Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün skygo 200 motoruma castrol magnatec 20w-50 1lt yağ koydum sanki ısınma ve ses dahda azaldı içinden su gibi bir yağ çıktı 1lt koydum inş doğru koydum
    sana öyle geliyor olmasın, otomobil yağı koymuşsun bence 4 zamanlı motosiklet yağı koy, içinden çıkan yağ değil senin hangi yağı koyman önemli bence
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana öyle geliyor olmasın, otomobil yağı koymuşsun bence 4 zamanlı motosiklet yağı koy, içinden çıkan yağ değil senin hangi yağı koyman önemli bence
    ya aslında bir yağ uzmanı olarak o aptalca soruyu oraya neden bende yazdım bilmiyorum herşeyin farkındayım ama aslında benim sorum 1lt azmı çokmu gelir demekti ama 1lt koyduktan sonra yağ camına baktım ve çubuğuna tam seviyeye gelmişti demekki 1lt kapasitesi var dedim

otomobil yağına gelince 15w-50 yada 20w-50 motosiklet yağı yok gibi aramaktan başım döndü heryer otomobil yağı dolu 10-40 ve 20-40 bu havalarda zaten asla koymam içinden çıkanda zaten 10w-40 motul otomobil yağıydı, motul 15-50w 2lt yağ 60tl idi en son
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Shell istasyonlarına bir bakın, 10w-50 veya 15w-50 advance bulabilirsiniz.
    Yoksa, kanuni bayilerinde mutlaka vardır, çünkü kanuni- shell anlaşması var, başka yağ kullanmıyorlar.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    mrb skygo gy 200 cross motorumu yeni aldım 1000 kmde ve zangır zangır titriyor varmı buna bir çare

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı sahil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb skygo gy 200 cross motorumu yeni aldım 1000 kmde ve zangır zangır titriyor varmı buna bir çare
    valla yenisi öyleseyse ne diyim artık al bendende okadar
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vibrasyon için çare yok ama azaltma yolları var, motor saplamalarında somunun önüne rondele veya etli pul koymak, çelik saplama edinip sağlamca sıkmak, dişlilerle oynayıp deviri aşağı çekmek gibi. bir ara motoru aşağı alıp bağlantı noktalarına yanmaz sert plastik takoz koyacaktım, üşendim...ama en belirgin şekilde vibrasyonu benim azalttığımı dşünüyorum 90. sayfadaki ilk 3 fotoda görülen, yaptığım ek parça ile.
    alt tarafı bomboş motorun, resmen havada

skygo 1.1 litre yağ alıyor, eksik koymayın.

motorun ısınmasında hiç korkmayın bence, skygo ile amerikalıların yaptığı denemelerde çok sıcak havalarda dahi hava soğutma canavar gibi soğuk tutuyor motoru. tek tavsiye depo önündeki rüzgar kanatlarını çıkartmak. 2-3 derece motor ısısında oynama yapıyormuş. 20-40 castrol praktikerde 15 lira , opette 20-40 11 lira olması lazım. 20-40 yeterde artar.

Motosikleti
    artık var
    varedero varken bende yağ değişimi yaparken'' ikiside yağ değilmi ''düşüncesiyle aynı değerde otomobil yağı koydum (3,5lt yağ alıyor)motosiklet yağı daha pahalı diye(sene 2001) motor şakırtılı çalışmaya başladı vites geçişleri zorlaşmaya başladı rolalantide çalışırken bile sesin arttığını gördüm 50km. bile gitmeden yağı değiştirdim herşey normale döndü bir iki sene sonra sahilde turlarken varederolu bir arkadaş sohbet için beni durdurdu yanyana konuşuyoruz ikimizin motoruda rolantide çalışıyor abi dinliyormusun benim motor daha sesli çalışıyor neden acaba diye sordu bende hemen otomobil yağımı kullanıyorsun dedim evet dedi, sonra birsürü şikayet sorusu, aldığından beri hep otomobil yağı kullanmış motor artık laçka olmuş.
    benim ramzey 1000km bakımında yağ değişti sonra 3000 bakımında yağı ben kendim koydum kaliteli 10/40 yağ koydum motor tamamen değişti hararet eskisi gibi yükselmiyor vites geçişlerim rahatladı, motor kendine geldi kısacası
    daha bir çok yağ tecrübesi var ama hepsini yazmayayım burada anlatmak istediğim dünyanın en kötü motoruna binseniz bile en kaliteli yağı kullanın göreceksiniz çok şey farkedecek
    sevgiler saygılar herkese
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    Arkadaşlar bugun skygo 200 e bindim baya bir yol gittim bu ne titreme kardeşim kafayı yicektim acaba diyorum ben mi yanlış vites atıyorum filan ama motorun doğasında var anladığım kadarıyla
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

Motosikleti
    ramzey 200cc
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce amartisörün altından (amartisör alt bağlantısının olduğu bölge) gelen gıcırtının sebebini servisim buldu. Amartisörün altında bir beşik var. Bu beşiğin içindeki rulman kilitlenip iş göremez hale gelmiş. Söküp yenisiyle değiştirdiler (21 TL parça fiyatı). Sorun çözülmüş oldu. Ramey 200 cross'unda bu tür sorunu olan arkadaşların doğrudan bu noktaya bakıp parça değiştirmesini öneririm. Yağlamakla falan kesinlikle düzelmez. Selamlar.
    ya abi iyi oldu bu bilgi. hemen telefonuma kaydettim, servise gider gitmez diyeceğim parça konusunu

M'ARRENTZIEH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked - Kuba STR250
    Merhaba..
    2 aydan beri Zongshen ZS-125 kullanıyorum. Kros motoru olduğu için haliyle grenajlarında ufak tefek kırıklar çatlaklar var bu yüzden yenileriyle değiştirmek istiyorum. Bu grenajlardan Ankara'da bulabilir miyim? Veya Ankara dışından nasil temin edebilirim?
    www.dersverilir.net/cagriakkoc----> Ankara'da ÖSS ve SBS hazırlık öğrencilerine özel Matematik ve Geometri dersleri verilir.
    msn:cagriakkoc@orphaned-land.net

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı M'ARRENTZIEH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba..
    2 aydan beri Zongshen ZS-125 kullanıyorum. Kros motoru olduğu için haliyle grenajlarında ufak tefek kırıklar çatlaklar var bu yüzden yenileriyle değiştirmek istiyorum. Bu grenajlardan Ankara'da bulabilir miyim? Veya Ankara dışından nasil temin edebilirim?
    Yiba çarşısına bir bak ;)

Motosikleti
    Arora KS150GY-3A
    bende iki senedir kuyruksuz geziyorum, bir arka çamurluğu bulamadım

Motosikleti
    Skygo 200gy
    arkadaşlar merhaba
    forumunuzu uzun süredir takip ediyorum , yaklaşık iki yıldır skygo 200gy kullanıyorum.Motorda standart olarak gelen 47 diş arka zincir dişlisini (asfaltta fazla kullanmadığımdan) 50 ve üzeri olarak değiştirmek istiyorum.Arka dişliyi bulabileceğim bir yer önerebilirseniz sevinirim.

Motosikleti
    ramzey 200cc
    arkadaşlar bu ramzeyin far olayını ne yapıyorsunuz?

üzerinde 35w'lık bir ampul var ve yeterli aydınlatma sağlamıyor. geçenlerde ampulu 60w'lık ampul ile değiştirdim fakat yansıtıcı yüzeyi bozmaya başladı, tekrar eski düzene döndüm.

çözüm ne olabilir sizce??

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı mur-der adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    forumunuzu uzun süredir takip ediyorum , yaklaşık iki yıldır skygo 200gy kullanıyorum.Motorda standart olarak gelen 47 diş arka zincir dişlisini (asfaltta fazla kullanmadığımdan) 50 ve üzeri olarak değiştirmek istiyorum.Arka dişliyi bulabileceğim bir yer önerebilirseniz sevinirim.
    eğer 6 saplamayla bağlıysa dişlin ramzey in orjinalleri var 56 dişli , ilk çıkan ramzeyler 56 dişlidir 2.versiyonları 48 dişli 56 bulabilrsen tak tam bir dağ keçisi oluverir

Motosikleti
    ramzey 200cc
    Alıntı picasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu ramzeyin far olayını ne yapıyorsunuz?

üzerinde 35w'lık bir ampul var ve yeterli aydınlatma sağlamıyor. geçenlerde ampulu 60w'lık ampul ile değiştirdim fakat yansıtıcı yüzeyi bozmaya başladı, tekrar eski düzene döndüm.

çözüm ne olabilir sizce??
    geceleri kör gibi gezmekten bıktım usandım

Arkadaşlar herkeze merhabalar,siteye yeni üye oldum bende.Sizler bişey sormak isterim.
    Yuan 150 gy kros bir motor var almaya kara verdim ama çok parça problemi varmış bu doğrumudur? Lütfen yardımlarınız bekliyorum.Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    artık var
    Alıntı picasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geceleri kör gibi gezmekten bıktım usandım
    farklı bir far kullanman lazım, üzerindeki ile aydınlatmayı çoğaltman çok zor, yazarken aklıma geldi bir arkadaş motoruna 250 dodge farı monte etmişti büyüklüğü uyuyorsa bir dene istersen
    ben değiştirmedim üzerindeki ile idare ediyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:45 PM ----------

Alıntı southbeach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkeze merhabalar,siteye yeni üye oldum bende.Sizler bişey sormak isterim.
    Yuan 150 gy kros bir motor var almaya kara verdim ama çok parça problemi varmış bu doğrumudur? Lütfen yardımlarınız bekliyorum.Şimdiden teşekkürler
    aramıza hoşgeldin 200'lük makine tercih edersen daha doğru olacaktır, 200 lerde parça daha çok

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Dodge farını ben takmıştım ama F650'ye.
    Ramzey'e olur mu? bilmiyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/1102389-post78.html
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Eğer illa otomobil farı diyorsanız, sanırım 90 model civarı ford taunus 2000 cc (GLS) otomobillerde sağ ve solda birbirinden bağımsız çift far vardı. Tahminen büyüklükleri Ramzeye uyar. Bir araştırın derim.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler