Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    berk dostum yeni avatarın hayırlı olsun.
    berk_cglr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı vicuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial 150 mcx in farı uyarmı bizim motorlara hoşuma gittide eğer olursa bugün sipariş vericem
    takarsın her türlü , ben cup motorsiklet farı taktım
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    evt hemde mehmet arkadaşın farı çok yakışmış ahanda fotosu

bende bugun bizim tüplü ve öfkeliye ( kendisi eski lakabı ile sarı kaçan ) şımartmak için 50t arka dişli aldım ( 35 tl ) 13t ön dişli ile arazide kazı çalışmaları yapacam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bugun bizim tüplü ve öfkeliye ( kendisi eski lakabı ile sarı kaçan ) şımartmak için 50t arka dişli aldım ( 35 tl ) 13t ön dişli ile arazide kazı çalışmaları yapacam
    arazi lastiği takılsa benimde aklımda araziye çıksam iyi olurdu, zaten üzerinde 14lü dişli var arkada büyük

Motosikleti
    devrem türkiyede pek yok yurt dışında çok. ama alacak olursan tam arazi lastikleri asfalta çok randımanlı olmuyor. ve çabuk bitiyor. bula bilirsen enduro lastıklerınden al. arazide diğerlerinden geri kalmazsın asfaltta da güvenlikten ödün vermezsin.
    aha bak yurt dışında çok var
    ahada üreticisi ama tek yollarmı türkiyeye hesaplı olurmu bilemem. :(
    http://qdkingworld.en.alibaba.com/pr...YCLE_TIRE.html
    yurt içinde olur da kaza ile bulursan buyuk ihtimalle bayat ta olabilir. işin zor kolay gelsin

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    devrem türkiyede pek yok yurt dışında çok. ama alacak olursan tam arazi lastikleri asfalta çok randımanlı olmuyor. ve çabuk bitiyor. bula bilirsen enduro lastıklerınden al. arazide diğerlerinden geri kalmazsın asfaltta da güvenlikten ödün vermezsin.
    aha bak yurt dışında çok var
    ahada üreticisi ama tek yollarmı türkiyeye hesaplı olurmu bilemem. :(
    http://qdkingworld.en.alibaba.com/pr...YCLE_TIRE.html
    yurt içinde olur da kaza ile bulursan buyuk ihtimalle bayat ta olabilir. işin zor kolay gelsin
    lastik güzel görünüyor ama ben zaten lastikleri yeni değiştirdim devrem, Swallow marka ile şu anda asfalt lastiği devam yani

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik güzel görünüyor ama ben zaten lastikleri yeni değiştirdim devrem, Swallow marka ile şu anda asfalt lastiği devam yani
    o markay nerden buldun ki senin jantlara uygun birde kaça aldın acaba?
    ANGARAJ

vicuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey Gy150 Cross
    Naptım ettim taktım Baya uğraştırdı çokta güzel oldu ama far tepeyi göstediyor.. kafasını öne doğru eğincede siper ve gidon arasında 30 cm bi boşluk oluyor ve çok abes kaçıyor. Bir fikri olan varmı arkadaşlar..

Motosikleti
    o kısmı küçük bir seyahat camı ile saklayıp aradaki boşluguda torbido gözü gibi kullana bilirsin.

vicuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey Gy150 Cross
    o kısmı küçük bir seyahat camı ile saklayıp aradaki boşluguda torbido gözü gibi kullana bilirsin.
    Bugün KM'yi o boşluğa alıp kötü görüntüyü ortadan kaldırım öne dediğin gibi birşey yapmayı deneyeceğim bakalım.

Motosikleti
    ewt yeni yol kayıt kamerası deneme çekimi 0,001 huzurlarınızda.

http://www.youtube.com/watch?v=K5uw-...&feature=g-upl" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Motosikleti
    ewt yeni yol kayıt kamerası deneme çekimi 0,001 huzurlarınızda.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=K5uw-...&feature=g-upl[/url]
    kaptan linki yanlış koymuşun bide hangi cihazla çekttin??

Neyseki Mailden buldum linki ama camerayı motora sabitlemişssiniz anlaşılan çok aşırı titreşim var görüntüde..

Buyrun..

ANGARAJ

Motosikleti
    yok ustam ben yanlış koymadım da kaç defa denediysem de insert video yazan yere yapıştırdığım yerde durmadı. bende büyüklük bende kalsın dedim ( laf aramızda çokta alçak gönüllüyümdür. ) koyu verdim gitti. kamera gitti gidiyordan bula bildiğim en uzuz ARAÇ KAMERASI daha ucuzuda vardı ama önemli olan HEMEN TESLİM yazması idi. marka olarak bişiler yazmışlar ama işin açıkcası markasız çinli bir kamera. marka olarak hd dvr yazıyor belki daha iyileride vardır ama şimdilik işimi görüyor. kamerayı motora sabitledim, evet birde yetmezmiş gibi en titrek yeri olan kafa grenajına sabitledim. düşer mi diye merak etmiştim, orada düşmezse hiç bir yerde düşmez. daha sonraki çekimlerim kaska takılı olacak bu dizinin yeni bölümlerini israrla sorunuz.
    bu arada bugün motor yarmurda ıslandı ön teker sudan dolayı çekti aha bak nasıl hoş olmuş mu.
    [video]http://youtu.be/9IY53RH5aQs aha gene beceremedik.
    ön lastik tam bir sorunsal. yani 21" buluyorsun ama ya desenini beğenmiyorsun. ya bayat denk geliyor, yada hamuru istediğin sertlikte olmuyor yada çok sert oluyor. tabi bütün bu isteklerimizde maddiyatla sınırlı olunca sürümün düşük olduğu bir ölçüde pekte rekabetçi fiyatlar bulamıyorsun. mesela benim arka lastik irc 18" pek abartılı olmasa da kendi çapında tırnakları hem araziye hem asfalta uygun.
    dağa taşa gezmeye gidiyoruz olmadık yerde yarılsa bile şundan eminim ki hurda da olsa tekere uygun ve eve dönmemi sağlayacak bir lastik mutlaka bulurum ki bizim burada özellikle dağ köylerinde 18" lastik kullanan rus motorları pek fazla.
    @ mehmetmumtaz dostum 15" janta cros lastık bulamıyorum demiştin. iyi durumda 16" cember var istermisin. bir araştır belki gönlüne göre bir lastık bulursun

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=9IY53...&feature=g-upl" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    http://www.youtube.com/watch?v=9IY53...&feature=g-upl

Motosikleti
    Bu videoyuda koyalım hemenn

Serdal hocam videoyu şu şekilde koyacaksın bak [ Y T ] 9IY53RH5aQs [/ Y T ] aradaki boşlukları kaldırıp
    Youtube da ki videonun altından Shareyi tıkladığında / işaretten sonraki kısmını yukarıdaki belirttiğim gibi YT kodlarının arasına koyacaksın o kadar
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu videoyuda koyalım hemenn

Serdal hocam videoyu şu şekilde koyacaksın bak [ Y T ] 9IY53RH5aQs [/ Y T ] aradaki boşlukları kaldırıp
    Youtube da ki videonun altından Shareyi tıkladığında / işaretten sonraki kısmını yukarıdaki belirttiğim gibi YT kodlarının arasına koyacaksın o kadar
    ben araç cubugundaki video ekleme butonunu kullanıyordum, daha doğrusu kullanmaya ve eklemeye çalışıyordum.
    ahanda bakalım anlamışmıyız buda arabanın içinden bir çekim.

sanırım bu sefer tamam savunun cılkını çıkaracagım. ( görmemişin bir kamerası olmuş tutmuş cılkını çıkarmış )

bu arada yazmayı unutmuşum günün salağı seçildim nasıl olduğunu anlatayım.
    Hakan diye arkadaşım var, benim tüp olayı ilgisini çektiğinden her gördüğünde soruyor nasıl 10 liraya kaç kilometre yaptın falan diye. son üç gündür 150 km yaptım 165 km yaptım gibi cevapları verdikçe oda bende şaşırıyorum. Bugun tam 186 kilometrede gene karşılaştık. gene sohbet yakıt tasarufuna gelmişti. bende bir hava olayı çözdüm artık atomun parçalanmasından sonraki en büyük olay benim 10 liralık lpg ile 200km yapacak olmam dedim. acayip ekonomi yapıyorum olayı aştım artık dedim.
    şimdiye kadarki rekorum 150 kilometre idi ki o zaman lpg de ucuzdu. şimdi hem pahalı hemde 186 km oldu dahada 200 kilometreyi görecek gibi dedim.
    başka bir sebep olmasın gibi laflamalar esnasında benim saat bozukta olabilir galiba 10 liralık lpg ile 186 km yapmam imkansız dedim. bu işte bir terslik var, olmadı saati söküp bakacagım derken başladı gülmeye. alala dedim neden gülüyorsun. senin motor şimdi eskisindende hızlı gidiyordur ön tekeri küçülttün hava direnci falanda azalmıştır ya dedi. hee dedim gerçekten eskisinden çok daha hızlı artık dedim. hiç aklımın ucundan geçmemişti ama küçülen ön lastik aynı mesafede çok daha fazla tur attığından hem fazla kilometre yazıyor hemde hızı oldugundan hızlı gösteriyor. bu duruma dikkatimi çekincede 2 gündür bu durumun bana olan etkisini düşünüp düşünüp güldüğünü anlattı. çevremdeki arkadaşlarda sözle ilan edilmemiş de olsa günün salağı ünvanımdan dolayı kutladılar beni. sanırım ön teker rediksiyonunda tadilat göründü.
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    :( ühü bugün çok üzgünüm. amatisörüm arızalı. öğle tatlı tatlı yaşlanmıyor. amatisör araştırmalarına başladım. fiyat ve çeşit hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa araştırmam hızlanır.

bu arada gprs ile tam bir hız ölçümü yaptım. ön 17 diş arka 46 diş 105 km/h hız yapıyor, bu ölçüm esnasında 7 uydu ile bağlantıdaydım ve sinyalleri güclüydü. 125 km/h yide gördüğüm oldu ama istikrarlı değil rüzgar arkadan esecek. hafif yokuş aşağı olacak ancak o zaman. sadece rüzgar arkadan eserse 110-115 gibi basıyor.
    bu arada eksilen yağın akibetini hala bulamadım. bir yerlerden bişi eksiliyor ama nereden nasıl gerçi otomatik zincir yağlama iş yapıyor zincir her zaman yağlı. ( kalter havalandırmasının ucunu zincirin üztüne gelecek şekilde ayarladım böylece çok devirli kullandığımda atılan yağı zincire iletiyorum. bu benim otomatik zincir yağlamam ) en sonunda acep motor yağ yakıyormu diye bujiyi söktüm, pamuk kale bujinin yanında halt etmiş bembeyaz. demekki motor yağ yakmıyor o zaman benim eksilen yağların hepsi zincire sıvanıyor. yavaş kullanırsak bu sorunda ortadan kalkacak.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    yamyamaha benim amortisör de bozuktu çıkma crf amortisörü taktım motor baya yükseldi 183 boyum 2 ayak ucun aynı anda yere basmıyor tek ayak anca parmak ucumla basabiliyorum.yani şehir için pek elverişli olmadı ama zıplamaları,düşmeleri,çukurları hiç hissettirmiyor.alacağın en uyduruk amortisör 150 lira onun yerine çıkma bulum 50-60 liraya alabilirsin 15-20 liraya da tamir ettirirsin en azından kaliteli bir şey takmış olursun tabii tercih senin.

Motosikleti
    cbf amatisörü aklımdaydı ama bağlantı yerleri nasıl tam uyuyormu. ayrıca sökülüp tamire müsayitmi. güzel bir alternatif olabilir.

Motosikleti
    cbf amatisörü aklımdaydı ama bağlantı yerleri nasıl tam uyuyormu. ayrıca sökülüp tamire müsayitmi. güzel bir alternatif olabilir.
    CBF dememiş CRF demiş serdal hocam arada çoookkk fark var birde benim bildiğim otomobillerde de gazla çalıştığında yağ eksiltir seninkide ondan mütevellittir sıkma canını
    ANGARAJ

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim otomobillerde de gazla çalıştığında yağ eksiltir seninkide ondan mütevellittir sıkma canını
    LPG yüksek sıcaklık değerlerine çıktığı için sanırım yağ buharlaşıyor mu? ne

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler