerda yaşadığım sorun buydu.
    araltı bunu beğendi.

memoly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    dostum benımde boyum183 eğer 120-130 ile gideceksen rüzgar cok sıkıntı olmayacaktır. ben sadece 170-190 aralıgına cıkınca kafammıı cok sallıyo onun dısında hıcbır sorun olmuyo bence. yanı o hızlarda sıkıntı yasamazsın ayrıyetten bende on camda yok

Motosikleti
    Mt-07
    Anladım, benim merak ettiğim konu da buydu zaten. Zaten barkın ne diyor, naked çok yüksek süratler için tasarlanmamış bir motor, üretim amacı da bu değil. Ben artık ağır makinadan sıkıldım, hafif makina beni cezbediyor açıkçası. Kısa ve orta mesafeli sürüşler için de deve gibi enduro veya büyük touring makina kullanmanın anlamsız olduğuna karar verdim. Hafif makina candır diyorum...

Eğer uzun tur yapacak olursam bmw 1200rt almayı düşünüyorum, daha önce de kullanmıştım diğer motorlar ile mukayese bile olmaz uzun yolda.

dogukanbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07

Motosikleti
    Me Te Doquz
    MT7 = Rüzgar
    Bazı havalarda tokatlar kaskı,
    Bazen sabit,
    Bazen boyun kası yaptırır sana,

Sevdiğim tek yanı ise, olduğu yerden ok gibi fırlıyor ya o işte..
    Başkada elle tutulacak bir yanı yok MT nin.

dogukanbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı thamerist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Bu MT 07'nin top speed'i nedir ?
    210 yaptık ama 220 km yapan var...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler