Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    hepinize merhaba, benimde elimde 150cc çin malı bir motor var. geçen yaz aldım söke taka söke taka legoya döndü, ama arızadan dolayı değil ben kendim söküp takıyorum. amacım söke taka motoru iyice tanımak. geçen sene yaklaşık 2000 km yaptım şu an garajdagidon sökülü duruyor. regülator benden önce oynanmış ben sıfır akü felan aldım ama olmadı galiba tesisat şu an da şase yapıyor. komple yeni tesisat bulamadım ve benimde aklıma piyasada bayağı bulunan ramzeyin 200 lük krosunun tesisatınıalıp elektrikle ilgili bir çok şeyi ramzeye göre değiştirmek aklıma geldi. sizce bu mümkünmü şu ana krenajlar sökülü gidon sökülü elektrik aksamının çogu sökülü oto boyacı bir arkadaşın yardımı ile komple şase dahil boyamayı düşünüyorum. işin özü , şase mat siyaha boyanacak krenajlar metalik mavi olacak, elektrik tesisatının tümü ramzey 200 ile değişecek bu mümkün mü?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı jiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepinize merhaba, benimde elimde 150cc çin malı bir motor var. geçen yaz aldım söke taka söke taka legoya döndü, ama arızadan dolayı değil ben kendim söküp takıyorum. amacım söke taka motoru iyice tanımak. geçen sene yaklaşık 2000 km yaptım şu an garajdagidon sökülü duruyor. regülator benden önce oynanmış ben sıfır akü felan aldım ama olmadı galiba tesisat şu an da şase yapıyor. komple yeni tesisat bulamadım ve benimde aklıma piyasada bayağı bulunan ramzeyin 200 lük krosunun tesisatınıalıp elektrikle ilgili bir çok şeyi ramzeye göre değiştirmek aklıma geldi. sizce bu mümkünmü şu ana krenajlar sökülü gidon sökülü elektrik aksamının çogu sökülü oto boyacı bir arkadaşın yardımı ile komple şase dahil boyamayı düşünüyorum. işin özü , şase mat siyaha boyanacak krenajlar metalik mavi olacak, elektrik tesisatının tümü ramzey 200 ile değişecek bu mümkün mü?
    bence mümkün tabiki zaten elektrik tesisatı da aşşağı yukarı hepsi ile aynı bi problem olacağını düşünmüyorum birde serdal hocam gelsin onun engin tecrübelerine dayanalım;
    Söz manisada;
    ANGARAJ

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    elektrik tesisatını breton nunkini alabilirsin ben müşürler röleler dahil aldım baştan sona sıfırlandı anlıcağın 110 tl ye geldi
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    breton derken ,kanuni breton 125 mi?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    aynen ta kendisi ben kullanıyorum bir sıkıntıda olmadı
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Arkadaşlar ramzey gy 200 ün yakıt sarfiyatı ne kadar güncel fiyatlarla . Alıcam bu ara bitane inş

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence mümkün tabiki zaten elektrik tesisatı da aşşağı yukarı hepsi ile aynı bi problem olacağını düşünmüyorum birde serdal hocam gelsin onun engin tecrübelerine dayanalım;
    Söz manisada;
    hocam şımartıyorsun beni bizimki kopyala yapıştır olayı. ama çok güzel kopyalayıp yapıştırıyorum.
    elektirik tesisatına para vermeyim ben bizim hurdacıda gördüm bir sürü motor almışlar trafikten. sizin oradaki hurdacıları yoklayın prese girmemiş motor varsa rica edin sökün elektirik tesisatını verin bir çorba parası bakın keyfinize.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şımartıyorsun beni bizimki kopyala yapıştır olayı. ama çok güzel kopyalayıp yapıştırıyorum.
    elektirik tesisatına para vermeyim ben bizim hurdacıda gördüm bir sürü motor almışlar trafikten. sizin oradaki hurdacıları yoklayın prese girmemiş motor varsa rica edin sökün elektirik tesisatını verin bir çorba parası bakın keyfinize.
    Tecrübe farkı
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ramzey gy 200 ün yakıt sarfiyatı ne kadar güncel fiyatlarla . Alıcam bu ara bitane inş
    ramzey kullanan arkadaşlar sana yardımcı olacaktır ama cros dedinmi kafadan fazla yakar.

Motosikleti
    fz6 fazer
    arkadaşlar bendede salconaSM 200GY - 2 modeli var motor üç ay kadar otopark ve abim kullandıktan sonra bana geçti tabi biraz kötü durumdaydı şu anda ayak marşıyla çalıştırıyorum aküsünü çıkartım fazlada masraf yapmak istemiyorum çünkü ruhsatı abim kaybetmiş kros kullanmak çok hoşuma gitti kaldırım bilan dinlemiyor sormak istedigim bu moturun yedek parça sıkıntısı oluyo sanırsam hangi modellerin parçaları uyar birde gaz tam yüklendigimde yemiyor gazı neden olabilir şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı 007bont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bendede salconaSM 200GY - 2 modeli var motor üç ay kadar otopark ve abim kullandıktan sonra bana geçti tabi biraz kötü durumdaydı şu anda ayak marşıyla çalıştırıyorum aküsünü çıkartım fazlada masraf yapmak istemiyorum çünkü ruhsatı abim kaybetmiş kros kullanmak çok hoşuma gitti kaldırım bilan dinlemiyor sormak istedigim bu moturun yedek parça sıkıntısı oluyo sanırsam hangi modellerin parçaları uyar birde gaz tam yüklendigimde yemiyor gazı neden olabilir şimdiden teşekkürler
    jiro dostum senin içinde yazıyorum ona göre.
    007bont dostum önce abine yüklen sana biraz kredi açsın sonrada arızalı kısımları en ekonomik yoldan burada yardımlaşma ve dayanışma içinde çözeriz. kaldırım kısmındada yayalara rahatsızlık vermediğini umarak senden motorun seri nosunun yazılı oldugu yerdeki rakamların baş kısmını istiyorum. motorun adı soyu nedir bilelimki yardımcı olalım
    örneğin benim motor seri nosu 163FML2******** yani benim motosikletin motot kısmı çinli lifan amcamızın üretimi olan 163fml-2 kodlu motorlarından. dolayısı ile benim motor özellikleri şöyle.
    Model:163FML-2,163FML-2N
    Displacement:196.9ml
    Compression ratio: 9.0:1
    Primary reduction: 3.333
    Bore*Stroke: 63.5mm*62.2mm
    Max. Net Power & Rotating Speed: 10.2kw/8000r/min
    Rated Power & Rotating Speed: 10kw/8000r/min
    Max. Torque & Rotating Speed: 13.8N.m/6500r/min
    Min. Fuel Consumption: ≤354g/kw.h
    Idling Speed:1500r/min
    Ignition:CDI
    Starter:electric starter/Kick starter
    Lubrication: Pressure/splash
    Transmission: 5 spee
    ahanda fotosu şu

buda soldan aynı motor

Nispeten eski olan bu teknolojide kam mili silindir gövdesinin içine yerleştirilmiştir ve kamdan tahrik alan çubuklar piyano tuşuna benzeyen çelik parmakları iterek supapları kontrol ederler.OHV motor tipine bizimgibi sade vatandaşlar itecekli tip de deler. aha buda şeması

subop yapıları 1980 lerin honda cg125 lik motorlarda kullanılmış ve halen çinli dostlarımız bunun 150cc 200cc gibi kolonlarını üretip üretip satıyor.
    küçük bir işim var akşamada üstten eksantirikli bir kaç foto paylaşacagım.
    böylece yeni gelen arkadaşlarımıza kendi mudahalelerini daha bilinçli yapacak kıvama gelecek ve hep birlikte mutlu olacağız. biz Türkiyenin dört bir yanına dağılmış mutlu bir aileyiz.

Motosikleti
    benim motorda 162FMJ yazıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

ayrıca ilginede teşekkür ederim) bilgi paylaştıkça çoğalırmış.

Motosikleti
    jiro dostum senin motorun verileri
    Model:162FMJ,162FMJ-N,162FMJ-A
    Displacement:149.4ml
    Compression ratio: 9.0:1
    Primary reduction: 4.055
    Bore*Stroke:62mm*49.5mm
    Max. Net Power & Rotating Speed:8.2kw/9500r/min
    Rated Power & Rotating Speed:8.0kw/9000r/min
    Max. Torque & Rotating Speed:9.8N.m/7500r/min
    Min. Fuel Consumption:≤354g/kw.h
    Idling Speed:1500r/min
    Ignition:CDI
    Starter:electric starter/Kick starter
    Lubrication: Pressure/splash
    Transmission: 5 speed
    162fmj-a lar hava sogutmanın yanında yağ sogutmada var.
    senin motor ile benim motor aynı fabrikadan cıkmış yani.
    senin motorunve daha pek çok motorun teknik detayları mevcut bir site
    http://motor.mortch.com/products/street/framech.html
    gerçi ilk çıkan foto senin motorunki değil ama soldaki yerden motorunun koduna tıkladıgında açılan sayfalardan işine yarayacak çizimlere ulaşa bilirsin. her bir vidanın yerini gösteriyor.
    senin motorun sibop kapagını kaldırdıgımızda aha şu görüntü çıkar

yani senin motorda benimki gibi ohv zaten sibop kapağına baktıgımızda anlarız genelde çinliler iki tip sibop kapağı kullanıyor şundan

ve şundan.

senin motor honda taklidi olduguna göre ramzey elektirik tesisatı yerine cg serisi ama çinli ama honda nın elektirik tesisatını kullanman daha iyi olur.
    şu siteleri incele
    http://www.tokerticaret.com/index.ph...product_id=247
    http://www.rialli.com/urunler/313_mo...-6-soket-cift/

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

sıra geldi üsten eksantirik li motorlara ohc denir onlarda kendi aralarında üsten tek eksandirikli sohc ve cift eksantirikli dohc diye ayrılır bunların dışında birde elektirikle ( manyetik ) olan sistemlerde var ama o sistemler bizim çinliler katogörisinde geçerli değil.
    ohc de kam mili silindir kapağında olup eksantirik zinciri veya kayısı vasıtası kranktan tahrik alarak supapları kontrol ederler. aha buda çizimi

scoterlerinki hariç genelde sibop kapaklarında iki pençereleri vardır. siboplar ayarlancagı zaman bu pencerelerden ayar yapıla biliyor. böylece sibop kapağı kopmle sökülmesine gerek kalmıyor.

Motosikleti
    asya as 200 gy satıldı-SLR 650 aranıyor
    ABİ BRAVO YAMYAMAHA BAŞKA BİYERDEN ALINTI YAPMADIYSAN BİLGİNE HAYRAN KALDIM MAŞALLAH DİYELİM BU BİLGİLERİ BULMAKTA BİR MESELE KEŞKE BU BİLGİLERİN YARISINA SAHİP OLABİLSEYDİM BAYA BİŞEYLER ÇIKARIRDIM ORTAYA

Motosikleti
    bilgiler çakma bişiler biliyoruz ama goggle sağ olsun cıla atıyor üstüne. daha bir parlak oluyor. sonuçta dediğim gibi kopyala yapıştır yapıyoruz ama üstüne sevgimizi katıyoruz.
    liseden buyana kendi motorumu üretme hayalim var sanaide yada çarşıda birşeyler görsem alır elime incelerim. magurusun silindir gömleklerini 126bis aracımda kullandım mesela uydu bire bir aynısı. sonuçta dünya gittikçe küçülüyor ne aradıgını bilirsen mutlaka bulursun.

Motosikleti
    bilgiler için teşekkürler, inceliyorum ayrıca bunların fiyatı daha uygun. yanlız bizim motorlar türkiyede para ediyor galiba . fabrika çıkışı en babası 600 dolar.

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    zongshen 200 gy modeli ramzey gibi 15 hp mi yoksa 12 hp mi birde merak ettiğim bu motorlardan iki tip var biri balansörlü diğeri ise balansörsüz ve titreşimli bu verdiğim biligilerden emin değilim o yüzden sizden yardım istiyorum bu ara bir GY Modellerinden birine bakıyorum ama işte biligim olmadığı için sizlere sormak istedim. ramzeyler tip ve performans olarak hoşuma gidiyor fakat fiyatları uçuk. Ama diğer zealsun zongshen tarzı motorların fiyatları uygun o yüzden beni bu konular ile ilgili aydınlatırmısınız. hepinize şimdiden teşekkürler.
    DÖRT TEKER BEDENİMİ İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR...!!!

Motosikleti
    bilgiler için teşekkürler, inceliyorum ayrıca bunların fiyatı daha uygun. yanlız bizim motorlar türkiyede para ediyor galiba . fabrika çıkışı en babası 600 dolar.
    bütün motorların ana vatanı çin fiyatları buraya göre komik ve ucuz. getirmekte mesele değil ama şu vergiler yokmu şu vergiler fiyatlar ondan uçuk.

Motosikleti
    isg arkadaşım şanslısın motorun anavatanındasın. kocaelinde tütünçiftlikte arkadaşımda ramzey 200 var. onu kullanarak bende 150 cc kros aldım ama onun zevki daha başkaydı. şu balansör olayını bende çözemedim motordaki bir parçadan bahsediyorlar ama henüz görmüş değilim.

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    isg arkadaşım şanslısın motorun anavatanındasın. kocaelinde tütünçiftlikte arkadaşımda ramzey 200 var. onu kullanarak bende 150 cc kros aldım ama onun zevki daha başkaydı. şu balansör olayını bende çözemedim motordaki bir parçadan bahsediyorlar ama henüz görmüş değilim.
    Ya bende araştırdım ramzey iyi diyor herkes ama peki boyutları nasıl diğerleride ramzeyle aynı mı?? ben 180 boyunda ve 93 kiloyum çok ufak makine bana gitmez o yüzden böyle yüksek ve güçlü arıyorum. ufak motor olmaz diyorum ama şimdiki motorum mondial 150rf scooter minik bir şey şimdilik idare ediyoruz yazdan yaza binerek.
    DÖRT TEKER BEDENİMİ İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR...!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler