Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    AS 200-GY-2
    Alıntı konka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmiş olsun aynı müşür problemi bendede var yag kaçagı yapıyor bursada müşür yok sorun biran önce hallolur herhalde bodrum servis bu konuda deneyimli olabilir orada motosiklet çok oldugundan
    uzun yolda yağ yakma pureplemi var neden oluyor bu bu güne kadar yaptığım en fazla 250 klm ama yakın zamanda daha uzun bir yol yapmak istiyorum sorun çıkarırmı sizce uzun yol yapan varsa lütfen yazsın teşek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:35 ----------

Alıntı motobey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl Asya 200 gy yeri burasıymış meğerse. Dur ben diğer tarafa yazdıklarımı buraya taşıyayım.

Karakızım şu anda 4500 km'ye yaklaştı. Aslında hedeflediğimin yarısındayım. 26 Haziran itibari ile kontak çevirmiştim. Neyse zaten yarışta felan değilim ki en az sürede en fazla mesafeyi yapayım gibi bir derdim olsun.

Karakızım bir evlat gibi. Ne olursa olsun vazgeçilmiyor. Devamlı elimden anahtar düşmüyor ama onunla uğraşmak bana zevk veriyor. En son yağmurlu bir gecede Gölbaşı yokuşunu tırmanırken, motorun tüm elektrik aksamı kapandı. Evet motor saatte 90 km/h hızla yağmur altında yokuş tırmanırken birdenbire ışıklarını kapatıverdi. Ne sinyal ne far ne de fren lambası yanmıyordu. Birde benim komple motor elbiseleri siyah, motor siyah...... Anlayacağın Ghost riderin zenci versiyonu gibiydim.

Gelelim sorunumuza. Başınıza gelirse panik yapmayın. Çünkü motor susmuyor. Yola devam ediyor ama yarasa gibi gitmek zorundasınız. Motorun kontak anahtarını direksiyon tablasına sabitleyen vida düştüğü için kontak bağlantı switchleri ile olan bağlantıyı kesiyor. Acil çözüm için kontağın üstüne baskı yapacak bir nesne bulup sabitlemek lazım. Ben o trafikte motoru tek elle kullanmak zorunda kalmıştım. Hemde o yağmura rağmen. Tabii ki ilk müsait cebe sığınıp işimi halledecek sabitleme işini gerçekleştirmiştim.

Uzun süredir motorumda olan bir sorun var. Yaklaşık 60-70 km gibi yol yaptıktan sonra yani motor, zincir felan tam ısındıktan sonra özellikle sıkışık tarfikteki dur kalklarda belirginleşen bir sorunum var. Motorun ışıkta durduğunu farzedelim. Sonra kalkışa geçiyorsun. tabi senin kalkış hızına genelde diğer araçlar ayak uyduramıyor ve mecburan yeniden yavaşlamak zorunda olduğun haller oluşuyor. Yani ani devirlenmeden sonra ani gaz kesmeleri müteakip debriyajı sıkıp durduğun anda ; sanki zincir ön dişlinin üstünde dönüyormuş gibi gibi tık tık zincir atıyor. Acaba arka tekerin ivmesinden dolayı zincir dişlilerin üzerinden mi atlıyor dedim ve zincir gerginliğini ölçtüm. Ajda Pekkanın suratı kadar gergindi zincir. Hala bu sorunun sebebini bulamadım. Eğer 16 lık ön dişli bulupta dişliyi değiştirecek olursam; sorunu bulacağımı tahmin ediyorum. Bu motorun ön dişli muhafaza kapağı zealsunlarda ki gibi ayrı değil. Şanzıman yan kapağına bütünleşik. Conta sipariş etmedim. Sıvı contada pek sağlıklı olmaz kanaatindeyim. Komple kapağıda şüphe yüzünden açmak istemiyorum şu an.

Bu arada büyük bir ihtimalle karbüratör diyaframını patlattım. Motorun sesi bayağı değişti. Hız ve çekiş olarak menmunum. göstergeyi çok rahat dibe indiryor ve son süratini gerçekten ölçemedim. Tel kopacak diye gaz kestim. Ama arkamdaki arabanın göstergesi 130 km/h hızı gösterdi. Y ani yaptığım hız Çin Km/h'si değil, öz be öz yurdum Km/h'sidir. Yani 80 km/h ile gidipte "Abi 120 yaptım" iyen arkadaşlara ithaf olunur. Öbür yandan bu denemem kendime bir hafta motordan kendimi men edecek kadar ceza vermeme sebep oldu. Çok kızdım kendime hem de çok. Yaptığımı kendime yakıştıramadım. Neyin çabasındaydım ve neyi ispatlamaya çalışmıştım kendime? Endurocu ruhuna ihanet etmişim gibi geldi.

Aslında birkaç sorunum daha oldu ama kendim çözdüm. Şu anda devam eden ve rahatsızlık veren sorunum benzin musluğunun kaçırması. Haftasonu ona bakacağım. Konyalıyız ve bizde çözüm tükenmez.

Şimdilik bu kadar Kastore dostum. Baycode ile iletişime geçmek istiyorum bir an önce. Adam kendini iyi geliştirmiş. Acil paylaşıma girmek lazım.
    ay nı motordan bendede var bende ara sıra kendime ceza veriyorum ama malesef olmuyor üstünden inemiyorum tüm sorunlarını kendim halediyorum gerçi fazla sorun çıkarmıyor çözüm tükenmez bende konyalıyım selam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:46 ----------

KİM NE DERSE DESİN ÇİN MALIYMIŞ BİLMEM NEYMİŞ ARKADAŞ BENİM İÇİN ÇOK GÜZEL MOTOR HARİKA GÖRÜNÜŞÜ OLSUN ÇAMURLUĞU OLSUN HER ŞEYİYLE HARİKA ALMAK İSTEYENLERE TAVSİYE EDERİM ASYACILAR KARA KIZLARA SAHİP ÇIKALIMM

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:03 ----------

Kim ne derse desin çin malıymış bilmem neymiş arkadaş benim için çok güzel motor harika görünüşü olsun çamurluğu olsun her şeyiyle harika almak isteyenlere tavsiye ederim asyacılar kara kızlara sahip çıkalımm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:06 ----------

Kim ne derse desin çin malıymış bilmem neymiş arkadaş benim için çok güzel motor harika görünüşü olsun çamurluğu olsun her şeyiyle harika almak isteyenlere tavsiye ederim asyacılar kara kızlara sahip çıkalımm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün ilk defa as 200-gy'ye bindim... kısmetse yeni motorum gy 200 olacak.
    ama viteslide pratik yapmam gerek...
    Lakin,ilk bindiğimde acayip bir vibrasyonla karşılaştım... titreme çoktu!!! söylediğim de ise,'' sonuçta kross bu,gayet normal'' dediler...

ister istemez düşünmeye başladım şimdi,bu kadar titreşim beni ne kadar yorar diye...

sizin motorlarınızda böylemi???

inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    Üzerine basa basa söylüyorum, en az titreşimli çin motorudur.
    Hiç bir zaman bir honda olamaz elbette ama titreşimi az bu aletin niye kimse anlamıyo ya:D Biraz forum okuyun ama .. aaa ama :D
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

eren874 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    ewet çok güzel motor bence bende resimleri payşlaşcam ama nerden ekleniyor billimiyorum:=)karakızım benimde olsun burda

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    eren874
    özel mesaj attım
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

coolsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xl650 Transalp
    berk_cglr dostum senın makına tamamlandımı süpermoto yapacaktın sanırım bide bu jant işini nasıl çözdün? 18" oluyodu sanırsam arkayla ön

Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    resimleri nası eklerim buraya arkadaşlar

Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    moto bey paylaşımlar süper 16 dişliyi taktın mı ne oldu birde bir kaç sorum olcak benim karakızda çok oluyor benzin içinde oluyor mesela 1 litre ama o benzini motor çekmiyor neden olur üstüne benzin alınca doğal olrak çalışıyor sabahları ciğle çekmeden çalışmıyor siz eski kara kızcılardan sınız buji yeni yağ yeni hava fillitreside yeni motora 1 litre yağ koydum internete araştırdım ama net bi şu kadar yağ koyun yazmıyor banayardımcı olcakolursa sevinirim benzin deposnunuda temizledim ilk şalıştırmada çalışırken gaz veriyorum tekleme oluyo gaz yemiyor bazende istop ediyor

Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    her halde buraya giren yok sanırım msjlar hep cevapsız kalıyor

Motosikleti
    fz6sa
    moto bey paylaşımlar süper 16 dişliyi taktın mı ne oldu birde bir kaç sorum olcak benim karakızda çok oluyor benzin içinde oluyor mesela 1 litre ama o benzini motor çekmiyor neden olur üstüne benzin alınca doğal olrak çalışıyor sabahları ciğle çekmeden çalışmıyor siz eski kara kızcılardan sınız buji yeni yağ yeni hava fillitreside yeni motora 1 litre yağ koydum internete araştırdım ama net bi şu kadar yağ koyun yazmıyor banayardımcı olcakolursa sevinirim benzin deposnunuda temizledim ilk şalıştırmada çalışırken gaz veriyorum tekleme oluyo gaz yemiyor bazende istop ediyor
    Sabahları havanın soğuk oluşundan ötürü silindir yüzeyi de soğuk olyuo haliyle. O sıcaklıkta yakıtı tam yakamadığı için motor tekliyo veya hiç çalışmıyo. Jigle çektiğinde sen daha zengin karışım yolluyorsun oraya ve daha rahat gaz yiyor alt devirlerde. Yüksek devirlerde ise karışımın zenginligi yanma süresini uzatıyo ve pistonda zamanlar biribirine giriyo, verim düşüyo.

Motor hava soğutmalı olduğu için bu şekilde bariz bi fark oluşuyo silindir sıcaklığıyla.

Sabahları jigle olayının bujiyle pek alakası yok anlıyacagın. Buji ateşleme yapamasaydı hiç çalışmazdı motor.

Yeni hava filtresinden kastın yeni sünger olsa gerek. Umarım takmadan önce çok ince ( dikiş makinası yağları ) yağ ile ( 10 numara yağ diye geçer ) yağlayıp sıkmışsındır. İyi toz tutar bu şekilde. İbrahim abi ( motobey ) nin tavsiyesidir.

Yağ konusuna gelince,
    ben pek hatırlamıyorum koydugum yag miktarını ama mesajlarım üzerinden bi 40 sayfa öncesine gidip tararsan bakımlarımdan birinde yazmışımdır elbet koydugum yagın hacmini. Üşenirsen şu şekilde de yapabilrsin. Motoru dik konuma getirdiğinde motorun sag tarafına geç ( bu arada motoru bir arkadaşın tutsun, devirme riskin çok bu hareketi yaparken ) aşşagı egil ve yağ filtresinin alt kısmına dogru bak, orada bir yag seviye ölçeri göreceksin. Yağ seviyen oradaki max ve min çizgileri arasında olsun. Fazlaysa boşalt, azsa ekle. Motorun yağ kaçırmıyosa birdahaki değişimde çıkan yağ kadar koyarsın ara ara kontrol edersin.

Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    inpire çok saol teşekür ederim o sayfalara hemen hemen hepsine baktım ama anlatım var ama nekadar yağ koydukları yazmıyor bişey daha sorcam sana aslında forumda çok araştırımdım ama net bilgi yok as200yeedek depo aşdamu yukarımı bakcak konuyla alakası yok ama as200 aldım 24 satışı noterde aldım şimi trafige gidim ruhsatı üstüme alcam net olrak trafiğe ücretveriyormuyuz yardımcı olursan çok sevinirim

Motosikleti
    skyteam st 200
    ullllaaa bn dee alacam as 200 korumalarım tamda motoru kaçabulabilrm internetteen baktım bakmasnada 1.290 liraya vardı 20000 km de işe yararmı meselaa?***
    :queen: motorsa cross olsun :queen:

Motosikleti
    fz6sa
    eren trafik konusunda bilgim yok gerçekten aşşağıda rezerv kolu hakkında bilgiyi veridm.

burak motorun piyasasını az cok biliyorum ama o biraz ucuzmuş bilmiyorum, bende satıyodum kuzenin motorunu 2250ye bi ara. bilmiyorum saglam birine baktır derim alcaksan dahi.

37. ve 57. sayfadaki rezerv kelebeği ile ilgili yazım:

(1)
    Bu konumda motor rezerv de. Benzin bittiğinde yedek depon dolu olacak.

(2)
    Bu açıklamayı yaparken 2-3 ay önce emin değildim ancak ibrahim abinin hediye ettigi teknik kitapçık saolsun şimdi eminim. Kelebek bu konumda iken yakıtı tamamen kesmekte. Motoru rolantide bırakın kelebegi bu konuma getirin, yakıt hortumunda kalan benzin yukardan benzin gelmedgnden ilk emilmeye çalıştıgı anda vakum oluşturacak ve bir müddet sonra motor stop edecektir Ne işe yarar nerede ne zaman kullanılır bilmem. Ama fazla bilgi göz çıkarmaz, belki birgün lazım olur diye eklemek istedim

(3)

Motor giderken stop etti ... Kelebegi bu konuma getirip biraz marşa basıp yola devam edebiliyoruz
    Benzinciden çktıktan sonra bu kelebek kolunu bu konumda bırakmayın, depou doldurduktan sonra tekrar eski haline (1) konumuna getirinki stop ettginizde yedek deponuz dolu olsun.
    Benzin bitti stop ettinü bi baktın ki bu konumda kelebek o zaman = ayaklara kuvvet

Uzun lafın kısası kelebek kolunu el verdigince aşşağı konumda kullanın! Stop edince yukarı benzin fulleyince tekrar aşşagı şeklinde

Ben artık ezberledim ama başlarda şu şekilde aklımda tutuyordum belki sizinde işinize yarar;
    "Benzin motorun üstünde, benzin bitince kelebeği üste kaldırıyorum ki daha fazla benzin için." diyip yukarı kaldırırdım yada ha benzin için yukarı kaldırıyoduk diyip aşşagıda tutmaya gayret ederdim.

Karıştırırsanız 'Fazla Benzin Yukarıda!'

Saygılarımla

Motosikleti
    skyteam st 200
    tamam abi sagol bende baktımda bir kaç motora 1 1,5 arası diyorlar şimdi bu başlığı okumaya başladım 14. sayfadayım benim korkum çok büyük arıza açarsa yoksa ufak tefek hiç sorun değil..

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    temiz bulursanız alın bu motoru hiç pişman olmazsınız. titreşim yok havalı bastımı gidiyıor.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    inspire çok sağol süper bi paylaşım ben aldım motoru resimleri paylaşmak istiyorum nası koycamı yazan olursa sevenirim

tyndare0s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600RR
    Yaza doğru bende kendime bir motor almak istiyorum ve buradaki konuları okuyup bilgilenip asgy200 de karar kıldım . Geçen günlerde İstanbul bereç yolundaki asya - kanuni motor bayisine gidip satıcılarla sohbet ettim . Herkes aynı şeyi söylüyor çok güzel motor , az yakar , iyi gider vs.. En son yönelttiğim soru yeni kasasının geliceğini söylüyorlar abi doğru mu ne zmna gelir ? 15gün sonra gel getiricez kasasında , amortisörlerinde biraz değişiklik yapılmış plastik aksamın yerini daha çok demir almış fiyatıda 4 ile 4.5arasında olucak gelir görürsün dedi ve bugün 15.gün Biraz sonra gidip motora bakıcam umarım hayal kırıklığına uğramam .
    (Siteye uzun zamandır üyeyim ve ilk mesajım gy200 e :D )

Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    hadi ya internete varmı resimleri varmı bide lastikler şamyel onu dubleks yapan varmı arkadaşlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:00 ----------

As200 ün karbürötör temizliği hakında bilgisi olan varmı arkdaşlar ve hava ayarı ile ilgi bilgisi olan varmı lastiklerede öneriniz

Motosikleti
    skyteam st 200
    tyndare0s abi naptın motonun yeni kasası gelmiş mi bi iki fotosunu çekseydin..ya yeni kasaya pahalı diyolar o zmn 4 4,5 fazzla yaa...bunun sıfırı varmı hala??bilgiiisii olan varmıı??

tyndare0s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600RR
    Malesef sizide belki heveslendirdim ama bugün spor salonuna geç gitmem , idmanımın uzun sürmesi gibi herzaman olmayan şeyler başıma geldi. Yarın gidicem inşallah bi aksilik çıkmazsa. Umarım yenisi gelmiş olurda bunca zaman beklediğimiz şeyi görebiliriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler