Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    Konca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı onur1601 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismo61 selam,
    Serviste bulunan hondanın yağı tam sentetik bir yağ değil. Bu nedenle kullanmanı tavsiye etmem. Tam sentetik olmayan yağ özellikle 10w30 ince bir yağ olduğundan özellikle yaz aylarında eksilmeye neden olacaktır. Bunun yerine tam sentetik 10w40 ya da 10w50 tam sentetik yaplarıda kullanmanı tavsiye etmiyorum bu durumdada yağ kalın olduğundan motorun çalışması az da olsa sarsıntılı olacaktır. Tam sentetik olarak 10w30 da önerebileceğim yağ çeşitleri iphone ve motul markalarının performans motorları için ürettiği 10w30 yağlardır. Özellikle motul un 7100 model 10w30 performans motorları için üretilen yağı çok kalitelidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

Selamlar,
    Sıfır alacağım aracın teslim tarihi yaklaştığından tricolor cbr 650f motorsikletimi çok makul bir fiyata çektim. Bu fiyat çok kısa bir süre için geçerlidir. Performans egzozlu ya da orjinal egzozlu şekilde fiyat verebilirim. Motorsikletime güveniyorum. Dilediğiniz servise ve ustaya gösterebilirsiniz.Bu fiyata bu temizlikte bulmak imkansız 9 aylık motor ve sıfırından 7 bin TL uyguna veriyorum. Bu süre zarfında satamazsam kullanmaya devam edeceğim. Ciddi alıcı arkadaşlar ilanda ki telefon numarasından beni arayarak bilgi alabilirler.
    Sahibinden İlan No:289712538

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...89712538/detay
    Yine bilginizmi var yoksa fikrinizmi? Sozume binayen bilgisizlikle bir yorum yapmissiniz, tam sentetik yaglar elbette iyidir,ancak 650f icin elzem degildir. Tam sentetik yagin omru daha kisa oldugu gibi, ucuculuk orani daha fazladir, soylediginizin tam aksine tam sentetik yag, yarim sentetik yagdan daha cabuk eksilir. Daha cabuk incelir ve daha akiskandir.

Hondanin kullandigi yarim sentetik yag ile sizin kullanacaginiz en iyisiy 300V factory arasinda zerre fark olmaz, agir yaris kosullari olmadigi surece, sadece daha fazla para odeyip daha kisa omurlu bir yag koymus olursunuz.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine bilginizmi var yoksa fikrinizmi? Sozume binayen bilgisizlikle bir yorum yapmissiniz, tam sentetik yaglar elbette iyidir,ancak 650f icin elzem degildir. Tam sentetik yagin omru daha kisa oldugu gibi, ucuculuk orani daha fazladir, soylediginizin tam aksine tam sentetik yag, yarim sentetik yagdan daha cabuk eksilir. Daha cabuk incelir ve daha akiskandir.

Hondanin kullandigi yarim sentetik yag ile sizin kullanacaginiz en iyisiy 300V factory arasinda zerre fark olmaz, agir yaris kosullari olmadigi surece, sadece daha fazla para odeyip daha kisa omurlu bir yag koymus olursunuz.
    10-30w sae-903t standartı (ekonomik yağlar hariç.) Yağ kullanmanız lazım,bu arada yanlış bilgi sunuyosun tam sentetik yağ daha ileri bir teknolojidir ve daha uzun ömürlüdür,tanınan yağ markalarıda Castrol,motul,ipone bunlar yarı sentetik nerdeyse üretmiyor bile.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dedigin markalarin yag modellerinin %70 i yarim sentetiktir, ben minaral yag iyidir demedim, performansli olmayan motosiklet kullanan cadde kullanicisi icin yarim sentetik yag ile tam sentetik yagin farki yoktur dedim, kaldiki bende 650f ime honda yag koydurdum, honda servisinde hondanin yarim sentetik olan yagini oneriyorlar. 1000 rr imda da bu yag var, ondan onceki 2015 r6 da da serviste yarim sentetik yamalube yag konmustu.

Sen sentetik yag ile tam sentetik yagin farkini bilmiyorsun anlasilan. Tam sentetik yag zorlu kosullarda performans motosikletlerinde kullanilir, eter ester bazli oldugu icin ucuculugu yarim sentetik yaglara gore daha fazladir,zor kosullara isi, basinc gibi daha cok dayanir ancak kullanim omru daha kisadir. Kisa surede degistirilir.

Bilgi vermeden once arastirin, 2 gunluk kullanicilar burada fetva vermesinler. Caddede kullanilan 650f icin , motulun sentetik 5100 yagi ile , tam sentetik 300v si arasinda zerre fark yoktur, farki 3 kati fiyati ve 5100 e gore daha kisa kullanim omru sunmasidir.

Paraniz varsa, kendi kendinizi tatmin etmek istiyorsaniz gidin kaziklanin, benim param kiymetlidir.

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    SA.
    ARKADAŞLAR BENİM MOTORUN FARLARI AŞAĞIYA BAKTIĞI İÇİN GECE SÜRMEKTE ZORLANIYORUM , FAR AYARINI BULAMADIM ACABA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

arkadaşlar moturu ayın 26 sı gibi alıyorum... google da baktım ama sağlıklı egzoz seçenekleri bulamadım... 2. el de olur egzoz bakıyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı TORETTO666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar moturu ayın 26 sı gibi alıyorum... google da baktım ama sağlıklı egzoz seçenekleri bulamadım... 2. el de olur egzoz bakıyorum yardımcı olursanız sevinirim...
    Full sistem yoshimura tavsiye ederim bu arada 2.el full sistem bulmanız çok zor.

Motosikleti
    Honda CB 650 F / 2015
    CB650f için Akrapovicin 11 serisini aldım Motovento'dan. Ayrıca Katalitik konvertör de almanız gerekiyor üstünde gelmiyor bilginiz olsun.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Özçelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB650f için Akrapovicin 11 serisini aldım Motovento'dan. Ayrıca Katalitik konvertör de almanız gerekiyor üstünde gelmiyor bilginiz olsun.
    Ürünü kaça aldınız,montajını siz mi yaptınız kısaca bilgi verebilir misiniz ?

Motosikleti
    Honda CB 650 F / 2015
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürünü kaça aldınız,montajını siz mi yaptınız kısaca bilgi verebilir misiniz ?
    Ürünün liste fiyatı 4200 TL idi. İskontoyla 3780 TL Garanti Bonus'a 9 Taksit aldım. Ayrıca Katalitik Konvertörü de 425 TL yerine 295 TL'ye aldım. Gelmesini bekliyorum. Resimde size yakıt konusunda bilgi verme amaçlı paylaşıyorum. Son depom Akrapoviçli durumu.. Serviste 70 TL takma bedeli istendi, sürekli gittiğimden dolayı 50 TL'ye anlaştık (Trabzon Çim-Art Honda)

Konca bunu beğendi.

Motosikleti
    CB650F
    tekrardan hayırlı olsun bu arada yakıt tüketimini etkilememesi ayrı bir güzellik,bu segmantaki en az yakan motor olduğunu resmen belgeyle kanıtlamışsınız .Benim motorum da ortalama 150 km/h de 21 kuruş yakıyor.
    Özçelik bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 650 F / 2015
    Açıkçası devirli kullanmadığım zaman çok az yakıyor. en çok zorladığım zaman 6,70 lt yakabildim 100 kilometrede.. bakalım katalitik konvertörü taktım mı daha çok düşer diye düşünüyorum.. uzun yolda 190 - 200 e kadar çıkıyor ama yine çok sıkıştırmıyorum.
    Hayallerini yaşa. En azından becerebildiklerini..

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Arkadaşlar 650 f e vites göstergesi takan yada taktıran varmı ? vites göstergesi takarsam garantisini bozuyormu acaba

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 650 f e vites göstergesi takan yada taktıran varmı ? vites göstergesi takarsam garantisini bozuyormu acaba
    Bozacağını zannetmiyorum.

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    gecen 24000 bakima gittim. bujileri degisti gobekler catladi. bujileri bulana kadar sokulmeyen yer kalmadi. sonra hepsini geri takmak ayri cilginlik. 60000 bakimda falan ne yapacagiz hic bilmiyorum.

egsozla ilgili dusunceler surekli degisiyor. en son vazgecmistim. simdi tekrar dusunmeye basladim. orijinal akrapovic dusunuyorum. su 4500tl civari olan.

Motosikleti
    CB650F
    K&N 650F için hava filtresi üretmiş aramızda alan kullanan varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:49 ----------

Alıntı esetabu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen 24000 bakima gittim. bujileri degisti gobekler catladi. bujileri bulana kadar sokulmeyen yer kalmadi. sonra hepsini geri takmak ayri cilginlik. 60000 bakimda falan ne yapacagiz hic bilmiyorum.

egsozla ilgili dusunceler surekli degisiyor. en son vazgecmistim. simdi tekrar dusunmeye basladim. orijinal akrapovic dusunuyorum. su 4500tl civari olan.
    Motorun bakımı harbiden zor hava filtresi nin değişimi bizi baya zorlamıştı:(

COR72Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Selam arkadaşlar,
    3 günlük cbr650f kullanıcısıyım yaklaşık son 30 sayfanın tüm yorumlarını okudum ve üye olmaya karar verdim
    Daha önceden Nc700s ve bmw f650gs sahibiydim.
    Anladığım kadarı ile yorumların bir kaçında egolar bir kaçında tecrübeler ağır basmış.
    Sanıyorum buradan kimse para kazanmıyor o yüzden çok keskin ve kırıcı şekilde yorum yapmanın manası olmadığını düşünüyorum.
    Cbr650f e gelince parasını hak etmediği ile ilgili durum biraz farklı çünkü motorun asıl bedeli neredeyse satış fiyatının yarısı(19.776TL)üzerine vergiler geldiğinde 35 lik oluyor.
    Benim bir kaç sorum olacak gören ve bilen arkadaşlar yardımcı olur ise sevinirim.

soru 1.Otomatik(buton ile basıldığında) katlanır plakalık yaptıran yada nerede yapıldığını bilen varmı?
    soru 2.Egzoz araborusu satan yada yaptıran kullanıcılar var mı?
    soru 3.Sıfır alan arkadaşlar kaç km den sonra yakıt normale dönüyor?

Tşk

Saygılar..

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı COR72Z adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    3 günlük cbr650f kullanıcısıyım yaklaşık son 30 sayfanın tüm yorumlarını okudum ve üye olmaya karar verdim
    Anladığım kadarı ile yorumların bir kaçında egolar bir kaçında tecrübeler ağır basmış.
    Sanıyorum buradan kimse para kazanmıyor o yüzden çok keskin ve kırıcı şekilde yorum yapmanın manası olmadığını düşünüyorum.
    Cbr650f e gelince parasını hak etmediği ile ilgili durum biraz farklı çünkü motorun asıl bedeli neredeyse satış fiyatının yarısı(19.776TL)üzerine vergiler geldiğinde 35 lik oluyor.
    Benim bir kaç sorum olacak gören ve bilen arkadaşlar yardımcı olur ise sevinirim.

soru 1.Otomatik(buton ile basıldığında) katlanır plakalık yaptıran yada nerede yapıldığını bilen varmı?

Tşk

Saygılar..
    Öncelikle hoş geldiniz eksoz işi ve modifikasyon konusun da Cbr650f Türkiye Facebook sayfasından bir çok bilgi alabilirsiniz oradan bilgi paylaşımında bulunan bir çok arkadaş olacaktır,burası sorduğunuz sorulara biraz pasif kalıyor.
    Rodaj bittikten sonra yakıt tüketimi normale dönecektir.

Pizza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GS500
    İyi akşamlar arkadaşlar. Bu forumu takip eden herkesin cb 650f ve cbr 650f i beğendiğini düşünerek fikrinizi almak isterim. MT-09 un 33.400TL olduğu bir ortamda CB 650f'e 32.600TL vermeye değer mi sizce? Değerli yorumlarınız için teşekkürler

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı COR72Z adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Tşk

Saygılar..
    Egzoz için araboru veya salyongoz yapan ferik egzoz var ama fiyatı havalarda uçuyor ben çalıştığım sanayide bir arkadaşa yaptırdım salyangozu yarı yarıya geldi fiyatı çokta güzel oldu
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)