Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emreben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simsiyah mt 03
    Arkadaşlar merhaba uzun zamandır sizlerle bir araya gelememiştim hemen kaldığım yerden bu yana okudum forumu yeni katılımlarlar ortam daha bir güzel olmuş

şimdi bir iyi bir kötü haberim var
    1. si bu yıl içinde evlenme kararı aldım yani kasım a kadar düğünü yapmayı düşünüyorum
    2. si prensimi satıyorum (bu kötü haber ama benim için)

Motorum oldukça temiz durumda kazası düşmesi yok bakımları düzgün yapıldı 900 km civarında rodaj a uyuldu setr74 arkadaşla da ara sıra beraber gezildi ilgilenen arkadaşların özelden mesajını bekliyorum

emre gürhan ankara
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Ketchup geçmiş olsun...

Turk01 ehliyetten geçtim her ikisindende yalnız sürücü kursu 8-10 Agustos gibi alırsın sertifikayı dedi bu çok uzun zaman değilmi yaw sizlere ne dediler?
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

ttolgay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650 '05
    Arkadaşlar, benim kurstan "K Belgesi" diye bişeyden bahsettiler. Ben ehliyet alana kadar ne yapcaz diye sormuştum. Ehliyetin kendisini alana kadar gezmek için herhalde bu belge. isterseniz sizler de bi sorun...

Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Ben sordum kayıtlı oldugum sürücü kursuna biz vermiyoruz öle bişey yok dedi bence araştır bi aslında en iyi sitenin sporsoru olan gelişim sürücü kursu bilir onlara soralım bi birde şu sertifikaya gıcık oldum yaa 10 gün beklenirmi yaaff

Motosikleti
    Wallaa ben de yazdıktan soora bi daa sordum, bu sefer "yok öyle bişey" dediler. Muhtemelen uğraşmak istemiyolar. Abicim bürokrasi yüzünden resmi olarak ehliyetimiz var ama o küçücük kart elimizde yok diye gezemiyoruz motorumuzla. Az da değil ki; 10 gün diyorlar. Geçti vallaa yaz felan kalmadı...

TURK01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az daha sabır,aylar geçti bekledik,5-10 gün daha bekleyelim,700 milyon ceza yemeyelim.
    Ehliyeti aldıktan sonra bu günlerin acısını çıkartacağız.Şimdiden organizasyon planlarını yapmaya başlayalım derim.Kıdemliler iş başına...
    Yapacağımız organizasyona katılmayanlar ormanda kaybolsun,ayılar yakalasın inşallah

Motosikleti
    zs150-19
    Gerçekten ya otoparkta dönüp duruyorum güvenlikçiler abi sen ne yapıyosun böyle diyip geliyorlardı ilk zamanlar şimdi ilgilenmiyorlar

Motor daha asfalt görmedi.

zs 150-19 alalı yaklasık 2 ay oldu ve ortalama hergun en az 10km yol yapıyorum.şeytan kulagına kurşun en ufak bir sorun yaşamadım.ne elektrik aksamında ne motor kısmında ne de başka bir yerinde.Aldıgım ıcın cok memmunum.Hakancan abim sagolsun.

Benimde tek sorunum ehliyetimin olmaması.şimdiye kadar yakalanmadım ama hep bir tedirginlikle biniyorum motora.

Ehliyetini alan veya alacak arkadaşlar toplam kaça çıkıyo ehliyey

Herkese kazasız sürüşler.

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    işin en kötü yanı bir kaza durumunda %100 haklıda olsanız insan haksız duruma düşüyor beni en çok korkutan olay bu.

Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Alıntı setr74 adlı üyeden alıntı
    işin en kötü yanı bir kaza durumunda %100 haklıda olsanız insan haksız duruma düşüyor beni en çok korkutan olay bu.
    Yok be abi herkez yanlış biliyor bunu ben araştırdım bu olayı senin ehliyetin yok diye sen ceza yiyorsun ama suçsuzcan polis kazaya karışan kişeye ceza kesiyor ve cezayı ödüyor (eger suçlu değilsen sadece suçun ehliyetsiz kullanmaysa) haksız duruma düşmüyorsun istersen forumda araştır bi ama allah korusun inşallah böle bişey yaşamayız şurda 10 gün kaldı topu topu ha gayret arkadaşlar sıkalaım biraz daha bana kurs pazartesi yada salı gelir sertifikalar dedi en gec perşembe cuma ehliyet elimizde önümüzdeki hafta 13 Agustos yani geziye gidicem yeter baba yaaa

sürücü kursu 130 ytl
    sınav ücreti 25 ytl
    sağlık raporu 40 ytl
    fotoğraf 10 ytl
    ikahmetgah vs. 2 ytl
    sicil kağıdı 3,5 ytl
    diploma noter tasdikli ? (ben öğrenci belgesi verdim bundan yırttım )
    B sınıfı ehliyet noter tasdikli 12 ytl (bazı kurslar istemiyor)
    en sonda ehliyet harcı B den A2 fark 80 ytl (galiba bunu ödemedim henüz ) bu kadar ben en ucuza bu kadar halledebildim
    TOPLAM : 302,5 ytl yani B sınıfı ehliyetinize B/A2 yazdırmak bu kadar para tutuyor ve çilesi artısı sürücü kursunu daha ucuza bulabilirsin bence biran önce al ehliyetini cezası bunun iki katı tutuyor 640ytl peşin ödemede %25 indirim var ben değil kanun böle söylüyor ilk yakalandıgında 1 ay hapis cezası veriyor mahkeme daha sonra para cezasına dönüyor bu eger akıllanmayıp tekrar binipde yakalanırsan vay haline bu sefer para cezasına dönmüyor 1 ay hapis valla şaka değil arkadaşlar aman dikkat 1 haftadır yatıyor garajda motor bunları nerden biliyorsun diyorsunuz galiba 3 gün önce yakalandı kafasını duvara vuruyor arkadaşım benden söylemesi

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    husogge sende bendensin benim yaklaşık 1,5 ay oldu ama daha 165 km deyim. ama az kaldı bekleyin beni yollar ben geliyorum Bu arada bazı arkadaşlar aman korkağa bak yollara çıkamıyo diye düşünebilirler ama napalım varsın desinler benim 450 ceza odeyecek param yok (( bunu şu yüzden yazdım bazı arkadaşlar baya uzun süredir ehliyetsiz kullanıyolarmışta ehliyete paramı verilirmiş gibilerinden düşünüyorlar ehliyetsiz kullanmak marifetmiş gibi düşünüyolar ne diyim Allah akıl fikir versin ))
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    1,5 ay oldu 1900 km deyim motorda herhangin bir sorunla karşılaşmadım kullanıcı bazlı sorunlar hariç şimdi ise motorum çekişten düştü eskiden motor çok kısa zamanda hız alırdı şimdi ise çok geç almaya başladı farkı hissedebiliyorum acaba neden olabilir bujiyi daha değiştirmedim değiştirsem fark edermi? Birde 2 kere bakıma adı altında servise gitti ilk 500 de yağı ve vidaları sıkıldı 2. gidiş 1500 de ise sadece yağı değişti bu normalmi? adama hava filtresi veya benzin filterisine bakmıycakmısın veya sibop ayarlarına filan bakalım dedim ama gerek yok daha yeni ilerleyen zamanlarda bakarız dendi.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Canerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok ama ER6F olacak, umutluyum
    Alıntı husogge adlı üyeden alıntı
    zs 150-19 alalı yaklasık 2 ay oldu ve ortalama hergun en az 10km yol yapıyorum.şeytan kulagına kurşun en ufak bir sorun yaşamadım.ne elektrik aksamında ne motor kısmında ne de başka bir yerinde.Aldıgım ıcın cok memmunum.Hakancan abim sagolsun.

Benimde tek sorunum ehliyetimin olmaması.şimdiye kadar yakalanmadım ama hep bir tedirginlikle biniyorum motora.

Ehliyetini alan veya alacak arkadaşlar toplam kaça çıkıyo ehliyey

Herkese kazasız sürüşler.

Valla dostum ben araba ile motoru birlikte alıyorum ama biraz geç yazıldım yeni başladım kaçağız bu yaz

İkisini birlikte alınca araba 500 motor 250 toplamda 750 ye yaptılar. Bazıları sırf motora 600 falan istiyormuş talep çok olunca düşmesi lazım bu aç gözlüler arttırıyor gittikçe abi biran önce alın derim. Şimdi ilkokul mezunlarına da açıldı tekrar kurslar, bunlar da arttırıyor neyse.

Kenya dostum ehliyetsizliği marifet bilenler çok yanlış yapıyor haklısın ama biraz da sür motorunu okadar da hevesini bastırma bence. Bende ehliyetsizim haziranın 20sinde falan geldi işte ilk gün gaz sonra debriyaj falan derken 3-4 günde sürmeye başladım şimdi 500 küsür km deyim. E-5 e de çıktım polislerin arasında da gittim birkere de peşime takıldı ektim.. Ama kırmızı ışıkta geçmiştim Lafın kısası hareket ve tavırlarına da dikkat ediyor polisler, sen korkup ta sürekli polise bakarsan durdurabilir yada kask takmadan sürersen falan. Onun dışında ben çok problem yaşamadım ne minibüs yolunda ne sahilde ne e-5 te. Sahil ile e-5 hızlı ilerliyor zaten orada pek bişey olmadı da minibüs yolunda peşime takıldılar. Özellikle hafta sonları ava çıkıyorlar anadolu yakası böyle.. Neyse uzattım yine hepinize kazasız belasız sürüşler arkadaşlar...
    "If you have a 10 dollar brain, buy a 10 dollar helmet" SIZE="2"][B] - Kasksız motor sürenler, eşini, çocuğunu kasksız motora bindirenler, size sesleniyorum: MANYAKMISINIZ LEEN!!!!:silent:

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Canerrr halısın pek bastırmamak lazım ama napiim açıkçası biraz tırsıyorum çünkü motoru bile borç harç aldık anlayışsız bi polise denk geldikmi uğraş babam uğraş... Az sonra çıkıp okula gidecem ama iett de sürüne sürüne yoksa motora atlayıp gitmek çok güzel olurdu Ama sabrın sonu selamettir az kaldı alcaz ehliyeti... Bu arada arkadaşlar dün gece halı saha maçına gittim baya bi yorulmusum sanırım, sonrada tatlı yemeye gittik. Neyse uzatmadan olayı anlatiim. Abim arkadaydı yaklaşık 85 kilo bende 78 kilo... Motoru calıstırdım tam kalkış yapcam ayıptır solemesi yorgunluktan debriyajı bırakmayı unutmusum Tabi aniden bırakınca ön teker havalandı... Kısaca tek teker yapmak isteyenlere duyuru "Prenslede tek teker yapabilirsiniz" Herkese keyifli sürüşler...
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Alıntı kenya adlı üyeden alıntı
    Canerrr halısın pek bastırmamak lazım ama napiim açıkçası biraz tırsıyorum çünkü motoru bile borç harç aldık anlayışsız bi polise denk geldikmi uğraş babam uğraş... Az sonra çıkıp okula gidecem ama iett de sürüne sürüne yoksa motora atlayıp gitmek çok güzel olurdu Ama sabrın sonu selamettir az kaldı alcaz ehliyeti... Bu arada arkadaşlar dün gece halı saha maçına gittim baya bi yorulmusum sanırım, sonrada tatlı yemeye gittik. Neyse uzatmadan olayı anlatiim. Abim arkadaydı yaklaşık 85 kilo bende 78 kilo... Motoru calıstırdım tam kalkış yapcam ayıptır solemesi yorgunluktan debriyajı bırakmayı unutmusum Tabi aniden bırakınca ön teker havalandı... Kısaca tek teker yapmak isteyenlere duyuru "Prenslede tek teker yapabilirsiniz" Herkese keyifli sürüşler...
    Aynen katılıyorum kardeşim sabrın sonu selamet

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Az kaldı az ! yaa teskere almaktan betermiş günler geçmiyor neyseki sonuna geldik,ehliyeti de cebimize koydukmu deymeyin keyfimize.ZS li dostlar hiç olmazsa 11 ağustos Tophane tanışma ,çay ,tavla toplantısında biraraya gelelim benimde rodaj tamamlanmadı uzun yola bir süre daha gidemiyeceğim bari benim gibilerle(henüz 60 geçmemesi gerekenlerle) kendi çapımızda birşeyler yapıp ,erken kalkıp yol alan dostlara yetişelim ---KanalD den çıkarken ZS li arkadaş arkamdaydı tanışamadım bile

Motosikleti
    Cuma değil de cumartesi olsa olmazmı mesela? Saat de belirtelim de sağlam olsun. Hatta pazar olsa belki ehliyeti alamasak da kaçarız yandan yandan

Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Murat abi nasılsın? uzun zaman oldu görüşmeyeli katılıyorum sana abi teskereden beter rodajının bitmesine sevindim ehliyetimi alayım katılacam tophanede buluşmaya inşallah almış olucaz ehliyeti o zamana herkeze keyifli sürüşler mutlukalın...Not pazar günü gezi var çakışmasın tolgay hocam inşallah alırız o güne kadar ehliyeti 8-9 Agustosta sertifikalar geliyormuş kursa

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Yok be Şanlı daha rodaj ı tamamlayamadık (gülmeyin)onun için 60 geçemeyecek arkadaşlarla çıkarsak daha rahat yol yaparız diye düşünüyorum ne dersin?

Motosikleti
    Şanlı herhalde gözünden kaçtı; Murat rodajım tamamlanmadı diyo. Bir de benim dediğim pazar 13 ü. O gün de gezi varmı fazladan. Varsa da ben görmemişim herhalde. Yaw zaaten ben de daha ehliyeti almadığım için fazla topluca yapılan gezi tarihlerini takip etmiyorum. Şu ehliyeti bi aliim de siz o zaman görün...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler