Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufukgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdi MT-07 sarı, Önce CBF150 syh
    Alıntı mandarake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz cok guzel hayirli olsun,Ben aldigimda sari Renk yoktu olsaydi muhtemelen bende sari tercih ederdim.
    Mt'ye cam pek yakistiramiyordum ama sizinki guzel gozukuyor.nerden aldiginizi ve memnun olup olmdiginizi sorabilirmiyim? Sehir icinde olmasada uzun Yolda takip kullanabilirim diye dusunuyorum en azindan...
    Çok teşekkür ederim. Valla ben de yakıştıramıyordum ama kış için hiç olmazsa bir pleksi kestirir kullanırım diyordum, bu camı Antalya dadaş motordaki arkadaş önerdi baktım renk şekil güzel takdırdım ve hem görüntü hem işlev olarak çok memnun kaldım. göğsümü tamamen koruyor rüzgardan. Cam "GP kompozit firmasının ürünü bir uzun bir kısa camı var 07 için bu uzun olan, gerçekten öneririm. Aynı isimde internet siteleri var.
    mandarake bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    bugün beşiktaştan fulyaya doğru giderken shark kasklı, gopro lu bi arkadaş gördüm mt07 ile, bizden biri ise hangi egzozu kullandığını merak ediyorum şimdiden selamlar

Merhabalar bende mt 07 alacağım 2-3 ay içerisinde ve egzoz taktırmayı düşünüyorum.fakat yakıt tüketimini artırıyor ve yazılım yüklettirmen gerekiyor deniyor.doğru mudur? mivv,leo vince,two brothers falan taktırmayı düşünüyorum.akrapovic ile yoshimura en pahalıları diye duydum.fakat egzoz fiyatı veren internette bir sitede göremedim.egzoz taktıranlar nerede nasıl taktırdı?kaça maloluyor?

katlanır plakalığı kendisi takan var mı ?

memoly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı mt-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katlanır plakalığı kendisi takan var mı ?
    BEN VARIM

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    herkese iyi akşamlar, yakın zaman da bende mt07 ci olup aranıza katılmayı düşünüyorum
    en son motorum 2013 er6f abs. onu da 4 bck ay kullanabildim. yakın bir arkadaşımın gözü sürekli motorum da idi bende verdim gitti
    hayrını görsün allah kaza bela vermesin inşallah.
    yeni motor olarakta ya 4 silindir grenajlı(XJ6F veya cbr650f) ya da 2 silindir naked(696 veya mt07) almayı düşünüyorum. daha önce kullanmadığım tarzlar. (4silindir veya naked)
    mt 07 yi de ilk çıktığı zamandan beri beğeniyorum. ibre mt07 yi gösteriyor şuan
    er 6 ya göre 30 kg daha hafif oluşu- sivri kuyruğu- daha gelişmiş yol bilgisayarı- 180 arka lastik ve max torku daha düşük devirde verip max beygiri daha yüksek devr de vermesi. ilgi mi ceken ve beni cezbeden yönleri.

öerisi veya fikri olanları zevkle dinlemek isterim.

hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim. . .
    My bike, my world, my rules. . .

memoly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    daha önce 3-4 yıl gsr 600 kullanmış biri olarak ses dışında beni rahatsız eden hiçbirşeyi olmadı.Ki seside yakında çözecem. Gayet güzel ve mutluluk verici bir motor hafifliğide A+++ ;)

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Sosyal medyada çokça yer alan MT-07 lerin gösterge ve farlarının çalınması konusunun detaylarını bilen var mı,daha önce hiç karşılaşılmamışbie olay bir modelin bir parçasının çalınması.

Motosikleti
    Alıntı peace74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sosyal medyada çokça yer alan MT-07 lerin gösterge ve farlarının çalınması konusunun detaylarını bilen var mı,daha önce hiç karşılaşılmamışbie olay bir modelin bir parçasının çalınması.
    az çok takip ediyorum mt 07 yi internet ortamında ama ben duymadım henüz böyle bir şey.
    peace74 bunu beğendi.

Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    JayJay_001
    xj6f mt7 nin bir tık üstü bir motordur. çok yaygın değil nedense ama ben çok beğenirim.

696 kullandım mt7 ile çok benzer, onun servis yedek parçaları biraz daha maliyetlidir.

mt7 kullanıcısı olarak çok güzel ve seri bir motor, ben chopper dan geçtiğim için bisiklet gibi zevk veriyor, gördüğüm yerden geçiyor meret. yamaha da şimdilik üzmedi.
    JayJay_001 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X MAX250
    20000 250 cc tecrübemden sonra 3 gün önce mt 07 ailesine girdim boyum 1,72 kollarımda biraz kısa oturuş pozisyonumda sıkıntı yok toto hafif geride, dizlerimle depoyu sıkıyorum, dirsekler gidona paralel sayılabilecek konumda, kitabına uygun yani, ancak bir sıkıntım var üst bacaklarım kasılıyor hatta ilk gün kramp bile girdi, ağırlık bileklerime binmesin diye depoyu sıkmaktan kaynaklandı şuan kramp yok ancak bacaklarım çok yoruluyor, acaba gidon yükseltme uygulanıyormu? Malum kollar kısa sıkıntı oluyor yoksa zamanla alışırmı vücudum.

Motosikleti
    Evet arkadaşlar bir sürelik arastırmanın düşünmenin ve bekleyişimin ardından MT 07 li oldum bende ABS li Kırmızı renk

Beklentilerim ve özellikleri şuan için umduğum gibi diyebilirim motosikletin. hafifliği pratikliği inanılmaz arttırıyor. er6 dan sonra çok güzel geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

dostum daha önce bacaklarınla gidonu tuttuğun vitesli bir motor kullanmadıysan bu dediğin olabilir. iç bacak kasları zamanla gelişir ve alışır. spor yaparakta süreci hızlandırıp sürüşüne katkı da bulunabilirsin.

Motosikleti
    Yamaha Mt-07 abs (2014)
    2016 fiyatları kurdan dolayi herhalde baya yükselmiş.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Fabrika verileri neye göre hesaplanır hiç anlayamadım.
    Yakıt tüketimi tutmaz, tork tutmaz, emisyon tutmaz, son sürat tutmaz, Silindir hacmini ölçecek becerim olsa emin olun ölçeceğim ve oda tutmayacak eminim..

Motor Hacmi 689 cc
    Motor Gücü 74.8 hp @ 9000 rpm.
    Tork 68 Nm @ 6500 rpm.
    Maksimum Hız 190 km/h

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Bu arada önümde solda bir motor var onu yakalamaya çalışıyorum ama anca trafik yoğunlaşıp hız kesince yakalayabildim.. :(
    memoly bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimi tutmaz, tork tutmaz, emisyon tutmaz, son sürat tutmaz, Silindir hacmini ölçecek becerim olsa emin olun ölçeceğim ve oda tutmayacak eminim..

Motor Hacmi 689 cc
    Tork 68 Nm @ 6500 rpm.
    Maksimum Hız 190 km/h

http://i.imgur.com/bfVhSQf.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Bu arada önümde solda bir motor var onu yakalamaya çalışıyorum ama anca trafik yoğunlaşıp hız kesince yakalayabildim.. :(
    yolda eğim varmıydı dostum? 10.000 devirede daha var. heralde 240-245 de fln kesiciye girer

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mt 7 nin göstergesi sadece 2 tane vida ile tutuyor,vidalar gayet dışarıda olduğundan göstergeyi çalmak 1 dakika bile sürmüyor,benim 1 arkadaşımın göstergesi çalındı,internette de bir çok kişinin çalındığını gördüm,ona bir çözüm arayışındayım ama henüz bulamadım :(

thebigboss, dostum bacakların zamanla alışır,büyük ihtimalle zayıf bacakların,gidon yükseltme uygunanıyor bunun için parçalar mevcut.

Bu arada 20.000 bakımına soktum motoru,değişen parçalar ve fiyat şu şekilde

hava filtresi 58 tl
    yağ filtresi 32 tl
    buji 2 adet 53 tl
    balata temizleyici sprey 9 tl
    2.6 litre yamaha yağ 89 tl
    2 saatlik işscilik ücreti 120 tl

toplam 424 tl
    JayJay_001 bunu beğendi.

Motosikleti
    1 saat işçilik 50 tl idi. 60 tl ye çıkmış sanırım.
    hava filtresini daha önce değiştirmişmiydiniz yoksa temizleyip kullanıyormuydunuz ?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motor Hacmi 689 cc
    Tork 68 Nm @ 6500 rpm.
    Maksimum Hız 190 km/h

http://i.imgur.com/bfVhSQf.jpg

aboovv hıza baksana öndeki motor neydi fabrika verisinden benim anladığım o hızdan sonrasına başına bir iş gelirse ben garanti vermem diyor yoksa onlar bilmez mi hangi hıza çıkacağını

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı JayJay_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 saat işçilik 50 tl idi. 60 tl ye çıkmış sanırım.
    hava filtresini daha önce değiştirmişmiydiniz yoksa temizleyip kullanıyormuydunuz ?
    10.000 km önce değişmişti yine, kitapçıkta 40.000 de değiştirin yazıyor ama hava filtresinin temizlenemeyen cinsten olduğunu söylediler bana.
    JayJay_001 bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aboovv hıza baksana öndeki motor neydi fabrika verisinden benim anladığım o hızdan sonrasına başına bir iş gelirse ben garanti vermem diyor yoksa onlar bilmez mi hangi hıza çıkacağını

190 ile garanti verse ne ki zaten yine paramparçasın jilet gibi sağ ve solda bariyerler bize bakıyor sürekli gelsede ense traşını yapsak diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

Alıntı JayJay_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolda eğim varmıydı dostum? 10.000 devirede daha var. heralde 240-245 de fln kesiciye girer
    Eğim yok düz yoldayız eğimli yolda 152 görüyorum.
    Zaten düz yolda 6. viteste kesiciye kadar gelemiyor makina..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

JayJay_001 bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler