Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

200GY-A 2010 cıkmış 3900 fiyatı sizce nasıl motor dğermi o fiyata

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya AS 200 GY-2
    Alıntı inspire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok nadir de olsa ara ara bakıyorum bende foruma, okulum bitme durumunda olduğu için şimdilik motor pek te uzak olmyan bir hayal ve bu hayale koşmanın en hızlı yolu ders çalışmak

gy-2 sehir içi idel olabilecek bi motor ( yeni asfalt ı seven ve düzgün fren balatalarıyla ) bouna gore seri ve yüksek oldugundan önün hep acık ve kıvrak. orjinal çin kalitesi lastikleri değiştirip fren mesafesi kısaltılırsa bence cok iyi bi şehir içi motor. (malum sehir içinde ani fren lemede kitlenmiş lastigin asfaltı ne kadar sevdigi hayat kurtarıyo )
    1- bildigim kadarıyla 11-14 ykr arası yakıyo (karışık)
    2-normal dişlisiyle gercek 115 i görebildigine göre mantıken 130 u gorebilir ancak bu motor için 110 dan sonrası pek saglıklı degil, o kadar yüksek ve yelken gibi grenajları varki asfaltta mısın havadamısın bilemiyosun. hele birde otobanda otobus un yanından bi cıkıyosun yandan gelen ruzgar cok guzel savuruyo seni
    3-arıza cıkartma sıklıgı benim gibi pimpirikli biriysen haftada 3ü 5 i bile buldurabilirsin ama motor arızası tahminen 4-5 ayda 1 dir. ibrahim abi daha iyi bilir bu sorunun cevabını hiç bu şekilde düşünmemiştim
    sevgili inpire benen iki yıldır karakız kullanıyom biliyosun
    bir defa arıza yaptı ciddi anlamda. oda piston ve sekman değişimi ile giderildi rektefeye girmedi gömlek çakılmadı onun haricinde ufak tefek birkaç problemi her motosiklette oluyo eskiden koyduğum resimlere bakarsan bu motorla ben cross falanda yaptım yani motora insan gibi davranmadım halada hor klullanıyorum ama önemli olan bakımını yapmak o zaman seni istediğin kadar götürür....
    Bu arada 125 ile radara girdim cezamızıda bayıldık....
    Yelken gibi granaja gelirsek yanlızca ön çamurluğu değiştirerek savrulma olayını %70 azaltıyosun ben kanuni125 cross ön çamuruğu taktım süper..
    hava ayarını... hava filtresini.. motor yağını.. gaza yüklenme ve motor fireni kullanımı olaylarını dengelersek;bakımlarını zamanında yaparsak ve mümkünse motoru ben motor tamiri ustasıyım diyen çapulculara teslim etmezsek (kendiniz ögrenin tamir olaylarını )yakıt benim şehir içinde 10-12 ykr
    şehirler arası 5. vites yarım gaz standart asya hız göstergesinde 110-120km/h gösterirken yani normalde 90-95km/h iken 8,5-10 ykr arası yakıyor.(denizli - izmir arası test edilmiştir)

ben memnunum arkadaş yakında koruma demiri ve yan çanta demirlerimide yapıcam.. mümkünse motor ölünceye kadarda yenisini almıcam ...

herkese iyi sürüşler
    [B][COLOR="Red"]Gitmediğin [/COLOR][COLOR="Cyan"]Yer[/COLOR] [COLOR="DarkRed"]Senin[/COLOR] [COLOR="Lime"]Değildir...[/COLOR][/B]:queen::queen::queen:

inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    Serhat Abim, eminim benden daha tecrübelisindir motor sürme konusunda ama şöyle birşey tesbit etmiştim bi ara;tahminen aynı olduğunu düşündüğüm bir hızda Honda'nın cbf 150 model motosikletini kullandım. Motoru biliyosundur. Demek buymuş bunun para eden yönü dedim. Yani nasıl anlatsam bilemiyorum ama gerçekten farklı. Biliyorum, hiç bi şekilde asyadan aldıgın zevki alamazsın ondan, uzun yola cıkmak istemezsin onunla ama duruşu gidişi böyle bi yumuşaklık hakimdi. O süratte asyadaki dengesizlik yoktu.Daha rahat kontrol ediliyordu. Dengesizlik diye nitelendirilie bilirmi bilmiyorum aslında ...

Üstüne basa basa söylüyorum asya200 gy-2 güven veren bir motor değil. Bu gerçekten böyle. Kimse aksini savunmamalı. Ha ben güvenip onca yola sürdüm, birazda kendime güvenimdendi,biraz da risk aldım bile bile.

Şimdi sorsalar bu bütçeyle hiç düşünmeden karakız alırım tabiki. Neden mi ? E herşeyini biliyorum neredeyse. Kaldıki motor arıza çıkarttığında bunu tamir etmek benim için zevkli bile olur zaman zaman En haşatı bile düşse elime, giderim ibrahim abinin yanına 1 haftada adam ederim . Ama yeni başıycak adama tavsiye ederken bakarım şöyle bi bu adam eline anahtar almış mı diye. Yanlış mıyım Serhat Abi?

Bu arada uzun vadede gönlümde 0km Suzuki DL650 yatmakta, bilgilerinize
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

Motosikleti
    Asya AS 200 GY-2
    sevgiler
    [B][COLOR="Red"]Gitmediğin [/COLOR][COLOR="Cyan"]Yer[/COLOR] [COLOR="DarkRed"]Senin[/COLOR] [COLOR="Lime"]Değildir...[/COLOR][/B]:queen::queen::queen:

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....
    Arkadaşlar as200 gy den memnunmusunuz son zamanlarda dikkatimi çekiyor japon alamayacağım hem sağlam olsun maddi anlamdada uygun olsun istiyorum genelde asfalt yolda kullanılacak benim için sağlam sorunsuz bir motor olması birde sorunsuz bir şekilde uzun yol yapan varmı bu motorlarla titreşim nasıldır ufak bir bilgi vermenizi rica edeceğim .

Motosikleti
    fz6sa
    Sevgili karakız aşıkları,
    sevgililer gününüzü en içten dileklerim kutlarım.

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    Kardeşim benden habersiz Karakız için bir arkadaşıyla pazarlık yapmış. Herhalde yakında Karakızıma veda edeceğim. Ne beter alışmışım yahu. Ya satılırsa diye üzülüyorum.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....:wiinkk:

Motosikleti
    Asya AS 200 GY-2
    Alıntı erhdec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar as200 gy den memnunmusunuz son zamanlarda dikkatimi çekiyor japon alamayacağım hem sağlam olsun maddi anlamdada uygun olsun istiyorum genelde asfalt yolda kullanılacak benim için sağlam sorunsuz bir motor olması birde sorunsuz bir şekilde uzun yol yapan varmı bu motorlarla titreşim nasıldır ufak bir bilgi vermenizi rica edeceğim .
    Dostum bu sorularını cevabı zaten bizim yazdıklarımızda var okumadığın belii tek kelime edeceğim bu soruna karşı """ AL """

Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı CyberTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı erhdec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bu sorularını cevabı zaten bizim yazdıklarımızda var okumadığın belii tek kelime edeceğim bu soruna karşı """ AL """

japon alamıyosan güney kore dene, oda mı olmadı, çinli ler arasında uzun yol yapmak isteyeceğin titreşimi bindiğim diğer bütün çinlilerden az olan gerçekten seri bir motor. sakarya ankara git gel yaptım sorun olmadı bu arada.

sevgili cyberTR nick li abiye katılıyorum

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı JORDAN23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200GY-A 2010 cıkmış 3900 fiyatı sizce nasıl motor dğermi o fiyata
    Hani nerede kardeş. sitesine baktım bir cacık yok.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    fz6sa
    Asya bu motorun mekanik parçalarını diğer çinli motorlarınkine az da olsa benzer, yeri geldiğinde uydurulaiblsin şeklinde düşünerek tasarlasaymış, bu motor tr de çok ama çok satardı. Ancak gelin görün ki bu neredeyse hiç mümkün değil.

Yedek parça sıkıntısı olmasa bence daha çok para eder bu motor.

Motosikleti
    2006 asya gy 200
    selam dostlar
    uzun yol tecrübesini bende yaptım asya ile
    manisa antalya arasını gittim geldim
    hiç bir sorun yaşamadım
    alacak olan arkadaşlar bence piyasanın en iyi çinlisi bizim asya gy 200 ler
    :cherry:ferda:cherry:gülbenli:cherry:

Motosikleti
    fz6sa
    Yolda giderken ani lastiği patlayan oldu mu aranızda hiç ? Sonuçları merak ettim de bir an ? Kontrol ne kadar zorlaşıyo ? Malum yüksek bir motor, toparlamak alçak bir motora göre daha zor olur kanımca ? ? ?

eren874 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    çok güzel bi paylaşım tşkür

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:37 ----------

kara kız hakında birkaç sorum olcaktı 17 dişli olurmu lastikleri dubleks yapma şansımız varmı kilo metre göstergesini degişirme şansımız benzin göstergesine çözüm :=) yardımcı olursa sevinirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:07 ----------

kara kız hakında birkaç sorum olcaktı 17 dişli olurmu lastikleri dubleks yapma şansımız varmı kilo metre göstergesini degişirme şansımız benzin göstergesine çözüm :=) yardımcı olursa sevinirim

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    evet en yüksek km kimde merak ettim
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    fz6sa
    son baktıgımda 21bin di, eminim daha yüksekler vardır. -7bin i benim gerisi kuzenin- Motor benim olsaydı kimse beni geçemezdi :D iddia lı olabilirdim bu konuda

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    zongshen ve zealsun aynı fabrikaları battı parça problemi var alan arkadaşlar var ona göre motorları bir arıza yaptı hep motor arızası ve halada yapıyor onun için hiç sokulmayın derim parçası olsa tamam al derim ama parçaları yok malesef uydurmada taksan ne kadar randıman verir o ayrı konu ona göre tercih sizin
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    fz6sa
    zongshen ve zealsun aynı fabrikaları battı
    www.zongshenmotor.com
    www.zongsheninternational.com

Yedek parça sıkıntısı zaman zaman oluyo bu bi gerçek ama uydurmayalım bi tarafımızdan. Bilgi varsa kaynağını da yazalım.

Biraz araştırında yazın. Boş lafa tok bu topic. Örnekleri daha önce çok görüldü.
    Yanlış anlaşılmasın, Asya motor u savunmuyorum ama sizleri kınıyorum. Elbette eksikleri var ama az ama çok. Dediğin gibi tercih meselesi.

Bir diğer yandan asyadaki mekanik aksamın büyük kısmı japon üretim. (karbüratör vs.)

Motosikleti
    2006 asya gy 200
    evet onur kardeş
    nedir bizim bu motorlara yapılan çamur atma kampanyası anlamadım gitti
    acaba motorun üretilmemesi ve bu motora ilgi duymak isteyipte sahip olamayanların bir düşüncesimidir ne bende anlamadım
    :cherry:ferda:cherry:gülbenli:cherry:

Alıntı ferdagulbenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet onur kardeş
    nedir bizim bu motorlara yapılan çamur atma kampanyası anlamadım gitti
    acaba motorun üretilmemesi ve bu motora ilgi duymak isteyipte sahip olamayanların bir düşüncesimidir ne bende anlamadım
    evet ,haklısın ...
    bu motosikletler "şah şahmaran ya" ondan millet çok kıskanıyor...
    almak arzusunda ama alamıyor.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler