Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün 110'Luk meme değişimi yaptım , ayarları tam tuttu. Son hız denemedim ama verdiğim gazı direkt yiyor. yarın denerim muhtemelen köprüden geçerken.
    şu an için bulduğum en uygun ayar

performans hava filtresi adı altında satılan 42mm konik hava filtresi (10 liraya bulunuyor). birebir karburator hava girişi tarafı uyumlu.

keihin 99101-393-110 koduyla 110 'luk karbüratör ana memesi. (z1enterprises.com kargo hariç 1.08 $. ben 2 meme, bir tane sentil, bir tane plastik buji başlığı, bir de arkadaşa aldığım ufak bir parça için 12 dolar kargo ödedim, fiyat almak gerekiyor, 10 gün de adresime teslim edildi)

ayar vidası tam sıkılı konumdan 2 tam tur açılmış vaziyette.

karbüratör iğnesi ucundaki ayar klipsi iğnenin en içindeki en zengin konumunda,

ve crf250r çıkması egzoz.

2 tane video var egzoz ile ilgili. çok gaz veremedim sokak arasında ama, seyir halinde çok iddaalı ses çıkardığını söyleyebilirim.

Video 1

Video 2

Alıntı bathu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hegemonya,aynı çılgın mucitler gibisin karburatörle oynadınmı çok yakar motor fabrika ayarlarına geri dön tuşuda yok hehe şu egsozu felan motoruda fotolada bakalım neler yaptığına hocam ;) egsoz olayını bizim ramzey yada pioner motorlara gereksiz de sizin motorlara olabilir evet. sen heralde gidip araba egsozu takmadın yada içini boşalttırmadın crf250 nın egsozunu taktın dimi yukarda öle okudum merak ettim foto istiyruk
    kurcalıyorum işte canım sıkıldıkça. ama yabancı forumlardaki elemanlar olmasa cesaret edemezdim karburator, egzoz mevzularına herhalde.

karbüratör den çıkan98'lik meme duruyor klips 3. konumundaydı, ne zaman istesem dönerim ilk haline yani

valla sizin motorları siz daha iyi bilirsiniz ama qingqi qm200'e wrf egzozu takan biri de memnun olduğunu yazmıştı ve genel kanı bütün çinliler de egzozların sorunlu olduğu yönünde.

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çoktandır merak ettiğim birşey var. Ramzey de gresörlük varmı acaba? Sanki amartisörün altından gıcırtı geliyor da. Bazan da sert kasislerde bir kez çat diye bir ses geliyor ortadan, ayaklığın o civardan. Ne olabilir sizce?

abi benim gress bastığım gresor motorun sol tarafına geçip bakınca, eskiden hava filtresi kutumuzun durduğu yerin altında amortisör ile motor arasında kalıyordu. ilk başta ben de wd40 ile beşik, üst göbek dahil heryeri yıkadım resmen, sonra bir ara sprey gress sıktım. bakınmış görememiştim gressoru, söküp indirmek de zor gelmişti arka tarafı, gıcır gıcır geziniyordum etrafta. bir ara balata temizleyicisiyle heryerini tertemiz ettim o kısmın. sonra yağladım yine yemedi. kesin vardır gressor, çözüm bence gress basmak. ayrıca arka tarafı iyice tertemiz edip salıncak, amortisor, orada hangi kısım varsa bütün birleşim noktlarını kırılma,çatlamaya karşı iyice incelemeni tavsiye ediyorum. yolda giderken salıncak birleşim noktası kırılmış bir eleman vardı yabancı forumda. allah korusun.

Alıntı gceterez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hegemonya, ben 31bin yaptım hangi hurdacıya vermemi tavsiye edersin
    hey maşallah. africa twin'lerle yarışır o zaman bizim motorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı hegemonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi benim gress bastığım gresor motorun sol tarafına geçip bakınca, eskiden hava filtresi kutumuzun durduğu yerin altında amortisör ile motor arasında kalıyordu. ilk başta ben de wd40 ile beşik, üst göbek dahil heryeri yıkadım resmen, sonra bir ara sprey gress sıktım. bakınmış görememiştim gressoru, söküp indirmek de zor gelmişti arka tarafı, gıcır gıcır geziniyordum etrafta. bir ara balata temizleyicisiyle heryerini tertemiz ettim o kısmın. sonra yağladım yine yemedi. kesin vardır gressor, çözüm bence gress basmak. ayrıca arka tarafı iyice tertemiz edip salıncak, amortisor, orada hangi kısım varsa bütün birleşim noktlarını kırılma,çatlamaya karşı iyice incelemeni tavsiye ediyorum. yolda giderken salıncak birleşim noktası kırılmış bir eleman vardı yabancı forumda. allah korusun.
    Sağolasın arkadaşım. Bir bakarım o noktalara.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Honda CRF
    Naci bey merhaba: aynı gıcırtı benim ramzeyde de vardı,amortisörün altında sanırım salıncak denilen yer wd40'la yağlayınca ses gidiyor.Bende bir ara havafilitresinin önündeki kapağı söktüm.İridyum buji taktım.Motorun sesi ve çekişi arttı.Fakat bezin sarfiyatı çok arttığı için kapağını tekrar taktım.Kapak yokken eğzos sesi çok değişiyor ve artıyor.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı leventmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci bey merhaba: aynı gıcırtı benim ramzeyde de vardı,amortisörün altında sanırım salıncak denilen yer wd40'la yağlayınca ses gidiyor.Bende bir ara havafilitresinin önündeki kapağı söktüm.İridyum buji taktım.Motorun sesi ve çekişi arttı.Fakat bezin sarfiyatı çok arttığı için kapağını tekrar taktım.Kapak yokken eğzos sesi çok değişiyor ve artıyor.
    Fazla sarfiyat iridyum bujiden mi yoksa filtredenmi?
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaşlar bende seçimimi ramzey qm200 den yana yaptım başlığı okuyorum 65.sayfalardayım, tamamını okuduktan sonra bazı sorularım olucak. şimdiden tşkrler..

Motosikleti
    Honda CRF
    Naci bey fazla sarfiyat filitrenin önündeki kapağı söktükten sonra oldu.Servisin dediğine göre bizim motorların karbüratörleri kapış pompalıymış.Hava emiş bollaşınca benzinide fazla yemeye başladı.motorun sesi ve çekişi değişiyor.Sizde deneye bilirsiniz havafilitresinin önündeki kapağı alın havafilitresi yerinde dursun yine ve o şekilde motora binin deneyin.1.ve 2. viteslerde debriyaja dokunmadan ani gaz verişlerde önü kalkıyor.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Naci bey fazla sarfiyat filitrenin önündeki kapağı söktükten sonra oldu.Servisin dediğine göre bizim motorların karbüratörleri kapış pompalıymış.Hava emiş bollaşınca benzinide fazla yemeye başladı.motorun sesi ve çekişi değişiyor.Sizde deneye bilirsiniz havafilitresinin önündeki kapağı alın havafilitresi yerinde dursun yine ve o şekilde motora binin deneyin.1.ve 2. viteslerde debriyaja dokunmadan ani gaz verişlerde önü kalkıyor.
    Peki iridyum bujinin faydası oldumu? Benim motorun yakıt tüketimi iyi (30-35 km/litre), bunu biraz fazla performans için artırmak istemem, çünkü zaten araziye çıkmıyorum. Sürdüğüm her yerde de performansı bana göre yeterli. Ama iridyum bujiyi değiştirerek aynı yakıtta performan artıyorsa veya aynı performansta yakıt daha da düşüyorsa o zaman buji işe yarar. Selamlar.

Motosikleti
    Honda CRF
    İridyum bujinin bariz bir farkını görmedim.Bunun için değiştirmeyin deymez.Kapak açıkken (genelde arazide kullanıyorum) km'de 180ytl yakıyordu(Buarada karbüratörüde kurcaladık tabii).Şu an kapak kapalı karbüratör eski konumunda km'de 100tl civarı yakıyor, motor 19100km'de.

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    bizim motorların bu kısmı gıcırdama yapıyor zamanla yağsız kaldığı için rulmanları bozuyor. ben baştan zincir spreyi ile dışardan yağladım, servis uyarmıştı. herhalde montaj sırasında yağsız topluyorlar.içerde iki rulman ortada silindir şeklinde üç delikli metal parça var. söküp rulmanları değiştirip iyice yağlayıp yeniden takmak lazım

İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İridyum bujinin bariz bir farkını görmedim.Bunun için değiştirmeyin deymez.Kapak açıkken (genelde arazide kullanıyorum) km'de 180ytl yakıyordu(Buarada karbüratörüde kurcaladık tabii).Şu an kapak kapalı karbüratör eski konumunda km'de 100tl civarı yakıyor, motor 19100km'de.
    karbüratörde ne gibi oynamalar yapıldı merak ettim doğrusu??

iridyum bujilerin yanmaya etkilerinin pek fazla olmadığı söyleniyor, ama normal bujiden 3-4 kat daha fazla ömürleri olduğu için tercih ediliyormuş. para verip denemedim valla.

performans için gümüş buji tavsiye ediyorlar ama bence ne iridyum ne de gümüş buji almaya değmez. buji kabloları,buji başı, indiksiyon bobini onların kalitesine erişemedikten sonra ne artısı görülür bilmiyorum.

zamanında ben de bayağı bir bakındım iridyum için, bilgi için not düşeyim dr8eix benim motor için birebir uyumlu modeli, sizinkilere de eğer ngk d8ea dr8ea d7ea uyuyorsa dr8eix uyacaktır.

Motosikleti
    Honda CRF
    Karbüratör servis tarafından ayarlandı.İşlerim dolayısıyla motoru bırakıp gitmiştim,karbüratörün içini açıp ayarlamışlar.Karbüratörü ayarlatmamın sebebi şuydu:filitrenin önündeki kapak açıkken yüksek devirlerde motor tam randımanlı çalışmıyordu.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaşlar buda benim motorum ilk aldıgım hali bu hafta kendim zımparalayıp boyadım vernik attım rengi fosforlu limon sarısı, gölgede yeşil güneşte yeşil oluyor motor, şimdilik eski resimler en yakın zamanda yenilerini ekliyicem.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @exile Kanka Kendini çekeceğine motoru yandan çekseydin ya
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    exile arkadaşım tekrar hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Selamlar.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @exile Kanka Kendini çekeceğine motoru yandan çekseydin ya
    hacı yandan remsmide var ama ben yokum resmde

senin için yandan resim

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı
    exile arkadaşım tekrar hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Selamlar.
    eyvallah naci abi cümlemiz, umarım daha yakın zamanda kaynaşır beraber gezilere katılırız.

bunlarda yeni boyanmış haliyle resimler.. Nedendir bilmem fosforlu boya diyemi hep parlak çıkıyor resimler daha iyilerini çekicem. tabi rengi ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    pc işinde olmasan boyacı derdim
    bence çok güzel oldu
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Valla Bencede Süper olmus ya.. Renkler cok canlı... Ellerine Sağlık...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    eyvlh arkadaşlar ,bi kaç kişi çok canlı oldugu için oyuncak gibi olmuş dedi ama sanırım anlamıyor cross motorlara böle uçuk renkler yakıştıgını düşünüyorum? yamahanın mavisi kawasakinin yeşili suzukinin açık sarısı, KTM nin turuncusu?

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    exile hoşgeldin aramıza hayırlı olsun motorun güle güle kullan
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    exile hoşgeldin aramıza hayırlı olsun motorun güle güle kullan
    hoşbulduk sagolasın, havalarda ısınıyor artık yavaş yavaş umarım hep berabar yüzyüzede tanışırız.

bu arada arkadaşlar benim ramzeyin dişlileri ön 15 arka 56 tamam tork güzel ama vites aralıkları çok kısa, bu motora biraz daha ufak hangi arka dişli uyar?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler