Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    titanic dediğin doğru herkes kendi tarzına göre almalı motorunu. Mondiali hiç incelemedim ama bi asya kullanıcısı olarak bi ciddi bi problem yaşamadığımı söyleyebilirim. Tavsiye edebilirim tabiki ama dediğim gibi içinize sinerse hemen gidip alın. Ben öyle yaptım, hem düşünün geçen sene kaç motor modeli vardı piyasada şimdi kaçtane war. Boşuna zaman kaybetmeyin derim fazla incelerseniz benim gibi 2 sene motorsuz kalırsınız ve herkes yanınızdan motorla geçerken ''aa ben bundan alıcaktım'' dersiniz. En çok kararsızlıktan kaybedrsiniz. Ve şu aralar güzel olan havaları ;)

Herkese kazasız şürüşler diliyorum Sevgiler saygılar
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaslar merhaba,,bende as 150t 19a almak isteyenlerdenim,,forumu okudum,,sayenızde bu motorun ıyı ve kotu yanlarını kıyaslama sansım oldu kendı kafamda,,,ve bu motoru almaya karar verdım,,antalyadayım,,ötv vergısı cıktımı yoksa daha zamanı varmı??ve bu motorun fıyatı hala 1850mı??taksıt ımkanlarını da bılenler anlatırsa cok memnun olurum,,tesekkurler

deardamien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mc
    arkadaslar ibbre sonb günlerde t19a kaydı aradaki fiyat farkıda 200 az buz deil yani.... ve sorunsuz olduunu düsünüyorum sayenizde

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    AS 150 T 19 A alacak arkadaşlar

Öncelikle motorunuzdan memnun kalacağınıza eminim. Diğer 150 lik çin mallarından yarım litre daha fazla benzin yakıyor ama bu da 9,5 hp lik gücünden kaynaklanıyordur. Benzin sarfiyatı tamamen kullanımınıza göre değişicektir. Zaten bu tüm motorlar için geçerlidir. Benim motor 1000 km yi geçti ve şu an 100 km de hiç durmadan tek başıma rüzgara karşı olmadan sabit hızda 70 km hızda gidersem 3 lt. yakıyor. Karma kullanımda 3,5 - 4 lt yakıyor. Sürekli şehir içinde dur kalk ve 50 yi geçmeden 100 km gidersem 4 - 5 lt yakıyor. Yani sizin anlayacağınız bu motor minimum 3 maxsimum 5 litre yakıyor. Benim kullanımıma gelince her 100 km de depoyu full yapıyıyorum ve 4 lt benzin alıyor. Yani benim kullanımımla 100 km de hep 4 lt yakıyor. Hep şehir içi ve genelde iki kişi biniyoruz.

Motorun performansı ise süper. İki kişi hatta önede çocuk alırsanız 3 kişi banamısın demiyor. Hele hele dik sayılacak yukarı doğru yokuşları nasıl çıktığına hayret ediyorum. Son sürati ise ben tek kişiyken en fazla 110 a çıktı o da hemen değil biraz zaman geçmesi gerekiyor ve rüzgarlı hava olmaması geriekiyor. Ama bu scooter larla bu kadar hızlı gitmemek lazım her açıdan zararlı. 0 dan 80 km hıza kadar canavar gibi gidiyor. Uçuruyor.

Motorun kalitesine gelince. Çin malları içinde şaşırtan bir sağlamlığı var. Sadece aynalar rölantideyken çok titriyor başka bir eksisini görmedim. 3000 km lere gelen arkadaşım var hala bir sorun olmadığını söylüyor. Işıklandırma çok iyi nerdeyse otomobil gibi aydınlatıyor diyebilirim. Far korna gaz kolu vs gibi takımları kaliteli yapmışlar. Hor kullanmazsanız bozulmaz. Arkda yolcu için rahat bir oturma pozisyonu var. Ayak koyma yerleri çok sağlam yapılmış, üstündde hoplayabilirsiniz. Göstergeler rahat görünüyor. Km sayacı doğru gösteriyor. Saatte koymuşlar ama keşke motor devir göstergeside koysalarmış. Benzin göstergesi yanlış gösteriyor ama servisten ayarlıyorlar üzülmeyin

Motorun fiyatına gelince, bir ay kadar önce 1850 ytl idi. Ama şu an fiyatı 1950 ytl olmuş. Mondial 150 ZC 2200 ytl olduğuna göre 250 ytl ucuzluk zaten asyayı tercih etmeye yetiyor.

taksit ve masrafları ise şöyle

1950 ytl peşin fiyat + 150 ytl plaka = 2100 ytl

2100 ytl toplam fiyat X %18 12 aylık vade farkı = 2478 ytl

2478 ytl vadeli fiyat / 12 ay taksit = 206 ytl aylık taksit.

Axcess , Fortis , Card finans , Word gibi kartları kabul ediyorlar. Tabii ne kadar peşin verirseniz o kadar iyi olur. Ama ben nakit para elimde kalsın dedim. Hepsini taksit yaptırdım. Gerisi size kalmış

Sevgiler

ya arkadaşlar bişi diycem, bu forumda olan ve ist. da yaşayan 19 a sahiplerini görebilir miyim? Hatta sahip olmayan arkadaşlarda gelsin yakından incelerler motorları.. Diyorum ki şööle caddbostanda felan toplansak hem motorlarımızla tur atsak hemde muhabbet etsek?? Güzel olmaz mı hem havalar da güzelken daha?? Hadi yapalım ööle bişe..

Motosikleti
    150 mc
    eywallah titaniz kardeşim. umarım sorunsuzca kullanmaya devam edersin. heralde km.si arttıkcada yakın tüketimin duser. biraz daha dusse hic fena olmaz heralde;)

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    AE86LEVIN ve AS150T19A adlı arkadaşları uzun süredir görümüyoruz buralarda. Neden yazmadıklarını çok merak ediyorum. Hadi arkadaşlar canlandırın buraları. Biz T 19 A cılara yakışıyormu hiç

Alıntı titanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AE86LEVIN ve AS150T19A adlı arkadaşları uzun süredir görümüyoruz buralarda. Neden yazmadıklarını çok merak ediyorum. Hadi arkadaşlar canlandırın buraları. Biz T 19 A cılara yakışıyormu hiç
    bence de

Motosikleti
    150 mc
    arkadaşlar kararımı verdim. bnde b u motordan alıyorum.. ama ay sonunu bulcak galiba almam:(

arkadaslar honda beat mi yoksa asya 19a mı??sizce hangisi??ya honda beat ikinci el alacagım yada as 19a sıfır,,bu motorları artı ve eksılerını bılen arkadaslar kıyaslayabılır mı,,simdiden herlkese tesekkurler

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Alıntı tibet53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar honda beat mi yoksa asya 19a mı??sizce hangisi??ya honda beat ikinci el alacagım yada as 19a sıfır,,bu motorları artı ve eksılerını bılen arkadaslar kıyaslayabılır mı,,simdiden herlkese tesekkurler

Honda 2,950 ytl 100 cc motor 7 HP

Asya 1,950 ytl 150 cc motor 9,5 HP

Bu yönden düşünürsen, sence kıyaslamaya gerek varmı.

Başka bir yönden düşünürsen

Honda kalitesi tartışılmaz ama Asya T19A da dökülmüyor yani. İkinci elde honda sorun yaratmaz. Honda 100 cc olduğu için daha az yakar ama performansı asyadan daha düşük. Asya hondadan daha etli butlu ve büyük, ayrıca T19A da ön fren disk ve lastikler daha geniş, daha büyük. Bende kıyasladım zamanında ve T19 almaya karar verdim fiyat,görüntü ve performans olarak.

Diyarbakırlıyım ama şimdi İzmirde okuyorum
    Motosikleti
    TVS Apache
    Hepinize selamlar...Abilerimin elinden arkadaşların yanaklarından öpüyorum...Ben üniv. öğrencisiyim..Ve hiç tecrübeli değilim motosiklet işinde.Kendime bi scooter almayı düşünüyorum 1 yıldır hastası oldum bu scooterların..Ve bu forumdaki hemen hemen herkes gibi ben de asya 150t 19a hastasıyım..ama çıkardığı sorunlar sizin için ufak da olsa beni çok uğraştıracaktır ve ekonomik durumum dolayısıyla pek para yetiştiremem masraflara..Bana en azından yakıt tüketiminin aslında ne olduğunu söylemekle birlikte bi kaç tavsiyede bulunurmusunuz...?(ytl deil de tl değerinde sölerseniz daha iyi anlicam çünkü kafamı karıştırdınız)saygılar sevgiler....

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Alıntı Sabırküpü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize selamlar...Abilerimin elinden arkadaşların yanaklarından öpüyorum...Ben üniv. öğrencisiyim..Ve hiç tecrübeli değilim motosiklet işinde.Kendime bi scooter almayı düşünüyorum 1 yıldır hastası oldum bu scooterların..Ve bu forumdaki hemen hemen herkes gibi ben de asya 150t 19a hastasıyım..ama çıkardığı sorunlar sizin için ufak da olsa beni çok uğraştıracaktır ve ekonomik durumum dolayısıyla pek para yetiştiremem masraflara..Bana en azından yakıt tüketiminin aslında ne olduğunu söylemekle birlikte bi kaç tavsiyede bulunurmusunuz...?(ytl deil de tl değerinde sölerseniz daha iyi anlicam çünkü kafamı karıştırdınız)saygılar sevgiler....
    sevgili sabırküpü öncelikle hoşgeldin diyorum.

T19 A hastasıysan kafan başka şeylere takılmamalı. Yani ekonomik durumun anladığım kadarıyla ancak çin mallarına yettiği için sonuçta asya olmaz mondial olur mondial olmaz başka bir çin malı olur. Bunlar sorun çıkaracaksa birbirinden ayırt etme zaten. Kaldıki T19 A da şimdiye kadar bir sorun yaşamadık ben ve forumda gördüğün arkadaşlar (gördüğüm kadarıyla). Çıkacak sorunlar seni uğraştırmaz merak etme, öyle ki yolda bırakmaz benzin bitmesi dışında, diğer ufak tefek sorun dediğimizde masrafsız sorunlar zaten. Yani bir iki vida sıkmayla bir iki ayar yapmaktan kimse endişelenmesin, hem bunuda servis hallediyor zaten.

Tüm mesajları okursan T19 A hakkında yeterli bilgiye ulaşacaksın.

Yakıt tüketimine gelince, Şu ana kadar sizlere aktarmaya çalıştığım tüketimler tamamen mantıklı olarak hesaplanmış ve gerçek değerler. Bende abartma yalan yok. Ama diğer topic lerde değişik çin malı scooter larda sırf kendi malını kötülememek için çok az yakıyormuş gibi gösteren arkadaşlarda yok değil hani.

Senin anlayacağın tl hesabıyla yakıt tüketimini de yazayım.

bu forumda gördüğüm arkadaşlar ve kendi tüketimime göre ortalama bir değerle 100 km de 4 lt yakıyor yani 11,500,000 tl. şimdiki benzin fiyatıyla

1 km de ise 90,000 tl ile 130,000 tl arasında yakıyor. Yine şimdiki benzin fiyatıyla. Neden böyle 90 ile 130 dersen, kullanımdan dolayı derim bazen öyle bazen böyle yakar duruş kalkış çalıştırma sayısı , kaç kişi bindiğin, ne kadar hız yaptığın, yollar yokuş rampamı, gaz verme stili falan gibi olaylar yakıt tüketimini etkiliyor sürekli olarak.

Ya arkadaşlar illa morlarımızda sorun olduğu zaman mı yazıcaz?? Hadi yaa can verio bu topic. Yapmayın.. Bu arada bi buluşma ayarlayalım yaa.. Hiç görüşemedik yüzyüze.. Bu hafta havalarda çok güzel haniii

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Alıntı ChAgLaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar illa morlarımızda sorun olduğu zaman mı yazıcaz?? Hadi yaa can verio bu topic. Yapmayın.. Bu arada bi buluşma ayarlayalım yaa.. Hiç görüşemedik yüzyüze.. Bu hafta havalarda çok güzel haniii
    Kardeş ne yapalım, motorlarda sorun çıkmıyorki hiç. Bir sorun olsa birileri mutlaka yazacaktır.

Gerçekten sorun çıkarmıolar Allah'a şükür. Bi ara toplantı ayarlayalım bence

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    arkadaslar 80 kadran var nasi 100 yapiyorsunuz??

Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 80 kadran var nasi 100 yapiyorsunuz??
    olurmu yahu 140 kadran var, ama km saati 10-15 km az gösteriyor. Mesela 80km giderken aslında 70 km ile falan gidiosun. Olayın açıklaması budur. Ama 140 a çıkmak imkansız gibi gelio bana

Motosikleti
    150 mc
    arkadaşlar hepnize merhaba. sonusda bi t19um oldu antalya altınel gruptan 2050 ytl pesin para karsılıında aldım. 55 milyona motor ortusu we canta taktırdım. simdi biraz cok yakıyo ama olsun 10milyonluk bnzinle 120 km yapan arkadaslar war.. gecen antalya yagmurluydu bnde biraz hıyarlıkı yapıp motor kullanınca ertesi gun calıstırınca tekledi sepep cok basit hava filtresine su kacmıs... nese 300 bakımınıda yaptırmıs oldum 105 gibi bi surate cıktım dahada gidiodu yani ama zorlamayim dedim

Alıntı deardamien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepnize merhaba. sonusda bi t19um oldu antalya altınel gruptan 2050 ytl pesin para karsılıında aldım. 55 milyona motor ortusu we canta taktırdım. simdi biraz cok yakıyo ama olsun 10milyonluk bnzinle 120 km yapan arkadaslar war.. gecen antalya yagmurluydu bnde biraz hıyarlıkı yapıp motor kullanınca ertesi gun calıstırınca tekledi sepep cok basit hava filtresine su kacmıs... nese 300 bakımınıda yaptırmıs oldum 105 gibi bi surate cıktım dahada gidiodu yani ama zorlamayim dedim
    hayırlı olsun kardeş..kazasız belasız inşallah.. Hiç pişman olmıycaksın 19a yı seçtiğine

Motorun resmini gönderebilir misin? Çanya falan nası durmuş çok merak ediyorum.. Bende çok karasız kaldım çanta taktırmakta..

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler