Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar su toplanma isini ben de cani gönülden istiyorum ama maalesefki haftasonlari da çaliştiğim için böyle bir toplanitida yer alamam.

Stickerlari cikartmak isteyen arkadaslar ozel bir taktigi yok.. Cekince cikiyor. Bazen iz kaliyor bazen hiç kalmiyor. Sayet kalirsa WD40 bulamazsaniz gaz yagi.. Biraz ovusturun aninda cikiyor.

Hepinizin Mübarek Regaip Kandilini en içten dileklerimle kutluyorum, kazasiz belasiz sürüşler diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Amin zealson seninde kandilin mubarek olsun...
    Şu ehliyetleri bi alalımda ayarlıycaz buluşma işini şuan çok sıkı çevirme var ist da dikkatli olun derim...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    arkadaşlar selam; ben de yaklaşık bir aydır zealsun sz 150 -19 kullanıcısıyım.motorun gorunusunden suruşunden gayet menmunum.motoru 1700 km de ikinci el aldım.şuan 3200 civarındayım.motorun altından yağ damlatmaya başladığını farkettım bugun.motoru bi goturup baktırmak istıyorum nesı var nesı yok dıye.umranıye -kadıkoy arası bıyerde oturuyorum.nereye gıtmem gerekır .tamırcıden bakım için yuksek mıktarda bı kazık yemek istemıyorum.bu konu da bana yardımcı olabılrsenız sevınırım

TURK01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler şu ehliyet için çok çektik,yakalanmamak için kıyıdan köşeden gitmekten fare gibi olduk.Bu c.tesi sahil yolunda direksiyon sınavına gireceğim.Ehliyet aldıktan sonra Anadolu yakasının en büyük organizasyonunu yapıp,konvoy halinde bir yerlere gidelim. Anadolu yakasındaki en kıdemli Zealsuncu yu Hakan diye biliyorum.En kidemlimiz kimse organizasyonu ayarlar.
    Hatta bir hafta da Avrupa çıkartması yapıp ordaki Zealsun cularla tanışalım,onların bize geleceği yok gibi Yada gelirler mi acaba
    Böyle bir organizasyona katılmayanların saçları dökülsün,kafaları kel kalsın

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    TURKO1 ne demek gelirlermi gelicez tabi hakan abiyle beraber aldık motoru onun ehliyeti var heryeri gezdi inşallah 1 haftasonra alıcam ehliyetimi anadolu avrupa farketmez istanbul bizim istanbulumuz heryere akıcam dediğin gibi fare gibi olduk yaa polislerde kedi gibi bu ne yaaa yaş 27 baba valla ne zevk alıyoruz nede keyif olmuyoo böle bu kadar uzun süre beklenmez yaa öss girdi araya kpss girdi 1 haftada öle uzadı bu ne yaaa
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    GÖKHAN abi nerelerdesin girmiyorsun msn'e özlettin kendini vallahi billahi!!! gel artık!!
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

arakadaslar sonunda motorumun resimleri elime gecti:

buyrun:

[IMG][/IMG]

[img=http://img240.imageshack.us/img240/9389/3586vw9.jpg]

han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS 150-19
    Selam arkadaşlar,,,, ZEALSON kardeş !!! dun den beri şu depodaki motor şemasını cıkarmak için ugraşıyorum tırnaklaya tırnaklaya birazını söktum ama TUTKAL İZLERİ KALDI,,kagıt sticker bir türlü ıslanıp yumşamıyor kuru agac gibi, öyle cekince tek parça çıksa keşke bendeki şans işte, ((camsil, köpük temizleyici, %95 LİK ALKOL ,benzin , en son wd-40 denedim olmuyor)) ...Sinir oldum akşam yaaaaaaaaaa LANET STİCKER LAR... Yan kapaklarda da söktüğüm yerlerde boş cerceve gibi sticker ların kenar izleri kaldı ,, nasıl gecer bunlar ?? GAZYAĞI aldım bu akşam da onla deneyeceğim bakalım***OLMAZSA BİR KAPORTACIYA GÖTÜRECEM BİR ŞEKİLDE KAZISINLAR KAHRETSİN***
    O BENİM BONCUĞUM!!!!!!::gleam::

Canerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok ama ER6F olacak, umutluyum
    Zealson dostum stickerları sökünce daha güzel olmuş motorun, resimler de çok güzel. Hemen arşive ekledim

Oğuz Kağan dostum Gökhan tatilde şuanda alanyada 1 ay orada kalacak. Yanına onun sivrisinek dediği küçük scooter ı almış zealsun a kıyamamış

Turk01 Dostum, çok teşekkürler çantacının teli için, henüz okuyabildim. Anadolu yakasında oturan arkadaşlar 100 ytl çantalar işinizi görürse diye buraya yazmak istiyorum 0216 452 62 50

Bu arada arkadaslar bugun motor ile bir vidağünün üstünden geçerken kaldım. (pendik mostar)Çünkü debriyaj teli kopmuştu, sallaya iteleye 1. vitese aldım bi şekilde çalıştırdım, en yakın motosikletçiye gittim orası da mondial bayisiymiş. Adam bunlar dandik mal, Çin'in çöpleri bunlar, yok şuna bak heryeri plastik falan filan susmadı altı üstü bi debriyaj teli takacak. Forumda bir arkadaşımız göstermişti sanırım Set74 tü..Direksiyon altından giden teller ve kablolar sıkışıyor önlemini alın. Benim debriyaj teli sıkışmış ve dıştan ezilmiş, kırılmış. Neyse adam susmadı bi türlü sonra dedim senin sattığın mondial çok iyi galiba dedim hepsi aynı dedi, adamla hiç muhatap olmak istemedim ama gıcık oldum da scooterdan bin kat iyidir dedim onun sattığı scooterları göstererek ve parayı verip çıktım.

Birde benim vitesler zor geçiyor daha doğrusu 2 ye alırken bayaa sert basmam gerekiyor bazen geçmiyor anırıyor boşa geçiyor, hayvan gibi basıyorum anca oluyor ve birde soldaki ayaklığı sürekli kontrol edin çok gevşiyor benimkine bir baktım neredeyse düşecek kıvama gelmişti, ne olur kontrol edin herşeyi yola çıkmadan önce...

Kazasız sürüşler arkadaşlar
    "If you have a 10 dollar brain, buy a 10 dollar helmet" SIZE="2"][B] - Kasksız motor sürenler, eşini, çocuğunu kasksız motora bindirenler, size sesleniyorum: MANYAKMISINIZ LEEN!!!!:silent:

[QUOTE=han]Selam arkadaşlar,,,, ZEALSON kardeş !!! dun den beri şu depodaki motor şemasını cıkarmak için ugraşıyorum tırnaklaya tırnaklaya birazını söktum ama TUTKAL İZLERİ KALDI,,kagıt sticker bir türlü ıslanıp yumşamıyor kuru agac gibi, öyle cekince tek parça çıksa keşke bendeki şans işte, ((camsil, köpük temizleyici, %95 LİK ALKOL ,benzin , en son wd-40 denedim olmuyor)) ...Sinir oldum akşam yaaaaaaaaaa LANET STİCKER LAR... Yan kapaklarda da söktüğüm yerlerde boş cerceve gibi sticker ların kenar izleri kaldı ,, nasıl gecer bunlar ?? GAZYAĞI aldım bu akşam da onla deneyeceğim bakalım***OLMAZSA BİR KAPORTACIYA GÖTÜRECEM BİR ŞEKİLDE KAZISINLAR KAHRETSİN***[/QUOTEdostum gaz yaginin sokmesi lazim... bende cok gusel ise yaradi... o yanda cerceve gibi kalan izi takma kafani... birisi gelp burda iz war mi diye bakmadigi surece belli olmaz

Alıntı han adlı üyeden alıntı
    Selam arkadaşlar,,,, ZEALSON kardeş !!! dun den beri şu depodaki motor şemasını cıkarmak için ugraşıyorum tırnaklaya tırnaklaya birazını söktum ama TUTKAL İZLERİ KALDI,,kagıt sticker bir türlü ıslanıp yumşamıyor kuru agac gibi, öyle cekince tek parça çıksa keşke bendeki şans işte, ((camsil, köpük temizleyici, %95 LİK ALKOL ,benzin , en son wd-40 denedim olmuyor)) ...Sinir oldum akşam yaaaaaaaaaa LANET STİCKER LAR... Yan kapaklarda da söktüğüm yerlerde boş cerceve gibi sticker ların kenar izleri kaldı ,, nasıl gecer bunlar ?? GAZYAĞI aldım bu akşam da onla deneyeceğim bakalım***OLMAZSA BİR KAPORTACIYA GÖTÜRECEM BİR ŞEKİLDE KAZISINLAR KAHRETSİN***

gaz yaginin sokmesi lazim... bende cok gusel ise yaradi... o yanda cerceve gibi kalan izi takma kafani... birisi gelp burda iz war mi diye bakmadigi surece belli olmaz

Motosikleti
    canerr abi konuda arattırdım (kabloların sıkışması ve direksiyon altındaki diye) ama bişey cıkmadı. şu konuyu biraz ayrıntı anlatır mısın? o kablolar her motorda sıkışıyor mu? nasıl giderilebilir?
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

Arkadaslar etiketleri sokmek yetmedi bana... soyledigim palawralari kuvvetlendirmeye karar werdim (duyan da selcuk parsadan sanicak beni)

Amerika'dan Harley Davidson cikartmalari getirtmeye kara verdim. Web den kisa bir search yaptim. Cok hoslari var... Tek sorunum polis gorse, bir sorun cikartirmi? Isteyen arkadas varsa onun icinde siparis verebilirim. Nasil olsa ben shipment parasi verecegim zaten.

Dur bakalim daha nereye kadar zorlayabilecegim?

Motosikleti
    türkiyede yok mu bu harley cıkartmaları? ne gerek var amerikaya tee neresi... ?

Motosikleti

genelbakim_genelgoruntuler

Alıntı OĞUZ KAĞAN adlı üyeden alıntı
    canerr abi konuda arattırdım (kabloların sıkışması ve direksiyon altındaki diye) ama bişey cıkmadı. şu konuyu biraz ayrıntı anlatır mısın? o kablolar her motorda sıkışıyor mu? nasıl giderilebilir?
    Oğuz kardeşim bende doğru kelimeleri yazarak arattırdım ama arama özelliği iyi çalışmıyor galiba neyse ben word dosyası olarak yedek almıştım zaten.
    Aşağıdaki adresten indirin arkadaşlar..

Temel Bakım ile iligli bazı şeyler anlatmıştı Set74 dostum.

www.truvacase.com/genelbakim_genelgoruntuler.zip
    (dosya ms word dosyasıdır ve içerisinde resimler vardır)

Ya arkadaşlar foto ile gösterirdim size ama fotoğraf makinemi motorun üzerinde unutup kapatıp eve çıkmışım, dolayısıyla çalınmış. Şu ayaklıkların üzerine ne zaman birşey koysam unutuyorum offff gitti güzelim hp :((

Ya yine çok uzun yazdım kusura bakmayın.

Bugün e-5 te giderken bi anda kilometre bozuldu sonra carrefour un oraya gittim arkamda kızarkadaşım da vardı. Ben sandımki kilometre teli koptu, çünkü 1 gün önce de debriyaj telim kopmuştu. Kozyatağı carrefour un oraya gelince birisi MOTORUN BİRŞEYİ ÇIKMIŞ GALİBA dedi bir baktım kilometre saatinin kablosu ön tekerin oradan bi yerden çıkıvermiş. Allah korusun jant a bi girse neler olurdu düşünmek bile istemiyorum.. O yüzden dikkat edin sol ayaklık,kilometre ve diğer saatlerin kabloları,debriyaj teli, ve frenleri iyice kontrol edin. Olmazsa her bindiğinizde kısa mesafe bir dolanın daha sonra gideceğiniz yere gidin. Ucuz atlattık valla
    "If you have a 10 dollar brain, buy a 10 dollar helmet" SIZE="2"][B] - Kasksız motor sürenler, eşini, çocuğunu kasksız motora bindirenler, size sesleniyorum: MANYAKMISINIZ LEEN!!!!:silent:

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    canerrr
    dostum
    debriyajın hala 2 ye takatken zorlanıyorsa zorlama balatanı kontrol ettir
    sanırırm teli de zorlamadan kopmuş olabilir
    ayrıca motora binerken can güvenliğiniz için bakımın yapın
    mesela çok dedim ama
    binerken kimse yağ seviyesine bile bakmıyodur
    lütfen dikkat
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

Motosikleti
    zs150-19

yağ seviyesi

Alıntı hakanacan adlı üyeden alıntı
    canerrr
    dostum
    mesela çok dedim ama
    lütfen dikkat
    Selamlar,

Yağ seviyesine nasıl bakılacağını bir zahmet yazabilirmisin. Ben arabadaki gibi bir çubuk falan aradım ama bulamadım.

Kilometre teli benimkininde kopuk heralde. Önceden bahsetmiştim. Kendim takabilirmiyim acaba?

Bir de genel olarak yanımızda bulundurmamız gereken alet edavat nelerdir. İnşallah 10 gün içerisinde ehliyeti alıp yollara çıkmaya başlayacağım. Şimdiye kadar dikkat etmediğim konular bunlar.

Teşekkürler.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı han adlı üyeden alıntı
    selamlar han, geç yazdığım için özür dilerim fakat kulağımdaki bir rahatsızlık nedeniyle bir haftadır ayağa kalkamıyorum. (iyileştim)
    Çıkardığın stickerların etrafında bir iz kalıyor evet çünkü bu yüzeylerin cilalarını stickerlar yapıştıktan sonra yapıyorlar sanırım. Fakat bu iz yakından bakınca bile çok zor farkedilecek bir iz. Bu arada yanlış anlatmışım, ben o motor şemasını kaynar su ve kullanmadığım bir banka kartı ile çıkarttım. Geriye kalan ufak izleri ise wd40 ve güderi ile çıkarttım.
    Ayrıca arkadaşlar Anadolu-Avrupa ayrımı yapmayalım, bahsettiğimiz fark 1.5km lik bir köprü sadece.

Motosikleti
    Alıntı hakanacan adlı üyeden alıntı
    canerrr
    dostum
    mesela çok dedim ama
    lütfen dikkat
    Abi teşekkürler, ama zorlanan kısım ayak pedalı. Debriyaj teli direksiyon dönerken dıştan bükülmüş o yüzden kopmuş zamanla. Zorlama konusunda da diğer viteslere geçerken bir problem yok ama 2 ye alırken bazen yapıyor. Artık ayağımı kaldırmadan bastırıyorum daha kolay oluyor ama yine bazen cart diye boşa geçiyor ve anırıyor.

August dostum sağ tarafta yağ göstergesine bakabileceğin siyah bir kutu var onun içine koyuyorsun yağı. Tam ortasında da yağı görebileceğin bir kıısm var daire şeklinde. Motor kapalıyken bakarsan doğru şekilde gösterir normalde ortanın biraz üstündeyse yeterli bildiğim kadarı ile.

Ketchup dostum geçmiş olsun..

TURK01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyetten naaber beyler??Sınava girdinizmi?Bizi kendi motorlarımızla sınava sokacaklardı son anda karar değiştirip scotter ile soktular.Hayatımda ilk kez scotter a da binmiş oldum.Sinyal yerini falan bilmediğim içinde sağ-sol vermeden gidip,geldim.Herkezde böyle yaptı.Bakalım sonuç ne?
    Bu arada bazı motorcular sınav alanını ziyaret etti ama ziyaretten çok gövde gösterisine dönüştü.Adamlarda bir chopper motorlar var hayran olmamak elde değil,bizim Zealsun yanında oyuncak gibi kaldı...belki önümüzdeki sene model yenileyebilirim.

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    öncelikle herkese selamlar
    Hakan dediğin gibi kolay çalıştı uzun süredir kullanmama rağmen aküdede bir problem yaşamadım bir süre Anamurdaydım yeni döndüm

Ketchup acil şifalar diliyorum kulak ve diş ağrısından nefret ederim umarım en kısa zamanda iyileşirsin

Caner geçmiş olsun kavrama ayarını ince elciğin altındaki biri büyük diğeri küçük iki civatadan (Hakan'ın bu konuda fotoğraflı bir mesajı vardı sayfasını hatırlayamadım) olmazsa alttan bloğun sağındaki kabloyu hafif ileri alıp sıkıştırarak halledebilirsen sanırım debriyaj sorunun ortadan kalkar ustayada yaptırabilirsin dikkat et Hakan'ın dediği şekilde balata zarar görmesin

sayfa 51 bahsedilen fotoğraflar Canerin bahsettiği sıkışma olayı yani
    sayfa 55 Ketchup genel izlenim mesajı var kullanıcıların genel sorunları ile ilgili
    sayfa 56 da Hakancan'dan ilk bakım için rica ettiğim notlar var

herkese keyifli sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler