Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maerdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AsyaT19A
    bence bizim motorlar rodajdan sonra rahatlıkla (gazı köklemezsen) 2,5 litre ile 100 km gider gibi.
    şu an 50-60 km hızla ben 110-125 bin yakıyorum (250 km deyim daha), 103 kiloyum ve yolumun çoğu yokuş yukarı.
    1,8 litre yakıyor demiş arkadaş motoru yormadan sürekli uzun yolda belki yakar kilosu da 50-60 kg falansa.
    özellikle ani kalkışlar tüketimi artıyor.
    her gazı kökleyip kalkmak yerine menzile 0,5 km ekle.
    birde mesafe varsa fren yerine gazı keserek yavaşlamak.
    tam gaz makinayı zorlamayı anlatmaya gerek yok.
    memo71

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Alıntı maerdal adlı üyeden alıntı
    bence bizim motorlar rodajdan sonra rahatlıkla (gazı köklemezsen) 2,5 litre ile 100 km gider gibi.
    şu an 50-60 km hızla ben 110-125 bin yakıyorum (250 km deyim daha), 103 kiloyum ve yolumun çoğu yokuş yukarı.
    1,8 litre yakıyor demiş arkadaş motoru yormadan sürekli uzun yolda belki yakar kilosu da 50-60 kg falansa.

Maerdal kardeş senin 50-60 km hız dediğin hız göstergesinde gördüğün rakam. Gerçek hızın 10 - 15 km daha düşük yani 50-60 km dediğin hız aslında 35 - 45 km hız gerçekte. Bunu defalarca test ettim. Ve bunu otomobillerle karşılaştırmayın çünkü otomobillerde hızı biraz fazla gösteriyor. En iyi yöntem şehirler arası tabelalardaki belirtilen mesafeyi katetmek. Yani iki levha arası 10 km dir. Bizim burada denize kadar olan mesafe 50 km ve her 10 km de bir levha var 50 kaldı 40 kaldı 30 kaldı diye buradan anlıyoruz.

Gerçekte 100 km sabit hızda giderseniz 100 km uzaklıktaki noktaya 60 dakikada varacağımıza göre, dakikada 1,66 km yol gidiyoruz demektir. Dolayısıyla 10 km yolu 6 dakikada bitirmemiz gerekiyor.

İşte ben buradaki 10 km yolu göstergeye göre 100 km sabit hızda (hiç altında ve üstünde gitmeden) tam 7 dakikada gittim. Buda göstergenin ne kadar aldatmaca olduğunu size açıklar sanırım. Hesaplarıma göre göstergede 100 km gördüğüm hız aslında 85 km civarı bir hızmış.

Fakat burada beni şaşırtan bir durum oldu Km göstergesi çok doğruymuş. 10 km gittiğim yolu km göstergesi tam 10 km gösterdi

İşte benim kriterlerim gördüğünüz gibi gerçeğe dayalı, öyle göstergelere göre yorum yapmak avuntudan başka bişey değil.

Yakıt sarfiyatını nasıl hesaplamak gerekiyor ? Onuda çoğumuz biliyoruz. Çok basittir. Ben yinede açıklamak istiyorum bilmeyenler olabilir.

Depoyu ağzına kadar doldurursunuz, km sayacındaki değeri aklınıza veya bir yerlere not edersiniz, daha sonra gitmek istediğiniz kadar giderseniz yada benzinin bitmesini beklersiniz, depoda benzin biter ve tekrar yakıt almaya gidersiniz, depoyu ağzına kadar doldurursunuz (dikkat edin ağzına kadar burası çok önemli) ve km sayacına bakıp en son fullediğinizden beri ne kadar yol gittiğinize bakıp kaç litre ve kaç ytl benzin aldısanız onu km sayacından çıkardığınız rakama bölersiniz ve ne kadar sarfettiğinizi görürsünüz. Bunun dışındaki hesap yöntemleri doğru değildir. Fakat burada km sayacınızın as 150 t 19 a nın ki gibi gerçeği göstemesi gerekiyor. Eğer göstermiyorsa lütfen bildiğiniz mesafeyi katettikten sonra hesabınızı yapınız.

Evet arkadaşlar

motoru yormadan tek kişi ve duraklamadan uzun yolda ve sabit 60 km hızda 1,8 lt değilde 2,5 lt yakacağına inanırım. Ama kim bu kadar perişan bir halde gitmek ister ki. Rahat, dertsiz tasasız tamamen günlük kullanım koşullarına göre motorunuza binerseniz yakıt sarfiyatı 3,5 lt ile 4,5 litre arasında değişecektir ( 100 - 130 bin lira arası km de)

Motosikleti
    AsyaT19A
    titanic katılıyorum sana.
    sayac doğru gösteriyor. hız göstergesini bilmiyorum ölçmedim. haklı olabilirsin.
    bugün 300 bakıma gittik. 15 dakika sürdü 15 ytl verdik.
    gerçek rodajın 1000- 1200 km de bittiğini öğrendik.
    yanlış gösteren benzin şamandırasını değiştiriyorlar.
    bir sıkıntı oldumu dediler. şuana kadar bir sıkıntı olmadı.
    hatta 10 gün tatile gittim tatilden döndüm şimdi çalışmaz uğraşıcaz falan derken marş düğmesine bastım ve hiç sorunsuz ve ikiletmeden gaz vermeden çalıştı. daha ne olsun.
    kazasız günler
    memo71

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı maerdal adlı üyeden alıntı

%100 haklısın maerdal !
    Hep motor freni kullanıyorum , çünkü arka fren hiç tutmuyo nerdeyse !
    Benim motorun debriyajı bitik o yüzden dur-kalktan hiç hoşlanmıyorum !
    Kırmızı ışık varsa uzaktan yavaşlıyorum ,
    Durunca asfaltı tekmeleye tekmeleye kalkmak ve yarım gaz vermek gerekiyor

Bu motorlar aslında Tam-Otomatik vitesli değil pekçok kişi bilmiyor !
    Motorunuzda Devir göstergesi olsa anlardınız !
    Sıfırdan tam gaz hızlandınız 70km ye mesela , devir 6500 de !
    Gazı tamamen kesin hızınız 5-10km düştüğü halde
    Devir 1500-2000 devir düşüyor , yeniden gazlayın
    Motor çeyrek gazdan biraz fazlası ile 70 yapıyor , yarım gazla 90 mesela
    Ben 1 defa çeyrek gazla 5000 devirde 100km hız yapmıştım yokuş aşağı
    Şanzımanı iyi kullanmak , motor freni kullanmak , dur-kalk yapmamak .
    Yakıtı %30-40 etkiliyor !

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    maerdal ve titanic kardeş teşekkür ederim,

Allah sizede kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah..

Benim bi sorunum oldu arkadaşlar

Motoru aldıımın 2. günü arka fren müşürü bozuldu servise götürdüm daha o yedek parçanın gelmediini söylediler 300 bakımda inşallah gelir motor şu an 110 km de..

Sorun şu arka frene bastığımda stop lambaları yanmıyor ve sadece ön frene basarak çalıştırabiliyorum moturumu.. bu da canımı sıkıo..

Pendikteki serviste bi yazı gördüm '' elektrik devresi garanti dışıdır'' diye.. ordaki ustaya sordum nedir garanti kapsamı diye bana ''mekanik'' dedi. Nedir yani mekanik? sadece pistonlar, amotisörler segmanlar ve fren telleri mi? ben makina mühendisiyim ve onlara mekanikle ilgili o kadar çok şey anlatırım ki içine değil elekrik bilgisyar bile sokarım

Gidip sormadım ama umarım bu müşürü garantiden değiştiriler.. Bana yok bu mekanik değil para vercen falan derlerse hiç hoş durumlar olmayacağına eminim. Çünkü 2 gün içinde bozuluyorsa demekki bana bozuk malı sattılar bide götürdüümde usta iki bişey yaptı tekrar çalıştı sonra tekrar gitti.. günahlarını almıyım ama şüpheleniyorum yavaştan. dur bakalım ne olacak ??

1 sorunum daha oldu o da egsozt manifoldnun orda bi conta yamulmuş.. nası oldulysa?? Ve bana dedikleri şey ne arkadaşlar biliyormusunuz? ''olur bu değiştiricez bi hoşgeldin diyelim 15 ytl alalım'' ben 15 ytl ile batmam ama onlar çok şey kaybetti çok ayıpladım yani zıptırık bi conta için 15 ytl.. elimiz mahkum ya mecburuz.. pişman olmam umarım bu motoru aldığım için..

Zaten biraz pişelim piaggio, yamaha yada sym 'ye geçicem..

Umarım sizin sorununuz çıkmaz.. Ama baştan böyle olayların olamsı ve güvensizlik gerçekten çok canımı sıktı

Paylaşmak istedim sizinle..

Saygılar...
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    chaglar kardeş

bunlar ufak tefek sorunlar moralini bozma 2000 ytl para saymışsın bir 15 ytl daha ver. Bizim başımıza hiç böyle şeyler gelmedi ama gelsede çok sıkılacağımı sanmam. Çünkü bu motorlar kolay kolay sorun çıkarmıyorlar. Şimdi sen öncelikle hakkını ara. Yeni aldığın motorun bu tür sorunlarının onların hatasından olduğunu sanıyorum. Galiba bunlar başka müşterilerini memnun etmek için hiç kullanılmamış motorların parçalarını söküp başka müşteriye takıyorlar. Arızalı olanı ise yeni motora takıyorlar.

Dediğim gibi öncelikle hakkını aramak için çabala ama olmuyorsa da üzülme. 15 ytl için moralini bozmaya değmez. Çünkü altında yamaha honda olasydı ve en ufak bir sorun olsaydı 50 ytl den başlardı. Bu motorun değil eksoz contası, komple kendisini alsan yine kardasın yamaha ve hondanın fiyatına göre.

Motosikleti
    AS150T
    oooo çağlar
    kuzen sende mi burda sın yavv
    en kısa zamanda takılalım yazın bitmesine ne kaldı şunun şurasında
    hadi bakem kazasız belasız binmen dileğiyle

Alıntı sevilay adlı üyeden alıntı
    oooo çağlar
    kuzen sende mi burda sın yavv
    en kısa zamanda takılalım yazın bitmesine ne kaldı şunun şurasında
    hadi bakem kazasız belasız binmen dileğiyle

Canım kuzenim!!

Senide sonunda motosiklet.net'li yaptım eheheh..

Bundan sonra hep buralardayız takılırız..

İyi dileklerin için teşekkür ederim canım

Alıntı titanic adlı üyeden alıntı
    chaglar kardeş

bunlar ufak tefek sorunlar moralini bozma 2000 ytl para saymışsın bir 15 ytl daha ver. Bizim başımıza hiç böyle şeyler gelmedi ama gelsede çok sıkılacağımı sanmam. Çünkü bu motorlar kolay kolay sorun çıkarmıyorlar. Şimdi sen öncelikle hakkını ara. Yeni aldığın motorun bu tür sorunlarının onların hatasından olduğunu sanıyorum. Galiba bunlar başka müşterilerini memnun etmek için hiç kullanılmamış motorların parçalarını söküp başka müşteriye takıyorlar. Arızalı olanı ise yeni motora takıyorlar.

Dediğim gibi öncelikle hakkını aramak için çabala ama olmuyorsa da üzülme. 15 ytl için moralini bozmaya değmez. Çünkü altında yamaha honda olasydı ve en ufak bir sorun olsaydı 50 ytl den başlardı. Bu motorun değil eksoz contası, komple kendisini alsan yine kardasın yamaha ve hondanın fiyatına göre.
    Evet titani kardeşim dediklerine aynen katılıyorum..
    Ben zaten işin parasında falan diilim yanlış anlaşılmasın sadece güven meselesi bu, bi iş yaparsın paradan çok daha değerli şeyler kazanabilirsin ama ufak çıkarlar peşinde koşmak gerçekten mide bulandırıcı.. Hep derler ya sinek ufaktır ama mide bulandırır diye

Ama bayilerin böyle cinlikler yapması hele hele birde motorun, bizim görmediğimiz yerlerine eski yada çıkmalarını takmaları hiç hoş değil..

Bi topicte okudum adam servise kayışı değiştirmeye gidio en iyisinden taktırıo ve 300 km ''yanılıor olabilirim'' kayış kopuyor ve tolda kalıyor. Sonra başka ustaya götürdüünde bu kayış çıkma cevabını alıyor. Ve bu arkadaş serviste yapıyor bu değişimi Çok üzücü ve bir o kadar da korkutucu

Neyse umarım hepimiz kazasız belasız sorunsuz günlerde kullanırız motorlarımızı

Herkese saygılar

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Arkakadaşlar bu foruma uzun zamandır birşey yazılmıyor. Sanırım motorunuzda hiç bir problem yok. Bende 900 km yi geçtim ve hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

Sizlere sormak istediğim T 19 unuzla en fazla ne kadar hız yaptığınız. Benim motor iki kişiyle rüzgarsız ve düz yolda maximum 90 yapıyor. Tek başıma ise 100 ü zor görüyor. Motor açıldıkça hız artacakmı acaba ?

deardamien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mc
    arkadaşlar hepinize öncelikle merhaba... bu topici bastan assaa okudum ve bu motorun fazla problemli (sıkıntı yaratmayacak) olmadığına karar verdim... 20 gün içerisinde t19 la mondial 150 zc arasında bi tercih yapmam gerekiyor.. aşşaa yukarı 2 aydırda piyasayı takip ediyorum... t19---2,000ytl 150 zc---2,200

uygun fiyatlı ve ydek parça fiyatlarının ucuz olması dolayısıyla bir çin markası tercih edeceğim.
    t19la ilgili birşey beni rahatsız etti.. sele altı bölmesinin plastiği böyle görünen bu motora hiç yakışmıyor. görünüşü fazlasıyla güzel yanlız arkaya ya sissy var yada canta taktırmak lazım.. motora aksesuar takan arkadaşlar görüntülerini bizimle paylaşabilirlermi??? şimdiden tüm cevaplarınız için teşekkkürler...

Motosikleti
    150 mc
    arkadaşlar hepinize öncelikle merhaba... bu topici bastan assaa okudum ve bu motorun fazla problemli (sıkıntı yaratmayacak) olmadığına karar verdim... 20 gün içerisinde t19 la mondial 150 zc arasında bi tercih yapmam gerekiyor.. aşşaa yukarı 2 aydırda piyasayı takip ediyorum... t19---2,000ytl 150 zc---2,200

uygun fiyatlı ve ydek parça fiyatlarının ucuz olması dolayısıyla bir çin markası tercih edeceğim.
    t19la ilgili birşey beni rahatsız etti.. sele altı bölmesinin plastiği böyle görünen bu motora hiç yakışmıyor. görünüşü fazlasıyla güzel yanlız arkaya ya sissy var yada canta taktırmak lazım.. motora aksesuar takan arkadaşlar görüntülerini bizimle paylaşabilirlermi??? şimdiden tüm cevaplarınız için teşekkkürler...

t19la ilgili birşey beni rahatsız etti.. sele altı bölmesinin plastiği böyle görünen bu motora hiç yakışmıyor. görünüşü fazlasıyla güzel yanlız arkaya ya sissy bar yada canta taktırmak lazım.. motora aksesuar takan arkadaşlar görüntülerini bizimle paylaşabilirlermi??? şimdiden tüm cevaplarınız için teşekkkürler...

Motosikleti
    AsyaT19A

selam

3 ay da 1100 km ye geldim 80-90 krş yakıyor.
    motorun sesi, kalkışı, süratlenmesi değişti güzelleşti.
    Hiç denemedim ama sanırım 100 km yapabilir gibi görünüyor.
    yarım gaz hemen 70 e çıkıyor. ki ben zaten 50-60 geçmiyorum.

Fakat ne yazıkki eşim yoğun trafikte arkada çok tedirgin olduğu için satmaya karar verdik.

Alıcı var ise Ankaradayım. 1500 ye bırakacağım.
    satış (ötv+kdv+noter) ve ruhsat masrafları hariç 1850 + aşağıda yazdıklarımın toplamına maloldu bana.

Motor ile beraber bir adet siyat mat XLarge yarım COX kask (70 euro), bir adet gri parlak yarım Small MAX kask (60 YTL), sırtlıklı siyah çantası (60 YTL) ve klidi ile (20 YTL) vereceğim.

55-60 wattlık Osram farlar, stoplar ve sarı araba sinyaller içinde bir 100 ytl harcamıştım.

hepinize kazasız günler
    memo71

Arkadaşlar Motoruna aksesuar taktıran var mı? Varsa resimlerini gönderebilir mi?

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    arkadaşlar 10 gündür tetildeydim bu yüzden motorum 10 gündür yatıyordu bugün kontağı açtım ve sorunsuz bir şekilde çalıştı. 1000 km ye geldim bir kaç gün sonra bakıma götüreceğim. Şu ana kadar bir problem çıkmadı çıkacak gibide görünmüyor. 12 ykr yakıyor 100 km.de şehir trafiğinde. tek kişiyle en fazla 100 km hıza ulaştım o da hemen değil.

Chaglar kardeş, ben motoruma 2 ay önce arka bagaj (çanta) siparişi verdim ve hala gelmedi (Adana da) motorumla aynı renkte (bordo) bagaj kalmamış diyorlar. Bir kaç kişide gördüm. Aynı renkte arka bagaj çok yakışıyor motora. Bir gün benimkide gelir umarım.

Deardamien kardeş, T 19 A mondialinkinden daha yakışıklı ve rahat bir scooter fiyatıda çok uygun. Bu mesajlardada gördüğün gibi önemli bir problem çıkartmıyor. Bence bize güven ve al. Bordo renkte arka çanta bulursan çok yakıştığını söyleyebilirim.

Motosikleti
    150 mc
    eywallah ilgilendiğin için ama kalbim 150zcden yana motor gucu ve ağırlığından dolayı daha agır basıyo.. gri siyah renginden dusunuyorum son 2 haftam.. kavusacagım inşallah scooterima... ama t19da inan cok guzel bi motor..

Sağol titanic kardeş; bugün gidip bi bakıcam bide yeinde görelim. Eğer hoşuma giderse taktırırım. Sonrada fotoları gönderirim.

Deardamien kardeş, Mondial sanırım biraz daha ağır. Motorun ağırlığını cc 'ye bölüyosun ardaki oran eğer 13ten büyükse zorlanır motor bilgin olsun. 19a larda sanırım bu oran aşılıyor ama tabi içine sinmezse hiç alma.. Ama tavsiyem sorunsuz olduğudur.

Sevgiler saygılar..

Motosikleti
    150 mc
    eywallah caglar. mondialin kilosu 115 asyanın 125.. mondial 10,5 bg olması lazım.. ne diyosun.. adamlar 135 yaptık diyolar??

Incredible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Üzgünüm ama yok!
    hade arkadaslar bu topic güzel oluyor.. ortam sağlam motor güzel.. daha ne olsun bea... hade bir sürü mesajlar atalım da topic canlı kalsın... uyusuk olmayında bir mesaj yazın ne olcak ki !!!
    [b]Yaşasın motosiklet kardeşliği. Sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz. Anneciğim, kardeşim ve gt250R sizleri ölene dek seveceğim... __No Women, Yes Vodka...:wiinkk:[/b]
    [COLOR="Red"][B]Hayallerinizin peşinden gidin. Gitmiyorsanız, gidenlere mâni olmayın.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    150 mc
    hadi atrık...

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Alıntı deardamien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eywallah caglar. mondialin kilosu 115 asyanın 125.. mondial 10,5 bg olması lazım.. ne diyosun.. adamlar 135 yaptık diyolar??
    mondial 150 zc iyi bir scooter yakından görme fırsatım oldu ama AS 150 T 19 A daha kaliteli duruyor ikisine aynı anda bakınca. Asya biraz daha iyi hızlanıyor. Ama son hızda mondial üstün gibi görünüyor.

Görünüm olarak birbirlerine benzemiyorlar. O yüzden alacak kimselerin tamamen kendi tarzlarına göre bir karar vermeleri gerekir. Tabii fiyat farkınıda unutmamak gerekir, asya 250 ytl daha ucuz ve mondialden 10 kilo daha ağır olmasına rağmen mondialden daha iyi hızlanıyor. Son hızda mondial asyayı geçer belki ama kullanan arkadaş rüzgarsız düz yolda 115 - 120 yaptığını söyledi ve o hızda motorun patlayacak ve dağılacak gibi olduğunu söyledi.

135 km hıza ulaşacağını sanmıyorum. Zaten o hızlar gerçek değil. 115 km hıza ulaşan bir çin malı motor gerçekte 100 km hızla gidiyordur. Otomobillerle hız kontrolü yapmak isteyenler yapmasın çünkü otolarda 5-6 km fazla gösteriyor gerçekte.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler