Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS 150-19
    Selam millet, bugün ilk bakımı yaptırdım(520 km deyim şuanda), castrol 10w40 magnatec aldım, içinden çıkan yağ nerdeyse benzin kıvamındaydı, supap ayarı da yaptılar, hava ve yağ filtrelerini temizlediler, sıkıştırma gereken yerler sıkıştırıldı, zincir yağlandı ve tekrar ayarlandı, ön camı takarken çizik çizik ettiler ben de oracıkda söküp YERE ÇALDIM ALIN ............ YAPIN DEDİM, bir kez daha şunu anladım ki usta dediğimiz insanlar o kadar özensiz ve vurdumduymaz ki , hiç içime sinmedi yaptıkları, sallama iş yapıyorlar, ben de karar verdim kendi alet edevatlarımı edinip kendim yapacağım bakımları, sinek konsa siliyorum, üzerine titriyorum ,elin adamları her yanını yağlı parmak izi yapıp gelişigüzel anahtar kullanıp çiziyorlar yazık yahu..... Bu arada şu direksiyona basit bir müdahele ile dönüş serbestliği kazandırılabilir gibi geldi bana ne dersiniz?????
    O BENİM BONCUĞUM!!!!!!::gleam::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    ya kenar çıkıntıları eğeletmekten bahsediyorsan pek çok kez duydum sanırım henüz kimse yaptırmadı ama dönüş çapı fazlasıyla dar belki faydası olabilir fakat böyle bir işlem düşüşlerde çamurluğun sürtüp motosikletin daha fazla hasar almasına neden olabilirmi merak ediyorum doğrusu

Hurricane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun Zs150-19 Cruiser
    Alıntı han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet, bugün ilk bakımı yaptırdım(520 km deyim şuanda), castrol 10w40 magnatec aldım, içinden çıkan yağ nerdeyse benzin kıvamındaydı, supap ayarı da yaptılar, hava ve yağ filtrelerini temizlediler, sıkıştırma gereken yerler sıkıştırıldı, zincir yağlandı ve tekrar ayarlandı, ön camı takarken çizik çizik ettiler ben de oracıkda söküp YERE ÇALDIM ALIN ............ YAPIN DEDİM, bir kez daha şunu anladım ki usta dediğimiz insanlar o kadar özensiz ve vurdumduymaz ki , hiç içime sinmedi yaptıkları, sallama iş yapıyorlar, ben de karar verdim kendi alet edevatlarımı edinip kendim yapacağım bakımları, sinek konsa siliyorum, üzerine titriyorum ,elin adamları her yanını yağlı parmak izi yapıp gelişigüzel anahtar kullanıp çiziyorlar yazık yahu..... Bu arada şu direksiyona basit bir müdahele ile dönüş serbestliği kazandırılabilir gibi geldi bana ne dersiniz?????
    Yandaki kulakları bi çekiç darbesiyle kırabilirsin.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, nasıl gittiğindir...

Motosikleti
    zs 150-19
    Hurricane sen öyle bişey yaptınmı ? yani o demirleri komple kaldırma fikri biraz yanlış gibi geldi sorun soldan geçen kablolar çıkarmadımı

Motosikleti
    ZS 150-19
    Sanırım, en iyisi bu haliyle bırakıp orjinalliğini bozmamak, yapılabilir ama sınırlamalarının bir nedeni vardır herhalde,( Ağır motor , büyük motor, geniş döner)!!!! diye bir deyiş olsun bu da hadi bakalım....

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Arkadaşlar bu haftasonu yalova fest te gittim tam 600 km yol yaptık motoruma teşşekkür ediyorum beni yarı yolda bırakmadı hiç problem çıkartmadı çok hazırlıksız gitmiştim birde kazasız belasız döndük ist la körfezi dolaşarak geldik bir kaç motor bi virajlı yollardan geldikki sormayın benim için tam eğitim pisti gibiydi yalnız bazı virajlarda zorlandım hatta virajtan çıkıp mıcırlara daldım bizim bu modellerin keskin ve dar virajlara girmek zor ama sağ sağlim girdim çıktım çok güzel bir tecrübe oldu benim için uzun yol grup sürüşü vs.
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Motosikleti
    ZS 150-19
    AHA DA BİŞEYLER BULDUM !!!!!!!!!!! MOTOSİKLETİNİZİN KIŞLIK BAKIMI VE KORUNMASI

Çoğu motosiklet kullanıcısı kış geldiğinde, motosikletine özel hiç bir şey yapmadan, bulabiliyorsa kapalı
    bir garaja park edip ya da evinin önünde üzerini bir örtüyle kapatıp tekrar havaların ısınmasını beklemeye
    başlamaktadır.Kimileriyse motosikletini belirli aralıklarla şöyle bir 5-10 dakikalığına olduğu yerde
    çalıştırarak -kesinlikle iyi niyetli olarak- ona kış boyunca gerekli ilgiyi gösterdiğini düşünmektedir.
    Oysa yapılması gerekenler zor olmamakla birlikte bu kadar basit de değildir. Bu yazıda, motosikletinizi
    kullanmayacağınız dönemlerde dış şartların aşındırıcı etkilerinden korumak, dolayısıyla da bir sonraki
    sezona sorunsuz başlayabilmek için yapılması gerekenleri bulacaksınız.Bütün bunlar aynı zamanda
    motosikletinizin ömürünü de uzatacaktır.Motosikletinizi en az 6 hafta kullanmayacaksanız burada anlatılanları
    uygulamanızı tavsiye ederiz.Yapılması gereken işler yapılış sırasına göre anlatılmıştır. 1, 2, 3 ve 4. adımlar
    motor açısından en kritik olanlarıdır.Herhangi bir adım için, motosiklet üreticisinin kullanıcı el kitabında
    belirttiği başka bir tavsiyesi varsa onu uygulamanız daha doğru olacaktır. 1 seneden daha uzun süreli parklar
    için bu yazıda anlatılan koruyucu önlemler yeterli olmayabilir. 6 haftadan daha kısa süreli parklar için, eğer
    motosikletin duracağı mekandaki sıcaklık 0 derecenin altına düşüyorsa sadece aküyü söküp oda sıcaklığındaki
    bir ortamda saklamak en doğrusudur.Kış parkı için depodaki benzinin tamamen boşaltılması gerekeceği için, son
    günlerde depodaki benzini mümkün olduğunca tüketmek hem gereksiz bir israfı önler hem de depo boşaltma işini
    kolaylaştırır.

1.PARK YERİ ve GEREKLİ MALZEME:

Herşeyden önce motosikletinizi park edeceğiniz yeri belirleyin ve lazım olacak alet, edavat ve malzemeyi temin
    edin.Aşırı sıcak veya aşırı soğuk olmayan, gelen geçenin çarpmayacağı, zemini düzgün, kimyasal maddelerin
    duman ve buharlarından ve çalışan elektrik motorlarından uzak bir saklama yeri belirleyin.Kimyasal madde
    buharları ve elektrik motorlarının ürettiği ozon, motosikletinizin lastik ve kauçuk parçalarına zarar verir.

Alışveriş listesi:

o Yeterli miktarda uygun özellikte motor yağı(*)
    o Yeni bir yağ filtresi
    o Gerekli temizlik maddeleri ve boyalı yüzeyler için koruyucu cila(vax)
    o WD40 veya benzeri nem ve pas giderici koruyucu sprey

(*) Dikkat: Park süresi 3 aydan daha uzun sürecekse, gelecek sezon başında bu yağı değiştirmeniz gerekeceğinden,
    uygun özellikteki en ucuz yağı satın alabilirsiniz..

2. SON BİR SÜRÜŞ:

Uzun bir süre sesini duyamayacağınız motosikletinizle son bir tura ne dersiniz?
    Aslında bu son tur, yağ değişimi için motorun normal çalışma sıcaklığına ulaşmasını sağlayacağından (ki bu en
    az 20 dakikalık bir tur demektir) biraz da şart.Dikkat: Yakıt sistemiyle ilgili 4. maddeyi okuyun. Depoda benzin
    bırakacaksanız turu bitirmeden önce mutlaka depoyu tam doldurun.

3. YAĞ DEĞİŞİMİ:

Motosikletinizi kış boyunca korumak ve kalıcı hasarlara engel olmak adına yapacağınız en önemli iş motor yağını
    değiştirmektir. Motor ve dolayısıyla da motor yağı henüz sıcakken (*) motor yağını ve yağ filtresini değiştirin.
    Karteri kesinlikle normalden fazla doldurmayın.Yağ değişimi bitince motoru en az 20 dakika çalıştırarak yeni
    yağın motorun her noktasına yayılmasını sağlayın.(*) Önemli: Yağ değişimini sadece motor sıcakken yapın. Son
    turunuzdan döndükten sonra motor soğuduysa, motoru ısıtmak için kısa bir süre çalıştırmak motor blokunun içinde
    su yoğunlaşmasına sebep olacaktır.Kışın motosikletlerin kısa süreli çalıştırılması da işte bu yüzden çok zararlıdır.

4. YAKIT SİSTEMİNİ ve BENZİN DEPOSUNU BOŞALTMA:

Motosikleti kış için bırakacağınız yere getirdikten sonra, motor çalışır vaziyette olmak şartıyla benzin musluğunu
    "OFF" yani "KAPALI" pozisyona getirip motosiklet kendi kendine stop edinceye kadar bekleyin. Bu şekilde,
    karbüratörde ve yakıt borularında benzin kalmamış olur.Benzin musluğu kapalıyken depoyu söküp içindeki benzini
    tamamen boşaltın. Daha sonra içinin tüm yüzeylerine WD40 ya da benzeri bir paslanmayı önleyici ve koruyucu sprey
    sıkın. Spreyin uzatma ucu bu işlemi daha kolay ve etkili yapmanızı sağlar. Bu tip bir spreyiniz yoksa veya deponun
    şekli buna uygun değilse, bir kahve fincanı kadar motor yağını deponun içine boşaltıp, depoyu bu yağla mümkün
    olabildiğince çok çalkalayın. Amaç deponun iç yüzeylerinin hava ile temasını keserek paslanmayı önlemektir.(*)
    (*) Önemli: Depoyu yarım dolu olarak bırakmayın. Benzinde bulunan su zamanla deponun iç yüzeyinde yoğunlaşarak
    paslanmaya neden olur.Depoda benzin bırakmanın tek koşulu, deponun ağzına kadar dolu olmasıdır.Tabii bunu sağlamak
    için son turunuzu bitirmeden önce, motosikletinizin deposunu kış boyu park edeceğiniz yere en yakın benzincide tam
    doldurtmanız gerekmektedir.Gelecek sezon da bu beklemiş benzini tamamen boşaltıp deponuza taze benzin koymanız
    gerekir.

5. SEHPAYA ALMA:

Varsa motosikletinizi orta sehpası üzerine kaldırınız. Eğer sadece yan ayak mevcutsa bir sonraki adıma geçin. Kış
    boyunca lastiklere biraz özen göstererek olası sorunları engelleyebilirsiniz.

6. SİLİNDİRLERİ YAĞLAMA:

Bujilere ulaşmanız için gereken parçaları ve buji kablolarını söküp bujilerin etrafını temizledikten sonra bujileri
    sökün.Silindirlerin içlerine WD40 veya benzeri bir paslanmayı önleyici ve koruyucu sprey sıkın. Bu tip bir spreyiniz
    yoksa her bir silindire bir çay kaşığı dolusu kadar -daha fazla değil- motor yağı koyun. Bujileri elinizle vidalayın.
    Silindir iç yüzeylerinin piston hareketiyle tamamen yağla kaplanabilmesi için motosikleti en yüksek vitese alıp arka
    tekerleği yaklaşık 10 tur kadar elinizle döndürün. Eğer orta sehpa olmadığı için bu mümkün değilse, kontağı "ON"
    konumuna getirip vites boştayken marş düğmesine en çok 2 saniye süreyle basıp bırakın. Şimdi bujileri anahtarla
    sıkıp buji kablolarını takın. Vitesi boşta bırakın.

7. GİRİŞ VE ÇIKIŞLARI KAPAMA:

Egsoz susturucuları yeterince soğuduğunda -ancak motor hala ılıkken- içlerine bir miktar WD40 sıkıp ağızlarını lastik
    balon ya da benzeri lastik torbalarla sıkıca kapatın. Aynı şekilde hava filtresi girişlerini ve hava filtresi kutusu
    drenaj hortumu ağzını da sıkıca kapatın. Böylece motor blokunun iç kısımlarının havayla tüm teması kesilmiş olur.

8. YAKIT SİSTEMİ SON KONTROL:

Karbüratörlerin benzin haznelerinde kalmış olabilecek son benzini de karbüratör drenajlarından boşaltın. Benzin deposu
    vanasının "OFF" yani "KAPALI" konumda durduğundan emin olun.

9. AKÜ:

Aküyü söküp oda sıcaklığında bir ortamda şarjlı durumda muhafaza edin. Şarj cihazınız yoksa akü voltajını ayda bir
    ölçüp gerekiyorsa bir serviste şarj ettirin.

10. YIKAMA, YAĞLAMA:

Motosikletin üzerindeki her türlü yol kirini ve pisliği temizleyin. Basınçlı su kesinlikle kullanmayın.
    Yıkama işleminden sonra her tarafını kurulayıp boyalı yüzeylere koruyucu cila (vax) sürün.

11. METAL KISIMLARIN KORUNMASI (*):

(*) Dikkat: Burada anlatılan işlemi yaparken spreyle püskürteceğiniz veya süreceğiniz maddelerin fren disklerine, fren
    balatalarına ve lastiklere bulaşmasına izin vermeyin. Böyle bir hata yaparsanız fren disk ve balatalarını derhal fren
    temizleyicisiyle temizleyin.Motosikletin zincirini zincir yağıyla, metal kısımlarını da WD40 veya benzeri bir pas
    önleyici ve koruyucu spreyle spreyleyin. Boyalı ve narin yüzeylere sprey bulaşması halinde bunları temizleyin.

12. KİLİTLEME:

Motosikleti dışarıda bırakacaksanız sağlam bir kilitle sağlam bir yere bağlayın.

13. ÖRTÜ:

"Uzun Süreli Parktan Sonra Motosikleti Çalıştırma" listesinin bir kopyasını gidonun veya gösterge tablosunun üzerine
    (ya da göreceğinizden emin olduğunuz bir yere) selobantla yapıştırın.
    Motosikletin hiçbir yerinde yıkamadan dolayı nem kalmadığından emin olun. Eğer motosiklet kışı dışarıda geçirecekse
    üzerini "soluyabilen" bir motosiklet örtüsüyle kapatın. Bu özelliği olmayan bir örtü terleme yapacağı -ve bu da
    paslanmaya sebep olabileceği- için motosiklet 2-3 haftada bir açılıp havalandırılmalıdır.
    Bir fırtınada uçup gitmemesi için örtünün alt kısmının lastikli veya iple büzdürülen türden olmasına dikkat edin.
    Bu aynı zamanda kediler için de bir önlem oluşturur; zira kediler üstü örtülü motosiklet selelerinde uyumayı çok
    severler.

KIŞIN YAPILACAKLAR ve YAPILMAYACAKLAR:

İçinizden yükselecek isteğe hakim olun ve kışın motosikletinizi kesinlikle ÇALIŞTIRMAYIN. Kısa süreli ve düşük
    devirlerde çalıştırma, motorun içinde su buharı ve motor yağında çeşitli asidik yan ürünlerin oluşmasına sebep
    olacaktır. (2. ve 3. maddelere tekrar göz atın.)
    Kış, eğer elinizden de geliyorsa, motosikletinizin periyodik bakımlarını ve çeşitli tamir işlerini yapmak için ideal
    bir fırsattır. Kullanıcı kitapçığını baştan sona okuyup ihmal ettiğiniz bakım ve kontrolleri yapın. Bakım zamanı
    yaklaşmış olanları gelecek sezonu beklemeden tamamlayın.
    Mesela;
    o Gaz ve debriyaj tellerini yağlayın.
    o Zincir gerginliğini kontrol edin.
    o Fren disklerini ve balatalarını kontrol edin.
    o Fren hidroliğini değiştirin.
    o Hava filtresini temizleyin veya değiştirin.
    o Tüm vida ve civataların sıkılıklarını kontrol edin.
    o Lastikleri gözden geçirip düzensiz aşınmaları ve yarık, kesik gibi tahribatları kontrol edin.
    o Arka çatal ve gidon yataklarını kontrol edin.
    o Hareketli noktaları ve amortisörleri yağlayın.

Eğer yeterli bilgi ve deneyiminiz varsa ve bakım zamanları gelmiş veya yaklaşmışsa şu işleri de aradan çıkartabilirsiniz:

o Ön amortisör yağını değiştirin.
    o Motosiklet su soğutmalıysa soğutma suyunu değiştirin.
    o Sübap ayarlarını yapın. (4 zamanlılar için)

Motosikletinizin orta sehpası olmadığı için lastikleri yere basıyorsa 1-1,5 ayda bir lastik hava basınçlarını kontrol
    edin ve mümkünse -lastiklerin sürekli yere basan bölgeleri bombe yapmasın diye- motosikleti biraz ileri veya geri alın.
    Lastiklerin havasını normalden 5-6 psi daha şişkin tutmak da koruyucu olabilir.
    Motosiklet örtünüz "soluyabilen" bir malzemeden değilse, örtüyü 3 haftada bir açıp motosikleti havalandırın.
    Paslanmış veya paslanmaya yüz tutmuş noktaları (Dikkat: Fren diskleri hariç!) çok ince metal zımparasıyla, metalin en alt
    katmanına ulaşıncaya dek zımparalayıp, önce astar, ardından da aynı renk boya ile boyayın. Ancak bu işlemi boyanın
    kuruyabileceği sıcaklıktaki bir ortamda yapın.

UZUN SÜRELİ PARKTAN SONRA MOTOSİKLETİ ÇALIŞTIRMA

Başlamadan önce bir miktar yeni benzin satın alın.

1. Motosikletinizi serbest bırakın! Örtüyü açıp varsa kilitleri sökün.

2. Lastik hava basınçlarını kontrol edin.

3. Eğer bıraktıysanız deponuzdaki benzini tamamen boşaltın ve az miktar yeni benzinle çalkalayın.

4. Aküyü, şarjı tam dolu olarak yerine monte edin.

5. Motosikletinizin üzerindeki metal koruyucu (WD40 gibi) maddeleri temizlemek için yıkayın.

6. Hava filtresi girişi ve drenajıyla egsoza kapattığınız lastik torbaları çıkartın.

7. Benzin deposuna yeterince yeni satın aldığınız benzinden koyup depo valfini "ON" yani "AÇIK" konuma çevirin.

8. Motosikletinizi çalıştırın ve en az 20 dakika (ya da varsa soğutma fanı iki defa devreye girecek kadar uzun) süreyle
    çalışır vaziyette bırakın.

9. Kış uykusu 3 aydan daha uzun sürdüyse, motoru stop ettikten sonra, henüz sıcakken bir kez daha yağ değişimi
    yapmanız gerekiyor. Motosikletinize değer veriyorsanız atlamamanız gereken en önemli noktalardan biri budur. Zaten
    bunun için ucuz bir motor yağı kullanmamış mıydık?

10. Yağ değişimini tamamladıktan sonra motoru birkaç dakika rölantide çalıştırıp yeni yağın tüm motor blokunda
    devridaim yapmasını sağlayın.

11. En yakın benzinciye gidip deponuzu doldururken bundan sonraki ilk birkaç depo dolumunda, benzine önerilen
    miktarlarda karbüratör ve yakıt sistemi temizleyicisi ilave edin.

12. Yetkili bir serviste tüm ayarları kontrol ettirin.

Boyalı kısımların yere hiç değmemesi dileğiyle...

Motosikleti
    zs 150-19
    Eline sağlık Han kış bakımı notları iyi oldu

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    çok makbule geçti han abi !! teşekkürler!!
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    arkadaşlar,hayatta olduğuma hala inanamıyorum ve başıma gelen cok cıddı kazanmyı sızınle paylaşıyorum..bu gun akşam saat 20:30 da evime doğru yaklaşık 50 km hızla ılerlerken caddenın sağ tarafından karanlık bı sokaktan cıkan araba bodoslama sağ tarafımdan çarptı.çarpmanın etkısıyle dırek havaya uctum ve yere düştüğümde (havadayken aklıma geldı kafamı korumak) yıne de kafamı çarptım yere allahtan kaskım vardı ve oracıkta ölmeme izin vermedi.hala şoktayım . bana çarpan adam kabul ettı hatasını zaten %500 suç ondaydı.dalmışım bı an dıyo bana bı de.ölümle burun buruna geldim yere düştüğümde ölmediğimi anladım ama her tafarımın kırıldığını düşündüm bi an.sol tarafımdan müthiş ağrı hıssttım o an.sok içinde sağa sola baktım herkes başıma toplandı her kafadan bı ses cıkıyo falan hayatımın en kotu anıydı resmen.şok içinde heryerim tıtremeye başladı ambulans geldı numune hastanesıne kaldırıldım ve 4 saat acilde müşahade altında kaldım.bir ton film çekildi hala inanamıyorum en ufak bi catak kırık hiç biş yok üzerimde.kolumda sıyrıklar var ve adamın çarptığı sağ tarafım da ezılme var .bi orası cok şiddetlı ağrı yapıyo onun dışında herşey normal.fakat hala şoku atlatamadım ustumden..cok dıkkat edın arkadaslar ya bi anda yanaşıyo ölüm teğet geçti bana bugun ve şansım yardım ettı kı hiç bişeyım yok kırık cıkık vs. ne kadar dıkkatlı olsanızda bı anda başkasının hatasının acısını cekebılıyoruz.kazasız belasız gunler herkese...

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Çok geçmiş olsun murat verilmiş sadakan varmış valla okuyunca çok üzüldüm zaten sabah hürriyette bi kaza haberi okudum çok üzücüydü Allah korumuş seni çok dikkat et dostum tekrar çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim sana
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    murat kardeş geçmiş olsun.. Umaraım son kazan olur...
    Sanlı kardeş ben o yolları iyi bilirim 3 sene yatılı kaldım izmitte yollar o zamanlar hem bozuktu hemde mıcır coktu Allah'tan sonra düzelttiler biraz ii eğitim olmus gercekten
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    çok geçmiş olsun murat abi.. sende bişi yok cok sevindim!! son kazan olur inşallah abi... molozlara cok cok dikkat
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    murat@

çok büyük geçmiş olsun abi allah korumuş cidden verilmiş sadakan varmış..
    yolda özellikle ara sokaklarda giderken her sokaktan araba çıkacakmış gibi tedbirli gidiyorum korna çalıyorum,ama işte bir anlık dalgınlık ya da elinizden birşey gelmeyen bir anda oluyor genelde böyle kazalar :(
    arabalar hiçbir eşkilde bizi görmüyorlar,motoruma eşşek gibi araba kornası takmama rağmen yanlarından geçerken uyarmama rağmen adamlar görmüyorlar ya
    cep telefonu ile konuşanlara,bunaklara ve müşteri arayan taksi sürücülerine,dolmuşlara,minibü slere,özel halk otobüslerine çok dikkat edin..acil şifalar diliyorum korumlarını giymeyi ihmal etme sakın
    saygılar..

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş çok geçmiş ler ola allah bi daha kaza bela vermesin sana

Motosikleti
    ZS 150-19
    Murat kardeşim çok geçmiş olsun, hepimizi allah korusun .... Ben de kaskı mutlaka takıyorum, yavaş kullanıyorum, herkes her an hata yapacak mış gibi düşünüp aşırı temkinli kullanıyorum, farlarım hep açık ve mutlaka tam şerit kullanıp ortalıyorum , bu da bir araç........AMA RİSKİMİZ ÇOK YÜKSEK BU DA BİR GERÇEK MALESEF,,,,,,,, TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN ,,,,,,,, HİÇBİRİMİZİN BAŞINA Bİ DAHA GELMESİN İNŞALLAH....!

TURK01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murat@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,hayatta olduğuma hala inanamıyorum ve başıma gelen cok cıddı kazanmyı sızınle paylaşıyorum..bu gun akşam saat 20:30 da evime doğru yaklaşık 50 km hızla ılerlerken caddenın sağ tarafından karanlık bı sokaktan cıkan araba bodoslama sağ tarafımdan çarptı.çarpmanın etkısıyle dırek havaya uctum ve yere düştüğümde (havadayken aklıma geldı kafamı korumak) yıne de kafamı çarptım yere allahtan kaskım vardı ve oracıkta ölmeme izin vermedi.hala şoktayım . bana çarpan adam kabul ettı hatasını zaten %500 suç ondaydı.dalmışım bı an dıyo bana bı de.ölümle burun buruna geldim yere düştüğümde ölmediğimi anladım ama her tafarımın kırıldığını düşündüm bi an.sol tarafımdan müthiş ağrı hıssttım o an.sok içinde sağa sola baktım herkes başıma toplandı her kafadan bı ses cıkıyo falan hayatımın en kotu anıydı resmen.şok içinde heryerim tıtremeye başladı ambulans geldı numune hastanesıne kaldırıldım ve 4 saat acilde müşahade altında kaldım.bir ton film çekildi hala inanamıyorum en ufak bi catak kırık hiç biş yok üzerimde.kolumda sıyrıklar var ve adamın çarptığı sağ tarafım da ezılme var .bi orası cok şiddetlı ağrı yapıyo onun dışında herşey normal.fakat hala şoku atlatamadım ustumden..cok dıkkat edın arkadaslar ya bi anda yanaşıyo ölüm teğet geçti bana bugun ve şansım yardım ettı kı hiç bişeyım yok kırık cıkık vs. ne kadar dıkkatlı olsanızda bı anda başkasının hatasının acısını cekebılıyoruz.kazasız belasız gunler herkese...
    Çok büyük geçmiş olsun,yazdıklarını okudukça aynı durumu kendim de yaşıyormuş gibi hissettim,gerçekten ucuz atlatmışsın.Allah sevdiklerine bağışlamış.

ttolgay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650 '05
    murat çok geçmiş olsun. kısa zamanda iyileşip motorunun üzerine dönersin umarım. ne sanin ne de hiçbir iki tekerlinin bir daha böyle ciddi kazalar gelmez umarım.

birol57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese öncelikle hayırlı kazasız ve sorunsuz yolculuklar dilerim.Bende epeydir motor almaya hevesleniyorum.Bütçe meselesi malum sınırlı.Biraz araştırdım ve en önemlisi sizlerin yazılarınıza kanarak zs150-19 almaya karar verdim.(umarım doğru karar vermişimdir?) Sizce motoru şimdimi almam iyi olur yoksa bahara kadar beklememmi.Fikirlerinize göre karar verecem. Hepinize saygılar

Murat sanada büyük geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

Canerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok ama ER6F olacak, umutluyum

Geçmiş Olsun

Murat dostum çok geçmiş olsun çok üzüldüm umarım en kısa zamanda iyileşirsin. Aman dikkat bu hayvanlar çok fazla.. Arkadaşlar arabalardan uzak durun sürekli uyarın tartışmaya girmeden. Ben arkama yapışanları uyarıyorum el hareketleriyle biraz açılmasını istiyorum kornanızı uyarı amaçlı kullanmayın çünkü herkes küfür olarak algılıyor mümkünse sellectör yapın yada el hareketleri ile uyarmaya çalışın. Birde motorun aynaları yetersiz gelmeye başladı biraz daha büyük ayna şart, aynalar sizi aldatmasın çok yakınınızdaki arabayı bazen göremeyebiliyorsunuz..

Kazasız sürüşler arkadaşlar...
    "If you have a 10 dollar brain, buy a 10 dollar helmet" SIZE="2"][B] - Kasksız motor sürenler, eşini, çocuğunu kasksız motora bindirenler, size sesleniyorum: MANYAKMISINIZ LEEN!!!!:silent:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler