Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    bilgin çok geçmiş olsun...

ya arkadaşlar benim motorun sahibinden .com da ilanı var,daha doğrusu düne kadar vardı pasif yaptım... bir arkadaş aradı 1500 ytl peşin hemen vereyim dedi ne dersiniz satılırmı bu fiyata?ilanıda yalandan yere vermiştim,yani pek satasım yok,seviyorum motorumu,ne dersiniz ne yapayım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    Arkadaşlar Eksoz Için Yüksek Derecelere Dayanikli Yanmaz Boya Satan Bir Yer Biliyormusunuz Biliyorsaniz Adres Verebilirmisiniz Eksoz Boyanacak Ama YÜKSEK Dereceye Dayanikli Kirmizi Renk Boya Ariyorum Bulamadim Sprey Olmasi Rica Olunur Adres Veya Bir E-mail Adrsi Verirseniz..çok Memnun Olurum şimdiden Ilgilenenlere Teşekkürler

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    ya bilgin kardeş yüreğimizi ağzımıza getirme geçmiş olsun yaa Allah korumuş..Valla büyük geçmiş olsun tekrar aman dikkat..boşver motoru size bişey olmasın..

bende bugün baktım olacak gibi değil çıkışta motoru ustaya bıraktım geldim..bu arada bir iki şeyi daha çıktı arka balatalar bitmiş dedi bakıcak..debriyaja bi bakıcak motorun yağını değişcek heralde eğer unutmassa..hava filtresi kontrol tabi en önemli olarak karbüratörü sökülcek bakılcak eğer hata mata varsa değişcek..motorda boğulma olduğunu oda söyledi uzun zamandır vardı zaten idare ediyorduk ama yaptığımız benzin sarfiyatından haberimiz yokmuş vaaaşşş 17 kuruş ne demek ya bizim toyota corolla 1.6 lpgli 15 kuruş yakıyormuş babam dedi...neyse bakalım sabırsızlıkla yarın akşamı beklicem.. fazla da bi masraf çıkarmadı tahmini olarak önemli değil zaten olsunda gerisi önemli değil servise boşuna gitmişiz bunca ay..

evren valla denin düşüncen kararın ama yani başka motor alamıyacaksan bence satma yani..ha belki daa iyi bişey alırım diyorsan o tabi senin düşüncen 1500 de fena değil.. biraz daha yüksek olabilir
    KIRMIZI BOĞA..

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Kardeşim çok çok çok geçmiş olsun! Umarım en kısa zamanda annen de düzelir,senin de keyfin yerine gelir.Motoru nası olsa tekrar düzeltirsin zamanla.Kusura bakma ama valla tüm kabahat sende! Kaç yaşında kadınla senin reflexlerin birmi? Senin bacaklarına hafif gelen 125kg'ı annen nası taşısın?anneni bidaha böyle tehlikeli oyunlara sokma olurmu? Kadıncağız hem motordan ürkecek,hem acısını sana belli etmeyecek,hem seni vazgeçirmeye çalışcak..Oooff ooffh.. Bilemiyorum nası düzelteceksin durumu.Motor kolay ama,anneciğin unutsun inşallah en kısa zamanda. Tekrar tekrar çok geçmiş olsun!
    Buarada şu modifiye işiyle ilgili yorum yazmamış kimse!Varmı bi fikri olan,neyin nesidir kimdir bu mesajın geldiği yer?
    AE86LEVIN... Ben açıkcası 1,5 değil 1.750de verseler satmam,çünkü aynı paraya bişey alamam. E ozaman elimdekinden neden olayım ? Valla 2.motorumu alabilirsem bunu da babama vericem.Hiç değilse hem işimizi görmeye devam eder,hem de yaşlı bi motorcuyu daha camiaya sokmuş olurum,hemde adama oyalanacak bi iş çıkar Uzun lafın kısası.. DEĞMEZ KARDEŞİM,YAPMA,SATMA PİŞMAN OLURSUN. oturma odama koyarım en kötü ihtimal,dekor olsun

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet best apo haklısın biblo olarakta kullanabiliriz...

o motor modifie işine ben bi cevap yazdım bişeyler yazmış ma nasıl yapmış neden yapmış resim falan yok kimin nesi bi resim koyar insan 180 cc gerçi silindiri görecek değilizde eksozu lastiği falan değişmiş 140 yapmışlar
    KIRMIZI BOĞA..

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı AE86LEVIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgin çok geçmiş olsun...

ya arkadaşlar benim motorun sahibinden .com da ilanı var,daha doğrusu düne kadar vardı pasif yaptım... bir arkadaş aradı 1500 ytl peşin hemen vereyim dedi ne dersiniz satılırmı bu fiyata?ilanıda yalandan yere vermiştim,yani pek satasım yok,seviyorum motorumu,ne dersiniz ne yapayım?
    Eyvallah arkadaslar cok sagolun

sen bılırsın dostum motorun ısını goruyosa satmak ıstemıyosan ve parayada ıhtıyacın yoksa satma ne gerek var cok zarar
    Yae annem cok yaslı degıl 48 yasında ama reflexlerı degılde bıraz panıkleme var sanırısam ama oldu artık daha bınem dıyo zaten bı kac sefer berbaer carsıya falan gıdıp gelmıstık ama daha bınmem dıyo korktu cok

Yanmaz boya sıyah olarak var satılıyo ama kırmızı varmı bılmem boyacılara sorarssan tabı sanayıdekı boya sata yerlere cogunlukla sana yardımcı olurlar ama sıyahı kesın var cunku servıste sprey olarak surmustuk bı egzoza
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgin(Nitrius) Geçmiş olsun ...

Allah beterinden korusun ...

Bu arada anneni gerçekten tebrik ederim Cesurmuş.
    Acil şifalar diler en kısa zamanda acilarin ve çiziklerin geçmesini temenni ederim.

Motor yapılır hele ki senin gibi meraklı biri o motoru komple yeniden yaparsın ;)

180 cc ye gelince .
    biraz uçmuş galiba

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    180 cc ye ne gerek var zaten..bu arada aslında bi el atmışken birazda mani toplamışken bide performans eksoz taktırayım diyorum çünkü benim eksozdanda kaynaklanan bi çekiş düşmesi oluyo kelepçeleri takmadan önce gazı zorlayınca fıssss diye biyerden hava kaçırıyordu kelepçe taktıktan sonrada azalttı ama çok az yine yapıyo gibi yokuşta çekişi düşürüyo..ne dersiniz bi araştırayımmı..bu ustanın bi tanıdığı vardır elbet..
    KIRMIZI BOĞA..

isteyen arkadaşlar varsa pazar günü yapacağımız testte yanımızda bulunabilirler,gelmek isteyenlere burdan gerekli bilgi verilir...

Özümüz Neyse Sözümüzde Odur.....

hangi bölgedesin abal arkadaşım?

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    nerde buluşma nerden katılıyorsun kardeş bi bilgi ver biraz ....resim falan yokmu hiç
    istanbul güngören sen?
    KIRMIZI BOĞA..

Foruma Yeni olduğum için resimleri yarın ekleyeceğim,istanbul kadıköyden katılıyorum,pazar günü hava şartları iyi olursa kozyatağı temden kartal köprüsüne kadar,bu arada karbüratörünü değiştirmen pek fazla birşey değiştirmez,sana tavsiyem karbürötörü hiç elletme,kız gibi nazik dir,çekişin artmasını istiyorsan egzoz değişimi yapabilirsin,birde hiç varyötör bilye değişikliği yaptınmı? ve motorun max hızını söylermisin düz yol?

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    hayır yapmadım ama karbüratörü değişcekmi belli değil bi bakıcak karbüratör önceden acemi bi servis elemanı taradından EPEY ELLENDİ zaten..motorda boğulma var vede çok yakıyo performans eksozu nerde yaptırabiliriz..bu arada caryatör bilye ne işe yarar nedir biraqz aydınlatırsan..
    KIRMIZI BOĞA..

Herkes bilsin karbüratör söküldüğü an sürekli problem yaratır,garantisi varsa hiç düşünmeden değiştir,boğulma olayına gelince çiğ benzin atıyormu motor? kendi egzozunu yaptırabilirsin her hangi bir egzozcuya(maliyeti daha düşük) peki motorunda sorun nezamandır var? ve kaç km de suan? ve max hızı yazarsan detaylı bilgi verebilirim.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    karbüratör o servis elemanının demesine göre değişti zaten garantiden... aman kalsın ben dışarda yaptırırım garanti deme bana kardeş..zaten sorunluysada parasıyla alıcam 100 ytl bişe yakıt sarfiyatı çok km de17 kuruş yakıyo şehir içi bol trafikte..4050 km deyim max hız 115 ama yol bitmişti dahada gidiyordu bu düz yolda denendi.sorun motora bi kere hava filtresindne içeri pislik kaçtı ve karbüratör suyla doldu yaklaşık 7-8 ay önce ondan sonra karbüratörü değiştiler çekici parası şu parası bu parası bisürü para aldılar..çiğ benzin olayına hiç bakmadım ama eksozun çıkışında siyah lekeler var..yıkayınca gitmiyorda..götürdüğüm ustaya son derece güvenirim bu arada çünkü benim tanıdık kurye abinin yıllardır arkadaşıdır..
    KIRMIZI BOĞA..

4050 km ve bu sorunlar,karbüratör değiştiğini sanmıyorum,yetkili servis tarafından değiştirildiyse mutlaka değiştirmek ve sorunun giderilmesi mecburidir,her nekadar kullanıcı hatası denilse bile garanti sürecince mekanik olarak garanti kapsamındadır,her türlü karbüratörde olmaz bunuda belirteyim,Buji değişikliği yap birde öyle dene,egzozda ara sıra patlama yapıyorsa bujiden,yok yapmıyor diyorsan yetkili servise gid ip hakkını ara,bu arada hangi yetkili servisi kullanıyorsun? kadıköyse yardımcı olabilirim.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    "Not: Modifiyeli Motor Kullanmak Ve Yaptırmak İsteyenler Benzin Parasını Şimdiden Biriktirsinler ) 1 depo" demişsin bunu anlıyamadım...
    servis y.bosnada ileri otomotiv kendi sitesinde adres telefonu var beni çağırdılar ama ben gitmedim yeni usta almışlar bilmem ne ben oraya gitmem kardeş sen kafanı yorma... bu seferde aynı sorunla karşılaşırsam motorla direk yazanelerine girerim adamın boğazına sarılırım.. yaşım daha genç..
    acı ama gerçek işte uğraşıp duruyorum motorum sağlam olsun usta ellerde olsun fiyatı önemli değil bi kere çıktık bu yola madem motorumuz var adam gibi gitsin gelsin ekonomik yaksın dimi...garanti kapsamında olsada bir sürü mekanik işçiliği alıyorlar hele burda saat başı mekanik işçiliği alıyorlar..adam eğer yine aynı arızaysa para almayız sen gel dedi gitmedim...yine bişey uydurur onlar..bujide diğişti daha 3000 de kayışıda değişti adam kayış sapa sağlam duruyo niye değiştin dedim boş yere herkez 7000 dedişiyo dedim..o diyo ben güvenmem o kayışa oraya gidip onları böyle makinalıyla taramama lazımki rahatlıyayım yaramı deşme olurmu...
    KIRMIZI BOĞA..

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili ABAL gel bir ara Sefaköye doğru karşılaştıralım şu motorları (kapıştıralım demedim )Biraz da çay kahve içer sohbet ederiz

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    nitrious kardeş, büyük geçmiş olsun, annene geçmiş olsun dileklerimizide ilet, olan olmuş, herkes sağ olduğuna göre tecrübeniz yanınıza kar kalır.

motorun masrafına gelince, işte ben bu çin motorlarını bu yüzden seviyorum, 100 ytl ye bir sürü hasar gideriliyor

abal kardeş, motorunun yakıt onarımını merakla bekliyorum, inşallah düzelir, servislerin dışındaki iyi bir usta çok yoğun ve sinirli olmayacağı için ve parayı direkt kendisi alacağı için işini çok yapacaktır.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    hanedan12 SEFAKÖYE GELİRİZ YAA AYIP ETTİN İSTERSEN KAPIŞTIRIRIZDA HELE Bİ ŞU SORUNU HALLEDELİM BAKARSIN BİDE PERFORMANS EKSOZ YAPTIKMI..

TİTANİC YA USTA BİR NUMARA ALLAHA ŞÜKÜR ADAM HER TÜRLÜ İMKANI SUNUYO SAĞOLSUN..PARA KONUSU BİLE SORUN DEĞİL TAKSİT BİLE YAPIYOR.. ZATEN ADAMA Bİ GÜVEN VERİYOR KONUŞMASIYLA..İNŞALLAH HALLOLUR SORUN..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    AHMET ya senin şu ustaya sorsana karbüratörün dibindeki tahliyenin vidası ne kadarda sıkı olsa benzin damlatıyor yani benzin hortumdan akmıyor vidanin dibinden damlıyor....belki bir yorum yapar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler