Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Zealsun150-19
    Alıntı kenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kusura bakma ya mahçup oldum :( Servisi ben sorup seni bilgilendirecektim ama işler yoğunlaştıkça yoğunlaşıyor acemi falan dinlemiyorlar valla tekrardan özür dilerim Emrah abi
    Ne kusuru ne mahçubiyeti Sedat ,saolasin sen zaten gerektiği kadar yardimci oldun...+ Senin gibi bir insanla tanişmaktan gerçekten memnun oldum...Günün birinde spor yapmak istersen veya görmek istersen Avcilarda çalıştığım spor salonunu biliyorsun her zaman beklerim.... Salı, Perşembe ve Cumartesi akşamları oradayim....+ Formdaki Diğer arkadaşlarıda beklerim tanisiriz...
    Motoru aldığıma göre kendi işimi kendim yapmam gerekiyor artık işin içine girmem gerekiyor....Öyle uzaktan motora bakmakla motorum var demekle olmaz diye düşünüyorum .....
    Bunun yanında izlediğim kadarı ile buradaki herkes, herkese yardımcı oluyor....
    Her kim mücadelede ustalaşır ise ,KIZGIN olmayacaktır.Her kim kazanmada ustalaşır ise KORKAK olmayacaktır.Fakat bunu göremeyenler kazanmak için SAVAŞMAYA devam edeceklerdir.:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kaos2007 hayırlı olsun abi....allah kaza bela vermesin....kısmet sanaymış ben alacaktım onuda babam izin vermedi :( motor çok rahat...bende 2-3 kere kullanmıştım yamaha ybr125 ama üstüne bindiğim gibi gittim sorun olmadı...dedikleri gibi bu geziyi kaçırma bence....saygılar

Motosikleti
    Zealsun150-19
    Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaos2007 öncelikle hoşgeldin ,sanırım dediğin pim sorununu sanayide giderirsin
    ,acemiliği atmak konusuysa ancak kullanarak giderirsin ki eğer bu geziye hazır hissedersen kaçırma çünkü önceki sürüşümüzde çok uyumlu beraberlik geçirdik ,herkez arkasındaki ile göz temasını kaçırmadan ve hızını diğerlerinin konumuna göre ayarlayarak kontrollu kullandı ,aramızda yeni edinen arkadaşlarda vardı onlarıda gözeterek sorunsuz ,o oranda keyifli oldu.

Tek başına pratik yapmandansa beraber, açık yolda ve olası durumlara karşı birlikte olmak daha güvenli ,tabii yinede sen bilirsin

Saolasin, ama acemilikten önce Motora alışmaya çalışyorum , şu anda kalkışlarda vites değiştirişlerde sorunum yok ama en basiti ; Yokuşta ve Turlu dönüşlerdeki kalkışlarda filan elim ayağım dolaşıyor.... Arabada çek el frenini kaydırmadan kalk ...Ama Motorda el freni diye bir şey yok.... Şu anda gelebileceğim yegane gezi Beylikdüzündeki buluşma noktasına kadar ... ama bundan sonraki için elimden geldiğince katılmaya çalışacağım..

Bunun yanında en önemli sorunum ; Belki sizlerin tersine gidecek(Benim tersime gidiyor) ama ehliyetim yok , B Ehliyetime Haziran ayında Aralık ayına kadar el kondu ,araştırıyorum şimdi B+A2 yerine sadece sıfırdan başvuru yapıp (sanki B sınıfı ehliyetim yokmuş gibi ) A2 'yi şimdi alabilirmiyim diye

Bazı kurslar alabilirsin diyor bazıları alamazsın diyor.... hangisi doğru bilmiyorum.. Eğer olmazsa 15 Aralıktaki sınava yetişebiliyorum,bu süre içinde sadece bizim bölgede acemiliği atmaya çalışacağım ...
    Her kim mücadelede ustalaşır ise ,KIZGIN olmayacaktır.Her kim kazanmada ustalaşır ise KORKAK olmayacaktır.Fakat bunu göremeyenler kazanmak için SAVAŞMAYA devam edeceklerdir.:cat:

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı kaos2007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabada çek el frenini kaydırmadan kalk ...Ama Motorda el freni diye bir şey yok.... Şu anda gelebileceğim yegane gezi Beylikdüzündeki buluşma noktasına kadar ... ama bundan sonraki için elimden geldiğince katılmaya çalışacağım...
    sen beylikdüzü buluşma yerine kadar gel biz senin 5 dakkada kafanı yıkarız abicim bi bakmışsın karaburundasın
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saolasin, ama acemilikten önce Motora alışmaya çalışyorum , şu anda kalkışlarda vites değiştirişlerde sorunum yok ama en basiti ; Yokuşta ve Turlu dönüşlerdeki kalkışlarda filan elim ayağım dolaşıyor.... Arabada çek el frenini kaydırmadan kalk ...Ama Motorda el freni diye bir şey yok.... Şu anda gelebileceğim yegane gezi Beylikdüzündeki buluşma noktasına kadar ... ama bundan sonraki için elimden geldiğince katılmaya çalışacağım..

Bunun yanında en önemli sorunum ; Belki sizlerin tersine gidecek(Benim tersime gidiyor) ama ehliyetim yok , B Ehliyetime Haziran ayında Aralık ayına kadar el kondu ,araştırıyorum şimdi B+A2 yerine sadece sıfırdan başvuru yapıp (sanki B sınıfı ehliyetim yokmuş gibi ) A2 'yi şimdi alabilirmiyim diye

Bazı kurslar alabilirsin diyor bazıları alamazsın diyor.... hangisi doğru bilmiyorum.. Eğer olmazsa 15 Aralıktaki sınava yetişebiliyorum,bu süre içinde sadece bizim bölgede acemiliği atmaya çalışacağım ...
    Kaos o şekilde ehliyet olayı mümkün değil.Kurstan sınava girersin ama sertifikanla emniyete gittiğinde dpsyaların alınıp 1 hafta sonra gel diyorlar.O 1 hafta arada emniyet müdürlüğü merkezi ile mail alış verişi yapılıyo.Ceza,el koyma,trafik suçu aranma durumu hepsini kontrol ediyorlar.Temiz çıkarsa 1 hafta sonra ehliyetini teslim alıyorsun.Şimdi senin yapacağın şey A2 için kursa yazılmak sınavlarını kazanıp sertifikanı almak.Sertifikanı alınca B sınıfı ehliyetinin cezası dolduğu gün bağlı bulunduğun şubeden teslim alıyorsun.Daha sonra kursun seni yönlendirdiği şubeye eski ehliyetin ve sertifikanla gidiyorsun.Onları o şubeye teslim ediyorsun.Harçlarını yatırıyorsun.Yine inceleme için 1 hafta sonra gel diyorlar.1 hafta sonra B A 2 olarak ehliyeti teslim alıyorsun.......

Gezi konusunda da arkadaşlar burda ahavalar çok güzel sadece parçalı bulutlu.Ama dediğim gibi halen pazara yağmur yok.Dert etmeyin herşey yolunda gidecek
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

Motosikleti
    Zealsun150-19
    Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaos o şekilde ehliyet olayı mümkün değil.Kurstan sınava girersin ama sertifikanla emniyete gittiğinde dpsyaların alınıp 1 hafta sonra gel diyorlar.O 1 hafta arada emniyet müdürlüğü merkezi ile mail alış verişi yapılıyo.Ceza,el koyma,trafik suçu aranma durumu hepsini kontrol ediyorlar.Temiz çıkarsa 1 hafta sonra ehliyetini teslim alıyorsun.Şimdi senin yapacağın şey A2 için kursa yazılmak sınavlarını kazanıp sertifikanı almak.Sertifikanı alınca B sınıfı ehliyetinin cezası dolduğu gün bağlı bulunduğun şubeden teslim alıyorsun.Daha sonra kursun seni yönlendirdiği şubeye eski ehliyetin ve sertifikanla gidiyorsun.Onları o şubeye teslim ediyorsun.Harçlarını yatırıyorsun.Yine inceleme için 1 hafta sonra gel diyorlar.1 hafta sonra B A 2 olarak ehliyeti teslim alıyorsun.......
    Buna bağlı olarak şunu anlıyorum ?
    B sınıfı ehliyetime Aralık ayına rağmen el konmuş olmasına rağmen ,
    1 - 27 Ekimdeki A2 Ehliyet sınavi için kursa yazılıyorum.
    2 - 27 Ekimde sinava giriyorum ve sinavi geciyorum
    3 - Sertifikamı alıyorum...
    Buraya kadar ok. sanirim...şimdi ...

4 - Bu aldiğim sertifika ile Ekim veya Kasım ayında ehliyetimi alamıyorum...Bu sertifika ile Aralık ayına kadar idare etme , çevirmelerde kurtulma şansım varmı ? Ehliyet yerine kullanabilirmiyim ...

5 - Aralık 15 'te (Cezam dolduğu gün ) sertifikamla gidip Ehliyetimi alıyorum...

Eğer konu böyle ise bana yardimci olabilecek bildigin bir kurs adi verebilirsen sevinirim...Çünkü bazı kurslar cezadan dolayı kayıt bile alamayacaklarını iletiyorlar...Yardimlarin için şimdiden teşekkürler....

Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ALTAR sende istanbulda isen Pazar günü bize katılmanı isteriz daha seni tanıyamadık
    Ben Bursa'dayım dostum. Ama birgün sizin toplantılara mutlaka katılacağım. Tabii şu amatörlüğün geçmesi gerek önce.

Hatta belki, Bursa'dan başka arkadaşlar varsa ( ki var ) birlikte geliriz. Yada, ortada bir yerde buluşuruz. Yalova vs. gibi bir yer olabilir. Ama artık sanırım gelecek sezona kalır bu tür planlar.

Buna bağlı olarak şunu anlıyorum ?

4 - Bu aldiğim sertifika ile Ekim veya Kasım ayında ehliyetimi alamıyorum...Bu sertifika ile Aralık ayına kadar idare etme , çevirmelerde kurtulma şansım varmı ? Ehliyet yerine kullanabilirmiyim ...
    Sertifikayı çevirmelerde geçerli saymıyorlar arkadaşım.

Ayrıca seni kursa kayıt etmemeleri mantıken mümkün değil. Çünkü senin işlediğin bir kabahat yüzünden ehliyetini sınırlı bir süre senden aldılar. "Ömrü boyunca hiçbir araç süremez." gibi bir ceza vermediler. Sonuçta kurs ehliyet fotokopini istiyor dosya için. Elinde varsa git kaydını yaptır. Sınavına gir ve A2'ye hak kazan. O hakkı kimse senden geri alamaz. Eğer fotokopin elinde yoksa, git trafik şubene anlat durumu ve ehliyetinin fotokopisi iste. Sanırım verirler.

Anladım ALTAR bursada olduğunu bilmiyordum.

Kaos ALTAR ın dediği doğru sertifika ehliyet görevi görmez.Çevirmelerde motorunu bağlarlar.Benim sana kursa yazıl dememdeki amaç vakit kazan anlamındaydı.Sertifikanı alabilirsin.Ama dediğim gibi cezan bitmeden öbür ehliyeti alamayacağın için A2 yi eklettiremezsin beklemen gerekir.İki ayrı ehliyet kartı da alamazsın.Hepsi tek belge üstünde olmak zorunda.Yani A2 yi ayıramazsın.Önce B ehliyetini geri alacaksın daha sonra kursun bağlı olduğu ilçedeki emniyete sertifka ve B ehliyetinle gideceksin.
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...

Motosikleti
    Zealsun150-19
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen beylikdüzü buluşma yerine kadar gel biz senin 5 dakkada kafanı yıkarız abicim bi bakmışsın karaburundasın
    Saolasin ,ama gelecek sefere insallah

Creminal ve Altar verdiğiniz aydınlatıcı cevaplar gercekten tesekkurler...İnanin belki 10 tane kursu aradim ...bir tanesi acik ve net bunlari soyleyemedi....Tesekkurler....

Bu arada Motor suruculerinden 1,5 haftalik (120Km.lik ) Motorcu olarak şimdiye kadar dusunduklerim için Ozur dilemem gerekiyor...
    Haydaa nerden çıktı şimdi diyeceksiniz...
    Hep duyardim..Motorsikletleri araçtan saymiyorlar diye ...Bende 18 senedir İstanbul trafiğinde sürücülük yapan biri olarak derdimki ; " Aralardan kaç, emniyet şeridine gir , Sol bariyer ile sol şeritteki araba arasından geç,aynalarımızdan teyet geç ondan sonra bizi araçtan saymıyorlar de ooo ne rahat sen kendini araçtan saymıyorsunki ben seni araçtan sayayım ""

Ama benim gibi acemiyi (aralara giremiyorum ,zaten gireceğimide sanmıyorum,sağdan sağdan veya önümdeki araba ile takip mesafesinde gidiyorum ) bile çileden çıkarttılar... Bir taksici ve bir minubusçüyle kavgaya tutuşuyordum... Adam ,kavşakta geldiğimi göre göre gözümün içine baka baka çıkıyor çıldıracam yahu...
    Bunun yanında adama küfürü basıyorum, adam yine araçtan sayıp ne diyorsun sen ? deyip aşağıya inmiyor...

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Abi yavaş yavaş alışıyorsunuz bunlara zaten ne kızdığınıza ne de dövdüğünüze değecek adam değiller. Size anlattım arkadaşlarda okusunlar. gidiş gelişli yol gideceğim yerde trafik durmuş bende diğer şeritte araba olmadığı için o tarafta gidiyorum hemen sola döneceğim az biraz hızlandım. Bir araba ne sinyal nede aynaya bakmadan direk önüme çıktı. Frene asıldım biraz sola kaçtım. Motor kıç attı Allah'tan motorun tekerler kalın düşmedim. Durdum adam bide bağırıyo "ne artislik yapıyosun duruyosun. yürüseneee " Elimde eldiven kafamda kask oracıkta adamı dövsem zerre kadar içim yanmaz ama ya sabır çeke çeke gittim. Yinede iyi yapmışım nasıl olsa o öküz ben onu dövsemde bişey anlayamayacaktı.

Her neyse demem o ki bunlara alışıp 4 değil 8 gözlü olmak lazım her an bişey olabilir çünkü
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Motosikleti
    zs150-19
    Evet Murat abinin dediği gibi Cumartesi bir durum değerlendirmesi yapmak lazım, belirlediğimiz güzergah tamamen açık kırsal alandan geçiyor bir yağmur veya fırtına durumunda zor durumda kalırız.

Tabii malum su durumumuz için yağmur yağmasını çok istiyoruz ama Pazar günü yağmasa olmazmı?

Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaos2007 öncelikle hoşgeldin ,sanırım dediğin pim sorununu sanayide giderirsin
    ,acemiliği atmak konusuysa ancak kullanarak giderirsin ki eğer bu geziye hazır hissedersen kaçırma çünkü önceki sürüşümüzde çok uyumlu beraberlik geçirdik ,herkez arkasındaki ile göz temasını kaçırmadan ve hızını diğerlerinin konumuna göre ayarlayarak kontrollu kullandı ,aramızda yeni edinen arkadaşlarda vardı onlarıda gözeterek sorunsuz ,o oranda keyifli oldu.

Tek başına pratik yapmandansa beraber, açık yolda ve olası durumlara karşı birlikte olmak daha güvenli ,tabii yinede sen bilirsin

hava durumu cumartesi ve pazar için parçalı bulutlu demekte umarım değişmez ama yinede değişirse B PLANIMIZ ne olacak? onuda kararlaştıralım,hiçbirimiz keyif alma yerine zorunluluğa dönüşmesini istemeyiz değil mi? Planımız ertelense bile baki kalacak şekilde bu hafta sonu alternatifi konusunda da fikirler

Yağmurlu olursa Nami' de çay ,yemek,arşivinden film izleme (Wild hogs) gibi

Evet açık alan ben her ihtimale karşın deri montun yanında bi de yağmurluk atacam çantaya bi de kurulama bezi.Beni kimse yolumdan döndüremez.Gerekirse 12 km hızla giderim ama yine de giderim arkadaş.Allah hastalık kaza bela vermedikçe pazar günü ben o buruna gidiyom.....
    Tutmayın beni....

Motosikleti
    Benelli TRK502
    criminal sonuna kadar yanındayım dostum biraz ıslansak bişi olmaz ben yarın kısmet olursa yan heybeleri almaya gidecem 90 demişti artık pazarlığa otururuz ne koparsak kardır
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

http://www.motosiklet.net/forum/moto...n-ltd-sti.html

Bu durum hakkında bilgisi olan varmı??

Eski bir polen bayisi kendisi.Çamur atıyo orda burda.Konuşuyolar işte.Zaten kilitlemişler

Tam anlayamadım...

Şimdi bunu yazan eski bir polen motor bayisi mi? Herhangi bir son kullanıcı yazsa anlaşılır belki.

Ne söylenebilirki... Yalan dünya!

HAVA MUHALEFETİ VE KATILIMA VERİLEN İSİMLERDEKİ SAYI DÜŞÜŞÜ NEDENİYLE BELİRSİZ BİR TARİHE KADAR GEZİ İPTAL....!!!!

Motosikleti
    Benelli TRK502
    yaw ne güzel de hazırlamıştım kendimi tühinşallah erken bi tarihte yaparız

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19

B Planı

Arkadaşlar hava öngörüleri parçalı bulutlu desede şans yağmurluya dönüştü gerçi o günden beri ciselemenin dışında yağmurla tanışamadım ama

Belirsiz olan bir havada çıkmayıp olası haftaya erteleyelim dedik ,yani uzun yola çıkmak adına değilde , bence gelebilenlerle buluşup daha bildik yerlerde zaman geçirelim diyorum,Murat@ ev taşıma zorunluluğu.Murky aile ilişkilerigereği katılamıyorlar yani sonrakine geliyorlar.

Ben eğer çok yağış olmazsa en azından CRiminAL e gidip muhabbet etmek fikrindeyim,İZzmarit hazırsan bence tamam henüz NovariX le iletişim yok,ayrıca August biterslik olmazsa zaten orada ,başka katılan olursa ,sterseniz istikamet Beylikdüzü yada onların katılımıyla başka bir yere-yerde buluşma ?

Ne dersiniz ,eğer hava bugün ki gibi olursa ,yanıtları bekliyorum

murat ABİ YARIN YAĞMUR YAĞMAZSA GELECEK BU TARAFA.Buraları çok sevdi o.....
    Karşı yakadakiler arıza çıkarttılar.izzmarit istersen yarın murat abiyule gelebilirsiniz bu tarafa novayı da alabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler