Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    ve bugün ilk kazamı yaptım arkadaşlar malesef,metro alışveriş merkezinin çıkışında TEM bağlantı yoluna girişte tam mc.donalds önündeki dönüşte bir araç tarafından sıkıştırıldım asıldım frenlere ama biranda kontrolden çıktı motosikletim!!!!!!!!!!!!!!sağa yattım ve düştüm bende bikaç çizik oldu fakat zealsun da biraz hasar var.Rüzgar korumam ve sağ sis kırıldı ve koruma barı yerinden çıktı yere çapmanın etkisiyle. Darbeden sonra radyotör hortumu şanzıman bağlantısından yağ sızmaya başladı nedendir çözemedim.yarına bakıp iyice kontrol edeceğim durumunu motosikletimin ne diyelim bunda da vardır bir hayır,allah korudu
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karsberSky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :D
    büyük geçmiş oLsun çok masraf oLmaz inşş...
    Zamanı geldiğinde bizimde bir 2 tekerimiz olur )

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    geçmiş olsun inşallah bidaha başına gelmez
    GEL DEDİN, GELDİM, ABDURRAMAN ÇAVUŞ

Motosikleti
    kocaoglan
    sağolun arkadaşlar teşekkürederim,işallah bu ilk ve son olur,inanın kaza saniyelerle bile ölçülmez o kadar kısa bir anda geliyorki başına insanın aman çok ama çok dikkat arkadaşlar !!!!!!! trafikte araç kullananlar biz ikitekerlere dikkat etmiyor hatta yok sayıyorlar çoğu kez,en az hasarla en çok tecrübeyi edindim çok şükür
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

karamurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer 600
    geçmiş olsun kardeş sana bir şey olmasında gerisi mühim değil...

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    @jeansatar geçmiş olsun valla haklısın motosiklet araç yerine konmuyor hatta kıllığına sıkıştırıp üstüne gelenler var motor zor ve sabır işi bu tip dağdan inmeler yüzünden aileler çocuklarına motosiklet almıyorlar keşke plakasını alsaydında hemen polise verseydin.

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş geçmiş olsun ya.
    Sende bişey olmamasına sevindim.
    Motoru dert etme hepsi halledilir.Ama yağ sızdırıyorsa çalıştırmamanı tavsiye ederim.Servisi ara gelip alsınlar.
    Sis far Cam ve koruma hallolur da o yağ sızdırma hoşuma gitmedi.

karsberSky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :D
    eet motoru geLip aLsaLar iyi oLur sonuçta soğutma sistemi iLe iLgiLi zarar görebiLir motor...
    Zamanı geldiğinde bizimde bir 2 tekerimiz olur )

Geçmiş olsun kot satan arkadaşım...

Alıntı süleyman_kınlı adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar lütfen sakin olun.Güzelim topiği çirkinleştirmeyelim...
    dOSTUM NE ALAKA ŞİMDİ.hAYIRDIR KİM NEYİ ÇİRKİNLEŞTİRİYO

Sevgili criminal;sayfaların tamamını okumadan yazdım.Sonradan işin tatlıya bağlandığını görünce mesajımı düzelttim.Kusura kalmayın.Evet;"tatlı söz yılanı deliğinden çıkartırmış".

ZS-125-30 hakkında da bizleri bilgilendirecek arkadaşlar var mı?(www.polen-tr.com)

Ok. Anladım dostum
    Bu arada Eren dostumdan (jeansatar) hala ses çıkmadı.Umarım motorda ciddi bir sorun yoktur.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Diyeceksiniz bu adam nereden çıktı. Ne işi var bu topicte.

Taa başından beri takip ettiğim başlıklardan birisidir burası. Söze girme nedenim şu cümle
    koruma barı yerinden çıktı yere çapmanın etkisiyle
    Motoru ve motorcuyu korumakla görevli bu bar kendisini bile koruyamamış. Hepinizin motosikletlerinizi sevdiğinizi, muhtemelen ilk motosikletiniz olduğu için duygusal olarakta bağlandığınızı biliyorum. Eski çin malı cruiser kullanıcılarından birisi olarak (Çok sevmeme rağmen kendiminkini satmamdaki en büyük neden uzun yolda arka salıncak somununun gevşeyip düşmesi ve eve bundan habersiz, Allah'a emanet olarak gelmemdi. Farkedince ister istemez soğudum motorumdan)

Size en büyük tavsiyem Ne olursa olsun motosikletinizi düzenli olarak kontrol edin ve zayıf gördüğünüz parçaları daha sağlamlarıyla değiştirin veya sağlamlaştırın.

Kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun. Kazasız sürüşler bol güneşler
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

teknıkmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli kardeşim geçmiş olsun... yağ sorununu daha önce anlatmıştım.hatta sende birşey olmaz demiştin hatırlarsan ..Tam kaynak noktalarında yağ sızdırıyor.temizlerken sakın esnetmeyin temiz bir ustalıkla oksijen kaynağı yardımı ile halloluyor.izi bile kalmıyor.

YOL KULLANIMI HAKKINDA :SAKIN ŞERİDİNİZİN SAĞINA YANAŞIP ŞERİDİNİZE BAŞKA ARAÇLARIN GİRMESİNİ SĞLAMAYIN.KESİN SİZİ SIKIŞTIRIR.ÖZELLİKLE OTOBAN YADA Ş ARASI YOLLARDA .SİZİ SOLLAYAN ARAÇ DİĞER ŞERİDE GEÇİP SİZİ ÖYLE SOLLASIN.ŞERİT SİZİN VE ŞERİDİNİZİN ORTASINDAN GİDİN SELAMLAR

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    ben şeridin en solundan gidiyom hem öndeki görüyor hemde arkadaki benim yanıma girip sıkıştıramıyor isterse sağımdan geçebilir o kadarına karışmıyorum
    GEL DEDİN, GELDİM, ABDURRAMAN ÇAVUŞ

Motosikleti
    kocaoglan
    çok teşekkür ederim ilgi gösteren topikteki tüm arkadaşlarıma.........evet bugün işten biraz erken çıkarak doğru zealsun un yanında aldım soluğu ve ilk önce tehlike arzetmemesi için motosikleti çalıştırmadan önce baktım yağ seviyesine çok kayıp yoktu ama sızıntı çalıştırınca devam ediyordu.Ordan servise gidip yağ radyotörü borusu civatasını ve pimlerini söküp elden geçirdik ve bu sökme sırasında bir miktar yağ yine boşaldı ama tekrar montajı yapıp yağ ekledikten sonra ne sızıntı ne bişey kaldı,demek ki sadece darbe etkisinden bir boşluk veya kayma oluşmuştu çok şükür ki.............ve koruma barını tutan uzun civatayı da yerinden söküp her iki tarafına çelik büyük boy pul koydum.barın montaj ağızları U şeklinde olduğundan darbe sırasında kurtuluyormuş gördüğüm kadarıylaŞimdi daha sıkı ve kayma olsada bırakmayacak gibi sağlam duruyor.serviste şimdilik sis farları olmadığı için sıcak silikon ile ön kapagı düşen sağ sisi de tamirettim fena olmadı doğrusu!!!!şimdilik durumu kurtarmış haldeyim anlayacağınız arkadaşlar allah hepimizi beterlerinden korusun işallah

not : sevgili akira koruma barı komple çıkmadı pardon ben yanlış eksik bilgi vermişim.bar alt bağlantı civatasından kurtulmuştu kaza sonrasında fakat yerinde sabitti gevşek olmasına rağmen.zaten o an gerekli korumayı da yaptı sağa düşen motosikleti tutarak,tam yatmasını önleyerek korudu sağ yanı
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı teknikmotor adlı üyeden alıntı
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı
    Bu problemle ilgili birşey sormak istiyorum: 6 motorda çıktığını söyledin, eğer hepsinde çıkmıyorsa bir montaj hatasından kaynaklanıyor olabilir mi ? 1 cm taşlama yapılıyor dedin, bu kadarlık bir hatanın tasarım kaynaklı olması mümkün değil. Sorun çıkmamış bir motorla aynı bölgeyi karşılaştırma yapma şansın oldu mu ?

Selamlar
    arkdaşım öncelikle diğer tüm motorlarda neredeyse teğet yani tekerlek sürtmüyor ama yinede çamur taş gibi etkenleri göz önüne alırsak dikkatli olun derim herkez kendi motorunu kontrol etsin selamlar
    Bugün Bursa'da bildiğim bir Zealsun'da bu noktayı inceledim. Tekerlek ile çamurluk arasında her iki kenarda eşit 8-10 mm kadar boşluk var. Taş girerse temas etme ihtimali var tabi ama bence sizin servise gelen arızalı motorlarda farklı bir olay var. Kullanım şartlarından da kaynaklabilir (çamurlu yol vs.).

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    JEANSATAR Dostum geçmiş olsun öncelikle az sorun çıkaran bir kazayı atlattın ,dilerim ilk ve tek kazan olur,motor un hasarının görünümde de kolay çözülebilmesi ayrıca görünümde de fazla olumsuzluk olmaması sevindirdi.Eminim son fotoraflardan sonrada eklemeler yapmışsındır ,inşallah nazar değmez.Ayrıca CEASH arkadaşıma katılıyorum ,bisiklet kullanırken bile eğer kaldırım yanından giderseniz her koşulda geçmek istiyorlar,duran taksiler ,açılan kapılar,ansızın çıkan yayalar sizi umursamayıp dönen araçlar,eğer trafik yönündeysem ve hızım araçlara uygunsa kesinlikle trafikteki diğer araçlar gibi sağa yanaşmadan seyrediyorum(Motor gelene kadar tabi bugün konuştum daha gümrükten çıkmadı derler)Şerit değiştireceksem kolla işaret veriyorum,arabada bile sinyal vermeyen andavallıları şaşırtıyor.Kısaca 2 teker ,4teker ayırımı olmaksızın trafikteysek bunu öğrenecekler ,bu süreçte sıkıntıyı sanırım bizler daha çok çekeceğiz hiç olmazsa giderilebilir yitimlerimiz olsun. Her işte bir hayır var diyerek barı daha direngen hale getirmeliyiz ayrıca TEKNİK MOTOR Arkadaşada çamurluk konusundaki uyarlarına teşekkürler. Birkez daha geçmiş olsun sağlıcakla kal .Saygılar

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    hocam öncelikle geçmiş olsun istanbulda değildim
    inşallah ilk ve son kazan olur
    geçen gün bende kaza yaptım motoru sağa yatırdım allahtan yavaş gidiyordum da devrilmedi fren sehpası yere surttu tam yatarken koruma devrilmesini engelledi baktım bişi yok kazasız günlerde kullanmak dileğiyle arkadaşlar

teknıkmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkdaşlar hepsi burada com motosiklet bölümünde harika sis lambaları var.çifti 25 ytl Ben 4 takım aldım harika aydınlatıyor zealsunun sisleri çok zayıf
    alterntif olabilir isterseniz bakın http://www.hepsiburada.com/departmen...egoryID=253701

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler